Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006 januári babák!!!!

re
re
Létrehozva: 2005. Április 18. 12:10
Azt hiszem, terhes vagyok... :-). A kalkulátor szerint jan. 1-én jön a baba. Mivel nem volt még ilyen topic, remélem, nem baj, ha indítottam egyet.
  1. 2011. február 9. 16:2739776.
    Csajok, nagyon sok bíztatásra, és drukkra van szükségünk, mert ma nagyon rossz híreket kaptunk Grétiről:(

    Reggel hívott a védőnő, hogy a PKU-szűrés (amit pár naposan vesznek le a csecsemőosztályon, amikor a baba már jól szopik), szóval, hogy meg kell ismételni a vizsgálatot, mert felmerült a gyanú, hogy Gréti galaktozémiás, vagyis a tejcukrot nem tudja feldolgozni a szervezete. Azonnal le kellett állnunk a szopival, mivel az anyatejet sem szabad kapnia, mert abban is van tejcukor. Ez volt az első sokk, a második az, hogy azonnal laktózmentes tápszert kellett venni, amit rohadt nehezen sikerült beszerezni, mert először a HUMANA SL-t ajánlották, na ezt sehol sem lehet kapni, csak megrendelésre, de az én kicsi lányom fél 8-kor evett, várható volt, hogy nemsokára éhes lesz. Azt mondta a védőnőm, hogy addig itassam teával. Na, bammeg, egy 8 napos gyereket teával!
    Nagy nehezen az egyik gyógyszertár megígérte, hogy délután 5-re, ha van a nagykerben, hozat tápszert, közben a háziorvosom is utánanézett, kiderült, hogy a körzetében van egy kisbaba, aki ugyan más okból, de szintén laktózmentes tápszert kap. Ők adtak is volna egy dobozzal kölcsönbe, de miután kiderült, hogy ez a Milupa laktózmentes tápszer is jó lenne, az meg szerencsére volt a patikában, úgyhogy gyorsan el is hoztuk, hogy mielőbb adhassuk Grétinek.
    A kálváriához hozzátartozik, hogy itthon még az első sokk (és persze bőgések) után kicsit utánanéztem a neten, ez a betegség akár egy két nap alatt nagyon súlyossá válhat, legveszélyesebb, ha a cukorszint leesik vagy éppen felmegy, és ez akár halált is okozhat, de a tünete lehet a sárgaság, aluszékonyság (ez azért nehéz, mert egy újszülött babánál ez alapból előfordulhat), de májnagyobbodást is okozhat, vakságot, vérzékenységet, vérmérgezést is...
    Ne tudjátok meg, mit éltem át ma délelőtt, végül is bementünk a csecsemőosztályra, ahol levették a kontroll PKU-t, megpróbálják megsürgetni, ma elsőbbségivel küldték a genetikai laborba, hátha csak rossz mérési eredmény volt, és vaklárma az egész, de szerintem egy anya sem merne nagyon reménykedni a jobbik verzióban.
    Végül is a főorvos megvizsgálta, a máját normálisnak találta, arany maszatomat ma kétszer is megszúrták, egyszer a PKU-ra, egyszer vércukorszintre (szerencsére normális lett), illetve vizeletvizsgálatot is néztek nála.
    Ha valaki gyerekének csináltak már ilyet, az tudja, hogy egy vizeletgyűjtő zacskót ragasztanak rá a kis nunijára, és várni kell, amíg lesz produkció (ez akár lehet több óra is).
    Még szerencse, hogy vittem magammal (biztos ami biztos alapon) teát, így azt kezdtem vele itatni. MÉg jó, hogy gyorsan kontrolláltam, mert kiderült, hogy első körben felül be, alul ki alapon, a béltartalma (leginkább anyatejes kaksi), egy az egyben a vizeletgyűjtő zacsiban kötött ki, így újabb tasit kellett felhelyezni, és imádkozni, hogy mielőbb akarjon újra pisilni...
    Olyan büszke vagyok az én kicsi lányomra, mert alig maradt 20-30 ml tea a cumisüvegben, azt megitattam vele, mégis tudott 5 percen belül pisilni.
    És le a kalappal előtte, mert ekkor már fél 2 volt, gondolhatjátok, hogy a melleim már rendesen bedurrantak, hazaértünk, alig győztem fejni, mert most egyelőre az az előírás, hogy hátha csak vaklárma, addig tápszer, ha megvan az eredmény és negatív, akkor természetesen újra szoptathatok, addig pedig fejjem le.
    Mondjuk a mai nap után csoda, hogy egyáltalán tudtam fejni, mert ráadásul a kórházba menet ki akartam venni a fizetésemet, már amit hagytam rajta az utalások után, de lefagyott az automata, és nem adott ki pénzt. Mikor másodjára meg akartam próbálni, meg már nem adott ki pénzt, ezért el kellett menni a bankomba, ahol fel kellett oldaniuk a zárlatot, hogy meg tudjam kapni a pénzemet.
    Ráadásul hazaért a kislányom az óvodából, de a wc-ig már nem jutott el, tiszta hasmenése van, úgyhogy takaríthattam a fürdőt is:(
    Még valami ma történik, leugrom az emeletről.
    Abba már bele sem merek gondolni, hogy mi lesz, ha mégis igazolódik a galaktozémia (egyébként 1:40000 az esélye, hogy Magyarországon egy embernek ez van), mert akkor egész életében mellőznie kell a tejcukrot, nem ehet joghurtot, tejet, tejalapú ételeket, külön kell neki főznöm mindent, nagyon odafigyelve, hogy miből készítem az ételt.
    Ráadásul még rendszeres kontrollokra is kell járnunk Pestre...
    Úgyhogy nagyon sok drukkot, szorítást kérek lányok, mert most nagy-nagy szükségünk van rá, hogy ez a kicsi lány normális életet élhessen....
    előzmény:
    domiranyu (39775)
    2011-02-08  21:32
  2. 2011. február 10. 20:1839777.

    Jaj, Rita, nagyon nehéz lehet

    Szorítok, hogy minden rendben legyen!!!

    előzmény:
    domiranyu (39776)
    2011-02-09  16:27
  3. 2011. február 10. 20:4639778.

    Sziasztok

     

    Dormianyu!

    Nagyon nagyon gratulálok és egyben nagyon nagyon szorítok is hogy minden rendben legyen Grétivel.

    előzmény:
    domiranyu (39776)
    2011-02-09  16:27
  4. 2011. február 10. 21:0239779.
    Rita, nagyon drukkolok Nektek!!!!!
    előzmény:
    domiranyu (39776)
    2011-02-09  16:27
  5. 2011. február 11. 12:0139780.
    Délelőtt már nem bírtam tovább, és eszembe jutott, hogy miért is ne hívhatnám fel a genetikai labort már most, hátha van már eredmény.

    Először nem találták a gépben, de aztán hála istennek, előbukkant, és mindkét tesztje azt mutatta, hogy minden enzim megvan a vérében, tehát ez alapján 100 %-osan kijelenthető, hogy nem galaktozémiás. Innentől fogva engedélyezve van a szopi ismét (jelentem, be is pótoltuk), habár kicsit féltem, hogy mi lesz ha nem fogadja el a cicit, de nekem csajok egy olyan szuper kiscsajszim van, észre sem vette hogy nem a cumisüveget kapja. MIntha semmi nem is történt volna két napig:)

    Szóval kérdeztem a doktornőt, hogy mitől lehetett a mérési hiba, azt mondta, hogy olyankor is elő szokott fordulni ilyen, ha anyatejes kézzel nyúlnak hozzá a mintavételi papírhoz....:O Hogy ki és hol és mikor, azt most már homály fedi, de amikor említettem ezt a gyerekorvosnak a telefonban, ne tudjátok meg, mondta, hogy nem sok választja el egy kiadós káromkodástól....
    Mondtam neki, hogy most már mindegy, ez legyen a legnagyobb bajunk az életben.
    Azért egy hónap múlva még kell egy kontroll, de most már biztosak lehetünk benne, hogy rendben van a kislánnyal minden. Ne tudjátok meg, mennyire bíztam, és mennyit imádkoztam a Jóistenkéhez, hogy ne legyen Grétivel semmi gond. Már az is eszembe jutott, hogy azért tesz próbára így a Jóisten, mert annak idején kérdéses volt, hogy megtartjuk-e....

    Szóval mégegyszer köszönöm lányok a bíztatást és a drukkokat, nagyon sokat segítettek a nehéz pillanatokban:) A lényeg, hogy Gréti egészséges, nem galaktozémiás, és csak vaklárma volt:)
    előzmény:
    blueme (39779)
    2011-02-10  21:02
  6. 2011. február 11. 12:1339781.

    Jajj, Rita, de jó!!!!

    Gondoltam, hogy így lesz, remélem kárpótol Gréti minden kínlódásért!!!!

    előzmény:
    domiranyu (39780)
    2011-02-11  12:01
  7. 2011. február 11. 13:1739782.

    Éljen, éljen!

    Ez igazán nagyszerű hír!!!

    előzmény:
    domiranyu (39780)
    2011-02-11  12:01
  8. 2011. február 16. 18:5239783.

    Gyors helyzetjelentés: Gréti 3450 gr, és 51 cm, nagyon jó baba, szinte csak eszik, alszik. Tesók nem nyüstölik agyon, viszont nagyon szeretik:)

    Egyelőre még éjszaka is kelek hozzá, de ez így két hetesen még természetes:)

     

    előzmény:
    Sün (39782)
    2011-02-11  13:17
  9. 2011. február 17. 18:0439784.

    Gratulálok Grétihez. Örvendek, hogy minden rendben lett végül.

    Ritkán járok erre, mi is így jártunk, Milánnal. Csak valahogy engem nem ijesztettek ennyire meg, továbbra is szoptathattam, a gyerekorvos vette le az új vért, nálunk is szennyezett volt.

    Remélem a többiek is jól vannak. 

    A gyerekek szombat óta lázasak, influenza. Azóta nem is mozdultak ki itthonról, alig esznek. Bízom benne, hogy hétvégére kutya bajuk sem lesz.

    Minden jót!

    ui. Noraneniéknél is született egy kis Luca még januárban. Korábban ő is írogatott ide a fórumba.

    előzmény:
    domiranyu (39780)
    2011-02-11  12:01
  10. 2011. február 20. 08:3239785.

    Sziasztok!

     

    Grétihez nagy gratula, örülök, hogy végül minden rendben! :)

     

    Mi nagy változások előtt állunk, a páromnak új munkája lett, így 3hónap távollét, 3 hét itthon vár ránk. Erre próbálunk lelkileg rákészülni....

    előzmény:
    re (1)
    2005-04-18  12:10
  11. 2011. február 22. 09:4139786.

    Sziasztok,

     

    Rita, örülök, hogy rendben vagytok :-)

     

    Erika, mihamarabbi kilábalást a betegségből!

    A név ismerős, arc már nem társul hozzá... de gratulálok a babához!

     

    Réka, drukkolok Nektek nagyon, hogy bírjátok minden téren. Nagyon átérzem, mert mi is a távolsággal küzdünk folyton.. most nemrégiben kint volt Laci is hetekig külföldön, épp akkor volt nekem is a leghajtósabb időszak, hát nem volt egyszerű. Főleg most érzem, milyen más a távollét, mikor valakivel tényleg minden pillanatban jól tudom magam érezni :-)

     

    Nemrégiben készültek az oviban fényképek, nagyon jól sikerültek, ha megkapjuk, hozok majd mutatóba az ötévesemről :-)

     

    Szilvi

    előzmény:
    J.Virág (39785)
    2011-02-20  08:32
  12. 2011. március 3. 09:1039787.

    Sziasztok!!!!!!!!!!!

     

    Rég jártam erre, de gratulálok Ritusnak Grétihez!!!!!!!
    Olvastam a bonyodalmakat minden téren, de örülök, hogy most már minden rendben van :)
    Sok puszi Nektek!!!!!!!!!!

     

    Nekem is már csak picit több, mint 1 hónap van hátra (35. hetet kezdem), kicsit parázok is, talán most harmadjára a legjobban :)
    Csajok nagyon várják, remélem, minden rendben lesz.

     

    Barab jobbulást a gyerekeknek!!!!!
    Nálunk az oviban most a bárányhimlő tombol... de én voltam :)

     

    J.Virág, kitartást Nektek!!!!

     

    És még mindig nincs tavasz... nagyon rosszul viselem ezt... Nálunk éjszaka esett a hó, minden fehér lett...

     

    Sok puszi Mindenkinek!!!

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  13. 2011. Április 25. 16:0639788.

    Remélem, mindenkinek jól telt a nyuszi :)

    Mit hozott?

    előzmény:
    szami999 (39787)
    2011-03-03  09:10
  14. 2011. Április 26. 11:4839789.

    Szia Réka, Nálad még él a remény??

     

    Annyira nem jár már erre senki... 

    Nem is tudom, hogy merjem-e kérdezni, hogy lesz-e esetleg tali? Az biztos lendítene kicsit a társaságon.

     

    Nálunk mostanában nagy idegeskedések voltak.. Jázmin nyakán lett egy dudor, jártunk vele több orvosnál, uh-on, vérvételen.. nem derült ki egyértelműen, ciszta vagy nyirokcsomó. Az orvos megoldotta, kihúzta az uh eredményből a nyirokcsomót és mondta, hogy Szegeden vetessük ki majd a nyáron. 

    Azóta szemmel láthatóan kisebb (ma egy hete voltunk ennél a dokinál) remélem folytatódik ez a folyamat!

    Amúgy minden rendben:-)

     

    Én szívesen olvasok Rólatok, ha van írnivalótok :-)

    előzmény:
    J.Virág (39788)
    2011-04-25  16:06
  15. 2011. június 2. 19:1139790.

    sziasztok Lányok!

     

    Teszek egy próbát, hátha reagál valaki!

    Már ezer éve nem jártam erre, valahogy kiment a fejemből!

     

    Bea: már megszületett a harmadik manó, mi újság felétek?

    J.Virág:sikerült ráhangolódni az új helyzetre?

    Blume: mi a helyzet Jázmin "dudorával"?

     

    Nálunk is sokminden történt. A tavasszal végre kiderült, hogy asztmás Lili és ettől köhögött, az asztmaszer szerncsére "elfújta" a köhögést! Persze még mindig a sokk hatása alatt vagyok. Reggel egy szem Singulair junior este pedig egy szippantás egy kortikoszteroidból, ennyi a terápia.

     

    Július elején pedig kivetetjük az orrmanduláját, hátha az is segít majd valamit. Várom a tapasztalatokat, ha vannak, asztma és orrmandula ügyben!

     

    Áprilisban visszamentem a melóhelyre, hát, nagy menet volt, (elmesélem a közszféra árnyoldalát, ha érdekel valakit) most a szabimat töltöm,  novemberben kezdek majd dolgozni,Hanna szeptemberben kezdi a bölcsit.

     

    Most ennyit!

     

    Van a környéken valaki?

    Helló!

    Zsu

    előzmény:
    blueme (39789)
    2011-04-26  11:48
  16. 2011. június 7. 11:5339791.

    Szia Zsu,

     

    ezek a betegség és műtét hírek nem túl jók :-(   tapasztalatom nincs, így hozzászólni érdemben nem tudok.

    Sajnos nálunk is műtét lesz a vége, Jázminnak kopoltyúív záródási rendellenessége van, ami műtétet igényel, augusztus végére vagyunk előjegyezve.  

     

    Minden jót Nektek!!!

    előzmény:
    re (1)
    2005-04-18  12:10
  17. 2011. június 8. 13:4839792.

    szia Blume!

     

    Hú, nem irigyellek! nagyon fogok szorítani Nektek, és jelentkezz majd, Jázminnak sok-sok gyógypuszit küldünk!

    Zsu

    előzmény:
    blueme (39791)
    2011-06-07  11:53
  18. 2011. június 8. 22:2339793.

    Hello Szilvi,

     

    és ez mi??? Műtéttel teljesen megoldható? Rákerestem a neten, de olyan bonyolult dolgok jöttek fel... Szorítok értetek!!!!!!!!!!!! Mikor lesz a műtét? Ki jött rá végül, hogy ez a gond és nem ciszta? Ez most jobb vagy rosszabb? Az idegeskedést totál megértem, és mindent túlaggódok, most éppen azon, hogy Taminak fésüléskor kijön 10-15 szál haja, eddig meg nulla.. most vasat szed.. de persze szétaggódom az agyam... Tapasztalat? Haj ügyben? Valakinél?

     

    Zsu, a barátnőm kisfia is asztmás.. mondjuk náluk durvább a helyzet, majdnem minden hónapban kórházban vannak egyszer.. és brutál gyógyszereket szed.. Neki a tényt volt a legnehezebb elfogadnia, hogy ez a gond.

     

     

    A fórum temetését szerintem megtarthatjuk... Már a jelszavamra is alig emlékeztem.....

     

    Azért persze puszi mindenkinek, és szervezzük meg a talit!!!!! 

     

     

     

     

    előzmény:
    blueme (39791)
    2011-06-07  11:53
  19. 2011. június 8. 22:2839794.
    És az anyukák hogy vannak? Én tavaly óta kész vagyok egészségileg..Először hajhullás tonna szám... Utána fél évig fájt a szemem, csak egyenesen tudtam nézni, mert jobbra-balra nézésnél olyan fájdalmat éreztem, hogy ihajj... kiderült, hogy pajzsmirigy diszfunkció okozta szembántalmam van...  Egyedül az Onkológiai Intézetben van egy szemész, aki kezel ilyen eseteket, és elismeri, hogy fájhat ettől a szemem, mert az összes többi (9 db) szemész szerint nem lehet.. Talán nincs is olyan vizsgálat, amit nem végeztek el rajtam az utóbbi egy évben. Na jó, érfestéesen nem voltam .. :-) De most hogy jön a nyár, valahogy a hangulatom és közérzetem is jobb... Szóval én ezért nem írtam soha, mert mindig csak panaszkodni tudtam volna, azt meg inkább nem... Többiek?
    előzmény:
    liz74 (39793)
    2011-06-08  22:23
  20. 2011. június 9. 13:4539795.

    Szia,

     

    Jázmin aug. 22-re van kiírva. Ez attól még ciszta, csak a cisztát ez váltotta ki... ha jól értelmeztem...középvonali nyaki ciszta. 

    Netet én már elvből nem nézek ilyen témában, mert a legelső, amibe belebotlottam, egy nő, akinek bevérzett, éjjel fulladt miatta... na szóval nem akarom ilyenekkel előre stresszelni magam. 

     

    Szerintem 15 szál haj teljesen normális. Persze az elővigyázatosság sosem árt, utána nézni dolgoknak. 

     

    Mi is megyünk két hét múlva egy általános állapot felmérésre, egy természetgyógyászhoz. Jázmin sokat tüsszög, lehet, hogy allergia, de mondjuk a lakás is elég nedves-párás, épp most van folyamatban a szárítás. 

     

    Azért szuper, hogy találtál egy normális orvost, most akkor rendben is van teljesen a látásod már? Nekem is sokat rontott a számítógép, már csak szemüvegben tudok géphez ülni, különben pár perc után összefolyna minden :-((

     

    Mi hétfőtől csütörtökig Siófokon leszünk, ha arra járna valaki...  ;-)

     

    Szilvi

    előzmény:
    liz74 (39794)
    2011-06-08  22:28
  21. 2011. június 9. 14:0939796.

    sziasztok Lányok!

     

    Szilvi:Ja, az ember mindig valami horrorisztikusba botlik.

    Liz: tök jó hallani rólatok!

     

    Én sajna, voltam már jobban is. Inkább lelkileg vagyok elég labilis, az egészségem, az egész jó. Nagy menetet vívtam megint a céggel, ez eléggé megviselt. Fogyózni is akartam, de ahhoz jobb idegállapot kellene. Szóval még a versenysúlyt nem sikerült elérnem...

     

    Mesélnél egy kicsit arról, hogy hogyan alakult Tamikának az evése? Mi azóta sem léptünk a szerintem normális kerékvágásba. Itthon alig eszik meg 2-3 féle főtt kaját Lili, az oviban azért kóstolgat-állítólag.

     

    Zsu

     

     

    előzmény:
    liz74 (39794)
    2011-06-08  22:28
  22. 2011. július 5. 21:1739797.

    Sziasztok!

     

    Rájöttem a jelszavamra! :)

     

    Most nincsen idöm, de jövök majd és mesélek én is!

     

    A talit meg szervezzétek, igaz én idén sem tudok elmenni, de azárt majd megint megnézném a képeket! :(

     

    Gitta

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  23. 2011. július 11. 16:4939798.

    szia Gitta!

     

    Hogy van a nagylányod?

     Jól alakultak a dolgaitok?

     

    Zsu

    előzmény:
    Gitta404 (39797)
    2011-07-05  21:17
  24. 2011. július 11. 17:4839799.

    Szia!

     

    Igen jól alakult!

    ´

    Nagyon hosszú lenne elmesélni, de jelenleg minden jó!

     

    2éve van egy új kapcsolatom, nemrégen költöztünk össze, jelenleg csiszolódunk :D Több kevesebb sikerrel! (30 év felett kicsit nehézt). Remélem túléljök ezt az isöszakot! :D

    Ami nehezíti a dolgokat, hogy az egymásra utaltság elég nagy ugyanis jelenleg nem kishazánkba tesszük mindezt!

    Ŕprilisban nekivágtunk a nagyvilágnak (Németország) én jöttem elöször ö Májusban, Martina meg Júniusban! Nehéz 2 hónapon vagyok túl, de muszály volt otthon már 1 éve munkanélküli voltam, egyedülállóként ez nagy luxus, de nem ritka keletmagyarországon.

    Itt Június 1-óta dolgozunk és tanuljuk a nyelvet egyenlöre nagyon kevés nyelvismeretünk van. Martina szeptemberben itt kezdni az ovit és bízom benne, hogy nem vislei meg az sem jobban mint a 2 hónap amég nem tudtunk együtt lenni!  Szóval nagyvonalakban ennyi!

     

    Orrmandula, nekünk kivették 4 éves korában, igazából nem tudom, hogy jobb -e most. Én akkor nagyon beteg voltam :) öt harmad nap haza engedték engem meg bentfogtak 1 hétre!:D

    Szóval nem sok emlékem van a felépülésröl, de azt tudom, hogy délelött volt a mütét és délután már szaladgált a folyosón. Kapott egy gyógyszert mielött elvitték tölem, teljesen bekábult töle, mindenen vigyorgott, meg mint aki el volt varázsolva... nagyon érdekes volt égy látni. Aztán a mütöben elmélhatott a kábulat mert csak ordítást hallottam egy darabig. Mikor kihozták sem tért rögtön magához, az kemény volt olyan 1-2 óra, de van akinél csak simán elalszik vissza. Martina "kicsit" nyügi volt, de nem akarlak ilyeszgetni nem volt vészes csak az anyai szív az érzékeny az ilyen dolgokra. 

     

    Remélem az aszmán segít, nekünk talán kicsit jobb, de lehet eleve jobb lett volna már, ezért  írtam az elején, hogy nem tudom, hogy jobb -e most! :D 

     

    Na mennem kell menni akar sétálni meg ma még nem Németeztünk, kemény tanulás folyik. :D

     

    Gitta

    előzmény:
    luczazs (39798)
    2011-07-11  16:49

Címlap

top