Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nincs gyerek nincs nyugdíj

Arancia
Létrehozva: 2014. július 3. 14:33

Már megint olvastam a népesedési kerekasztalról egy vérlázító cikket. Ha nincs gyerekm, vagy csak egy, akkor a jövőben csak fele nyugdíjat kapok! Micsoda marhaság!


Én akartam szülni, de nem tudtam. Hol nem találtam hozzá férfit, hol meg már késő volt hozzá, mert kijelentette az orvos, hogy elfogytak a petesejtjeim 40 évesen. nem ragozom.


És a befizetett adóforintjaimmal mi lesz? Én nem sajnálom a gyerekesektől a pénzt, sőt. Szerintem sokkal több és ingyenes bölcsi meg óvodahely kellene, ingyenes tankönyv+ étkezés a gyerekeknek egészen a tanulmányaik, végéig. Fejlesztések - különórák elfelejtve, mert ezt az iskolában kellene magas színvonalon megoldani és stb.


de kikérem magamnak, hogy azért mert nem lett gyerekem a lelki teher mellett még anyagilag is büntessenek, mint valami bűnözőt. És aki a gyerekeit mind intézetbe adja, vagy éppen örökbe azzal mi lesz? Vagy ő kitüntetést kap majd mint a haza anyja????


Bárcsak én is tologathatnám a gyerekeimet. Elképzelni nem tudja az, akinek nincs, hogy milyen fájdalom pici egészséges szép babákat látni babakocsiban, tudva, hogy nekem nincs. És ne kövezzen meg senki, hogy én nem szeretnék örökbe fogadni.

  1. 2014. július 8. 09:3964.
    Figyu, te jöttél a hsz.ra.Nekem édesmidegy mit hablatyolsz.De semmi közöd ahhoz hogy mi a véleményem.
    Nem mentem utánad a véleményemmel, te kuncsorogsz a nickek után.

    Nekm telejen mindegy, hogy mi elsz veled, nem érdekel.
    előzmény:
    mia0318 (62)
    2014-07-07  22:00
  2. 2014. július 7. 22:0863.
    A gyermektelenségi adóval igazad van, elfelejtettem, hülye vagyok.

    A többiben nincs.
    előzmény:
    mia0318 (61)
    2014-07-07  21:48
  3. 2014. július 7. 22:0062.
    "Ratkó korszak : fogalmad sincs miről beszélsz"


    Kifejtenéd bővebben, vagy neked tényleg nincs róla fogalmad??


    Nekem kéne értően gondolkodni? Neked korlátolt a gondolkodásod! Nem is kicsit...


    Szerinted, ha több gyerek születik, akkor minden megoldódik? Miért is? mert lesz hirtelen rengeteg munkahely, ugyanis ahhoz, hogy adó kerüljön az államkasszába, ahhoz munkahely is kell.


    Lehet, hogy a te gyereked odaviszi majd neked az ágytálat, de hogy más nem fogja az tuti, ugyanis minden normális egészségügyis elhúz  innen, örülhetsz, ha lesz majd orvos, aki rád néz!


    Nem gyerekeket kell csinálni, hanem munkahelyet teremteni, vonzóvá tenni az országot beruházásokra, hogy a munkavállalók ne húzzanak el külföldre. Többen mentek el az útóbbi évben külföldre, mint 56-ban.


    "mi  gyerkekink a ti ágytálaitokat"
    A "mi" itt a gyerekesek, a "ti" meg a gyerektelenek akarnak lenni?? Mert, akkor látom, hogy nem sikerült értelmezned a hozzászólásomat, ugyanis, akkor lejött volna belőle, hogy van gyerekem.


    "Tovább nem magyarázom,  csak gondolkodj el rajta..."
    Az ostobaságaidat jobb is ha nem mondod tovább, próbálj kicsit utána olvasni, mert nagyon nem látod át a gazdasági helyzetet és összefüggéseit!!
    előzmény:
    Csendike (57)
    2014-07-07  06:55
  4. 2014. július 7. 21:4861.
    Aki hülyeségeket ír az te vagy!


    A ratkó korszakban gyermektelenségi adó is volt, az mi, ha nem megvonás te észlény??


    "De attól még ők lesznek a jövő adó- és járulékfizetői."


    Na ja, feltéve, ha lesz olyan, aki itthon marad és kap munkát!!
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (56)
    2014-07-07  00:44
  5. 2014. július 7. 15:1360.
    ilyen torveny a vilag egyetlen demokratikusan mukodo orszagaban nem hozhato.

    Miért?

    ha ilyesmi valoban megszuletik akkor szerintem a magyar kormanynak meggyulhet a baja az eu val

    Miért gyűlne?
    előzmény:
    Amarynda (59)
    2014-07-07  12:05
  6. 2014. július 7. 12:0559.
    te viccelsz?
    ilyen torveny a vilag egyetlen demokratikusan mukodo orszagaban nem hozhato.

    ha ilyesmi valoban megszuletik akkor szerintem a magyar kormanynak meggyulhet a baja az eu val . es teljesen joggal.

    atyauristen mi johet meg ezutan?????
    előzmény:
    Arancia (1)
    2014-07-03  14:33
  7. 2014. július 7. 11:4358.

    Nálad van a a pont. Akkor én most nem fizetek adót, vagy csak addig amíg él az anyám. És csak fele adót, hisz a másik szülőm már régen meghalt. Ja! és ha anyám is meghalt, akkor meg semmilyet sem fizetek, mert én nem tartok el senkit, nyugdíj sem kell, csak kérem a teljes fizetésemet és én majd gondoskodom magamról.



    Egyébként Apeh vagy NAV vagy éppen most hogyhívják nem tudom miért nem azoknak a zsebében kutakodik, vagy ha igen milyen hatásfokkal, akik kevés fizetés mellett minden gyereküknek házat, lakást, kocsit vásárolnak. vajon miből??????



    Nem a megdolgozott jövedelmet sajnálom tőlük, hanem az adózatlant.

    előzmény:
    asztanaviszta (23)
    2014-07-03  18:14
  8. 2014. július 7. 06:5557.
    Ratkó korszak : fogalmad sincs miről beszélsz.

    Mindenki eldöntheted hány gyereket akar, csak vállalja  is a következményeit, akár igen akár nem.

    Nem a kedvezmények miatt szülnek a normális emberek. Ugye, hogy mennyire elképzelhetetlen dolog!!!!!Azok meg akik ebből élnek, hát, tegyenek ellenük, én is azt mondom.
    De ha már együtt voltak és a  románcból gyermek lett, akkor az mindkettő felelőssége, akárhonnan is nézzük.

    Ami a gyerektelenséget illeti, valóban nem lehet tudni hogy ki miért nem szült, ezt soha nem vitattam.Viszont ez a tömeges nem szülés oda fog vezetni, hogy bizony, nekem lesz aki odahozza az ágytálat öregkoromba, de nagy az esélye  annak hogy a mi  gyerkekink a ti ágytálaitokat nem akarják majd hurcolni.
    Érted miről beszélek? Tovább nem magyarázom,  csak gondolkodj el rajta..............
    Mindenből kivenni a jót, semmi felelősség, kedves topiktárs, de nagy szívás lesz  ebből.................Megérdemeleten.


    Amúgy engem nem hallottál még panaszkodni, rinyálni, soha, sehol.És nem is fogok.
    Találd fel magad az életben, és te sem fogsz ilyet tenni, ha értelmes elfoglaltságot találsz magadnak.De leginkább, ha értően gondolsz utána az eseményeknek........
    előzmény:
    mia0318 (55)
    2014-07-07  00:05
  9. 2014. július 7. 00:4456.
    Csúsztatsz és hülyeséget írsz. A ratkó korszakban nem azért születet annyi gyerek, mert támogatták, hanem mert nem volt antibébi tabletta és illegális volt az abortusz.

    Most is jogod van eldönteni mennyi gyereket akarsz, és mennyit nevelsz fel.

    Ne izgulj, mindannyian tudtuk, hogy a gyerek pénzbe kerül, és nem a támogatásért neveltünk gyereket. (én főleg mert amikor nekem kiskorú gyerekeim voltak, nem volt adókedvezmény)
    És nem is azért, hogy a jövő adófizetőit nevelgessük.

    De attól még ők lesznek a jövő adó- és járulékfizetői.

    Az előzőhöz annyit:
    az állam összes bevétele azért van, mert valakik gyereket szültek, neveltek, és most ők dolgoznak, fogyasztanak, stb.
    Hidd el, jó befektetés!
    előzmény:
    mia0318 (55)
    2014-07-07  00:05
  10. 2014. július 7. 00:0555.
    Szerintem az soha nem vezet jóra, ha az állam különböző támogatásokkal, meg megvonásokkal próbálja az embereket ilyen-olyan irányba terelni (lásd Ratkó korszak).


    Mindenkinek joga van eldönteni, hogy akar-e gyereket és mennyit.


    Az embereknek tisztában kellene lenniük, hogy a gyerek pénzbe kerül, ha már vállalta valaki, akkor nevelje fel tisztességgel és ne rinyáljon, hogy több támogatást érdemel, mert ő a jövő adófizetőjét nevelgeti, legalább is én gyereket szültem, nem potenciális adófizetőt!!
    előzmény:
    Csendike (44)
    2014-07-06  09:57
  11. 2014. július 6. 23:5654.
    "A gyerek felnőtt korában ennek a támogatásnak sokszorosát fogja befizetni az állami költségvetésbe, úgyhogy ennél jobb befektetése nincs az államnak."


    Sokszorosát, jelenleg 190 ezernek alig több mint 30 ezer az szja része, ez alig pár ezerrel több, mint az általad kiszámolt támogatás.
    Ráadásul a gyerek akkor fog járulékot fizetni,
    - ha lesz munkája
    - ha be lesz jelentve
    - ha nem húz el külföldre


    egyébként amikor számolod a támogatást, akkor add hozzá az óvodai, iskolai képzést (mint a tanárok bére, az iskolák fenntartása stb).
    Ugyanis ezért nem fizetsz, viszont az államnak pénzbe kerül!!
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (48)
    2014-07-06  12:20
  12. 2014. július 6. 20:3853.
    3 gyereknél +110 ezer.

    Gyerekenként 37 ezer forint.
    előzmény:
    Brion (52)
    2014-07-06  19:45
  13. 2014. július 6. 19:4552.
    és három gyereknél mik ezek a számok? Konkrétan van ismerősöm, aki nagyon jól keres, és épp minap mondta hogy ááá, most még alig kerül valamibe a 3 gyerek. Persze nyilván vagy 15 év múlva fog, de most elég jelentős kedvezményeik vannak a 3 gyerek miatt. Jah és 4x m2-en élnek, szóval nem tartanak fenn emiatt palotát.


    Emellett nem irígykedek, mindösszesen kicsit elegem van abból, hogy mindenki egykalap, akinek nincs gyereke, és tojnak rá, hogy jórészük szeretne, és önhibán kívül nincs. Egyedülálló anyának lenni itthon horror, nincs felépített hálózat rá, nagyszülő nélkül oviba-iskolába se jutna el a gyerek, vagyis eljutna, de este már rég nem maradhatna mire meló után el lehet érte menni.. szóval totál egyedül még ha szeretne is az ember, akkor is gyakorlatilag képtelenség bevállalni... így aztán mi vagyunk az a réteg, amibe mindenki belerúg, mintha saját jókedvünkből lennénk gyerektelenek, pedig jórészt nem is... 


    Továbbra is azt mondom, hogy akkor szabadna ezt csak meglépni, ha biztosított lenne, hogy az emberek el tudjak helyezkedni, és dolgozhassanak. Mennyi olyan ember van ma itthon, akinek több diplomája is van, de nem kap állást, vagy épp minimálbéren dolgozik, mert valami kell. Ha van olyan munkalehetőség mindenkinek aki akar és tud élni vele, amiből lehet eltenni nyugdíjra, akkor oké. De ez ma szerintem az emberek 75%-nak nincs. 
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (48)
    2014-07-06  12:20
  14. 2014. július 6. 13:0651.
    Akkor az az ember aki valami ellen felszólal, az mind primitív-buta?
    Te sem gondolhatod komolyan!!!

    előzmény:
    Lillaréka (50)
    2014-07-06  12:29
  15. 2014. július 6. 12:2950.
    Miért?
    szerinted nem igy van?

    nem a szélsőségekre gondoltam.
    előzmény:
    Csendike (47)
    2014-07-06  11:34
  16. 2014. július 6. 12:2849.
    De ezt mindenki elfelejti kiszámolni...
    eleve.. ha gyereked van.. főleg ha több-- akkor   nagyobb lakást  tartasz fent.. már ha nem nyomorban akartok élni.
    több élelmiszert  vásárolsz... többet költesz  bármire ami a családdal kapcsolatos.. 
    és nemhogy a gyerekek után kapott támogatást költöd el, hanem annak sokszorosát.

    De én most úgy látom a topik átment irigykedősbe...   irigyeljük a gyerekeseket  a vélt  és valós támogatásaikért.
    előzmény:
    régebb_óta_vagyok_az_nlc-n_mint_te (48)
    2014-07-06  12:20
  17. 2014. július 6. 12:2048.
    A gyerekesek most kapnak mindenféle pótlékot, adóvisszatérítés stb, 3
    gyerekesnél már normálisan kereső szülő szinte nullszaldós évekig... az
    egyedülálló meg nem kap semmi kedvezményt, fizeti egyedül a
    lakásköltségeket rezsit stbstb. Ez sok esetben számszerűsítve szerintem
    akár több is, mint a gyerek...


    És  fata 2014-07-06 10:24   46.
    Majd ha adókedvezményt kapnak a gyermektelenek is, azt félre tudják
    tenni a nyugdíjukra. De ezzel az idióta ötlettel duplán kerülnek
    hátrányba, egyszer több adót fizetnek, majd még nyugdíjat sem kapnak
    .

    Fogalmatok sincs, mennyibe kerülnek a gyerekek, azért írtok butaságot. Egy egyedülálló mindig is hátrányban lesz a párban élővel, rezsiköltséget tekintve, de ennek semmi köze a gyerekhez. Mert egy gyermekét egyedül nevelőhöz képest meg előnyben lesz.

    Adókedvezmény ide, adókedvezmény oda, a számok tisztán mutatják, a gyermeket nevelő háztartások szegényebbek, mint a nem.
    Tegyük fel, hogy a család mindkét tagja megkapja a medián bért, az ma bruttó 190 ezer forint, és két gyereket nevelnek. Családi pótlék és adójóváírás összesen a két gyerekre 46600Ft. Azaz gyerekenként kb. 23 ezer.
    Havi bérlet 3450Ft, iskolai étkezési díj napi 500Ft.
    Ha csak a kaját és bérletet számolod, már el is ment a támogatás. A gyerek felnőtt korában ennek a támogatásnak sokszorosát fogja befizetni az állami költségvetésbe, úgyhogy ennél jobb befektetése nincs az államnak.
    Én kiszámoltam, amit költök a gyerekekre, annak a befizetett áfája több, mint amit mindenféle támogatásban megkaptunk.
    előzmény:
    Brion (42)
    2014-07-05  20:21
  18. 2014. július 6. 11:3447.
    szerintem csak buta és primitiv ember szokott- bármilyen- ellenes - lenni.


    Barokkos túlzásba estél.
    előzmény:
    Lillaréka (45)
    2014-07-06  10:03
  19. 2014. július 6. 10:2446.
    Majd ha adókedvezményt kapnak a gyermektelenek is, azt félre tudják tenni a nyugdíjukra. De ezzel az idióta ötlettel duplán kerülnek hátrányba, egyszer több adót fizetnek, majd még nyugdíjat sem kapnak.

    Persze, hogy lesz-e egyáltalán bárkinek nyugdíja pár évtized múlva, az kérdéses.
  20. 2014. július 6. 10:0345.
    Én pl kifejezetten nem tudom, hogy mire megy ki egyeseknél a gyerekellenesség.
    szerintem csak buta és primitiv ember szokott- bármilyen- ellenes - lenni.
    előzmény:
    Csendike (44)
    2014-07-06  09:57
  21. 2014. július 6. 09:5744.
    Van benne valami amit írtál.
    De, tagadhatatlan az a tény, hogy iszonyú nagy a gyerekellenesség .Itt az Nlc-n is.
    Már megfogant, megszületett gyerekek esetében is megy a gyalázkodás, hogy minek az a gyerek. Ugyan minek.A gyerek nem tehet semmiről. Mégis, napokon keresztül gyepálják  a gyerekeseket.

    Ugye, azért az nem vitatod, hogy  cseppet többe kerülnek a gyerekek, mintha csak magára költené bárki is a pénzét.
    Ami a nyugdíjakat illeti, mégis csak nagyobb esélye összegyűjteni bizonyos  összeget annak, aki nem nevel gyereket.

    Valójában nagyon is érthető, hogy mire megy ki ez a nagy  viszolygás a  gyerekekkel szemben.

    előzmény:
    Lillaréka (41)
    2014-07-05  15:59
  22. 2014. július 6. 07:4743.
    Nagy  a gyerekellenesség itt.Egymást erősítgeti néhány liba, akik nem is akrnak gyereket akkor sem ha egyébként képesek lennének szülni.

    Nem, nem kell gyerek nektek.Annyian akárjátok magatokat megvalósítani, hogy a legvégén az egymás oltogatása miatt is,legfeljebb beragadtok a saját mocskotokba mert nem lesz aki az ágytálat alátok tolja.





    A gyermektelenek nagy része nem biztos, hogy úgy tervezte, hogy gyermektelen legyen. Van aki ezért, van aki azért lesz gyermektelen. Te honnan tudod, hogy ki miért nem vállalt gyermeket? Van akinek nincs kinek szülni, van akinek nincs hova, vagy vannak jó néhányan, akiknek lenne kinek és hová, és vagyonokat hord a meddőségi centrumba és még sem jön össze... S Te mindössze annyit látsz mindebből, hogy ezek a nők dolgoznak, mert mi mást is tehetne. Vagy azok a gyerektelenek akik szeretnének/szerettek volna gyermeket rendszeresen rendezzenek a Kossuth téren nagy sírás-rívást mert nincs gyerekük? Vagy tetováltassák a homlokukra, hogy miért gyermektelenek?
    előzmény:
    Na jó, de ez hogy is van? (32)
    2014-07-03  20:29
  23. 2014. július 5. 20:2142.
    Hát ez szerintem akkor is marhaság, megint csak büntetik az egyedülállókat. Pedig legtöbb esetben az emberek nem akarnak egyedül maradni, egyszerűen csak ezt dobta az élet. (a párok, akik nem akarnak gyereket, szerintem elenyészőbb).
    Tegyen félre abból, amit amúgy a gyerekre költene... hát persze. A gyerekesek most kapnak mindenféle pótlékot, adóvisszatérítés stb, 3 gyerekesnél már normálisan kereső szülő szinte nullszaldós évekig... az egyedülálló meg nem kap semmi kedvezményt, fizeti egyedül a lakásköltségeket rezsit stbstb. Ez sok esetben számszerűsítve szerintem akár több is, mint a gyerek...


    mondom ezt úgy, hogy szeretnék gyereket, de nagyon úgy tűnik nem lesz, és van önkéntes pénztári tagságom is, de amit abba be tudok tolni, abból max lassabban halok majd éhen. Persze mindenhol mondják tegyünk félre, de hát miből... az emberek nagy része szerintem örül, ha megél, és van annyi tartaléka, hogy vész esetén pár hónapig kihúzza.


    Sok országban nicns állami nyugdíj, de akkor ott egyrészt nem is vonnak ezen a címen, azt is félre lehet tenni, másrészt teljesen mások a viszonyok.. nevetséges.
  24. 2014. július 5. 15:5941.
    Hogy milyen egy társadalom, az határozza meg ahogyan bánik az elesettjeivel.
    Magyarország lehúzhata magáta mocsárba.
    előzmény:
    Csendike (39)
    2014-07-05  14:21

Címlap

top