Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Legzesfigyelo?

gabo78
Létrehozva: 2004. július 20. 13:00
Harom honapos babamnak szeretnek legzesfigyelo keszuleket venni. Eddig azt hallottam, hogy a Baby controll es az Angel care keszulekek vannak a legjobb arban. A Baby controll van nekunk is (igaz mi bereljuk), Van valakinek tapasztalata ezekkel a markakkal kapcsolatban? Azt tudom, hogy a Medicoros megbizhatatlan, es azt is , hogy a Madarasz utcai Baby sense a legjobb (de az 50e forint, es az altalam emlitettek 25 korul vannak)Kerlek segitsetek!
  1. 2004. július 20. 14:3126.
    Nem, nem tudom megelőzni, és bizony, frászolok is állandóan. OFF: A lakótelepünkön a múlt héten egy babakocsiban fekvő gyerekre dobtak egy vízzel teli léggömböt, un. vizibombát. Hát nem lehet mindenre felkészülni.
    Különben nekünk nincs légzésfigyelőnk, a kicsi velem alszik egyelőre.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (24)
     
  2. Torolt_felhasznalo_507406
    Torolt_felhasznalo_507406
    2004. július 20. 14:3927.
    Én is parázok állandóan, hidd el:-))
    Tegnap pl. melegkiütásek jelentek meg a hasamon, de én teljesen kétségbeestem, hoyg valami vírus támadott meg, holott bárányhimlős voltam, rózsahimlő ellen kaptam oltást, más kiütéses dolog ami veszélyes, meg nem nagyon van. . .
    előzmény:
    rebusbaba (26)
     
  3. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 20. 14:4928.
    Én nap mint nap találok új dolgot, ami miatt aggódom, (bár ez ugye nem keresztényi erény)és azt hiszem én már " így" is maradok. :))) Anyukám is elmondta a téglát, de nem nyugtatott meg. Azóta a párkány alatt megyek. :))))))
    A terhesség alatt borzasztó voltam, a húgom és férjem a megmondhatói, de azt hittem majd elmúlik. Nem múlt, viszon tegy éves koráig ugráltam a légzésfigyelőhöz és engem megnyugtatott. . .
    előzmény:
    rebusbaba (26)
     
  4. Torolt_felhasznalo_371331
    Torolt_felhasznalo_371331
    2004. július 20. 14:5929.
    Amikor a második babámat szültem, akkor kezdett elterjedni, "divattá" válni a légzésfigyelő. Nem vettem, mert sokról hallottam a téves riasztást. Ennek már négy éve, azóta biztosan vannak jobb minőségűek is a piacon.

    Az egyik barátnőmnek egy hónappal ezelőtt halt meg a babája bölcsőhalálban.

    Szerintem amit lehet, azt tegyük meg. . . még akkor is, ha csak a lelkiismeretünket nyugtatjuk meg vele. Marad még épp elég veszély.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. bus
    bus
    2004. július 20. 15:0730.
    Sziasztok! Sok érdekeset írtatok!! Először is: Gabo78!Az AngelCare-t javaslom, ezen és a Madarász utcain kívül a többivel valóban -mások tapasztalatai alapján mondom- több gond adódhat. . . (Téves riasztások). A hálón találhattok hirdetéseket számos eladó készülékről, a kétlapos, sima változatot 25ezerért, a bébiőrös változatot 38-ért (boltból, új!) megveheted. Ne habozz, remélhetőleg soha nem jelez, csak ha kiemeled a picit a pelenkázóra, és előtte elfelejtetted kikapcsolni. . De nem tehetsz szemrehányást magadnak, ha. . .
    Csumbi! Valóban nem vicces, tökéletesen igazad van. Kicsinap!Mielőtt megvettük kéthónapos babánkhoz, mind a HÁZIORVOS, mind a védőnő véleményét kikértem. Egyértelműen feleslegesnek állították be. "Ugyan, olyan ritka, hogy. . . És egyáltalán, "működnek a szülői ösztönök", stb!!! Hát nem működtek - napokkal azután, hogy arra gondolva, élesben sosem fog jelezni, a babánk alá helyeztük, beindult. Nem tévesen. Nem telt el két perc, azután, hogy ránézve a csöppségre minden okénak tűnt. A témán most poénkodók soha ne lássák a babájukat úgy! Nálunk életet mentett, a hideg futkos most is a hátamon. Hozzáteszem: soha nem cigiztem, párom se, nem alkoholizáltunk, babánk nem kis súllyal született és nem volt koraszülött, szociális körülmények jók, nem altattuk hason és az sem biztos (KORÁNTSEM!), hogy lánybébinél ill. nappal nem fordulhat elő, csak mert a statisztikák szerint fiúknál és éjjel gyakoribb. . . Ja, még egy apróság: a háziorvos az eset után elkérte lefénymásolni a Madarász utcából való kisfüzetet (ott -ha kell- keressétek bátran Dr. Szántó Imrét, velünk nagyon korrekt volt, egyébként egy babaújságos cikkben bővebben nyilatkozik a témáról, tanfolyamról). És végül: ugyanennek az egyébként alapos és rendes háziorvosnak a 20éves praxisa alatt elmondása alapján eddig "csupán" egyszer volt bölcsőhalállal végződő esete. Szerinte -is- az égiek voltak velünk, hogy nem növeltük a statisztikáját. De azt hiszem mindannyian egyetértetek velem abban, hogy az egy is sok. . . Minden jót mindenkinek, egészségesen felnövő babákat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_507406 (13)
     
  6. Torolt_felhasznalo_184188
    Torolt_felhasznalo_184188
    2004. július 20. 15:1331.
    Sziasztok!
    Nekünk Baby Sense készülékünk van. Nem a Madarászba vettük, hanem használtam, még így is kicsit drágán, bár szerintem megérte.
    Teljesen meg vagyok vele elégedve. Szerencsére még sosem riasztott, max. ha kivettük belőle a manót, és elfelejtettük kikapcsolni. Én sokkal nyugodtabban alszom, hogy tudom, hogyha bármi történik, akkor jelez.

    Egyébként tudja valaki, hogy meddig javasolt ennek a használata? ( én a baba 1 éves koráig hallottam)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2004. július 20. 15:2532.
    Egy gyerekorvos azt mondta a rádióban, hogy ha már van , akkor egy éves korig javasolja.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_184188 (31)
     
  8. Torolt_felhasznalo_184188
    Torolt_felhasznalo_184188
    2004. július 20. 15:3233.
    Köszi.
    Akkor ezek szerint jól hallottam.
    előzmény:
    crescendo (32)
     
  9. 2004. július 20. 16:0334.
    Koszonom a hozzaszolasokat:)
    Megjegyzem 2x mar nalunk is riasztott a keszulek. A baba bekesen aludt es lelegzett, tehat teves riasztas volt, de ki tudja, talan tenyleg kimaradt a legzese?

    Igy engem lebeszelni sem tudnanak a keszulekrol. . .

    Ezek szerint az ANgel care-rol meg senki sem hallott rosszat?

    Bus, remelem, minden rendben lesz a babaddal:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_758697
    Torolt_felhasznalo_758697
    2004. július 20. 16:1735.
    Szia!
    Nekünk is az Angelcare van, amiről rosszat még sehol nem hallottam. Mivel két nagy érzékelő lapja van, nem lehet róla legurulni, így nincs téves riasztás!

    Egyébként egyetértek Forrócsokival, akinek van pénze és aggódik az vegyen, mert ezzel elháríthatunk egy esetleges veszélyt!!! Marad még éppen elég rizikós dolog. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214222 (34)
     
  11. 2004. július 20. 20:5036.
    Sziasztok!

    Nekünk Baby Control van, 2 lapos. A férjem ragaszkodott hozzá, hogy vegyünk, én nem igazán éreztem szükségét, de utólag nagyon örülök, hogy megvettük. Olyan jó, mikor éjszaka felébredek, csak odanézek, látom, hogy zölden villog, minden rendben.

    Nekünk volt téves riasztás, de az kiküszöbölhető. Ugyanis a következő alkalmakkor riasztott tévesen:
    Mikor megszületett, kókuszmatracot használtunk, akkor sokat riasztott, de mikor lecseréltük szivacsra, akkor már nem.
    Szivaccsal akkor riasztott, mikor pólyában volt és oldalára fektetve a rácshoz támasztva. Valószínűleg nagyon kicsi felületen érte az érzékelőlapot.
    Mikor idősebb lett, megint áttettük a kókuszmatracot, egy darabig jó volt, de mikor elkezdett alvás közben az oldalára fordulni, akkor megint jelzett. Újra szivacs, és semmi riasztás.
    Szóval szivacsot használva nincs téves riasztás. (Legalábbis nekünk nem volt)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_328926
    Torolt_felhasznalo_328926
    2004. július 23. 08:0437.
    Kismamik !
    Angelcare légzésfigyelő készülék a TESCO-ban 27-ig akciósan: 20. 990, - Ft !!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_635620
    Torolt_felhasznalo_635620
    2004. július 23. 09:3238.
    Sziasztok!
    Nekünk Angel Care van a Media Marktban vettük 3 hónapja és 25e volt. Utána elmentünk a Madarász u- Kórházba a 2 órás tanfolyamra. Szerintem nagyon hasznos, nem feltétele, hogy ott vegyetek vagy béreljetek készüléket, bár eröltetik, de szerintem ez is pont azt tudja mint a többi, ha kell: riaszt! Nekünk éles riasztás szerencsére még nem volt, de a mi doktornőnknél fordult elő, hogy egy teljesen egészséges, jó körülmények között gondozott 4 hónapos babát egyik reggel halva találta az anyukája. Hát nekem ez volt az utolsó csepp, másnap mentünk venni egyet: én szeretném megadni az esélyt, és nem végigaludni, ha baj van.
    A tanfolyamon tényleg midnent részletesen elmondanak, de nem árt néha felfrissiteni a füzetből ami lehet venni ott. Ha megtehetitek apával együtt menjetek, mert felhívták a figyelmet, hogy amig egyik szülő újraéleszt, addig a másik ezerrel telefonál a mentőknek! Tehát nem baj, ha mindketten tudjátok mi a teendő.
    Én annyival vagyok nyugodtabb, hogy éjjel nem megyek állandóan a kiságyhoz hallgatni, hogy lélegzik-e (kezdetben mentem. . . ), hanem csak ránézek a jelzőre és látom a folyamatos villogást. Be lehet állítani ezt a típust, hogy folyamatos pittyegő hangjelzést adjon, de nálunk zavarta a babát. Egyébként ezek a gépek nem a légzést figyelik, hanem a mozgást: mikor a baba lélegzik mozog a mellkasa. Tehát ha a közelben mozgás van, és pl. mozog a parketta amin a kiságy áll, akkor is jelez, hogy minden ok, pedig lehet, hogy a babó éppen nem vesz levegőt. . .
    Szerintem megérte megvenni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_600031
    Torolt_felhasznalo_600031
    2004. július 30. 09:4139.
    Ha kinőttétek a készüléket, eladod?Vagy valaki más eladja?Szeretném megvenni!!Szilveszter környékén szülök, úgyhogy még nem sürgős a dolog, de mindenképpen be szeretném szerezni. Köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_758697 (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_210098
    Torolt_felhasznalo_210098
    2004. augusztus 16. 10:1640.
    sziasztok!

    még egy kérdés: akiknek baby sense van, ha a gyerek feláll az ágyban, az enyém akkor sem riszat, csak ha kiveszem a picit. . . Szerintetetek létrezik, hogy ennyire profi a cucc másoknak mi ezzel a tapasztalata?
    (Vagy elromlott és nézessem meg?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 16. 14:0441.
    Sziasztok

    Honik vagyok.
    Nekem egy lassan 1 éves pici fiam van, Domika.
    Mi is használtunk légzés figyelőt, AngelCare-t.
    Azt a fajtát aminek bébi örzője is van.
    Nagyon megnyugtató dolog szerintem. Mert ugyebár az anyukának is sokat kell pihennie, ha szoptatni akar rendesen, és megfeleni teljes mértékben :))
    Nagyon sokat számítr ha nyugodtan alszik az ember, és nem öt percenként felugrik megnézni, hogy lélegzik-e a picije.
    Nekünk is volt hogy beriasztott, volt téves riasztás is, meg volt . . hát nem tudom mi volt, de egy nap úgy ment, hogy minden szopi után (éjjel) úgy 10-20 perc múlva risztott pont mire már elaludtam volna, aztán felpattantunk párommal, és láttuk hogy fekszik a helyén, gyorsan felráztuk, de csak nézett homályosan.
    Az első ilyen riasztásnál épp mozgolódott, mire felkapcsoltuk a villanyt, már ő is nézelődött, emelgette a fejét, a következőnél, meg fekve maradt nyitott szemekkel, és nem mozdult. Kicsit ijesztő volt, de amikor mondom megmozgattuk a kicsit, úgy tűnt semmi gond nincs.
    Szval nem tom mi volt akkor, de hálistennek csak az az 1 nap volt ilyen. dokinénit ki is hívtuk másnap, megvizsgálta, de nem talált semmit sem.
    Aztán e kis huncut esti lefekvéskor már később azt csinálta (amikor már kevert a kiságyban) hogy direkt lemászott, és várta hogy beriasszon, és nagyranyílt szemekkel visgorogva várt minket hogy berobogjunk hozzá lóhalálában.
    Na akkor döntöttünk úgy hogy már nem kell. :)))
    Mármint a légzésfigyelő.
    Amúgy mi kölcsönöztük, havi 1800Ft volt, és kauciót kellett lerakni, és pár hónap után úgy gondoltuk szükségünk lesz nekünk még erre, és megdumáltuk az eladóval, hogy kaució náluk marad, figyelő meg nálunk, és ennyi. .
    Szval a 2. babánál már nem kell erre költeni. :)

    Üdv,
    Honik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2004. augusztus 16. 14:1142.
    ja még vmi. . .

    Vki mondta hogy "akinek van rá pénze úgy is megveszi"

    Bocsi, remélem nem bántok meg senkit, de tapasztalatból tudom, illetve ismerek emberkéket, akiknek van mit a tejbe aprítania, és most született pár hónapja babájuk, és mégsem vesznek/kölcsönöznek ilyet, de ugyanakkor félnek a bölcsőhaláltól.
    Sőt ennek érdekében a gyereket a saját ágyukban altatják, együtt alszanak, pedig ez ellen voltak mindig is. ("ha majd nekem gyerekem lesz. . . saját kiságyában fog aludni. . . stb)

    Kérdem én, de most komolyan!!
    Ha éjjel mellettük alszik a baba, hogy fogják észrevenni hogy nem vesz levegőt a pici?????
    Minden másodpercben megnézi a sötétben??
    Mert mint tudjuk csak pár perc műve az egész, és ha épp akkor alszik mélyen anyuka vagy apuka???
    Ezt komolyan nem értem.

    Pedig ezek az ismerőseink simán meg tudnák venni is nem csak kölcsönözni. Pedig szerintem a havi 1800 ft nem drága, hogy nyugodt legyen az ember éjjel nappal, nem???

    Üdv,
    Honik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. augusztus 16. 14:1943.
    3-4 ilyen párról is tudok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 16. 14:2744.
    Sziasztok!

    Nekünk egy lapos légzésfigyelőnk van, ami elemmel működik. A gond az, hogy már jó párszor lemászik róla a kiscsaj. Akartam venni olyan Angelcare-t amihez bébiőrző is van, de valahogy elriaszot, hogy az árammal működik. Engem az nem nyugtat meg ha a gyerek a 220volton fekszik. Úgy láttam egyébként, hogy az átalakítója 9 voltos, na de akkor is.
    Szóval az egyik kérdésem, hogy nem tudtok-e olyan elemes szerkentyűről ami több lapos?
    És, hogy titeket megnyugtattak nem lehet semmi gond mondjuk zárlat vagy stb esetén? Mert akkor lehet, hogy megveszem azt is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2004. augusztus 17. 10:3445.
    nem véletlenül 9 V-os.

    de azért ne mondj már hülyeségeket, hogy a baba 220V-on fekszik.

    Amúgy meg a lapja a matrac alatt van.

    És mi az ami megrázná szerinted??
    előzmény:
    Kispus (44)
     
  21. 2004. augusztus 19. 11:0546.
    Sziasztok! Az éjjel nekünk is beriasztott a Baby Control. Honnan lehet tudni, hogy éles riasztás volt vagy téves. Azt nem láttam, hogy vesz levegőt, de pár másodperc után nem is figyeltem, inkább megráztam és szerencsére felkelt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_524606
    Torolt_felhasznalo_524606
    2004. augusztus 19. 11:4047.
    Van valaki, aki AngelCare-t használ kókuszmatraccal? Mert én azt szeretnék! Nagyon örülnék, ha valaki megosztaná a tapasztalatát erről! Nem szeretnék lemondani a kókuszmatracról, mert nagyon sok előnye van, de a légzésfigyelőt is nagyon fontosnak tartom!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_524606
    Torolt_felhasznalo_524606
    2004. augusztus 19. 15:1648.
    Most olvastam az Angel Care honlapján, hogy kókuszmatraccal is használható, annyi a kikötés, hogy a matrac (nemcsak a kókusz, bármilyen) nem lehet vastagabb 12 cm-nél. A kókuszmatrac pedig 6cm vastag. Szóval én most megnyugodtam és maradok az Angel Care + kókuszmatrac összeállításnál!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_524606 (47)
     
  24. 2004. szeptember 1. 09:5149.
    Szia Detti!

    Nekem van egy elado Madarasz utcai baby sence II. legzesfigyelom, ha erdekel az e-mail cimem: aneumann25@yahoo. com.

    Puszi Anett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_600031 (39)
     

Címlap

top