Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Echopraxia-s szomszéd

tündérke_
Létrehozva: 2014. július 1. 07:26

Sziasztok, 


a következő probléma miatt kérnék tanácsot: A szomszédomnak echopraxia
betegsége van, amit nem kezeltet, a betegségét tagadja.
Az a furcsa szokása, hogy ha a vécére megyünk (vagy a közelébe),
akkor azonnal leöblíti a vécét. Ha kinyitjuk a csapot, akkor ő
is. Ez naponta több száz is lehet. Ma többszöri „köszönés”
volt, plusz a reggelihez is.


Éjjel
kint alszik a vécében, állítólag alkoholista, de azt sem
kezelteti. Ha úgy gondolja, hogy nem figyelünk rá, akkor üti a
falat. Mindig „köszönget” nekünk, jelzi, ha észrevette, hogy
otthon vagyunk, és hogy éppen melyik helyiségben, olyankor
kopogtat a csöveken és a csapot is nyitogatja. Ez köszönésnek
számítana?


Van
még egy furcsa tünete: bekötözi magát és eljátssza, hogy
mozgássérült, pár hét alatt több törést kitalált, de
kiderült, hogy mindegyik hazugság volt. A gyerekei utálják, az
egyik gyereke annyira nem bírta elviselni, hogy öngyilkos lett.


Ha
valakinek van tapasztalata a betegséggel kapcsolatban, kérem
segítsen abban, hogyan kell kezelésre rávenni a szomszédot?
Sajnos nem igazán értem, hogy a vécével mit próbál
kommunikálni, egyáltalán mondani akar valamit, vagy ez valamilyen
jelbeszéd? Már sok volt a zaklatásából, mert ezenkívül pénzt
zsarolt ki, feljelentett, és hazugságokat terjeszt rólunk, de nem
tudom hogyan lehetne elmagyarázni neki, hogy nem kell folyamatosan
köszöngetni, és a vécé kommunikációval nem tudunk mit kezdeni,
mert jelenleg vécé nyelven nem értünk.


Köszönöm,
ha tudtok tanácsot.

  1. 2014. július 4. 00:045.
    http://translate.google.hu/translate?hl=hu&sl=en&u=http://psychcentral.com/encyclopedia/2008/echopraxia/&prev=/search%3Fq%3Dechopraxia%26client%3Dfirefox-a%26hs%3DfvV%26rls%3Dorg.mozilla:hu:official%26channel%3Dsb

    Az ereteti angol nyelvű, ez a linknél felajánlott fordítás. De ha tuidsz angolul, többet is olvashatsz erről a betegségről.
    Elég jól meg lehet belőle érteni, hogy NEM AKARATLAGOSAN utánoz Benneteket, tehát nem "jelez" nektek semmit, és nem is "köszönget"! Tehát NINCS semmiféle "wc-nyelv" sem, amit meg kellene értened!

    Ahogy írtam, próbálj nem foglalkozni azzal, mit csinál! Ha a wc-ben alszik, az elég kellemetlen lehet....
    De NEKI, és nem Neked!
    Ha a gyerekei utálják, a betegsége miatt, én inkább szánnám, minthogy topikot nyitnék róla.

    Ha "feljelentget" -miért, hol, volt ebből kellemetlenséged?-, se törődj vele, ha emiatt megkeres bárki, akinél "feljelent", én annyit mondanék, hogy tudtommal pszihés betegsége van. S ezzel részemről lezárnám a dolgot.
    Ugyanez vonatkozik arra, hogy mit "terjeszt" Rólad/Rólatok.

    Pénzt hogyan tud vki "kizsarolni" tőlem, ha én nem adok neki???Ezt nem értem!
    előzmény:
    tündérke_ (1)
    2014-07-01  07:26
  2. 2014. július 3. 23:444.
    Semmiképpen sem a Ti (szomszédok) feladata "rávenni" a szomszédodat/vagy bárkit arra, hogy kezeltesse magát!

    Ahogy látom, egyszerűen egy kényszeres cselekvéssel járó pszihés betegsége van a szomszédodnak, nem akaratlagosan, hanem a betegségéből adódóan "utánozza" amit csináltok.
    Nem hangos, nem árt sem magának, sem másnak, nem kell(ene) ezzel törődnöd! Próbáld nem észrevenni, mit csinál, mit nem a szomszéd, arra gondolva, hogy lehetne sokkal rosszabb szomszédod is!

    Jogod nincs egy másik ember kezeltetésére, az biztos! Ha ő nem akar orvoshoz menni, az ő dolga, meg legfeljebb a hozzátartozóié, semmiképp sem a szomszédé!

    Ha meg nem tudod megszokni, költözz el, ennyit tehetsz!
    előzmény:
    tündérke_ (1)
    2014-07-01  07:26
  3. 2014. július 2. 12:553.
    Szerintem veletek van a baj...
    Honnan tudja a szomszéd, hogy megnyitjátok a csapot?? Ott lakik veletek? 
    előzmény:
    tündérke_ (1)
    2014-07-01  07:26
  4. Torolt_felhasznalo_449040
    Torolt_felhasznalo_449040
    2014. július 1. 08:212.
    Felette laktok ? Betonpanel ?
    Honnet tudja , hogy a "vece fele mentek" ?
    Zajosak vagytok. Szonyegpadlo es papucs mindenkinek : ha nem hallja a zajotokat , nem fogja utanozni...

    Hogyan lehet valakit penzzel zsarolni ?
    Nem olyan nagyon bolond az a szomszed , ha fel tud jelenteni  /mar ha ez igaz/ , ha penzrol lehet vele beszelni...

Címlap

top