Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orbánc betegség

tjudit70
Létrehozva: 2006. június 2. 19:41

Sziasztok! Én segítséget szeretnék kérni aki tud valamit a témáról.

A párom szervezetébe kb.4 éve bejutott az a vírus, ami az orbáncot okozza a lábán, és általában szúnyog vagy lépcsípéstől aktiválók a betegség, ami igen magas lázzal jár és fényes bőrpirosodással. Hosszú folyamat és fájdalmas, a kezelőorvosunk penicilint ad rá, ami pár hét alatt rendbe hozza, de legközelebb bármikor kijöhet, mint most is, holott nem vette észre, hogy bármi is megcsípte volna. Amúgy vigyáz illetve már retteg, és ha pl. füvet nyír v. kerti partin van befújja magát vmi szúnyogirtóval.

Hogy lehetne ezt vmivel kivédeni, ehhez kérnék tanácsot ha tudtok segíteni.

  1. 2015. június 29. 15:3616.

    Négy napja kezdődött a betegségem magas lázzal. Mára el múlt a lázam de most kezdtem el gondolkodni, hogy mi lesz a nyaralásunkkal. Három hét múlva mennénk üdülni. Vajon mondjam le? Van valakinek tapasztalata mennyi ideig tart a gyógyulás és utána lehet-e fürdőbe menni vele?



     

  2. Torolt_felhasznalo_684468
    Torolt_felhasznalo_684468
    2006. június 9. 21:1015.
    Nekem  két hét betegállományt jelentett az orbánc. 4 doboz antibiotikumot szedtem ezalatt, mert az első, amivel kezdtük, nem vált be, aztán folytattuk egy másik félével, és abból 3 doboz kellett, hogy úgy-ahogy rendbejöjjek. Amit még tudnék ajánlani, az az Aloea vera volt. A lányom hozott egy spray-t valamelyik forgalmazótól, amivel naponta többször kezeltem a hólyagjaimat, kellemesen hűsítette, és szárította. Ha ne adj Isten, ismét kiújul a párodnál ez a nyavalya, próbálkozzatok esetleg ezzel is. Ártani biztosan nem ártott, és egy kicsit elviselhetőbbé tette a fájdalmat.
    előzmény:
    tjudit70 (13)
    2006-06-03  20:35
  3. 2006. június 3. 23:4414.
    Caffita!Nekem is orbáncom lesz!
    előzmény:
    caffita (4)
    2006-06-02  20:18
  4. 2006. június 3. 20:3513.

    Remélem sikerül felerősíteni az immunrendszeredet!

    Mennyi idő alatt gyógyultál meg? Kentél is rá valamit, vagy csak penicilin?

    Van itthon Béres cseppünk, mert a gyerek szokta télen szedni hogy elkerülje a meghüléses betegségeket, úgyhogy már el is kezdte a párom is szedni, biztos hogy segít az is a betegség leküzdésében és talán ha folyamatosan szedi nem fog előjönni újból?!?! Majd kiderül.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_684468 (12)
    2006-06-03  18:44
  5. Torolt_felhasznalo_684468
    Torolt_felhasznalo_684468
    2006. június 3. 18:4412.

    Szervusz!

    Nem rég vagyok túl első orbáncomon, egész combra átterjedő, nagy hólyagos szörnyűség volt. Azt hallottam és most azt is követem, hogy az immunrendszeremet kell állandóan jó formában tartani, hogy az esetleges újra kiújulást megússzuk. Jelenleg Béres cseppet szedek, de már készenlétben van egy üveg Echinacea /kasvirág/ csepp, a változatosság kedvéért ezzel fogom folytatni. Nem tudom, tényleg sikerül-e majd elkerülni az újabb betegséget, de mivel nekem ezt ajánlották, neked tovább adom a tippet, ártani biztosan nem fog.

    Minden jót.

    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  6. 2006. június 2. 22:5311.
    Orbánc

    Az orbánc (erysipelas) az irha (corium) heveny gyulladásos megbetegedése. Minden korcsoportban előfordulhat, ma inkább felnőtteknél lép fel. A kórfolyamatot a gennykeltők csoportjába tartozó (Streptococcus pyogenes) különböző törzsek váltják ki. A Streptococcus beta-haemolyticus jelenlétét nem mindig mutatják ki. Télen gyakoribb.

    A kórokozó a bőr bármilyen kicsi folytonossági hiányán be tud hatolni a szervezetbe. Olyan apró sérülésekről van szó (horzsolás, jelentéktelennek tűnő szúrás, alig észrevehető vágás), amely az arcon, a kézfejen, a lábujjak között fertőzhet olyan kis behatolási résen, amelyet rendszerint meg sem érzünk, ha külső anyagok (szappan, tisztító- és testápoló szerek, illatosítók) nem okoznak csípő érzést. Bőrrepedések (rhagades) bárhol létrejöhetnek a test felületén.

    A fertőzést követően kialakuló tünetek között feltűnő az élesen elhatárolt bőrfelület, szélén esetleg nyúlványokkal. A gyógyulás a terület közepe táján indul meg, az elváltozás nyomtalanul eltűnik, a bőrön nem marad nyoma. Az általános jellegű tünetek között említjük a lázat, amelyet borzongás előzhet meg, átmehet hidegrázásba.

    A laboratóriumi vizsgálatok nem fajlagosak: megnövekedett fehérvérsejtszám (leukocitosis), a vörösvértestek süllyedési értékei meghaladják a referenciatartomány felső határát.

    A kórfolyamat során az érintett bőrfelületen hólyagok képződhetnek (erysipelas bullosus), bevérzések jelenhetnek meg (erysipelas haemorrhagicus), szövetelhalási foltok figyelhetők meg (erysipelas necrosans), a bőr mélyebb rétegeinek érintettsége észlelhető (erysipelas phlegmosus). Esetenként a tájékon nyirokcsomók duzzadása érzékelhető.

    Ismételten is felléphet, ilyenkor az általános tünetek kevésbé súlyosak, mint első alkalommal.
    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  7. 2006. június 2. 20:4510.

    Megnyitottam a házipatikát és ott találtam egy telefonszámot aki ígérete szerint tud segíteni, holnap felhívjuk.

    Mert jó ez a penicilin vagy egyéb gyógyszer amire tanácsokat kaptam tőletek, csak megelőzni lenne jó, mert minimum 3-4 hét a gyógyulás és szakmánk szerint ha nem dolgozunk nem keresünk,  és kellett már nyaralást is lemondani e váratlan betegség miatt.

    Mint írtátok baktérium okozza, igaz csak már elfelejtettem, mert tavaly próbáltam összekeresni mindent e témában a neten, de megelőzésre sajna nem találtam semmit.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. június 2. 20:359.
    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  9. 2006. június 2. 20:348.

    Az orbánc (erysipelas) olyan fertőző bőrgyulladás, amelyet leggyakrabban a Streptococcus beta- haemolyticus A csoportjába tartozó baktérium okoz, de kórokozó lehet a Staphylococcusok csoportjába tartozó baktérium is. Nagyon gyakori betegség. A bőrben felületesen, a nyirokereken keresztül a bőr felszíne mentén tovaterjedő, a mélyebb szövetrétegeket nem érintő gyulladás keletkezik, magas láz és hidegrázás kíséretében.

    A betegséget legtöbbször az a baktérium okozza, amely az ún. A-csoportú, beta-hemolizáló Streptococcusok családjába tartozik. A kórokozó hámsérüléseken keresztül jut be a szervezetbe. A fertőzés behatolási kapuja a lábujjak közötti gombás fertőzés vagy egyéb okokból képződő repedés is lehet, de az arcon az orrnyílás körüli berepedések is kiindulási helyek lehetnek. A fertőzés folyamata indulhat belülről is a mandulák és a garat Streptococcus baktréiumflórájából vagy fülgyulladásból. Előfordulhat műtéti seb fertőződése is, ilyenkor a beteget azonnal el kell különíteni.

    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  10. 2006. június 2. 20:277.
    Nem, igazad van én a 2.ra gondoltam
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_131132 (5)
    2006-06-02  20:19
  11. Torolt_felhasznalo_514401
    Torolt_felhasznalo_514401
    2006. június 2. 20:246.
    Nekem is volt orbáncom - kb. ezer éve - de sohasem jött elő többet.
    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  12. 2006. június 2. 20:195.
    Ezek szerint az orbanc az övsömör masik neve lenne??
    előzmény:
    caffita (4)
    2006-06-02  20:18
  13. 2006. június 2. 20:184.
    Igen, az idegeskedés és a súlyos belső gyötrelem kihozza, immungyengeség.
    Egy ismerős pl sok év után sem tudta kiheverni a fia elvesztését (érthető módon) és rajta ki is jött mellkason körbe.
    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41
  14. 2006. június 2. 20:003.
  15. 2006. június 2. 19:582.
    sajnos, nem tudok segíten, a legjobb barátnőmnek is van, és a legváratlanabb helyzetekben jön elő, néha nem is tud lábra állni...neki elég rég van, vagy 15 éve és neki nem függ csípéstől!!!
    előzmény:
    tjudit70 (1)
    2006-06-02  19:41

Címlap

top