Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hild,nyugdíjaso tthon

milkacica
Létrehozva: 2007. május 29. 15:30

Sziasztok!

Nem vagyok teljesen tisztában a dolgokkal,és hátha van valaki aki meg tudja mondani.

Ha adott két idős ember,az egyik 70 a másik 65 körül,adott egy lakótelepi panel kb 12 millió ft értékben,ami terhelt 1.5 millió jelzáloggal. Van arra lehetőség,hogy ez a két ember a Hild-el szerződést kösszön,illetve hogy beköltözzön egy idősek otthonába? Az egyiknek átlagos a nyugdíja,a másiknak jó.

Köszönöm előre is.

  1. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 18:4248.
    De a HILD lényege pont az, hogy a végén mégis a gyerekre fog szorulni, vagy bekerül egy elfekvőbe, ha magatehetetlen lesz. Szerintem ha valaki nem akar a gyerek terhére lenni, akár azért, mert nem volt jó a kapcsolat vagy azért, mert jó, de ő úgy érzi, hogy nem érezné magát ettől jól, akkor nem a HILD  a megoldás, hanem olyan hely, ahol bár odaadja a lakását, de meg is kapja érte a 24 órás ápolást. Szerintem ez a megoldás még egy jó szülő-gyerek kapcsolatban sem róható fel a szülőnek, hogy utána nem lesz örökség, hisz a gyereknek is megnyugvás lesz, ha figyelnek a szülőre.
    előzmény:
    nihil (44)
    2007-05-29  18:30
  2. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2007. május 29. 18:4147.
    Nihil én tudom,hogyne tudnám, jogász utódok közt élek, de megpróbálok humánusan a dologhoz közelíteni.
    Azt is tudom, hogy ahol a hiénák kiszagolják, hogy az idős szülőket a fiatalok lesz...k, ott lecsapnak azonnal. Olyan szöveggel, szép szavakkal etetik be szegény kis öregeket, amire vágynak, de a családtól nem kapják meg. Ígéreteknek nincsenek híján. Amikor rádöbbennek szerencsétlen kis öregek rádöbbennek, hogy mit tettek már késő.
    Ha a családjukkal jó lenne a kapcsolatuk, meg tudnák beszélni, akkor ezek a szélhámosok nem hogy nem gazdagodnának meg, de meg sem élnének..
    előzmény:
    nihil (45)
    2007-05-29  18:32
  3. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 18:3546.

    Egyébként meg az is más dolog, hogy ha nem figyelnek oda, nem fizetik a gázt vagy villanyt és megterhelik a lakást. Bár ha valaki nem fizeti a számlákat, akkor 2 eset lehet. Vagy szellemileg már nem képes rá, vagy nincs pénze. Ha odafigyelünk egymásra, akkor figyelemmel tudom követni azt, hogy van-e elég pénzük, tehát adok nekik. Ha szellemileg leépülőben vannak, akkor megint csak az van, hogy oda kell figyelni a számlák befizetésére.

    Persze mivel semmi nem zárható ki, hülyeséget mindig lehet csinálni és elveszíteni a lakást. Csak az soha nem mindegy, hogy ez hogy történik. Esetleg előtte megbeszélés tárgya volt egy cégbe való beleugrás, aminek előnyeit, hátrányai ecsetelte a gyerek, és nem ajánlotta és ennek ellenére  a szülő makacs volt és azért is, vagy szellemileg nem ép és úgy verték át. A megoldás meg mint írtam mindig a viszonytól függ. Ha a kapcsolat jó, akkor természetes, ha meg a szülő meg egész életében szapulta a gyereket, akkor szerintem ne várja el a segítő kezet, csak örüljön, ha mégis megkapja.

     

    előzmény:
    nihil (38)
    2007-05-29  18:08
  4. 2007. május 29. 18:3245.
    Most is van olyan törvény,hgy a szülőknek lehet kérni tartásdíjata gyermektől..ezt nem törölték el! De őrületesen szomorú dolog ha ilyenre sor kerül...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158041 (43)
    2007-05-29  18:23
  5. 2007. május 29. 18:3044.
    ha így gondolod akkor mi ért írtad az előbb a 36-os hozzászólásban az utolsó mondatod.. Nem azért mennek szegények az ilyen HILd féle céghez,mert el akarják szúrni életük összes megszerzett vagyonát,hanem mert nincs más lehetőségük... Senkivel sem akarnak kiszúrni, sőt...nem akarnak a gyerkeik terhére lenni.. Abból próbálnak megélni amiért megdolgoztak...Ez náluk alapvetően lelki dolog..nem rászorulni másra...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (42)
    2007-05-29  18:21
  6. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2007. május 29. 18:2343.
    Mondhatod, mert olyan társadalmi rendszerben élünk. Valamikor a családjogi törvény előírta kötelezően nem csak a szülők, de bármilyen águ rokonról is kötelessége volt gondoskodni a legközelebbi hozzátartozójának. Akár volt vagyona, akár csak adósága.
    Igazad van, én sem örültem amikor a szüleimtől a testvéremnek sikerült kierőszakolni, hogy eladják a házukat. De attól a szüleim maradtak. Lásd én nem jussoltam, mégis a saját halálom előtt az Édesanyámért aggódom, aki hál'istennek még egészséges.
    Valahogy bennünk 5 évtized alatt ez érlelődött meg, ezt tartjuk korrektnek, tisztességesnek, és a lelkibékénk így van rendben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (41)
    2007-05-29  18:14
  7. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 18:2142.
    Éedesanyámat szeretetből ápolnám, mint ahogy ő is szeretetből nevelt engem fel és nem azért, hogy öreg korában majd ápoljam. Sokan tévedésben vannak az idősség és a fiatalság kötelességét illetően. Sok idős azt hiszi, hogy azért, mert ő már megöregedett, akkor bármilyen is volt, akkor a gyereknek kötelessége őt ápolni, mert ő megszülte. Ez nem így van. A gyerek nem kérte, hogy megszülessen és nem azért kell szülni, hogy majd valaki eltartson minket, hanem szeretetből. A szeretetnek meg egy kellemes "mellékterméke", hogy ha idősek és betegek leszünk, akkor meglátogatnak minket és gondoskodnak rólunk, de ennek soha nem a kötelességről kellene szólnia. Az egymás iránti tiszteletet kellene megtanulni mind a két oldalnak, és akkor nem is kötelesség lenne, hanem természetesség.
    előzmény:
    nihil (38)
    2007-05-29  18:08
  8. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 18:1441.
    Sajnos tényleg vannak ilyen esetek, amikor a szülő szépen, szeretettel neveli a gyereket és ennek ellenére a gyerek később mintha nem is az ő gyereke lenne, annyira más a természete és az erkölcsi értékrendje, és annyira nem tekinti semmibe a szülőt. Viszont olyan szülők is vannak, akik megnyomorítják a gyerek életét, esetleg haszon miatt belemennek valami kétes dologba, aztán mégis a gyerektől,- aki előre figyelmeztette őket,- várják, hogy megmentse őket, és szinte azt mondják, hogy a gyerek kötelessége. Na rájuk értettem, hogy ha mennek a saját fejük után, akkor utána oldják is meg.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158041 (37)
    2007-05-29  18:03
  9. 2007. május 29. 18:1040.
    ezeket a mondatokat nem tudom megemészteni... nagyon durva..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (36)
    2007-05-29  17:53
  10. 2007. május 29. 18:0839.
    ez van...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158041 (37)
    2007-05-29  18:03
  11. 2007. május 29. 18:0838.
    EZt magyarázd meg.. Te az édesanyád csak a leendő örökségért ápolnád??? Ne haragudj de ez szörnyen hangzik...Én itt győzködöm az édesanyám,hogy mindig minden esetben fogom ápolni.. mégha hajléktalan is lesz...
    Ő egyedül nevelt fel minket a testvéremmel, ha nem tudom értékelni azt a sok szeretetet lemondást amit eddig kaptam, akkor én sem érdemlem meg a családomtól.. A másik és mi van ha annyira eladósodik hogy pl a gázművek meg a villanyosok zálogot tesznek a házra,majd elárverezik.. Neked ez jobb lenne??? Anyukádék nincstelenné válnának, az ingatlancápák fillérért ellopnák a lakásukat...akkor mit csinálsz? nézed ahogy az utcára kerülnek, vagy magadhoz veszed őket????
    Erről beszéltem... Az emberekből kihalt a segítőkészség, csak azt nézik mi jut nekik....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (36)
    2007-05-29  17:53
  12. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2007. május 29. 18:0337.
    Szetti!
    Amelyik szerencsétlen öreg már odajut, hogy bárkinek adná a házát az nem hiszem, hogy bármit is vár a családjától. Kb. 28 ilyen meggyötört, kétségbeesett, lelkiválságba jutott időssel beszélgettem. Majd a szívem szakad meg értük. A lelküket is kitették volna a gyerekük egyetlen emberhez méltó szaváért. De nem kapták meg. Legtöbb helyen a becenevük nem apu, anyu,hanem "vén hülye". Ezektől várhatnának segítséget.
    Valahol nagyon elromlott a világ. Hol és mikor, és ki rontotta el, már nem érdekes, mert nincs visszaút.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (36)
    2007-05-29  17:53
  13. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 17:5336.
    Igaz , nem ők vannak kisemmizve, hanem az örökösök, de persze ez meg az idős ember döntése ill. valahol a félrevezető reklámok hibája. Ha ugyanis jól olvastam egy másik HILD-es topikban, akkor a cég a gondtalanságot azonban nem oldja meg, vagyis, azt, hogy ha az idős beteg lesz, akkor nem ápolja, hanem vagy ápolja magát az idős, vagy a családra hárul. Az ilyen cégnél tényleg jobb az a megoldás, amikor az idős odaadja olyan intézménynek a lakását, ahol vállalják, hogy szükség esetén 24 órában ápolják és ezzel tehermentesíti a családot. Viszont, ha egy idős úgy gondolja, hogy ilyen HILd félének adja a lakását halála után, akkor azt mondom, hogy baj esetén oldja meg és ne várjon ápolást a családtól.
    előzmény:
    nihil (33)
    2007-05-29  17:36
  14. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2007. május 29. 17:4935.
    Mint egy másik topicban már írtam, az utóbbi hónapokban sok időt szenteltem rá, hogy lehetőséget keressek arra az esetre, ha bekövetkezne egy olyan tragédia, ami borítaná a család életét.
    Így kerültem képbe az idősek otthonával, ill. minden más lehetőséggel, ami egy idősnek normális életet biztosítana. Nem találok ilyet. Az életjáradékos megoldás sem igazán megoldás. Hiába kapja az életjáradékot, ha ott fog feküdni, annyit nem kap, hogy az áplónő állandóan mellette legyen.
    Aztán most a lehető legemberibb megoldásnak azt tartom, ha az idős addig amíg el tudja látni magát, marad a kis hajlékában, legfeljebb lakást cserél és kisebbe költözik, de szabad marad.
    Ha végleg leesik a lábáról, akkor kerüljön be egy intézménybe, ami kimondottan erre a gondozási célra jött létre.
    előzmény:
    nihil (34)
    2007-05-29  17:39
  15. 2007. május 29. 17:3934.
    At otthon az más!!!
    Ott szívás van mert az öregek bementek az inagatlanukért egy maszek emelszintű ellátást ígérő otthonba,és beleölték a vagyonkájukat, és még havi díjat is fizettek, viszont ezt egy húzással az állam olyan helyzetbe hozta hogy sorban tönkremennek, hogy kivédjék átminősíttetik magukat szociálisba,és akkor nem kell emeltszinten biztosítani a dolgokat....De ez más!!!!!
    Volt az ügyvédben,hogy erőszakkal írattatják alá ezeket az átminősítési szerződéseket..és a szociális minisztérium már vizsgálóbizottságot hozott létre ezek kivizsgálása céljából,mert szerintük ez nem jogos, az állami támogatás elvétele még nem kellene hogy csődöt jelentsen ezeknek a cégeknek...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_158041 (32)
    2007-05-29  17:33
  16. 2007. május 29. 17:3633.
    MÉGEGYSZER TÉVHIT!!!hogy ha a HILD csődbe megy akkor kisemmiződnek az emberek!!!!!Gondoljátok már át.. ez egy szerződés, hogy a tulajdonos az ingatlanáért kap egy %-ot egy összegben,és utána havi járadékot... Ha a HILD becsődölne,akkor felbomlana a szerződés,mert nem teljesíti a benne foglaltakat,és az eredeti állpot állna helyre...
    előzmény:
    nihil (31)
    2007-05-29  17:28
  17. Torolt_felhasznalo_158041
    Torolt_felhasznalo_158041
    2007. május 29. 17:3332.
    Így-így, ahogy írod. Kisemmizik, aztán mehetnek az utcára hajléktalannak.
    Nagyon sok időssel beszélgettem az utóbbi időben olyanokkal, akik otthonba kerültek. Előbb úgy lett tálalva nekik, hogy szegények azt hitték, majdnemhogy luxusszállodába mennek. Aztán amikor rádöbbenek, hogy nincs visszaút, nincs meg a házuk, ami egy élet munkája, akkor jön a kötél, vagy az elmeosztály.
    Nem átkozódom, de szeretném látni azokat 25-30 év múlva akik most nagy gőggel, nagy mellel, ki vagyok, én vagyok az atyaúristen, elbánnak az idősekkel.
    Az anyagiakkal azért foglalkoznak, az érdekli, hogy mi lesz a ház sorsa.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_344333 (26)
    2007-05-29  17:07
  18. 2007. május 29. 17:2831.
    Figyelj a mai világban nem sokan tehetik meg azt,hogy ápolják a szüleiket,vagy anyagilag megadják azt a különbözetet amit nem kapnak meg,pedig marha sokat dolgoztak ahhoz,hogy nyugalomban élhessenek.. Én személy szerint a többszörösét is adnám anyukámnak ha tehetném de nem tudom,sőt azt gondolom,ha így romlika család anyagi helyzete, még kevesebbet tudok segíteni rajta.. De attól még miért kellen elnéznem,hogy fázzon,hogy éhezzen??? Nagyon szép szavak,hogy ápolom a szüleimet, de ha munkahelyed van ami a megélhetésedet jelenti, akkor nem tudom otthagyni,hogy forgasd,hogy tisztába tedd, vagy éppen vigyázz rá....be kell tenned olyan intézménybe ahol ezt megteszik... Nagyon szívfájdalmas de csak ez van...
    előzmény:
    milkacica (20)
    2007-05-29  16:56
  19. 2007. május 29. 17:1930.
    jaj nem neked szántam személy szerint... azokra amit itt olvastam...bocsi csak az indításra klikkeltem...
    előzmény:
    milkacica (20)
    2007-05-29  16:56
  20. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. május 29. 17:1829.
    Elég jól ismerem ezt a területet! A baj akkor kezdődik, amikor hétvége van, vagy ünnep és a szociális munkás sem dolgozik. Nincs ételkihordás. A 24 órás nővér meg nagyon drága! Magyarországon ma nincs rend a fejekben, mert sokan összemossák az idős otthont a szociális otthonnal...
    előzmény:
    gerbera24 (28)
    2007-05-29  17:12
  21. 2007. május 29. 17:1228.

    Ha csak a szülök két nyugdíja kevés, akkor megoldás hogy a lakásban benne maradhatnak.

    De ha  ápolásra szorulnak, akkor ez nem jó elrendezés, mert nehezen tudom elképzelni, hogy a szerződő felek mindegyikéhez külön ápoló személyzetet fognak fogadni.

    Ha meg csak segítségre szorulnak, akkor minden kerülketben, városban van családsegítő szolgálat, amelyik vállalja, hogy a nyugdíjhoz igazodó tarifa mellett takarítanak mosnak, ebédet házhoz szállítanak, bevásárolnak, gyógyszert íratnak.

    Ilyen szociális megoldásokról tudok, ezekről az önkormányzatok szociális osztályán lehet érdeklődni.

    Bár a koruk miatt még korainak látom, de mindig az egészségi állapottól függnek a dolgok.

    Sok sikert a lerendezéshez.

     

    előzmény:
    milkacica (25)
    2007-05-29  17:02
  22. Torolt_felhasznalo_946299
    Torolt_felhasznalo_946299
    2007. május 29. 17:1027.
    Eléggé negatív a véleményed az idős otthonról! A legtöbbről nekem is sajnos! Viszont mérlegeld, hogy ma már nagyon kevesek képesek az idős embert ápolni! Az időst nem lehet egyedül hagyni, adott esetben pelenkázni, fürdetni, etetni kell. Erre nagyon kevesek képesek, a házhoz jövő ápolót megfizetni sem túl olcsó. Melyik utód vállalja azt fel, hogy kilép a munkahelyéről, mert időst kell ápolnia?? Hova megy vissza aztán? Az idős otthon és a szociális otthon nem ugyanaz! Nézz körül! Nagyon sok idős gondolkozik ám úgy, hogy nem akar kiszolgáltatott lenni és erről még akkor dönt, amikor döntésképes, nem várja meg, hogy mások döntsenek felőle!
    előzmény:
    milkacica (20)
    2007-05-29  16:56
  23. Torolt_felhasznalo_344333
    Torolt_felhasznalo_344333
    2007. május 29. 17:0726.

    Ha nem jó a kapcsolatotok a szülőkkel, akkor nem mindegy, hogy a HILD-nek vagy egyéb ilyennek eladják-e a lakásukat vagy sem? Max. ha nem jön be nekik és kisemmizi őket egy ilyen cég, majd mennek a hajléktalanszállóra.

    előzmény:
    milkacica (20)
    2007-05-29  16:56
  24. 2007. május 29. 17:0225.
    Nem akarok én megoldani semmit,sőt,inkább kimaradnék a dologból.Érdeklődöm,informálódom,hogy nem lepődjön meg a párom,mivel eddig nyugodt volt a jelzálog miatt. De most már nem az.
    előzmény:
    gerbera24 (23)
    2007-05-29  16:58

Címlap

top