Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

EFEB-ről infó

kata_lin80
Létrehozva: 2006. augusztus 25. 08:18

Helló

Tud valaki infókat írni az EFEB-ről, mert most jelentkeztem a közoktatási asszisztens tanfolyamra. Esetleg jelentkezett valaki erre a szakra?mert szivesen felvenném vele a kapcsolatot!írjatok

  1. 2017. január 19. 09:4614.

    Helló!


    Én raktárosként végeztem náluk és egy-két kisebb fennakadáson kívül nem volt probléma. Jól átadták az anyagot, így vizsgázni sem volt egy lehetetlen dolog, gond nélkül ment. Én speciel szerettem oda járni, a társaim is jó fejek voltak. :) A tanárokkal is meg voltam elégedve, szerintem jól végezték a dolgukat. Remélem tudtam segíteni.

  2. 2006. október 17. 12:4413.

    Én azt nem állítanám, hogy nincs mögötte tudás. Sőt, szerintem van, csak éppen azok, akik tanítanak, nem első sorban tanárok, így nem igazán tudják, hogy hogyan is kell azt hatékonyan. Nagyon sok órát ültem végig, amikor is meggyőződtem, hogy a minket tanító, igen is jó szakember, csak éppen ebből semmit nem tudott nekünk átadni. Hiába ültünk ott, nem volt érelme, mert a végén csak magunk kellett, hogy megnézzük a könyvben.

    Fejetlenség. Sokszor előfordult, hogy elmaradtak órák, cseréltek órát, csak éppen erről elfelejtették tájékoztatni a hallgatókat. Amúgy ezt így nehéz megfogalmazni. Amikor ott van, és történnek vele a dolgok, akkor érzi, hogy azért itt nem megy minden úgy, ahogy kellene. Nem tájékoztatnak rendesen. Nekünk pl. év közben derült ki egy csomó minden, amiről még beiratkozáskor elfelejtettek tájékoztatni, amik azért elég fontos dolgok lettek volna. Meg ilyenek.

    Tanulni mindig van értelme! Viszont azt azért szerintem meg kell említeni, hogy ezek a szakképzések nem érnek túl sokat. Ha nem dolgozol az adott területen, akkor szerintem nem sok esélyed van rá, hogy ezzel a papírral ténylegesen előnyhöz juss. Én most is, és mikor elkezdtem akkor is HR-rel foglalkoztam. Azért jelentkeztem, hogy tanuljak, használjam az agyam. De igazán hasznosítani nem tudom az ott tanultakat. Nem jelentett előrelépést a pozíciómban, semmit. Szoktam nézni az álláshírdetéseket, és mindenhova diplomát kérnek. Tehát szép és jó, hogy ezt tanultam, van egy papírom róla, de kb. kitörölhetem vele a fenekemet. Ennyi. Ezt kell mérlegelned!

    De vannak olyan szakmák, mint pl. a masszőr, amit biztos, hogy érdemes tanulni! Úgyhogy azért ez attól is függ, hogy mit választasz. Nekem a személyügyi nem jött be ilyen téren, bár nekem nem voltak nagy elvárásaim. Tudtam, hogy sokat nem fogok érni vele, de legalább lesz valami papírom is ahhoz, amit csinálok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_141771 (12)
    2006-10-12  21:30
  3. Torolt_felhasznalo_141771
    Torolt_felhasznalo_141771
    2006. október 12. 21:3012.

    Eddig sajnos nem sok jó véleményt hallottam, vagy lehet hogy csak azok írtak többen akik nem túl jó tapasztalatokkal rendelkeznek.

    Tehát nincs mögötte elég tudás, igaz? Én ezt így értelmeztem.

    Többen írták a fejetlenséget. Nem tudom mire céloztak ezzel.

    El kell gondolkodjak ezek után, hogy van -e értelme, már csak azért is hogy ott töltsem az időmet, ha nem is olyan jó az előadás.

    előzmény:
    leil (11)
    2006-10-12  15:44
  4. 2006. október 12. 15:4411.

    Szia!

    Én oda jártam személyügyi ügyintéző, majd személyügyi gazdálkodó tanfolyamra. Én eleve távoktatásra jelentkeztem.

    Azt tudnia kell mindenkinek, hogy az EFEB eleinte felvételi előkészítőkkel foglalkozott, talán két éve, hogy felvette a palettájára a felnőtt oktatást is.

    Tudok róluk jót, és rosszat is. Nekem a tanáraim nem voltak valami fényesek, mert lehet, hogy a szakterületükön mindegyik szuper volt, viszont ténylegesen tanítani kevesen tudtak közűlük. Volt egy tanárő, akire több panasz volt, mégis a mai napig tanít, pedig használhatatlanok az órái. Ugyanakkor meg fő tantárgyat oktatott. Viszont volt olyan tanár, akinek érdemes volt végighallgatni az előadását.

    De összességében véve, elmondható róluk, hogy elég nagy fejetlenség uralkodik náluk. A többi tanfolyamról nem tudok nyilatkozni, de én nem járnék még egyszer ide. Bár ha belegondolok, hogy ugyanazt a papírt kaptam, mint mondjuk máshol... és mégsem kellett megszakadni. Az biztos, hogy aki ide megy tanulni, ne számítson valami nagyon színvonalas oktatásra!

    előzmény:
    kata_lin80 (1)
    2006-08-25  08:18
  5. Torolt_felhasznalo_141771
    Torolt_felhasznalo_141771
    2006. október 12. 15:2710.

    Sziasztok!

    Bár kérdeztem máshol is, de hátha jelentkezik itt is valaki. Érdekelnének EFEBes vélemények, most jelentkeztem az adótanácsadói tanfolyamukra. Esetleg van valaki aki szintén jár vagy járt már hozzájuk erre a tanfolyamra. Mik a tapasztalatok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. augusztus 25. 11:559.

    én is inkább lebeszélnélek róla, mint rá... én is távoktatásra jelentkeztem anno, persze az sehonnan nem derült ki, csak a tanfolyam kezdetekor, hogy a sima csoportot (akik minden szombaton bejártak) és a távoktatásosokat (akik havonta egy szombaton jártak) összevonták, így olyan volt, mintha jelentkeztem volna egy heti egy alkalmas tanfolyamra, de csak minden negyedik alkalomra mentem volna el  

    A tanárok minket távosokat lesz*rtak, nem tudták megmondani, hogy mit tanulj meg előre, mit nézz át a könyvből, mettől meddig taluld meg, mert nem is a könyv szerint mentek, úgyhogy félbehagytam az egészet, mert egy kalap sz*r volt.

    előzmény:
    kata_lin80 (8)
    2006-08-25  11:13
  7. 2006. augusztus 25. 11:138.

    te melyik szakra jártál?Én távoktatásra jelentkeztem. Tényleg nagyon nehéz ?

    előzmény:
    manzana21 (7)
    2006-08-25  11:00
  8. 2006. augusztus 25. 11:007.
    A közoktatási aszisztens szakról nem tudok semmit.Én más szakra jártam.
    Az hogy előzőleg tanultál bizonyos tárgyat, az nem feltétlenül mentesít a vizsga alól.Bár elméletileg igen-néha.De nálunk van olyan tanuló is, akinek doktorija van mégsincs mentesség.
    Bár a mentességet nálunk a minisztérium állapíthatja meg.
    előzmény:
    kata_lin80 (6)
    2006-08-25  10:48
  9. 2006. augusztus 25. 10:486.

    A közoktatási asszisztens tanfolyamon kell tanulni számvitelt?Ki járt erre a szakra?Ha az előző iskolában már vizsgáztál számvitelből akkor is kell vizsgáznod?

    előzmény:
    manzana21 (5)
    2006-08-25  09:34
  10. 2006. augusztus 25. 09:345.
    Szia!
    Ha agyoncsapnak is elmondom milyen:Pl 2* behívtak már, mert nem kapták meg a csekkemet.(Még szerencse, hogy mindig megőrzöm.)Vizsgaidőpontot alig találtak nekem a következő vizsgám előtt.De azt is csak 2 nappal előttre délutánra.(Mert ugye időrendi kötöttségek vannak.)Majd 2 napra rá mehettem volna számvitelre (feltéve, hogy ennyi idő elég ,hogy tanuljak rá.Persze tanultam, de inkább hagytam a dolgot.).Szóval nem mentem el a vizsgára, de nem is baj.Mert mindenki megbukott, pedig nem mondhatnám, hogy lusták, buták vagyunk.És persze sokunk már tanulta előzőleg ezt a tárgyat főiskolán /egyetemen.A 60% se közelítettük meg, se egyénileg, se csoportátlagban.Szóval "szuper" volt a tanárnőnk is.
    Ja és ha a tanfolyam közben gondolod meg magad, akkor is ki kell fizetned a háthalévő tandíj felét.
    Szóval gondold meg!
    előzmény:
    kata_lin80 (1)
    2006-08-25  08:18
  11. Torolt_felhasznalo_836120
    Torolt_felhasznalo_836120
    2006. augusztus 25. 09:164.
    Én egy másik tanfolyamot végeztem náluk. Bár a szervezéssel vannak gondjaik- de számomra az fontosabb, hogy a fő tantárgyakat tanító tanárok felkészültek és lelkiismeretesek. Távoktatásra jártam, tehát sok önálló tanulásra volt szükség. Azt gondolom, a leendő mhelyeden a tudásodat és hozzáértésedet fogják nézni és nem elsősorban azt, hogy hol végeztél. 1-2 keresztkérdés és azonnal vágják hogy tudsz e vagy sem.Legalábbis, nekem ez a tapasztalatom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_531564
    Torolt_felhasznalo_531564
    2006. augusztus 25. 08:583.
    Lépj vissza amig nem késő, válassz egy olyan sulit aminek van/lesz értéke a jövőbeni munkáltatóid szemében.
    előzmény:
    kata_lin80 (1)
    2006-08-25  08:18
  13. Torolt_felhasznalo_531564
    Torolt_felhasznalo_531564
    2006. augusztus 25. 08:562.
    Nem tudom melyik Efebre jelentkeztél, de a Pestitől óva intelek.Kezdő banda...Én is jelentkeztem az egyik képzésükre aztán amikor felhivtam őket mert ugye ők arra se vették a fáradtságot kiderült hogy nem is indul az a szak.......mert, azt 3 héttel ezelőtt elfelejtették közölni hogy középfokú nyelvvizsga kell hozzá igy rengetegen visszaléptek.....
    előzmény:
    kata_lin80 (1)
    2006-08-25  08:18

Címlap

top