Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyar Üzletemberképző Aka

dyme
Létrehozva: 2006. július 29. 09:43

Sziasztok!

Nemrég olvastam az újságban a Magyar Üzletemberképző Akadémiáról. Kaposváron, Pécsen és Budapesten oktatnak.

Esetleg jár / járt oda valamelyikőtök, vagy hallottatok róluk?

A honlapjuk igencsak kecsegtető, ha valóban minden úgy van ahogy írják ( nincs tandíj, csak egyszeri regisztrációs díj ami 4500 ft; ebben benne van a diákigazolvány és a tankönyvek ára is) akkor szivesen tanulnék náluk, de nem akarom, hogy át legyek verve.

Várom a hozzászólásokat, én Kaposvárra járnék.

 

Üdv: Dyme

  1. 2015. január 28. 06:4911.

    Régi a topic, de azért leírom én is a véleményemet.


    Informatikai rendszergazda képzésre jelentkeztem, esti tagozatra. Na nem mondom, hogy sík h.lye lennék a számítógéphez, de azért úgy mentem oda, hogy programozni például sosem tanultam... Ehhez képest már az első tanítási napon programoztunk, C# nyelven, az elméletet majd jó 2-3 héttel adták le. Mondanom sem kell, egy teljesen kezdőnek ez kínai volt. 


    Aztán az egyik tanár, kb. a 3 héttől nem jött, mert túl kevés pénzt kapott volna a szombati napért. Beletelt vagy 2 hétbe, mire kerítettek másik tanárt.


    Az 1. év végére sem sikerült megtanulnom programozni, így inkább kerestem egy hozzám közelebb álló képzést.


    Összegezve: nekem a képzés, és 1-2 tanár hozzáállása nem volt szimpi, de más szakokon ettől függetlenül lehet, hogy jófej emberek tanítanak.


    A titkárságon egyébként mindig nagyon rendesek voltak, nálam ez mondjuk + pont...

  2. 2009. Április 27. 19:2510.
    Szuper, köszönöm, azért irénymutatónak mégiscsak jó.
    előzmény:
    cabir (9)
    2009-04-26  22:02
  3. 2009. Április 26. 22:029.

    A név megtévesztő - nem "üzletemberképző", hanem különböző OKJ tanfolyamokat összefogó intézmény. Az "Üzletemberképző" csak név. Az iskola hasonlít a Forrai Magániskolára, az Athene-re, az Atalantára. Gazdasági, informatikai, pénzügyi, jogi, kereskedelmi szakmákat tanítanak itt.

    Én ide jártam jogi asszisztens szakra - felsőfokú OKJ bizonyítványt adott - ám elhelyezkedni nem igen lehet vele. Vigyázzatok az OKJ képzőkkel - pláne a felsőfokúakkal, ezek burkolt főiskolai, egyetemi felkészítők, munkát nem igen lehet velük találni. 

    22 éves kor alatt, első szakmának ingyenes a képzés, van diákigazolvány. Felnőttképzőben alapítványi díjat kell fizetni - de nem vészesen sokat  -fele annyiba kerül a képzés, mint az Atalantánál.

    Tankönyvek nem igen vannak - az órákon kell jegyzetelni, ami elég fárasztó - viszont sokal olcsóbb. A tanárok elég szigorúak, és komolyan veszik a feladatukat.

     Teljesen hivatalos intézmény, állami OKJ bizonyítványt ad - ilyen téren teljesen megbízható. Csak éppen munkád nem lesz...

     

    Minden fiatalnak üzenem: inkább fősulira, egyetemre igyekezzen bejutni, az OKJ bizonytalan végzettség.

    előzmény:
    dyme (1)
    2006-07-29  09:43
  4. 2009. Április 26. 20:168.

  5. 2009. Április 23. 13:557.

    Sziasztok,

    régi topic, de hátha van még hozzászóló, aki mondjuk oda jár vagy érdekli.

    Ma voltam nyilt napon egyébiránt. Jónak tűnik.

    Valaki, aki oda jár, tudna írni valamit róla?

    Üdv: Mariann

    előzmény:
    dyme (1)
    2006-07-29  09:43
  6. Torolt_felhasznalo_935645
    Torolt_felhasznalo_935645
    2006. augusztus 9. 16:316.

    HA megnézted a honlapot, és neked a leírtak jöttek le, akkor sajnos elég buta lehetsz.

     az okj-s és a felsőfokú akkreditált képzést össze se lehet hasonlítani. bár te ezt biztosan tudod, mert bőkezűen osztod az észt.

    iskola nem egyenlő tanfolyam, ennél egyszerűbben nem tudom leírni neked.

    a 4500 Ftban a diákigazolvány és egyéb papírok vannak, de ez máshol is ennyibe kerül. a kb 50.000 Ftos alapítványi díj pedig tartalmazza: összes tankönyvet, heti 9 nyelvóra, ugyennyi számítástechnika.ezek felkészítők a nyelvvizsgára ill. az ECDL-re. Ha valóban elolvastad volna,ezeket tudnád.

     "beáll egy jónevű céghez a szamárlétra legaljára és beletanul az adott szakmába."   ez a legjobb rész.  

    most komolyan, egy jónevű cég kit vesz fel képzettség nélkül,amikor minden területen túlképzés van a diplomásokból.

    dyme,ha nem vagy ennyire sötét, mint akik válaszoltak neked, ha tetszik, beiratkozol.

    egyébként az üzletmberképző akadémia név megtévesztő- nem üzletmebereket képeznek, hanem szakembereket. pl pénzügyi, banki, számviteli, idegenforgalmi.

    lehet valaki jó szakember,  üzletember, képzettség,papír nélkül nem alkalmazzák. és te itt vagy nagyon eltévedve, emvé2.

     

     

     

     

    előzmény:
    emvé2 (3)
    2006-07-29  09:58
  7. Torolt_felhasznalo_917831
    Torolt_felhasznalo_917831
    2006. július 29. 12:575.
    Uram ég. Be ne dőlj ennek. Mint milyen üzletembert képez? Merthogy a bankár is egyfajta üzletember, de pénzügyi végzettséggel. Vagy egy igazgató, csak tegyük fel közgáz végzettséggel. Sőt, egy egyszemélyes vállalkozó is lehet üzletember. Ilyen helyen maximum divatos "biznisz-szavak" használatára tanítanak meg.
    előzmény:
    dyme (1)
    2006-07-29  09:43
  8. 2006. július 29. 10:014.

    szia!

    Megnéztem én is, tandíj az tényleg nincs, de szerintem - ha jól értelmeztem -, akkor alapítványi hozzájárulásként kell fizetni, amit részletekben is fizethetsz. szóval van tandíj, csak máshogy hívják.

    előzmény:
    dyme (1)
    2006-07-29  09:43
  9. Torolt_felhasznalo_754488
    Torolt_felhasznalo_754488
    2006. július 29. 09:583.

    Nekem a honlapjuk alapján az jött le, hogy egy sima OKJ-s képzést kínáló iskola.

    Olyan, amilyenből 12 egy tucat mostanra és a tanfolyamon szerzett papírral többnyire sehol nem hehet elhelyezkedni.

    Az üzletembereket nem államilag finanszírozott OKJ-s tanfolyamokon képzik szerintem. A jó üzletember úgy készül, hogy beáll egy jónevű céghez a szamárlétra legaljára és beletanul az adott szakmába.

    Hihetetlen, hogy némi marketingkommunikációs vénával mi mindennel képesek egyes iskolák etetni a gyanútlan áldozataikat.

     

    előzmény:
    dyme (1)
    2006-07-29  09:43
  10. 2006. július 29. 09:452.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top