Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Dugulás, HELP!!!

wazzup
Létrehozva: 2006. december 14. 09:11
Eldugult a mosogatóm, meg se moccan a víz. Az U alakú csövet leszedtem, az tiszta, tehát beljebb van a dugulás. Szerelőt ha nem muszáj, nem szeretnék hívni, mert nagyon drága. Tud valaki esetleg jó házipraktikát ajánlani?
  1. 2022. január 1. 14:0112.

    Ha már eldugult a mosogató, akkor házilag sajnos nem sokat lehet csinálni (a megelőzésre vannak lehetőségek).
    Ha valami más, például a mosdó, vagy a zuhany dugult volna el, akkor jó lehetőségek lennénk házilag is, de mosogatónál a szifon szétszedésén és kitisztításán kívül nem sok mindent lehet tenni.


    A dugulást szinte biztos hogy zsírlerakódás okozza, ami kiül körbe a cső falára, és csak profi módszerrel lehet hatékonyan eltávolítani.


    Bővebb információ: https://adamszkidugulas.hu/csogorenyes-dugulaselharitas/


    Amit mégis meg lehet próbálni - saját felelősségre - az a kézi csőgörényezés, de nem ajánlott, mert a vékony csőtisztító spirál beragadhat, és utána nem lehet visszahúzni, ha pedig mégis sikerül a dugulást elhárítani, valószínűleg akkor sem lesz tartós az eredmény.
    Szerintem a vegyszeres tisztítás ugyancsak nem hatékony mosogatóknál.


    Ha vállakozó kedvűek vagyunk, akkor egy magasnyomású csőtisztító tömlővel is megpróbálkozhatunk. Általában a legtöbb hobby magasnyomású mosóhhoz is kaphatóak ilyenek, de ez már inkább szakmunka jó pár buktatóval, ezért inkább hívjunk szakembert.


     


    Ádámszki Gyula duguláselhárító


     


     

  2. 2016. Április 24. 10:3211.

     


     


    Duguláselhárítás házilag

     


    Na de ugorjunk és ha megtett mindent, hogy dugulása legyen,bevetett minden duguláselhárítási ötletet és nem tudta megoldani a duguláselhárítás olcsón,akkor hívjanak engem,nekem is élnem kell valamiből.Ráadásul én rendelkezem minden olyan eszközzel ésduguláselhárító szerszámmal amivel megszüntetem a dugulást.HOGY MIÉRT HÍVJON ENGEM?Mert én gyakorlatias vagyok,nekem ez a munkám és célom, hogy megszüntessem a dugulását,hogy Önnek ne legyen ezzel gondja és újból tudja használni a konyhát,fürdőszobát,hogy a mindennapi rutin használat ne ütközzön akadályokba azért, mert a duguláselhárítás olcsón végzem és megbízható vagyok,vigyázok az értékeire és ,mert engem bármikor hívhat ,akár éjjel is!Duguláselhárítás Csepel..0670/9409292 Olcsóbban kijön velem mint a nagy költségvetéssel és személyzettel működő duguláselhárító cégekkel.Rugalmas hozzáállásom lehetővé tesz olyan megoldásokat is amiket másokkal nem tudna megbeszélni.Korrekt, gyors és pontos vagyok,a megbeszélt időben ott vagyok és nem kell miattam felborítania a napi programját.


     




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS ÖTLET …0670/9409292




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS OLCSÓN,  DUGULÁSELHÁRÍTÁS CSEPEL..06709409292




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS BUDAPEST,  DUGULÁSELHÁRÍTÁS HÁZILAG




     


    Igyekeztem a honlapomat úgy megfogalmazni, hogy az egyszerű és érthető legyen mindenki számára,mellőzve a duguláselhárítással kapcsolatos szakmai kifejezéseket, lévén nem a szakmabeliek olvassák.Egyszerűen fogalmazva tényleg azért vagyok és az a célom hogy Önnek, ha már megesett a dugulás,a lehető legrövidebb úton segítséget nyújtsak és megússza a duguláselhárítás olcsón.Beszéljünk most egy kicsit a duguláselhárító szerekről.Véleményem szerint egyik sem ér semmit!De gondolja át logikusan,négyféle ilyen szer van, a gél a folyékony a por és végül a kristályalakú.A kristályalakú csodaszert beleönti a mosogatóba kádba vagy mosdóba, elkezd pezsegni füstölni,tényleg olyan érzése van az embernek, hogy most vége,felrobban a mosdó,viszont nem lesz dugulás, de nem történik semmi.Ráadásul elég veszélyes anyagból van mert amikor vésem ki a szifonokból,(Ugyanis beleköt amit nem értek,mivel egy duguláselhárító szerről beszélünk)szétmarja az ember kezét a körmeim besárgulnak és napokig fáj a kezem. duguláselhárítás Budapest..0670/9409292 duguláselhárítás ötlet,duguláselhárítás olcsón,duguláselhárítás Csepel
    Ha már valami földöntúli késztetést érez, hogy nem tud aludni anélkül, hogy valamit bele ne öntene akkor az gél vagy folyékony állagú legyen, használni nem használ és a dugulást sem oldja meg de legalább kárt nem okoz.


     




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS HÉTVÉGÉN ÉS ÜNNEPNAPOKON IS…0670/9409292




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS OLCSÓN, DUGULÁSELHÁRÍTÁS CSEPEL




    DUGULÁSELHÁRÍTÁS BUDAPEST, DUGULÁSELHÁRÍTÁS GÉPPEL



     



     


    Akkor most jöjjön a magyarázat…beleönti a duguláselhárító szert a kádba mosdóba mosogatóba és ha elég sokat öntött bele akkor belejut a vezetékbe, most képzeljen maga elé egy karikát ez a cső keresztmetszete,és a beleöntött dugulást megszüntető szer a vezeték alján, ha talál magának egy kis lukat 10-20 perc alatt elcsordogál, de a vezeték faláról körbe nem távolítja el a szennyeződést ami a dugulást okozta,másrészt meg ennyi idő alatt a vezetékben lévő lerakódást nem oldja fel,tehát semmi értelme.Ennek talán akkor lenne értelme ha módunkban állna lezárni a lefolyóvezeték végét,teleöntenénk annyi duguláselhárító szerrel, hogy telítődjön és állni hagynánk pár napig,így lenne ideje a dugulást feloldani,majd bő vízzel átöblíteni.Akkor talán fellazítaná a koszt, ami a dugulást okozza.De erre sem lehetőségünk nincs és nem is lehet kivitelezni lévén a vezetékek falban földben vannak, ráadásul egy vagyon lenne a több liternyi duguláselhárító szer.


    duguláselhárítás Budapest,       ,duguláselhárítás géppel


     


     


     


     


     


     

  3. sec
    sec
    2014. január 23. 13:1310.

    Itt egy egész regény foglalkozik az otthoni duguláselhárítással :

    http://www.dugulaselharitas.net/praktikak.html

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_863802 (2)
    2006-12-14  09:30
  4. 2006. december 14. 10:259.
    nálunk a fürdőszobában volt dugulás, próbálkoztam én is szódabikarbóna, ecet, mindenféle granulátumok....

    aztán vettünk az OBI ban "csőgörény" vagy mi a neve, egy hosszú vékony spirális cső. na azt ledugtuk a lefolyóba tekerni kellett és hozta is kifele a csomókat.
    azóta minden ok

    a folyadékok amelyek a reklámban eltüntetnek mindenféle dugulást sz*rt sem érnek - az eladó sem ajánlotta a háztartási boltban, a duguláselhárító meg szintén a fejét csóválta rá az egyik ismerősömnél. szerinte rakás vegyszer, de ha nagy csomó van csak ez a cső segít.
    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  5. Torolt_felhasznalo_129471
    Torolt_felhasznalo_129471
    2006. december 14. 10:168.
    És a FLUPpal vigyázz!
    http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=99060
    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  6. 2006. december 14. 09:477.
    Én a DM-ben vettem egy 260Ft-os Búvár nevű lefolyótisztítót, és azzal szoktam nekiesni akkor, amikor már látom, hogy valami nem lesz kerek. Semmi Tiret, meg társai, egyik sem vált be. De a Flupról is jókat hallottam, és véletlenül az is filléres cucc.  
    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  7. 2006. december 14. 09:456.

    Szia! Nálunk is ez volt, szétszedtük, de nem a csőben volt a gebasz, hanem lejjebb. A szerelőhívás előtt kipróbáltam, hogy felforraltam 3-4 fazék vizet, és azt hirtelen belezúdítottam a mosogatóba. Először csak lassabban, aztán teljesen lement a víz, azóta sincs vele gond. Nyilván nem lehet mindenféle dugulást így elhárítani, de nálunk segített. De ha tényleg meg se moccan a víz, akkor hívj inkább szerelőt. 

    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  8. 2006. december 14. 09:405.
    Ha nagyon el van dugulva, csak a szétszedés segít.

    Nekünk a lépcsőházban volt a dugulás, 5méter cső végig tele zsíros cuccal...azt aztán öntheted, nem javul..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. december 14. 09:354.
    FLUP lefolyótisztító granulátum. Én is itt olvastam egy topikban, szinte csodákat művel. 10 dekás piros zacskóban kapható. Be kell önteni a lefolyóba, és apránként forró vizet ráönteni. Szinte kirobbantja a dugulást, mert a hatóanyaga oxigént fejleszt hirtelen a forró víz hatására.
    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  10. Torolt_felhasznalo_129471
    Torolt_felhasznalo_129471
    2006. december 14. 09:313.
    Nézd meg a wc-s topikodat Ott vannak szuper tippek!
    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11
  11. Torolt_felhasznalo_863802
    Torolt_felhasznalo_863802
    2006. december 14. 09:302.

    Két ötlet, egy nagyon öko meg egy kevésbé:

    1. Szódabikarbóna (mondjuk egy-két evőkanál)+2dl 20%-os ecet (nekem 10%-os volt, azzal is működik), hagyd kicsit bugyogni, majd öntsd le forró vízzel.

    2. Van a Bábolna Bionak egy lefolyótisztítója. Jobb, mint bármelyik szer. Még fémforgács is van benne.   Tényleg nagyon jó, mi a kollégiumi lefolyókat tisztítottuk azzal, pedig ott aztán minden van...

    Sok sikert!

    előzmény:
    wazzup (1)
    2006-12-14  09:11

Címlap

top