Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Parhuzam

Torolt_felhasznalo_176902
Torolt_felhasznalo_176902
Létrehozva: 2015. március 20. 11:54

ketszaz koala.. origo cikk a forras


Velemenyek ?


Humánus kezelés?

A kormány célja a szenvedő koalák humánus kezelése volt, nem a populáció méretének csökkentése. "Szörnyű dolog látni éhen halni egy állatot. Minden második-harmadik elaltatott koala mindenképpen elpusztult volna a beavatkozás nélkül. Jót tettünk azzal, hogy megszabadítottuk őket a szenvedéstől" - modta Desley Whisson koalaszakértő, aki az eutanáziaprogramot az ausztrál kormánynak javasolta.


Az akciót állatorvosokkal, egyetemekkel és állatjóléti hatóságokkal konzultálva és együttműködve hajtották végre.


Whisson szerint a populáció másik régióba való költöztetése vagy a szaporodás mesterséges szabályozása túl költséges. A költöztetés ráadásul számos negatív következménnyel, esetleg eredménytelenséggel járt volna.


A legyengült, éhező állatokat elfogták, elaltatták és regisztrálták. Cape Otway erdős területein mintegy 8000 állat szorongott. Az állatok sűrűsége elérte a 20 egyedet hektáronként - ehhez képest az elfogadható érték Victoria államban az egy hektárra jutó kevesebb mint egy koala. A rendkívüli zsúfoltságot csak a legjobb állapotban lévő egyedek élik túl, a legidősebb és a legkisebb állatok éhen halnak.


Velemenyek?


Miert parhuzam: Miért jó a túlszaporodás?

  1. 2015. március 24. 04:4816.

    pontosan. ezert sajnos a hazi tenyesztok nyulait nem lehet metamixozis ellen oltani ami a legszornyubb veg egy nyulnak, cask a calici ellen, mert amikor olyan merteku a tulszaporodas akkor a meta virussal fertozik a vadnyulakat  mert nincs termeszetes ellenseguk.


    amig en tenyesztettem nyulakat mindig rettegtem hogy nehogy legyen ilyen eset. a hivatalos verzio ugyan tagadja de nekem pl. van kutato ismerosom akitol tudom hogy a kormany rendeli el olyankor a fertoztetest.


    en nagyon ellene vagyok, az utobbi 10 evben nagyon sok tamogatoja van azoknak a szervezeteknek akik tesznek ezellen az embertelen eljaras ellen, es kb 7 eve nem is volt ilyen eset. szerencsere.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (11)
    2015-03-23  07:56
  2. 2015. március 23. 19:2515.

    Nekem a világ közepe s az is marad amíg itt jól élek

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (14)
    2015-03-23  17:46
  3. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 23. 17:4614.

    az en edes kis Betym !


    Elobb-utobb rajossz , hogy Romania nem a vilag kozepe.... es hogy mindenutt oltjak az embereket, csak ott nem.... talan a miatt nem szaporodnak ?

    előzmény:
    sárkánycsont. (13)
    2015-03-23  17:42
  4. 2015. március 23. 17:4213.

    Fura ez a túlszaporodás téma számomra...mert Románia lakóssága évről évre csökken....Mo-é is. Tordán meg pár városba fantom negyedek(elhagyott üres városrészek)  vannak.
    S láttam műsort amerikai kiürült városnegyedekről, begyepesedett roncsházakról ...s ugyan így az oroszoknál is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (12)
    2015-03-23  08:23
  5. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 23. 08:2312.

    Ha a topik temaja szempontjabol nezem azt , amit irtal , akkor az ugrik be , hogy van olyan tulszaporodas , ami a szaporodasra rendkivul kedvezo viszonyok miatt jott letre... ahogy a kedvezo eletkorulmeny megszunik , a tulszaporodas leall... Sot:olyan evekben, amikor sok eger , saska s egyeb rokafalat tulteng egy teruleten , rengeteg kisroka szuletik es lakmaroznak. Mindent folesznek.  Rokaknal vegzett tudomanyos megfigyelesek szerint , a himek , olyan teruleten, ahol mar nincs eleg ennivalo , rokaéknal nem hogy nincs szules , de him roka him rokat hag meg... itt most lehet melegezni is


    Az OMS , az emberi tulszaporodassal kapcsolatban arrol jelentetett meg tanulmanyt/statisztikat/megfigyelest , hogy akkor ad sok utodnak eletet egy nepcsoport, amikor az utodok  tulelesi eselye csekely... es arrol is van dokumentum, -//de nem linkelem be , mert a nyuszikazas a lenyeg : mi a francnak probalok ertelmes hozzaszolast meneszteni???//- , hogy amikor egy "tulnepesedessel" vadolt nepreteg kifele jut a nyomorbol es bekapcsolodik a "fogyasztasos" rendszerbe , akkor a szulesek szama hatalmasat csokken... mert akkor mar nem az utod es a termeszetes igyekves a tulelesre lesz a prioritas , hanem a fogyasztas... es hopp , meg kell nekik adni a fogyasztasi tarsadalamat es nem lesz tulszaporodas.... csak itt az a ciki, hogy nem a tulszaporodas az igazi problema : a fogyasztas az...


    Kulonben a sok statisztika is teved , az OMS mara mar 9 milliard embert josolt nem is olyan regi modellezessel... es valami stagnacio miatt ketmilliardot tevedett : ma a 9 milliard at lett helyezve 2050-re


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_998541 (11)
    2015-03-23  07:56
  6. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2015. március 23. 07:5611.

    Ausztralia ugye a nyulakkal is nehez helyzetbe kerult mivel nem voltak termeszetes ragadozoi es tulszaporodtak ?

  7. 2015. március 22. 09:2810.

    .


    A Holokauszt temaja vagy az anno Ormeny verengzes (bar arrol sokat nem tudunk sajnos) egy teljesen mas kategoria.


    nem mennek bele, az utobbi evekben eleg sokat foglalkozom dokumentacios irodalommal ami a Holocaust es a maig letezo Eszak Koreai gulagokkal vagy a vilaghaboruban es utan tortent visszassagokkal foglalkozik.


    Messzemenoen elitelem a Holocaustot es oszinten sajnalom azokat akik kozvetve vagy kozvetlenul elszenvedoi voltak ennek.


    a topic teljesen mas jellegu problemat erintett es ebbe erintolegesen az is benne volt hogy igen a koalainkat elaltattak mert nem akartak hogy szenvedjenek az ehsegtol es a tulszaporodassal jaro veszelyektol.


    az en felfogasom szerint azoknak a nepeknek az anyagi es egyeb tamogatasa inkabb szamit kegyetlensegnek mint segitsegnek. mert eleve halalra vannak itelve a fogamzas pillanatatol kezdve.


    olvastam egy tanulmanyt Bangladesrol nemregiben egy del afrikai tudostol.a tanulmany lenyeg az volt hogy szamadatokkal (is ) bizonyitotta hogy 1970 es 2012 kozott gyakorlatilag az ottani eletminoseg , halalozasi arany, csecsemohalal elore vetitheto eletkor kb 1 azaz egy % ot javult.


    Hat konyorgom akkor nem lenne esszerubb csokkenteni ezt az irdatlan szaporulatot. sterilizalni  2 gyerek utan pl. most a masik dologrol nem beszelek ugy van ahogy leirtad.


    nem az a megoldas hogy barmivel biztassuk a patkanyozonszeru szaporodast hanem hogy csokkentsuk es ezaltal egy ido utan elheto elete legyen a maradeknak.


     

  8. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 21. 13:289.

    nem lehet linkelni??????


    Mind a kettotoknek:



    https://www.google.com.au/#q=686+koala


     


    Ha nem jelenik link : az ausztral google-be 686 + koala , ugyanis ennyit altattak el titokban... OTT IS MEGJELENT MINDEN KACSABAN


    csak Mme Grande-geule nem olvas ujsagot...

  9. Torolt_felhasznalo_176902
    Torolt_felhasznalo_176902
    2015. március 20. 17:178.

    A TI általában a bizonytalan kérdezőket ignorálja.


     


    ???????????   nem igaz.
    Nem tudok itt strazsalni egesz nap. Ennyi.


    Kulonben a tema nem a koala vagy a panda.
    A tema a tulszaporodas.


     


    Itt a cikk :

    Csaknem hétszáz koalát altattak el titokban az ausztrál hatóságok


    S miert parhuzam ?

    Ausztraliaban azt mondtak : A kormány célja a szenvedő koalák humánus kezelése volt, nem a populáció méretének csökkentése. "Szörnyű dolog látni éhen halni egy állatot. Minden második-harmadik elaltatott koala mindenképpen elpusztult volna a beavatkozás nélkül. Jót tettünk azzal, hogy megszabadítottuk őket a szenvedéstől"


    A parhuzamos topikban ezt olvasom , EMBEREKKEL KAPCSOLATBAN , a topiknyito vegen :  ne tamogassuk oket anyagilag es orvosokkal: haljanak ehen es betegsegben...

    előzmény:
    Lédienn (7)
    2015-03-20  16:06
  10. 2015. március 20. 16:067.

    Lehet.  Maci az maci,de mégsem.


    De csak kérdeztem,mert eleve bizonytalan voltam. A TI általában a bizonytalan kérdezőket ignorálja. 


     

    előzmény:
    tsfmvk (6)
    2015-03-20  15:23
  11. 2015. március 20. 15:236.

    Te nem a pandákra gondolsz? Mert az más tészta, igaz, hogy maci-maci, de na... 

    előzmény:
    Lédienn (5)
    2015-03-20  14:39
  12. 2015. március 20. 14:395.

    Eddig úgy tudtam,hogy a koalákat,mint különleges fajt a kihalás veszélye fenyegeti és ezért megmentésükre pl. a kínaiak évek óta rengeteg pénzt,energiát áldoznak napjainkban is. Rosszul tudom,tévedek?


    A kajájukkal kapcsolatban meg úgy tudom,hogy azért nehéz őket táplálni,mert csak egy bizonyos fajta bambuszrügyet zabálnak csak meg,de azt naponta kilószámra. Ebben is tévednék? (Az origo cikket nem olvastam).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1)
    2015-03-20  11:54
  13. 2015. március 20. 13:084.

    Az ember a fura faj, minden szart megeszik.


     


    Egy élőlényt nem lehet egyik napról a másikra átszoktatni másféle táplálékra. Az már mutáció lenne. Nem? Adhatnak az embernek is füvet, meg is enné, de hogy éhen halna X idő után, az biztos.

    előzmény:
    Átokrátokboszorkányok (2)
    2015-03-20  12:35
  14. 2015. március 20. 12:413.

    A másik, ami erről beugrik: az eutanázia. Ami egy állatnak jár /a mi döntésünk alapján/, az az embernél - a saját döntése alapján - miért bűn??? Innen persze csak egy ugrás, hogy lehet-e vkit rövid, szenvedéssel teli, majd pl. éhhalállal végződő életre ítélni, csak azért, mert apa és anya szaporodik - mondjuk már tizedszer? Nem lehetne legalább felajánlani 2-3 gyerek után, hogy "csomót kötnek" valakire a szülők közül?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1)
    2015-03-20  11:54
  15. 2015. március 20. 12:352.

    Régóta érdekelne, hogy ezek az állatok KÉPTELENEK mást megemészteni, vagy ez csak néha halálhoz vezető finnyáskodás? Ha pl. teljesen elválasztják bébikorában az anyjától és ember neveli fel, akkor sem lehet vmi elérhetőbb táplálékra szoktatni? Fura egy faj:-(

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (1)
    2015-03-20  11:54

Címlap

top