Keresés a fórumban

Itt vagyunk régi barátok 2 (
63
 embernek tetszett)
Több Ez van! topik »
»

Megprobálok uj topikot nyitni. Hátha sikerül beszélgetnünk.Várlak benneteket, akik az Ide, ide régi barátokban voltatok,Hátha igy megy

1. 2015-05-22 17:5571330.

Rózsa!

Gyorsan elővettem egy kis lefagyasztott tortát...most látom, születésnapod volt. Éljél soká szeretetben, egészségben, boldogságban, meg mindenben amit csak szeretnél!!!!

2015-05-21  14:13
    rozsaanyu (71314)
    előzmény:
  2. 2015-05-22 17:5271329.

Olyan drágák vagytok, hogy nem felejtettek el!!!!!Köszönöm Tegnap a gép nem volt elérhető helyen, ma is abban a szobában festett a festő, ahol a gép van. Persze a kisgépet úgy eltettem, hogy ma alig találtam meg. de nem is tudtam volna írni, mert nagyon szenvedtem az éjjel és délelőtt . A lábam , a térdem nagyon fáj..érdekes, a derekamban csak olyan tompa fájás van, mint amikor ki idegelték a fogat, és nem úgy fáj. A délelőttöt az "elfekvőben" töltöttem. Ágyban és párnák közt, a szó szoros értelmében...a nagy buli tetején...azt hittem meg sem tudok moccanni. de amikor a festő szólt, hogy kész a szoba, lehet pakolni feltámadtam. Az adrenalin? A boldogság hormon?? De semmim nem fájt, hordtam, vittem, pakoltam...úgy ahogy rendet vágtam. Persze nagyon jó volt, hogy Timi szabadságon van, nagyon sokat dolgozott, amíg én fekverésztem. Most már szépen alakul. Fantasztikus festőm van...itt egy csepp folt nincsen, fel van seperve, takarítva...úgy enged csak be, megnézni. feltette a függönyt, holnap felteszi a képeket....mindent megcsinál...gyorsan, precízen. Minden nap ivott két kávét és kapott egy nagy jégkrémet...ennyi időre állt meg. Szuper pasi nagyon érdekes lesz a lakás, a konyha a két nagy szoba fehérre van festve. Egy szoba és az előszoba színes, majd készítek képet. Holnap jön az ablakos, felteszi a párkányt, a kilincset, mert az még nincsen és leméri a szegőlécet. Már tegnapra ígérkezett, de reggel, amikor kerestem azt mondta, hogy lerobbant az autó...de a telefonálhatott volna. Nem baj, időben vagyunk, hétfőn kezdi a festő az ajtókat. vasárnap szünet, de hétfőn dolgozik..én örülök, mert haladunk. Szerdán vagy csütörtökön levonul. A könyvek lesz még nagy falat, azt is átakarom válogatni, de az ráér. Szóval örülök, hogy megyünk kifelé

3. 2015-05-22 17:1171328.

Jó lenne, ha kellemes időben tudnék kellemes délutánt kívánni. Úgy látom, országszerte bánatos idő van.

Gitta!

Nem ért trauma, az itteni kavarodás miatt. Az annál jobban megvisel, hogy már annyi vagyok, amennyit tegnap betöltöttem.

Molly! Mily' szerencse, hogy tegnap kavarodás volt, így megtudtam, hogy Neked 29.-e lesz a nagy nap.

Marcsi! VÁRUNK!!!!!!!!!

kincsiE! Mikor jöttetek haza a Balcsiról?

Julika!

Szeretettel köszöntelek, névnapod alkalmából. Kívánom, hogy mielőbb 100 % rendben tudj ünnepelni.

Mennyi van még hátra a felfordulásból?

Resztelt máj, krumplipüré volt az ebédünk.

Hiányzóknak is csóközön.

-----------------------------------------------------------
    Az élet egy nagy játék, játszd úgy, hogy a körülötted élők is jól érezzék magukat benne!
  4. 2015-05-22 11:5571327.

Julika !

Ha erre jársz a nagy munka közepette

Szeretettel köszöntünk névnapod  alkalmából .

5. 2015-05-22 09:4071326.

Kedves Rózsa! Ugye azért nem ért nagy trauma a köszöntés miatt? 

Még egyszer Isten éltessen sokáig! A virág valóban nagyon szép.

2015-05-21  18:53
    rozsaanyu (71320)
    előzmény:

"Cél nélkül a napok, mint a cél nélküli napok általában szétesnek és üresek." (Richard Evelyn Byrd amerikai sarkkutató)
  6. 2015-05-22 09:3171325.

Szervusztok Barátok!

Molly! Ugye ez a bizonyíték a figyelmetlenségemre. De mint írtam, van rá mentségem. Meg aztán azt gondolom, hogy ennél nagyobb bajunk sosem legyen!

Margitom! Hogy mikor lesz bedugva...? Majd, ha jó idő lesz és nem villámlik! Jó, ez csak vicc volt. Én is hívtam a minap a könyvelőmet az irodájában, aztán otthon, mivel nem találtam. Mondja, hogy ilyenkor rengeteg a dolga, még egy pár napig, megértem, hogy Neked is be kell legyen dugva az a bizonyos csatlakozó. 

Kívánok jó időt, kellemes pihenést!

Nálunk most 13 fok van, szemerkél az eső. Tegnap előszedtem a varrógépet, aztán kis híjján majd megpukkadtam, mert állandóan szakad a felső cérna és bármerre tekergetem a tekergetni valót, sehogy sem jó. Pedig ebben az időben jól megcsinálhatnám a varrni valókat, de úgy látszik, kell egy műszerész hozzá.

Tegnap mentem a házi dokihoz, a rendelés kezdetére volt időpontom, amit a múlt héten kaptam. S mit látok? Nincs doktor! Mondhatom nagyon bosszús lettem. Nem elég, hogy 300 forintért vettem parkolójegyet, 2 perc múlva dobhattam ki a kukába, s még csak el sem tudtam intézni, amit kellett. Igaz, egy havi gyógyszer receptet kaptam, amit aláírt egy másik doktor, de a legfontosabbat nem tudtam elintézni.

2015-05-21  18:10
    megvagyok (71318)
    előzmény:

"Cél nélkül a napok, mint a cél nélküli napok általában szétesnek és üresek." (Richard Evelyn Byrd amerikai sarkkutató)
  7. 2015-05-22 08:1771324.

Dundori, köszi szépen majd 29-én újra elolvasom

A jókívánság mindig jól jön

2015-05-21  09:18
    dundori (71311)
    előzmény:

Az ész tévedhet, az érzés soha...
  8. 2015-05-22 08:1571323.

Jó reggelt "szép" napot kívánok mindenkinek!

Nálunk tegnap is ma is eső, eső, hideg, hideg tudom, hogy májusi eső aranyat ér, de ennyi???

Precon igen az enyém 29-én van, de köszi a köszöntést 

2015-05-21  09:09
    precon (71309)
    előzmény:

9. 2015-05-22 06:5271322.

Szép jó reggelt!

Esik és esik. egész tegnap dél óta esik az eső. Kell ez a földeken tudom én , de nekem nem hiányzik már ez a tartós vacak idő.

A május 21-e nekem szomorú nap, de tudom, hogy a Rózsa akkor született . sajnos kevés az olyan topik ismerős akinek az ünnepe segítség nélkül eszembe jut.ugyan úgy másoktól sem várom el, hogy az én ünnepeimet számon tartsa.

Éppen ezért most köszöntök mindenkit aki a közel jövőben ünnepelni fog.

Most egy ideig nem jövök, majd egyszer csak betoppanok! addig is vigyázzatok magatokra! Mindenkinek Jó egészséget kívánok.

Legyenek szép napjaitok!

10. 2015-05-21 18:5571321.

totyiM! Megnéztem Kakasszéket. Szép a szani környezete is.

2015-05-21  17:14
    totyogoka (71316)
    előzmény:

Az élet egy nagy játék, játszd úgy, hogy a körülötted élők is jól érezzék magukat benne!
  11. 2015-05-21 18:5371320.

Barkóba!!!! No, akkor kinek is van ma születésnapja???????????????

Saját magamat csak nem köszönthettem!!!!! totyiMarcsi megadta a célt, hogy ma NEKEM VAN SZÜLETÉSNAPOM!!!!

Marci hazajött a telekről. Kérdeztem, hogy nem nyílnak még a virágok?

- De, ott van a szatyor tetején.

Ennyi volt a köszöntés. A csokrokat viszont nagyon szépen állította össze. A kezébe adtam, hogy "lássátok, milyen figyelmes"!!!!!!!

Most tudom kínálni a      sült túrórudi tortát      is!!!!

2015-05-21  18:13
    megvagyok (71319)
    előzmény:

12. 2015-05-21 18:1371319.

Most már én sem tudom kinek van a szülinapja

Akinek most van BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK

13. 2015-05-21 18:1071318.

Kedves Druszám ne idesegítsél mán nóóóóóóóó

Ha mindig kihúzom mikor lesz bedugva

Úgy néz ki már csak a statisztika van hátra csak ezt is gépen kell elkészíteni és küldeni is.

de mivel több egyesületnek kell sok időt vesz igénybe.

Az biztos Gittám ahogy jön az eső már be az asztal alá és már húzom is ki .

Holnap sem tudok dolgozni mert már negyed 7 re megyek a Zsófihoz és fogalmam sincsen mikor jövök haza. Aztán csomagolok mert szombattól  hétfőn jövök haza a( cicom nem marad egyedül meg a ház sem)

Nem tudom milyen lesz az idő Cserkére megyünk

Szép estét mindenkinek

2015-05-21  09:14
    dundori (71310)
    előzmény:
  14. 2015-05-21 17:4971317.

Rózsa !

Születésnapodon  szeretettel  köszöntünk .

15. 2015-05-21 14:5971315.

Kedves Rózsa!

Boldog születésnapot!

Emlékszem rá, hogyan kaptad a neved, ezért pünkösdi rózsával kívánok neked minden jót és szépet. sorbetE

16. 2015-05-21 14:1371314.

Kedves Barátnők!

Tudjátok, hogy érzékeny lelkű vagyok!!! Bőgve olvastam végig a köszöntéseteket!

Elnézést, hogy külön nem hálálkodom. Most inkább egy kicsit elvonulok!

Azért még jövök, csak kicsit lenyugodok!!

https://www.youtube.com/watch?v=532eOzrmk_Q

Ezt a Bimbóm küldte priviben!!! Remélem meghallgathatjátok. Talán megjelenik, nem úgy mint a tegnapi linket, ami nem jelent meg.

17. 2015-05-21 11:5271313.

Sziasztok!

Itt Pesten szakad az eső! Még jó hogy haza értem. A tegnapi postás által itt hagyott értesítés miatt voltam el, de legalább megérte egy kis pénz mag állt a házhoz. Nem is sok de jókor jött.Aztán voltam még orvosnál is mert ha a házi orvos írja fel ugyan azt a gyógyszer a sokszorosába kerül így a javaslat alapján meg sokkal olcsóbb. Ki is váltottam. Siettem haza de már akkor esett is az eső.

Mindjárt ebédelünk: paradicsom leves körömpörkölt burgonya meg uborka lesz.

Délután meg porszívózás takarítás. ilyen ramaty időben már nem megyek sehova se.

További kellemes napot!

18. 2015-05-21 10:3471312.

Most hallom a legfrissebb meteorológiát, hozzánk is igérnek még mára esőt. Én meg megyek a házi orvoshoz, biztos akkor fog majd esni, amikor nem kellene.

Micikézek is, a gazdái elutaztak Cseh országba.

19. 2015-05-21 09:1871311.

Ezek szerint Mollynak jár a köszöntés! Bocsánat, de mióta kiköltöztem az "irodából", nincsenek kéznél a dolgaim, így nem szoktam nézegetni a névsort, a dátumokat, de gondolom semmi baj, ártani nem árt a köszöntés sosem. Igaz-e Rózsa! 

Kedves Molly! Igy most Neked kívánok minden jót, Isten éltessen!

20. 2015-05-21 09:1471310.

Kedves Rózsa!

Isten éltessen sokáig!

Mondhatnám azt is, hogy a füled nőljön (nőjjön???, nem tudom, hogy kell írni ezt a szót, mindenhogy hibát jelez) bokáig, de mit szólnál, ha spániel füleid lennének?

Egyszer a dékánunknak mondtam ezt, mire megköszönte és azt mondta, jó, hogy nem a far...-mat mondtad, mert akkor kilógna a nadrágszárból....

Kedveseim! Nálunk igazán hideg lett ma reggelre és egész napra csak 15 fok max. hőmérsékletet jeleznek. Volt eső bőven, végre! Én ugyan szorgalmasan locsolok, de annyira látszik, hogy az eső mégiscsak többet ér. 

Kedves Druszám! Nagyon örülök, hogy néha ismét találkozunk itt a topicon. Nem akarlak elkeseríteni, de mára felétek lesz még dörgedelem, zuhé, legalábbis ezt olvastam az előbb a Bors-ban. Ha ma még olvasol minket, akkor inkább függeszd fel a sz.gépes munkád, húzz ki minden csatlakozót, hogy ne érjen több kár.

Kincsike! A hétvégi balatoni túra gondolom, elmarad, nem jósolnak jobb időt, pedig amint látom megint hosszú hétvége lesz. Engem nem nagyon izgat ez az ünnep, csak azért örülök neki, mert a gyerekek legalább többet pihenhetnek. 

Tudjátok-e, hogy nálunk minden később érik? Az eper még csak nem is szinesedik, a cseresznye a szomszédban, ami 3 héttel korábban érik, mint nálam, még teljesen zöld.

21. 2015-05-21 09:0971309.

molly megelőlegeztem a születésnapodat bocsi elnéztem a dátumokat 29.én lesz a tiéd majd akkor is köszöntelek

2015-05-21  07:44
    molly49 (71305)
    előzmény:

szép napot mindenkinek
  22. 2015-05-21 09:0871308.

Rózsa nagyon boldog születésnapot kívánok erőt egészséget.

szép napot mindenkinek
  23. 2015-05-21 09:0771307.

Éva isten éltessen a szülinapod alkalmából egészséget csodás napot kívánok.

2015-05-21  07:44
    molly49 (71305)
    előzmény:

szép napot mindenkinek
  24. 2015-05-21 09:0471306.

Sziasztok.

este és éjjel tombolt nálunk a vihar,most is szemerkél az eső és hideg van.

Nem szeretem ezt az időt mindketten @voltunk,vagyunk.

Mindenkinek szebb békésebb napot.

szép napot mindenkinek
  25. 2015-05-21 07:4471305.

Szép napot kívánok mindenkinek!

Nálunk az éjszaka vihar volt, lehűlt a levegő és most is esik az eső.

A hetünk mozgalmas volt...

Hétfőn délelőtt a lakással foglalkoztam délután jött a masszőr

Kedden délelőtt jött a házi fodrászom, utána temetésre mentünk

Szerdán ismét elutaztunk a másik temetésre este 7-re értünk haza. Ebben egy dolog volt jó, hogy találkoztam az unoka testvéreimmel

Ma ismét jön a masszőr

Holnap sütnöm és főznöm kell délután jön Orsikám

Szombaton megyünk a Turul Caféba anyósomékkal

Vasárnap és hétfőn ha jó idő lesz akkor kert, de csak lazán...

remélem a következő hét nyugisabb lesz, már nem szeretem ha  minden napra van valami kötelezettség...

Legyen kellemes napotok.

26. 2015-05-21 07:3871304.

Sziasztok Kislányok

Rózsának boldog Születésnapot

Bocsika megint nem voltam  de nem az én hibámból hiányoztam .2 hétig rossz volt a gépem teljesen kicseréltünk benne mindent csak a ház maradt 95 e Ft volt

jó volt 2 napig jött a vihar a maga kis villámaival ...... teljesen rossz lett megint + 1 tv.-t is haza vágta.

A gépem jó lett de másnap egész napos áram szünet jön a szerda B.pesten voltam közgyűlésen este próba így jöhettem a géphez sajna egyik nyomtatom se működik lehet vissza vinni a szerelőhöz .

Most itt vagyok megpróbálok úgy dolgozni amit nem muszáj egyenlőre ki nyomtatni .Nagyon jó ez a beszámolok idején. Na nem panaszkodom ez van

27. 2015-05-21 07:2871303.

Kedves Rózsa boldog születésnapot kívánok!

2015-05-20  18:10
    rozsaanyu (71299)
    előzmény:

28. 2015-05-21 05:5971302.

Rózsa!

Isten éltessen Születésnapod alkalmából!

2015-05-21  00:21
    rozsaanyu (71301)
    előzmény:
  29. 2015-05-21 00:2171301.

Most látom, nem jelent meg a link, ami a NO POLITIKA mellé kívánkozott volna. Nem az én véleményem írtam. MÁSOLTAM A FACEBOOK-ról!!!!!

Marcsi! Félelmetesen "szép" felvétel. Még a sötétítő függönyt is behúztam a vihar alatt. Nem láttam az eget.

Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

2015-05-20  18:10
    rozsaanyu (71299)
    előzmény:

30. 2015-05-20 19:5271300.

Sziasztok!

Én ugyan nem láttam semmit belőle de ezeket az érdekes felhőről készült fotókat az egyik volt kollégám készítette ma délután itt Angyalföld felett!

31. 2015-05-20 18:1071299.

2015-05-20  18:07
    rozsaanyu (71298)
    előzmény:

32. 2015-05-20 18:0771298.

NO POLITIKA!!!!!!! Ez kivétel, mert egyetértek a hozzászólással, amit a face-ról hoztam.

hát ha nincs elég lóvé, akkor adjuk el hm-hm, mondjuk a Soproni Erdészeti Egyetemet (is) arborétumostól, aztán csak kifussa azzal akkor valamelyik előre megbeszélt és áhh dehogy túlárazott közbeszerzéses haver kivitelezésében az új orbánszentély...

33. 2015-05-20 16:3371297.

Marcsi! Nem kell bizonygatni semmit. A lényeg, hogy megjártam a hadak útját, vihar nélkül, de 39 C-ban. Legalább is azerkély hőmérő ennyit mutat.

Gitta! Az Ági sem különb, mint a többi gyerek. Itt minden finom. Nagyon ritka, hogy elutasít valamit.

Szerencsére vittem a húzós szatyrot. A 20 kg-os általános virágföld akcióban volt. Az 5 kg-s lett volna közel annyi.

Epret nem vettem, mert  a kiütés veszélye fenyeget, pedig nagggggyyyyyon imádom. Annak ellenére nem merek kockáztatni, hogy a Fogdoki azt mondta: - Megszüntettük a gócokat, nem lesz többé kiütés.

Piros almát vettem, hogy váratlan vendég esetén, hirtelen, tudjak sütni rózsa sütit. Még van a leveles-tésztából a hűtőben. Hála Valcsinak!

De, hol vagy, Valcsi? Hiányzik mindenki, aki nem jelentkezik.

mazsolaI!

Köszöntöttelek a face-n. Itt sem tudok jobbat kívánni.

Szívemből kívánom, teljesüljön minden kívánságod!!

kimcsiE! Megjöttetek a Balcsiról? Sokat dolgoztatok?

34. 2015-05-20 16:0471296.

Mazsola

Születésnapodon szeretettel köszöntünk

35. 2015-05-20 15:5771295.

Sziasztok!

Jól el ment a délelőtt meg a délután eddigi része is. Az előre foglalt időpont a reumatológián egyenlő a semmivel. A szépen frissen felújított Rendelőben olyan fejetlenség volt, hogy senki sem tudott semmit. A főorvos asszony vergődött , hogy egy órás csúszásban vannak. Már rákérdeztem , hogy miattunk???? nem nem dehogy csak a sok ........... beteg. Mondom akkor mégis csak miattunk.Elnézést kért. Majd kérdezte , hogy mennyi d vitamint szedek. Mondom hogy semennyit. pedig kellene mondta napi 2x1.-t Mondtam , hogy az eddigi csontritkulási és egyéb eredményeim alapján ezt még nem mondta sem ő sem más. De de mondogatta. Meg néztem az előzményekben és itt van , hogy maga már több mint egy éve szedi csak napi 1x. Nem vitatkoztam tovább, mert biztosan jobban tudja mint én hogy mit szedek.Ide adta a fürdőjegyemet majd Apus következett. Őt is leginkább csak papíron vizsgálta, hamar végeztünk . amikor kijöttünk és apus nézegeti az Ő fürdőjegyét akkor láttuk, hogy mind a kettő az én nevemre és a taj számomra volt kiállítva. Vissza kopogtunk. Az asszisztensnő kinéz. Mondom mi a probléma. Mire Ő: Na látja??????? Ez is a kapkodás miatt van!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Nem is tudtam sírjak vagy nevessek. csak annyit mondtam , hogy örülök, hogy nem egy műtétre szólt a beutaló! Paprika pirosan visszament az ajtót becsapva előttünk, majd kis idő múlva kinyújtotta a már Apus nevére szóló papírt. Se elnézés semmi!!!!!!!!!!!!!!!!

Utána a piacra mentem ,. kaptam még epret , apróbb szemű édes és 400 ft volt ma kilója. 2 kilót vettem már bent is van a fagyasztóba. Mire megjövünk már lehet hogy le megy a szezonja , vagy egy esős időszak jön és lerohad vagy még drágább lesz. Ez már biztos.

https://www.idokep.hu/

Rózsa! Nem én találtam ki az esőt!

Most fülledt meleg van.

Gitta! Néha én sem ismerem ki az unokámat. Sokszor az anyujáék is csodálkoznak , hogy nálunk mi mindent megeszik amit otthon nem. Ilyen pl a kocsonya. Megjegyzem ehhez az ételhez mind a két szülő úgy szokott hozzá állni, hogy fúúúúúúúúúúúj!

További szép napot!

( vasalok - pakolok)

36. 2015-05-20 11:5171294.

Én az elfogókat eddig mindig elkapóknak hívtam, de kinevetnek miatta. Most tanultam meg, hogy ők az elfogók, pedig szerintem tök mindegy, ugyan azt jelenti, de jót lehet nevetni rajtam. 

37. 2015-05-20 11:4871293.

Manyuska már úton van Magyarország felé, vagy már meg is érkezett. Nagyon várta már ezt az időpontot, remélem meggyógyult teljesen és az időjárás is kedvez majd neki.

38. 2015-05-20 11:4671292.

Szervusztok Barátok!

Én sem most ébredtem ám! A szomszédom kérte tegnap este, hogy ma reggel ritkítsam ki a cékla soraimat, hogy a felesleget adjam át neki, így már 7-kor ott kezdtem. De ha már kimentem....??? Szóval 10-kor jöttem be, csak fürödtem és ügyeket intézek itt a neten.

Rózsa! Nem biztos, hogy placebó. Homeopátiás szer, az unokáimnak, mind az 5-nek egy gyerekorvosa van, a kezdetektől fogva homeopátiás szereket ír fel nekik. Csak akkor ad mást, ha már feltétlenül kell.

Totyi! Tegnap is igérték az esőt, ezért este nem is locsoltam. Esett is, kb. 3 percig. Nálunk néha már  elborul az ég, nagyon várom, hogy essen, de előtte még elszaladok kovászolt kenyeret venni, mert káposztát akarok kovászolni.

Nem tudom, írtam-e már, hogy Adél alig eszik zöldségfélét, főzeléket egyáltalán nem. Tegnapelőtt paprikás krumplit főztem, itt volt már, amikor ettem. Kérte, hogy ehessen velem. Mondtam, OK, de akkor nemcsak a husit fogod kienni az ételből, mert én nem akarom az üres krumplit enni. Beleegyezett, és csodák csodájára megette a krumplit (még sosem ette meg máskor). A fejes salátát meg teljesen natúr, még nem volt rajta lé, csak meg volt mosva. Mint a nyúl, úgy ette.

Tegnap én mentem érte, magamhoz hoztam haza, természetesen éhesen jött, mert főzelék volt a menzán. Enni kért. Mondtam, hogy van étel, de az meg sajnos lecsó. Hát egy kicsit húzta az orrát, mire eszébe jutott, hogy az apja egyszer bevitte a munkahelyére, de ott kellett hagynia, mert ment tovább dolgozni. Az elfogó emberek vigyáztak rá (akik riasztáskor azonnal mennek elfogni a betörőt), épp lecsót főztek. Adél velük is evett lecsót. Az anyja nagyon csodálkozik, hogy vannak helyek, ahol a gyerek szinte mindent megeszik. Nálam is megette.

39. 2015-05-20 11:2871291.

A nap erőlködik, nincs hideg. Gyorsan mennek a napok. Már szerdán köszönök, kellemes időtöltést kívánva.

Most fejeztem be a kézi mosást. Beszélgetek magammal, hogy induljak el valamerre, virágföldért és egyéb apróságért. Marcsi jól elijesztettél a délutáni záporral. Lehet, hogy maradiba megyek?

Később - talán - több olvasnivaló lesz.

40. 2015-05-20 09:4571290.

Szép napot!

Süt a nap, de hogy melegít-e az majd kiderül, ha kimegyek az utcára. hamarosan indulnom is kell, bár a reumatológián az időpont az nem jelent semmit.nagyon nem szeretem ezt a dr.-nőt  mert amióta Főorvos asszony lett azóta nagyon fenn hordja az orrát. Régebben normálisabb volt.

Kimegyek a piacra is hátha lesz még olcsóbb eper is, arra még vadászok pár zacsival még kellene a fagyasztóba.

Ebédre borsos tokány lesz rizzsel .

Délutánra már záport zivatart meg lehülést is emlegetnek. majd kiderül, hogy milyen is lesz az az időjárás.

Mazsola! Ha erre járnál itt is kívánok Boldog Születésnapot!!

További szép napot Mindenkinek!

41. 2015-05-19 22:2871289.

https://www.facebook.com/RadioJAT/photos/a.10150631882166749.386265.292561166748/10153064697041749/?type=1&theater

Jó lenne, ha megjelenni, amit szándékozom megmutatni.

Marcsi! Úgy tűnik, hogy szúrópróba szerűen haladtak a Vízművek emberei. Elindultak a 10. emeletről. Ahol otthon voltak, oda előbb bementek. Nálam is - úgy sacc per kb. - 15 óra körül voltak. Gondolom, később visszamentek oda, ahol nem voltak otthon.

Drukkolok a "Boogi"-nak, fekve!

Jó éjszakát, szép álmokat, Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat!

2015-05-19  14:41
    totyogoka (71288)
    előzmény:

42. 2015-05-19 14:4171288.

Sziasztok!

Na én is jól meg járattam magam délelőtt! Voltam a Lehelen. nagyon meglepődtem mert az apróbb szemű epernek 450 ft volt kilója. Kisebbek de édesek és egészségesek. Már bánom, hogy csak 2 kilót vettem, de nem tudtam volna haza hozni, mert már akkor mást is vettem. Megtisztítottam és a fagyasztóba raktam kiadagolva. Mi szeretjük télen a gyümölcs levesbe. Még kellene pár csomaggal, de talán majd holnap, amikor úgyis megyek a piac felé a reumatológiára a fürdő jegyeket intézni.

Ebédre a maradék húslevest meg a vadast ettük. Holnap borsos tokány lesz, a többit meg majd kitalálom hozzá.

Rózsa! Az van kiírva, hogy 16.30 és 18 óra között jönnek a vízművektől. Ez így is lesz mert a közgyűlésen is elhangzott.A Leva unokáinak fotóit privátban kaptam így azt gondolom nem publikus.

Julika! örülök, hogy szépen alakul a házatok! Most úgy se tudsz csinálni semmit amíg a munka zajlik. Majd ha levonulnak a mesterek na akkor jön el a Ti időtök. Az vigasztaljon, hogy jó darabig biztosan nem lesz ekkora felfordulás és jó darabig minden szép rendben lesz.

Gitta! Ügyes vagy , minden párnádat rendbe szedsz Te is. Itt a panelban azért ez nehezebben menne főleg erkély nélkül. Én régebben tisztíttattam a tollat de mára már nincs toll párnánk egy se. Igen a gyerek lelkének lehet hogy jót tenne a tovább jutás , de így is akkora a hajtás. Nem tudom írtam-e már , hogy az idén ( szerencsére) az Európa bajnokságot is a magyarok rendezik majd  Balatonfüreden. Ha szombaton nem nyernek akkor az már kimarad.

Most megyek kicsit vasalok aztán még át nézem a pakkokat nehogy valami itthon maradjon a nagy készülődésben.

További szép napot!

43. 2015-05-19 13:0671287.

Hamar elmúlt az álmosító, borongós délelőtt. Így csak kedvetek szerinti, kellemes délutánt tudok kívánni!

Gitta! Nagyon jó, ha használ a placebo gyógyszer. Rajtam az igazi sem segít.

Marcsi! Kezd szép időnek látszani. Délután mentek sétálni?

Julika! Nagyon szépek lesztek.

Mennék vásárolni. Mit mennék? Elvánszorognék. Mert még mindig nagyon fáj a bal forgóm és le-, fel.

Marci kiment a telekre, füvet nyírni és újabb palántákat, azt elülteti. Már kb. 1-2 hete kértem, hogy hozzon egy 5 kg virágföldet. Azt is magamnak kell hazacipelni. Nagyon kellene a virágok alá, a cserepekbe. Az autó meg itt "röhög" az ablak alatt.

Várni kell a Vízművek emberét, mert ma jönnek a vízórákat ellenőrizni.  Így olvasással múlatom az időt.

A Leva Unokái nem publikusak?

A fejem is fáj. Nem panaszkodom tovább. Szép dálutánt kívánok!!!!

Hiányzók????

44. 2015-05-19 09:4771286.

Szervusztok!

A kőművesek végeztek, nagyon szép volt a munkájuk. A festő hajszál pontosan megérkezett, azóta egyenletesen dolgozik. ...nagyon tisztán, minden be van borítva, takarít maga után. Egy szoba már majdnem készen van,   olyan világos narancs sárga?  várjuk hogy száradjon, megy még rá valami citromsárga  izé..majd meglátom milyen lesz, ezt Timi beszélte meg a festővel. Én tegnap leültem délben az egyetlen szabad fotelba, hogy megnézem a Jóban rosszban, de elaludtam. Azt álmodtam meg, hogy az én szobám, a nappali, fehér lesz.

Most a kamrát festi, vettem új polcot bele, mert 45 éve, ideiglenesen csinált polcot bele a férjem, és úgy maradt. Azt már nem lehet vissza tenni. A Praktikerben már meg van rendelve, délután megyünk érte. Szóval haladunk...de azért nagyon fárasztó...Tudom..megéri, majd szép lesz...annyit mondogatják, hogy biztos úgy is lesz.

45. 2015-05-19 09:0271285.

Szervusztok Barátok!

Ma 6.30-kor felébredtem, ki is pattantam az ágyból. Nem mintha sürgős lett volna (bár valami miatt mégis az volt), így aztán nem feküdtem vissza. Ha nem alszom, én nem tudok "fekverészni", mert olyankor fáj a derekam, forgóm, miegymás. Este áztatásra beraktam néhány régen használt, régen mosott párna és paplanhuzatot, ma reggel már ki is pörgette a gép. Nem tudom miért, de a hajtogatásoknál lévő kissé besárgult csíkokat csak így tudtam eltüntetni, mivel fehérekről van szó. Most aztán mindjárt vasalhatom a tegnapi és a mai termést.

Mivel mára meleget és erős napsütést jósoltak, nem nagyon teszem ki a lábamat - míg el nem kezd lemenni a Nap.

11-re jön hozzám valaki, aki megnézi az albérletet, de tegnap elfelejtettem beszélni a könyvelővel, így még azt előtte el kell most intéznem. 

Totyi! Nagy dilemma, de a gyerek lelkének biztosan jót tenne a győzelem.

Rózsa! Jobbulást kívánok. Gondolom a front rád sincs jó hatással. Én már nem is foglalkozom vele. Ha érzem, hogy valami rossz hatással van rám, veszem be a homeopátiás cseppeket. Lehet, hogy nem használ, de én azt hiszem, hogy igen, és akkor jobban is vagyok tőle. Ez Ausztriából való, a neve: Similasan. Ha gondolod, elküldöm a német nyelvű leírását és lehet, hogy a patikában meg tudják csinálni. A lányom pl. így jár el, ha valamire szüksége van, de nem tudja beszerezni. Ismerős helyen megcsinálják neki, olcsóbban. Csak az összetevőket kell összekeverni, azt meg minden patikus tudja.

46. 2015-05-19 06:2371284.

Szép reggelt!

Már süt a nap , igaz hajnalban felkeltem becsukni az ablakot mert fáztam.Sikerült az éjszaka még aludnom is.Az is igaz, hogy tegnap nagyon elfáradtam, pedig olyan nagy munkákat nem is végeztem.

Gitta! Nekem egyáltalán nem unalmas arról olvasni hogy milyen munkálatokat végeztél el.Ráadásul képben is vagyok mert amikor a kis házról vagy a nagy cseresznyefáról írsz akkor tudom, hogy melyik az.

Rózsa! Ez a befogadás a tánccsoportba már megtörtént. Írtam is hogy ez régebben volt de amióta a tanárnő ügyesen elbeszélgetett azóta csak a cél lebeg a szemük előtt. Én már nem is tudom mit szeretnék? Nyerjenek avagy sem? Idén Siófokon lesz az európai bajnokság, de nagyon sok felkészüléssel járna és talán most jobb lenne ha oda már nem jutnának be. Kitty már jövőre nem is indulhat ezzel a korcsoporttal , mert elmúlt 10 éves.Ebben a kategóriában biztosan nem.

Julika! vajon hol tartanak a festők???? Végeztek a kőművesek????

Kincsike! Tudtatok dolgozni a Balcsin????A nyáron már Danika is meg mártózhat a hűs habokban.

Leva küldött fotót az unokáiról. Hát csak ámultam! A Kristóf akkora mint a Leva , Noncsi meg szintén nagyot nőtt!

Megvagyok! Kati! Vali!  Merre vagytok???

Mindenkinek szép és kellemes napot kívánok!

47. 2015-05-18 22:4071283.

Szervusztok, totyiM, manyuska, Gitta! Többiek????????????????????

Reggel, korán mentem a vérvételre, mert 9-re vissza kellett érni a fodrászhoz. Vágás, dauer. Nagyon csinos lettem. Meg vagyok elégedve.

14 C-ban indultam el. Hosszú ujjú pulóverben, blézerrel. No, visszafele már hétágra sütött a nap. Melegem volt.

Ma fizikai fájdalommal ébredtem. A bal oldalam, a derekamtól kiinduló fájdalmat produkál, le- és felfelé is.

12 órára értem haza. Még enni sem volt kedvem. Elnyúltam. Bevallom, el is aludtam.

Most megettem egy narancsot és sok folyadékot ittam a nap folyamán.

Még a face-n megköszöntöm a Zita keresztlányomat. Utána megyek az ágyba.

Manyuska! Ha olvasni tudod a topic-ot, képben leszel. Bár, - sajnos - nem sok olvasnivaló van.

Marcsi! Drukkolok a Kitty-ék tovább jutásához. Talán akkor szívesen befogadják a társak, ha továbbjutnak.

Gitta! Tudom, hogy neked mindig van mit csinálni, ha nem részletezed is. Akkora házban mindig van mit csinálni. A lényeg, hogy magaddal is foglalkoztál.

Jó éjszakát, szép álmokat,  Rózsás csókokat, bajuszos angyalokat.

48. 2015-05-18 12:5271282.

Szervusztok Barátok!

Már magamnak is unalmas, hogy mindig az elfoglaltságomról írok, de mit tegyek, ha nekem ez jutott. Igy most nem írom meg, hogy mit végeztem délelőtt, inkább azt, hogy túl vagyok a fürdésen, hajmosáson és a tegnap elmaradt manikűr, pedikűr van hátra. Persze azért megy ám a mosógép is, de szerencsére csinálja magától a dolgot.

Nálunk egyelőre szép napsütéses idő van, de erősen feltámadt a szél. Mérges vagyok, hogy nem fogynak már le a fenyőkről ezek a ragacsos "kupakok", mert mind a terasz ajtaja elé hordja a szél, én meg hordom be a nappaliba, hiába törlöm le a papucsom talpát, de még a zoknim talpán is van.

Totyi! Nagyon drukkolok a kislányotoknak, bízzunk benne, hogy minden rendben lesz vele. A jó társaságban majd jól kifáradnak és könnyen elalszanak. Tudom, hogy izgulunk ilyen helyzetekben, de néhányszor meg kell tapasztalni, szokni az új helyzetet is. Menyem legalábbis azt mondta tegnap, hogy ez a barát nélküli állapot sem fog örökké tartani, előbb-utóbb eljön az ideje, hogy találjon egy arra érdemes barátnőt. Szerintem is kifizetődő lesz ez a helyzet - legalábbis hosszú távon biztosan.