Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az a fránya izzadás

Torolt_felhasznalo_107071
Torolt_felhasznalo_107071
Létrehozva: 2005. október 20. 09:36

Sziasztok!

Van egy nagy problémám ami megkeseríti a mindennapjaimat. Bármit használok (izzadásgátlót) semmi nem használ. Valójában ezek az izzadásgátlók nem is gátolják, amelyik meg igen az aluminium-sókat tartalmaz ami a nedvesség hatására megdagad ezáltal eltőmitve a pólusokat, ergo baromi egézségtelen. Nem beszélve arról h. sokmindenre allergiás vagyok. 

Szóval a gondom az h. egyáltalán nem büdöset izzadok, hanem szinte folyik a honomaljából a víz. Ez engem baromira frusztrál mert úgy választok ruhát amin kevésbé látszik (pedig más is tetszene).. Mikor otthon vagyok akkor kevésbé jön elő, inkább ha dolgozom izgulok, randira megyek, szóval bármikor..  

Mitől lehet ez?  Mit lehet tenni ellene? Olvastam h. van vmi injekció ami megszünteti, de ezt nem nagyon szeretném kipróbálni meg drága is.

Szóval ha tudtok segítsetek, tudom h. volt már ilyen topic de arra is kiváncsi lennék h. aki azt inditotta beváltak-e neki a javasolt dolgok és ha igen melyik!

Köszönöm!

  1. 2010. Április 29. 13:32176.
    Aztamindenit! Gyorsan ki is próbálom! Kösziiii!!!Majd én is megírom az eredményt.
    előzmény:
    Mustang1966 (175)
    2010-04-29  10:46
  2. 2010. Április 29. 16:22177.

    Szia!

    Köszi, a könyvet én is olvastam még régebben, szerintem is nagyon jó.

    A pszichomókus valószínűleg kihagyható, mert tudom az izzadás okát, és a folyamattal is tisztában vagyok: nem ülőmunkát végzek, hanem napi 6 órát mozgok a munkahelyen + a helyi járat helyett inkább gyalogolok 2X40 percet. Szóval nálam a mozgás nagyon sok.

    Ha meglátok egy izzadt embert, csak azt gondolom, hogy ő is biztos sportolt, vagy csak olyan béna, mint én De amúgy máson sosem látok foltokat, csak magamon, és ez a zavaró, hogy vajon rólam mit gondolhatnak...

    Télre igazán jó ötlet ez a polobetét, majd utánanézek.

     

    előzmény:
    Kirah (174)
    2010-04-29  09:47
  3. 2010. Április 29. 16:26178.

    Szia!

    Ezt a deo-t hol lehet kapni?

    Az összetételéről tudsz valamit mondani? Ez is csak alu-t tartalmaz?

    Köszi

    előzmény:
    Mustang1966 (175)
    2010-04-29  10:46
  4. 2010. Április 29. 18:07179.

    Na igen, nekem is ez a bajom hogy senki más nem izzad? Hülyeség talán, de az én bajomból kiindulva minden embert szoktam figyelni, persze csak az ismeretségi körömbe és sehol semmi....Nem is értem ezt

    igen a mozgás nekem is jót tenne én is nagyon nagyon szeretek sétálni. Ahová csak lehet gyalog megyek. Velem sajnos az a baj hogy álláskereső vagyok és főiskolás levelezős így nem igazán mondhatom el magamról hogy minden nap találkozok nehéz helyzetekkel. Pedig mikor melóztam néha brutális szituációkba találtam magam. Na mindegy, egyébként olvastam hogy rossmann-ba lehet kapni, egy másik topicból.

    előzmény:
    sidney06 (177)
    2010-04-29  16:22
  5. 2010. május 6. 20:26180.

    Eddig még nem hozott össze a sors olyan emberekkel,mint amilyen én is vagyok.Jó ötlet lenne találkozni!!

    Mit szóltok?

    előzmény:
    sidney06 (177)
    2010-04-29  16:22
  6. 2010. május 6. 20:34181.
    Sidney06 remélem megkaptad az üzenetemet,ha esetleg mégsem,akkor leírom még1x.
    Összetétele:víz,fragrance,alu-klorohidrát.
    Van már összehasonlítási alapom,a sudorica és ennek a hatása időtartamra egy és ugyanaz,csak éppen ebből a neutro-ból annyit fújok,amennyit nem szégyellek és után lehet töltetni.Megnézem,van-e stift blőle az talán hatásosabb lenne mert ennek nem vmi hosszú a hatóideje.
    Remélem tudtam segíteni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. május 6. 20:36182.
    Ja és azt elfelejtettem leírni,hogy gyógyszartárban lehet kapni!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  8. 2010. május 6. 20:49183.

    Szia! Nem olvastam vegig a hozzaszolasokat,de ajanlom probald ki a zsalyateat, tenyleg csodakra kepes :)

    "Számtalan hatóanyagának köszönhetően rendkívül széles körben, a legkülönbözőbb bántalmakra alkalmazható. A zsálya gyulladás- és izzadáscsökkentő hatással rendelkezik. Ismeretes a verejtékképződést szabályozó hatása is. Ajánlják fogínygyulladás, száj- és garatnyálkahártya-gyulladás ellen öblögető szerként. Légzőszervi megbetegedésekre a zsálya az egyik legjobb gyógynövény.

    Belsőleg történő használata felfúvódás, emésztési zavarok kezelésére ajánlott.

    A levelek rovarcsípések és kisebb duzzanatok kezelésére alkalmasak, ha a sérült felületet bedörzsöljük a levél nedvével. "

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107071 (1)
    2005-10-20  09:36
  9. 2010. május 7. 09:57184.

    Sziasztok!

     

    A zsélyateát én is írtam már. Erről a neutroról annyit hogy vettem a Rossmanban és még csak egyszer használtam és semmi. Ennek több idő kell? Egyébként mivel színtelen, szagtalan cucc ezért a sok izzadás mellett még szagom is lett. Szóval ennek több idő kell? 

    Egyenlőre maradok az S.A-nal az vált be csak eddig. De az sem mindíg.

    Talizni? Érdekes és fura felvetés.

    Szitú.: "Drágám hova mész?"

    " ááá sehova csak találkozom azokkal a csajokkal akikkel a nőklapja fórumon az izzadásról beszélgetünk"

     

    Nem is tudom...

     

    előzmény:
    trumpi25 (183)
    2010-05-06  20:49
  10. 2010. május 7. 19:25185.

    1 nap után ne várj csodát semmilyen szertől!Én már leírtam a tapasztalataimat,de evidens,hogy minden embernél máshogy hat.Nekem a solutio nem vált be.Ennyi.A találkát pedig azért vetettem fel,mert gondolom nem csak én vagyok elkeseredve ennyire és jól jött volna néhány emberi jó szó,hogy érezzem nem vagyok egyedül.Sztem nem csak nekem fordult meg a fejemben,nem tudom,mit kell egyből lehúzni!!!!

    Az én párom pedig tökéletesen megérti a problémámat,úgy látszik,a tiéd nem igazán.....

     

    előzmény:
    Kirah (184)
    2010-05-07  09:57
  11. 2010. május 8. 07:27186.
    ÁÁÁ értem. Bocsi nem gondoltam hogy ennyire komolyan veszed amit írtam. Igazából csak viccelődni próbálltam. Tényleg nem vagy egyedül, én 24 éves vagyok mégis 10 éve küzdök ezzel a problémával szóval teljesen megértelek hidd el. Egyébként honnan gondoltad hogy az én párom nem érti meg ezt a dolgot?Én csak azt mondtam hogy fura egy szitu. Ha ennyire szükséged van társaságra, akkor a barátokhoz kell fordulni de persze én nem vagyok semmi elrontója hisz én is kipróbáltam már számtalan segítséget. De tényleg, persze van valami az ötletedben. Egyébként mégegyszer bocsi, csak viccelődtem, mert néha az ember kínjában inkább viccet csinál a dolgokból.
    előzmény:
    Mustang1966 (185)
    2010-05-07  19:25
  12. 2010. május 8. 07:29187.
    Jah mégvalami, mostanában a homeopátián gondolkodom....elvileg az is adhat egy megoldást.
    előzmény:
    Kirah (186)
    2010-05-08  07:27
  13. 2010. május 9. 18:04188.

    Köszi, akkor tényleg olyan az összetétele, mint a többinek.

    Amúgy már kezdem azt hinni, hogy tényleg csak idegi alapú az izzadás, mert a hétvégén voltam túrázni, és semmi foltot nem láttam

    Azért lehet megpróbálkozom ezzel is.

    előzmény:
    Mustang1966 (181)
    2010-05-06  20:34
  14. 2010. május 9. 18:05189.
    Ez jól hangzik, úgyis szeretem a különböző teákat, legközelebb ilyet is veszek!
    előzmény:
    trumpi25 (183)
    2010-05-06  20:49
  15. 2010. május 10. 09:47190.
    A zsájateának nem éppen az a pikáns tea íze van, enyhe de meg kell szokni.
    előzmény:
    sidney06 (189)
    2010-05-09  18:05
  16. 2010. május 12. 09:56191.

    na,végigolvastam ezt a topicot. most 35 vagyok,és 15 éves korom óta küzdök a hónalji hiperhidrózissal. nálunk ez öröklődik,vegetatív idegrendszeri túlbuzgóság okozza,anyámnak is van,tesómnak is és ha rászánnám magamat a gyerekvállalásra,ő is örökölné nagy valószínűséggel. 17 éves korom körül kezdtem el kipróbálgatni dolgokat,pedig akkor még közel sem volt ennyire erős a jelenség,mint most. gyógyszertári löttyöt is kenegettem zöld üvegcséből,lehet,hogy ez az a.s volt,vagy annak az elődje. elkenegettem egy üveggel,de de szinte semmilyen hatását nem éreztem. későbbi években az összes izzadásgátló deot,sprét és krémet megpróbáltam,de a vizes foltokkal semmi nem tudott elbánni. voltam 21 évesen pszichológusnál, pszichiáternél,belgyógyásznál,neurológusnál. kaptam prozac-ot,hogy megnyugodjak,kaptam lítiumot,hogy jobb legyen a hangulatom,próbáltam autogén tréninget,hogy ellazítsam a vegetatív idegrendszeremet,próbáltam sportolni intenzíven,hogy kiürüljenek a méreganyagok,szaunáztam,nem stresszeltem-minden hiába. valakitől már olvastam itt:a legnagyobb hidegben,vacogás közben is izzadt a hónaljam,sőt,talán még jobban. soha nem hordhattam szűk és/vagy színes felsőket,az ujjatlanokban pedig állandóan lopva törölköznöm kellett. a fehét cuccaim elszíneződtek,a feketék kifehéredtek a kicsapódó sótól. 23 éves koromban drasztikus lépésre szántam el magamat,olvastam a műtéti megoldásról,amikor elvágják a verejtékmirigyeket beidegző idegeket. befeküdtem az idegsebészetre a kórházba,megcsinálták a műtétet az egyik oldalon. utána napokig csövek lógtak belőlem mindenhonnan,és a műtét közben megsérült egy izomcsoportom is,valamint eltörték egy bordámat,ami miatt hónapokig gyógytornára kellett járnom. elég fájdalmas volt,de mindenért kárpótolt,hogy a jobb oldalamon végre nem volt folt. fél év múlva mentem a másik oldal megcsináltatni. itt elfertőződött a műtéti hegem(egy hét cm hosszú vágást ejtenek a hónaljban,szétfeszítik a bordákat,benyúlnak a hátig,ahol lefutnak ezek az idegek és ott vágnak),több liter genny folyt ki a mellüregemből,elhalt a hónalji szövetek egy része-ott most lyuk van-,elhaltak a bőridegek-ha megérintem a felkaromat,nem érzem-,és borzalmas fájdalmaim voltak. fél évig naponta kétszer kimosták a sebemet,de örülhetek,hogy nem haltam meg. ezután fél évvel teljesen visszajött az első oldalon az izzadás,a másodikon nem. 30 évesen elmentem botoxra,csak az egyik oldalon kellett,így féláron,45ezer ft-ért csinálták meg. alig fájt,állati kedvesek,és VALÓBAN használt. 5 hónapig nem izzadtam,a hatodikban lassanként visszajött. azóta négyszer ismételtem,volt,hogy hitelt vettem fel rá,de végre azt vehettem fel,amit akartam. nem mindig ugyanolyan a hatása,van,hogy rövidebb ideig jó,de ilyenkor vissza lehet menni és adnak még ingyen. sajnos azonban hátránya ennek is van a magas ár mellett: fantomizzadás. bizony,ha meleg van az arcom és a hátam főleg felül baromira izzad,de ez csak tényleg nagy melegben,30 fok felett.

    akinek van lehetősége,azért próbálja ki. ha lett volna ez a módszer 10 éve nálunk,akkor a szörnyű műtéteket biztosan nem vállaltam volna. sajnos mivel nálunk is válság van,most más megoldást kell keresnem,ezért én is kipróbálom az antisudorica-t. mindenki szép napot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_107071 (1)
    2005-10-20  09:36
  17. 2010. május 13. 08:14192.

    Kirah!!

     

    Azért hidd el,nem vettem vérkomolyan a dolgot,csak felvetettem,mint ötlet,sztem,jobb,mint egy dilidoki

    Kitaláltam egyébként egy nagyon jó kis módszert az öltözködésre:

    mivel úgyis imádom a nyakbakötős felsőket,hát igyekszem ilyeneket hordani,abban ugye nem látszik semmi folt.

    Ha veszek is vmilyen felsőt,aminek ujja van,azt általában elviszem egy varrónőhöz,aki megoldja a problámámat.Persze ne úgy képzeljétek el,hogy csak ilyen felsőim vannak!!!

    Van csőtoppom,ujjas felsőm is,de ezek(fent leírtak) nagyon praktikusak,boleróval szoktam kombinálni és tök csini.

    Még jó,hogy egyébként is szeretem a fekete színt,mert sztem elegáns,örök divat,csak néha már nekem is elegem van belőle.

    Kedves anyósom szokott ünnepet csinálni,ha nem feketében érkezem....

    Remélem adtam hasznos tippeket!

    előzmény:
    Kirah (186)
    2010-05-08  07:27
  18. 2010. május 13. 09:57193.
    Sajnálatos, ami veled történt. Szörnyűlködve olvastam történetedet. Szerintem nagyon vigyázz az S.A-val a műtéteid miatt. Engem most műtöttek más miatt de én soha nem lennék képes az izzadás miatt kés alá feküdni. Sajnálom tényleg, sokkal jobb élményeket kívánok a továbbiakra
    előzmény:
    niki210 (191)
    2010-05-12  09:56
  19. 2010. május 13. 10:04194.

    Igen, teljesen igazad van jobb mint a dilidoki, annál minden jobb. Egyébként én is ezt szoktam csinálni, mindíg ilyesmikkel trükközök én is. De nem tudok lemondani a szűk kis szép élénk színes pólókról sem. Ez van, én kés alá nem fekszem miatta, botoxozni eszem ágába sincs. Még az is lehet hogy leteszem az S.A-t és felkeresek egy jó homeopátiás orvost, bár hallottam hogy mostmár telenyomják szarokkal a gyógyszereket és stb. Inkább megpróbálok együtt élni vele. Én biztosra veszel hogy pár hét amikor nem foglalkozok vele hogy megizzadok-e vagy sem. Sajnos kozckáztatni kell mert lehet hogyha elfogadnám csökkene a mértéke. A napokba műtöttek és itthon vagyok már, és rájöttem hogy az élet sokkal többról szól mint izzadásról. Rossz ez tény de az az ember aki megveti a másikat csak azért mert izzad, az társadalmilag igen rossz berögződés.

    Inkább megpróbálkozom azzal hogy megnyugszom, gyógyteázok ilyesmi aztán lesz valami. Egyébként természetesen nyitott vagyok erre a találkozóra ha igény lesz rá

    előzmény:
    Mustang1966 (192)
    2010-05-13  08:14
  20. 2010. május 13. 12:23195.

    Sziasztok!

     Látom nagyon sok ember küzd ezzel a problémával.:S Olvastam azokat a hozzászólásokat is, amik az S.A. káros hatásairól beszélnek.... (nekem személy szerint csak ez segített hosszú távon) Úgy gondolom, hogy aki hozzám hasonlóan szinte csak feketét hordhatott, és bármilyen idő volt mindig hatamas foltok borították a ruháját és a hóna alját, az még mindig inkább ehhez fordul mint a műtéthez vagy botoxhoz:O:O Nekem még mindig csíp és viszket néha, de úgy vagyok vele hogy nekem ennyit megér... Lelkileg teljesen kikészített hogy ennyire izzadok, nem vehettem fel színes ruhákat..:S:( Most viszont a szivárvány színeiben vannak a ruháim, bármit fel merek venni, és ha futni megyek akkor sem kell attól félnem hogy derékig leizzadok!:):)

    Szóval ajánlom mindenkinek az S.A-t aki pedig nem élte át milyen "így" élni, az szerintem könnyen tudja mondani hogy ne használjuk mert káros......:S:S

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  21. 2010. május 13. 15:44196.

    Szia!

    Nagyon sajnálom a veled történteket, szörnyű lehetett ezt mind átélni!

    Nekem kórházfóbiám van, műtétet tuti nem vállalnék be, na meg ha egy kórházat megpillantok, rögtön kiver a víz, nem hinném, hogy pont ők oldanák meg a problémát...

    Sok sikert a továbbiakhoz!

    előzmény:
    niki210 (191)
    2010-05-12  09:56
  22. 2010. május 13. 15:47197.

    Szia!

    Én is pont ezt követem. A héten vettem pár nyári felsőt, csak 1 fekete van köztük, az rövidujjú, a többi pedig szép színes, nyakbakötős vagy V-vonalú ujjatlan.

    előzmény:
    Mustang1966 (192)
    2010-05-13  08:14
  23. 2010. május 13. 16:01198.

    Szia! Ahogy olvastalak, nekem is ez lehet a bajom, akkor is izzadok, ha fázom :(

    Eddig csak feketét hordtam, így annyira nem volt feltűnő, de most váltottam színes pólóra, és hát többen jelezték, hogy izé....

    Én próbálok nem foglalkozni vele, basszus, emlősök vagyunk, igen, néhol szőrösek, meg izzadunk is...csak ugye a társadalmi normák. Mennyivel egyszerűbb lenne inkább kampányolni az izzadás mellett!  (persze azért fürdeni nem árt :) Mennyi ember élhetne kevésbé parásan :) 

    előzmény:
    niki210 (191)
    2010-05-12  09:56
  24. 2010. május 13. 16:05199.

    sziasztok!

     

    az antisudoricát csak favorizálni tudom! nekem és anyunak és bevállt! 350.-Ft, egy próbát megér mindenkienk szerintem!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     

Címlap

top