Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

ÁLOMFEJTÉS

Torolt_felhasznalo_987072
Torolt_felhasznalo_987072
Létrehozva: 2005. augusztus 27. 21:00

Az éjjel fehér tigrissel álmodtam. Kiváncsi lennék mi a jelentése 

Érdekes álmokat is szivesen olvasnék, hátha találunk rá megfejtést.

  1. 2006. július 3. 09:5776.
    Nálam az ilyen álmok azt jelentik, hogy rendeződik a helyzet és szép, érzelmes időszak jön, de legalábbis a mai napod érzelemdús lehet, vagy pozitív érzelmi fordulatot hoz!  
    előzmény:
    pipin (75)
    2006-07-03  09:47
  2. Torolt_felhasznalo_830406
    Torolt_felhasznalo_830406
    2006. július 4. 12:5977.

    Na hát én is egy nem mindennapi álmomat osztanám meg, ami pár napja történt. Valaki kopogott az ajtómon, kinéztem és a Szenvedés Grófja állt ott 4 emberével, én tudtam, hogy bántani akar és annyira megijedtem, hogy kiugrottam az ablakon.

    Na erre mit tudtok mondani?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2006. július 4. 14:2578.
    azt hogy ne menekülj tovább magad elől! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_830406 (77)
    2006-07-04  12:59
  4. 2006. július 13. 10:4579.

    Sziasztok!

    Ma reggelre megint valami furát álmodtam...

    Terhes voltam a páromtól és a pocikám már elég szépen látszott. A fura, hogy az álomhoz még az érzés is párosult. Komolyan éreztem, ahogyan a pocakomban van a baba.  

    Még elég messze van a baba project! Nem is beszéltünk róla!

    Mit jelent ez?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_651041
    Torolt_felhasznalo_651041
    2006. július 24. 12:4280.

    Sziasztok

    Edesanyamal almotam,olyan volt mintha eltemettem volna,de utana mind azon voltam hogy Istenem hat lehet elve temettem el ot.

    Segitcsetek megerteni mit jelent ez.Remelem semmi rosszat,mivel mar reg lattam ot es amugy meg beteges is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2006. október 2. 08:1481.

    Sziasztok!

    Rémes álmom volt az éjjel .Annyira életszerű volt,hogy sírva ébredtem.Találkoztam egy ismerőssel/aki nem is áll közel hozzám/,és szőrnyen nézett ki.Azt mondta,hogy tüdő rákja van ,azért ilyen megviselt.Nagyon sajnáltam,de egyszercsak átváltozott a hugommá,és végig néztem a szenvedését,majd belepusztultam!Mit jelent ez?Nagyon ritkán emlékszem az álmaimra,de amikre emlékszem mind szörnyű rémálom.Van egy pár olyan álmom,amit már évekkel ezelőtt álmodtam,de még mindig kiráz a hideg,ha eszembejut.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2006. október 6. 21:4382.
    Sziasztok én a volt pasimmal álodtam.Egy suliba jártunk egy hosszú sötét folyosó végén ott állt a volt pasim az ablaknál,én odamentem és el akartam mondani neki hogy még mindig szeretem de nem volt hangom, és sirtam az álmomban is meg a valoságban is.Szörnyű volt,mit jelenthet ez?Léci Segits!Irj a szentisz@citromail.hu -ra. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2006. október 7. 10:2683.

    Sziasztok!!

    Az a baj h nem most álmodtam és már nem igazán emlékszek a történtekre... annyira emlékszek, h a párom, és én szakítófélben voltunk.. talán ő csalt meg engem és én rosszul lettem és ott ment el mellettem és nem is törődött velem.. aztán más barátaim segítettek rajtam.. ezt inkább ne is elemezzük!!

    Amugy nagyon félek a csalódástól és a szakítástól... pedig tudom h nincs mitől..mert még ő is mondta, h sose hagyjuk el egymást, és sose csalna meg! nem is akarom mutatni féltékenységemet, mert félek h még vele inkább csak belesodornám..

    EGy másik álom, amire teljesen emlékszek...: terhes voltam, és elég nagy pocim volt, és ott volt az idő, h szüljek.. megtörtént a szülés nagy nehézségek árán és született egy szép babám.. mondta a doki, h még várjuk pihenjek egy kicsit, aztán leszállhatok az ágyról stb.. közbe újra megindult a szülés.. ikreket vártam, mint kiderült, de az Uh sose mutatott két babát.. így két babának adtam életet)   -- > a barátom anyukája ikrek.. nem tom h került ilyen szinten bele az álmomba

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2006. október 14. 11:2784.

    Sziasztok, légyszi segítsetek, ha tudtok.

    Nap mint nap pókokkal álmodom (iszonyú ronda, szőrös jószágok), nem bántanak, de félek tőlük, rám másznak, mindenütt ott vannak.

    Tudni kell rólam, gyerek korom óta iszonyodom a pókoktol, ez mostanra enyhült, de azért félek tőlük

    Nagyon régóta szeretnék kisbabát, de sajnos nem sikerül. Most inszemináción vagyok túl, illetve lombik előtt állunk.

    Valahol olvastam, a pók változást hoz az életünkbe. Lehet, hogy félek az új élethelyzettől???

    Légyszi segítsen, valaki nálam okosabb  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_555214
    Torolt_felhasznalo_555214
    2006. október 14. 11:3985.

    Szia!

    Egyéni véleményem - bár nem vagyok pszichológus - hogy a pók hálót sző s ezzel fogja be áldozatát. Gondolj bele! Becsavarodnál egy ilyen pókhálóba, amiből nagyon nehéz kikecmeregni. Szerintem nagyfokú lehet benned a szorongás valami miatt, ami "behálóz" s jelen pillanatban nem enged. Nem biztos, hogy a baba az oka, de tapasztalatból tudom, hogy a gyermek összejötte sokkal inkább függ pszichés állapotunktól, mint a fizikaitól. Ha pl egy nő nem érzi magát biztonságban a párja mellett, valószínű, hogy ezokból nem fogann meg. Ez persze csak egy példa. Lehet hogy túllelkized az ügyet. Általában akkor szoktak a nők teherbe esni, mikor már "feladták" s nem agyalnak rajta 24 órában. Tudom, hogy ezt könnyű leírni, megtenni már nem annyira. Ennyi jutott eszembe a téma kapcsán, mellékesen énis rengeteget foglalkozom az álmaimmal.

    üdv,

    előzmény:
    barbó75 (84)
    2006-10-14  11:27
  11. 2006. október 16. 17:5186.

    Igen, a hálóra mint olyanra nem gondoltam, csak a félelemre. EGyébként hol egy psziphopata gyilkos üldözött azóta, hol cunami készült elsodorni, és én meg csak menekültem, menekültem. Esténként megfogadom, hogy legközelebb szembenézek azzal, amitől álmomban menekülök. Hm, azóta nemtom mit álmodtam, de még közben konstatálom is magamban, hogy most az nem az az álom.

    Fura, azért köszi, egy másik megközelítés a tied, de, érdekes lehet...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_555214 (85)
    2006-10-14  11:39
  12. 2006. november 3. 08:0587.
    Mit jelent az ,hogy egy iskola udvarán vagyok amit el lep a víz.Én egy ládát rakok a vízre.Később egy idegennel ülök egy csónakban.Az idegen kihalássza az én régi ládámat.Kinyitja ,egy kosár van benne egy csecsemővel.A csecsemő halott.Az idegen rámkiállt hogy Te ölted meg!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_245413
    Torolt_felhasznalo_245413
    2006. november 12. 21:3988.
    Ez azért van mert azt álmodod amitől nagyonfélsz vagy amit nagyon akarsz! A te esetedben szerintem nagyon félsz! De kül ha minél több embernek elmondod akkor kicsi az esély hogy megtörténik!!Én ha elmondtam akkor nem teljesült azon a napon bár ez emberek és álok kérdése!!
    előzmény:
    katsa (81)
    2006-10-02  08:14
  14. 2006. november 12. 22:4389.
    Ez a szándékos elkiabálás ez tényleg használ a rémálmok ellen. Nekem már többször is bevált mint taktika. Persze ki tudja mi lett volna ha ?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_245413 (88)
    2006-11-12  21:39
  15. 2006. december 3. 12:0190.

    En rendszeresen almodom, sokszor 2-3 almom is van egy ejjel, mintha filmet neznek, ezert faradtan ebredek. Vannak rosszak, jok, olyan dolgok amik foglalkoztatnak, de vannak amiken meglepodok.3 evvel ezelott megalmodtam a paromat is. Bejott. Egy ideje irom oket.

    Par napja volt egy furcsa almom. Az ejjeli szekrenyemet kinyitottam es egy mehkast talaltam benne. A mehek kirepultek es körbeültek az ágyon. De csak az oldalán. Nem csiptek meg. Tobb százan voltak.

    A másik álmom egy romantikus  este után történt. A karomban tartottam egy újszülöttet, de nem volt tejem táplálni. Ez csak nem azt jelenti, hogy.....?

    Van itt szakertő, aki megmagyarazná?

    előzmény:
    DVD/MC (89)
    2006-11-12  22:43
  16. 2006. december 7. 15:1691.

    Sziasztok!

    Én most csatlakozom hozzátok, remélem nem baj.

    Pár éve vettem észre, hogy előfordul, megálmodok előre dolgokat, de idő kellett, mire rájöttem...

    Azt nem tudom, hogy lehetne megtanulni, hogy melyik álom az, amelyikre oda kell figyelnem, mert előre jelez, mond valamit, és melyik az, amelyikben csak a mindennapok történéseit dolgozom fel.

    Nagyszüleimmel szoktam egyébként rengeteget álmodni, ők szinte minden álmomban ott vannak - pedig már nem élnek.

    Múltkor is volt egy érdekes álmom: találtam az utcán arany ékszereket heverve, de elmentem mellettük. Később visszamentem, és két gyűrűt felvettem, a láncot pedig otthagytam.

    Ez utóbbihoz valamelyikőtöknek van ötlete, hogy mit jelenthet? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_987072 (1)
    2005-08-27  21:00
  17. Torolt_felhasznalo_437387
    Torolt_felhasznalo_437387
    2007. január 4. 12:3392.

    Nahát tegnap aztán...nagyon rosszat álmodtam!!!Bár sokan mondták,h rosszul aludtak..

    Többször előfordul velem,hogy a saját kacagásomra,vagy épp sírásomra ébredek,tegnap az utóbbi történt.

    Azt álmodtam,hogy egy fiatal srác-17lehetett,nem több-kirabolt minket és még pár embert..Elfogták és a bűntetése akasztás volt,amin részt kellett venniük azoknak akiket megkárosított.Szeles,télies-őszies idő volt,mint most.A Balatonhoz kellett lemennünk,mivel azt mondták a tóban lesz eltemetve,az ilyeneknek ott van a sírkamrájuk,arra az időre pedig "elterelik"onnan a vizet.Nagyon megrázó volt az egész látvány,álltunk a vízben,hullámzott,láttuk  a kamrák bejáratát és egyszer csak előhozták a fiút.Felsőtestén semmi ruha,kis éretlen tizenéves,a szeme bekötve,a keze hátrakötve és visított,rángatózott,menekülni akart...felállították az akasztófa alá,kiabált,sírt,FÉLT! Becsukatam a szemem és befogtam a fülem,már én is nyűszítettem és sírtam,hogy elnyomja a hangom az ő hangját,de ez csak nem sikerült.Arra már nemlékszem,hogy a lövés eldördült-e(nem tudom miért,de azt hiszem lelőtték előtte..vagy amin állt azt lőtték ki alóla,nem tudom..de fegyvert fogtak r&aacuteA saját hangomra ébredtem,cseppet sem kipihenten..

    Első utam az álmoskönyvem volt,megnéztem az akasztott embert:hamis barátok miatti nyugtalanság.BINGO!Aztán még rákerestem a részletekre is,minden stimmelt,összeállt a kép.. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. Torolt_felhasznalo_437387
    Torolt_felhasznalo_437387
    2007. január 4. 12:3593.
     
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_437387
    Torolt_felhasznalo_437387
    2007. január 4. 12:3794.
    Hé,nem normális az oldal! a kacsintós figurát nem akartam sem a szövegembe,sem a következő hozzászólásomba-ahol megint volt szöveg,javítva az előzőt,de csak a fej került bele 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. január 4. 12:4995.
    Szia! A pók a legtöbb álomban szerencsés fordulatot jelent, a pókháló a múltat jelképezi, ha belegabalyodsz, valami "fogva" tart a múltadban, nem tudsz túllépni rajta, esetleg egy olyan szellemi lelki kötődést, ami gátolja a személyiség kibontakozását, és nem tudsz előrelépni tőle.
    előzmény:
    barbó75 (84)
    2006-10-14  11:27
  21. Aaa
    Aaa
    2007. január 4. 14:3396.

    Leírom az álmomat, kíváncsi vagyok, ki mit hámoz ki belőle 

     

    Álmomban jött egy férfi egy kisgyerekkel (talán inkább csecsemő volt) és nagyon kedveltem őket, én is babáztam. Kicsivel később a férjemmel gyűlt meg a bajom, rettenetesen gusztustalanul viselkedett velem, össze is vesztünk.

     

    Egyfolytában ezen az álmon pörög az agyam és igyekszem megfejteni. Jósálom volt, ami talán a jövőmről szólt? Vagy vágyálom talán? Estig nemigen leszek gépnél, de kérlek benneteket, írjátok meg mit gondoltok!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Aaa
    Aaa
    2007. január 4. 19:5397.
    Álomfejtők Lécci-lécci Segítsetek megfejteni az álmomat. Még annyit a sztorihoz, hogy aki hozta a kisbabát, azt ismerem, és álmomban nagyon közelinek tünt a kapcsolatunk.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_437387
    Torolt_felhasznalo_437387
    2007. január 4. 21:2698.

    Én nem vagyok álomfejtő,csak könyvem van.

    Csecsemő: pártogó jó barátok segítenek bajodban.

    Férfi:Jó egészség.

    Férj:szerencsétlenség

    Veszekedni:Nehéz munkát jegyez

    Hát,ennyi...:S Nem sokra méssz sztem vele,de vki mégis válaszolt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Aaa
    Aaa
    2007. január 5. 08:2799.
    Köszönöm de azért még várom a további ötleteket is! 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_437387 (98)
    2007-01-04  21:26

Címlap

top