Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lymphocita. Magas?!

lymph
Létrehozva: 2004. október 20. 20:43
Sziasztok!
Kérlek benneteket, segítsetek. Most kaptam kézhez a laboratóriumi leletemet. A lymphociták számánál a normál értéket %-ban mérve 20-40 közé teszi. Nekem 44,9. Tehát nem sokkal ugyan, de magasabb. Sajnos a háziorvosommal csak holnap tudok beszélni, ilyen állapotban viszont nem tudok aludni. Próbáltam itt a neten utánanézni ennek az egésznek, de sajnos semmi használhatót nem találtam. Kérlek titeket, ha bárki bármit tud ezzel kapcsolatban, mit jelent ez? Mire utalhat a magasabb érték? Vagy ez teljesen általános? Nincs is talán baj, csak épp a hipochondriám tört rám már megint?!?! Írjatok, előre is köszönöm!
  1. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 12. 18:0512.
    Szerintem menj orvoshoz, de gyalog, hogy erösödjön az immunrendszered..Majd ö megmondja kell-e valamit tenned és hogy mit..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700543 (8)
    2007-08-24  10:16
  2. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. augusztus 12. 17:5711.

    Menj orvoshoz..lehetöleg gyalog..hogy erösödjn az immunrendszered..

    Meg kell nézetni mi okozza és az orvosnak kellene eldöntenie mi okozza?

    Lehet egyszerü kis gyulladás, de lehet nagyon rossz esetben leukémia is ( sajnos apukámnak ez volt és mást se néztünk, csak ezeket az értékeket, meg a hemoglobint..) Gondolj inkább valamilyen egyszerübb kis gyulladásra..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_700543 (8)
    2007-08-24  10:16
  3. Torolt_felhasznalo_283841
    Torolt_felhasznalo_283841
    2008. március 25. 20:0810.

    Sziasztok!

     

    Nekem ugyanez az értékem(lymphocyta) ma 60.3 lett,(egy hete 51.0)szóval ha tudtok nekem is írhatnátok,h. ez mit is jelent.Ja és ezek még amik eltérnek:

    GOT 12-46 között jó,nekem 54 ma,egy hete 39

    GPT 12-49 között jó,nekem  83 ma,egy hete 62

    Segment 52-65 között jó,nekem 29,3 ma,egy hete 41

    CRP 0.01-10 között jó ma 11mg/l, egy hete 26

    eGFR (GL.FLIT)  60-130 között jó ma 174,2, egy hete 114 volt

    Ha valaki tud nekem is segíteni,tanácsot adni írjon.

    Orvosok mononukleózist gyanítanak,de a vizgálat negatív lett a múlt héten, a héten még várom az eredményeket.

    Előre is köszönöm....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_444817
    Torolt_felhasznalo_444817
    2008. január 29. 10:299.

    sziasztok!

     

    lenne egy kérdésem,de gondoltam emiatt nem nyitok uj tipicot,ígyhát ide írom.

    egy hónapja voltam vérvételen és a lymfocitám %-os aránya 27 lett.

    a lymfociták %-os aránya milyen gyorsan tud változni?

    minden vérvételnél más lehet az eredménye?

    pl.egy éve 36% volt,ezért ,most ledöbbentem,hogy csak 27%.

    előre is kösz a hozzászóllást.

    üdv:Federica

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_700543
    Torolt_felhasznalo_700543
    2007. augusztus 24. 10:168.
    Sziasztok!Férfi vagyok 30 éves.A kérdésem csak az lenne, hogy ha magas akkor mit tegyek , higy alacsonyabb legyen?Légyszi Válaszoljatok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_728568
    Torolt_felhasznalo_728568
    2004. október 26. 13:017.
    Általában ez szituáció függő is. Mint előbb írtam. A teljes fehérvérsejtszám a döntő, mert azon belül csak százalék a granulocyta-lymphocyta érték.
    Ha a fehérvérsejtszám normális, de magas a nem kóros lymphocyta, akkor inkább vírusfertőzés, ha magas a neutrophil granulocyta, akkor bakteriális fertőzésről lehet szó. Az eosinophil vagy a basophil arány férges fertőzésről vagy allergiáról " beszélhet" De ugye érzed a sok -hat, -het-et.
    Magas fehérvérsejtszám az már tényleg " komoly" bajt jelenthet. Ezt most nem részletezném.
    Ha túl alacsony az összfehérvérsejtszám, akkor az immunrendszerben kell kereni a bajt, mert akkor nem tud megfelelően védekezni a szervezet a fertőzésekkel szemben.
    MIndig a beteg és a szituáció alapján dönthet az orvos, hogy van-e valamilyen diagnosztikus vagy terápiás következmény.
    Anita
    előzmény:
    klarusz (6)
     
  7. 2004. október 25. 18:396.
    Csak most olvastam lymphocita problémádat, nekem ellenkező irányú a kérdésem. A leletemet elővéve úgy tűnik a normál érték cégenként változik. Nekem az Onkológiai Intézetben 25-45 a normál tartomány, ott a Tiéd jó. az enyém 23, 5, itt nem jó, a Te orvosodnál jó lenne. Valóban az a kérdés mekkora eltérésnek mekkora a jelentősége.
    55 éves kezdő csevegő
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. október 20. 21:565.
    Hálás, ezer, millió köszönet mindannyiótoknak!!! Remélem az orvosom is ilyen magnyugtató, biztató dolgokat mond majd, bár tényleg nagyon meg vagyok rémülve. Még egyszer nagyon köszönöm a bíztató szavakat, tényleg megnyugtató valt ez a pár adat amiket írtatok. KÖSZÖNÖM!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_728568
    Torolt_felhasznalo_728568
    2004. október 20. 21:354.
    Ez az érték csak a többi fehérvérsejthez viszonyított arányát jelzi a lymphocytáknak. Ez azt jelenti, hogy általában normális esetben az össz fehérvérsejt 20-40%-át adják a lymhocyták ( nyiroksejtek). Tehát, ha egy kicsivel magasabb, ez olyan apróság, mert lehet, hogy a többiek közül valamelyik valamivel kevesebb. Különben is , 1. az össz fehérvérsejt szám ( WBC) sokkal fontosabb. 2. Automata méri.
    Nyugodtan aludhatsz, ha más csillagos nem volt a leletedben.
    Anita
    előzmény:
    lymph (1)
     
  10. 2004. október 20. 21:113.
    Lymphocyta a szervezet lymphatikus rendszerében, főleg a lépben és a nyirokcsomóban keletkezik. Két alcsoportja (T-sejt; B-sejt) a keletkezési helyük és a feladatuk alapján különböztethető meg egymástól.
    A B-limphocyta az antitest (immunglobin) előállításáért felelős, és főleg a lépben és a nyirokcsomóban található.
    A T-lymphocyta a szervezet ellenállását szervezi azzal, hogy jelzést küld az immunrendszerben szerepet játszó sejteknek az ellenanyag előállítása érdekében.

    Átlagérték
    15-50%


    Előfordulható problémák:

    Alacsony érték
    Magas érték


    Különböző megbetegedések, sugárzás és mérgezés következtében megsérült lymphatikus rendszer okozhatja számuk csökkenését.
    A számuk megnövekedése egy infekció általi megbetegedés gyógyítása során, ill. lymphatikus leukémia esetében következhet be.

    előzmény:
    lymph (1)
     
  11. 2004. október 20. 21:062.
    Hát nem vagyok szakértő de sietek megnyugtatni Téged, ne félj.
    Persze beszélsz majd szakértőkkel, de ha a normális tartományt nézed, és az 20-40, akkor a 44 nem lehet kóros. Ez alig valami pici eltérés.
    Megértelek, én is félek minden ilyen eltéréskor, de hallgass a megnyugtatásra, aludj jól és holnap a háziorvossal beszélhetsz.
    előzmény:
    lymph (1)
     

Címlap

top