Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kislányom tesztje

kunkori
Létrehozva: 2014. február 15. 09:54

Sziasztok,

 

 

néhány napja írtam hogy  gyermekeimnél LÉ-t vizsgálnak!

Többen felvetették a Candida lehetőségét, leteszteltem  mindkettőnél, a lányom tesztje: halványan megjelent az alsó csík,de látható!

Itt töltöm a képet, tudom nem jó minőségű jobbat nem tudtam készíteni, de a véleményetek érdekelne!

Puffad, sokat jár nagy wc-re azután újra éhes, már az 5-ik napja hogy állandóan eszik!Bőrviszketés illetve édességet akar mindig enni! Ez mult héten még nem volt!

Köszönöm a segítségeteket!

  1. 2014. február 23. 21:4743.

    Sajnálom a végeredményt, bár sejtettem a teszt eredményéből.

     A tejterméket azért kell elhagyni ilyenkor, hogy a bélbolyhok regenerálódjanak, iylenkor, mint a szita mindent áteresztenek.

    Sok kitartást a kezdetekhez, hálistennek, nekünk csak a tej-tojásmentes diétában van tapasztalatunk.

    előzmény:
    kunkori (42)
    2014-02-18  11:26
  2. 2014. február 18. 11:2642.

    Megint kombinálsz csajszi.

    Levették 2hete a vért már, ami igaz hogy nekem sem tűnt fel hogy az LÉ miatt is vettek le nekik vért, de kompletten mindent néztek Nekik, ez is közte volt/mondjuk annyi pénzért lehet is/ 2-2 csőnyi vért vettek le.Hormonok, LÉ és helikobakter illetve kálcium lett nézve.

    De hogy LÉ ilyen hamar meglett ennek örülök, vége a szenvedésnek.

    előzmény:
    antironia (41)
    2014-02-18  08:28
  3. 2014. február 18. 08:2841.
    ÉN már meg sem szólalok.   Gyanús....
    előzmény:
    mézike (33)
    2014-02-17  18:50
  4. 2014. február 18. 08:2740.

    Ja, halvány csík.....  "egy kicsit terhes" .....

     

    NEm baj, jól megélnek a tesztgyártók....

     

    Sosem értettem, hogy  jó ideje meglévő tüneteknél mit számít az a pár nap,hogy előbb akarják megtudni a diagnózist, mint a rendes orvosi vizsgálatok megbízhatóan prezentálnák....

    előzmény:
    kunkori (31)
    2014-02-17  18:33
  5. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2014. február 18. 08:0939.

    Ha valaki orvoshoz megy, mert gondja van és az orvos tanácsol - esetleg kifejezetten előír - valamit, azt általában illik betartani, hisz ha esetleg a továbbiakban még problémák merülnek fel, akkor vissza kell menni ahhoz az orvoshoz. S ha nem tartja be az előírásokat, nem fogadja meg a tanácsokat, akkor az orvos joggal mondhatja, ha őrá nem de másra hallgat, akkor ezentúl is lesz szíves azt a másat felkeresni és nem az orvost szórakoztatni.

     

    előzmény:
    ashababy (37)
    2014-02-17  20:27
  6. 2014. február 18. 07:4138.

    Húha, tényleg nagyon magasak az értékek! A mienk is 100 felett volt (a nagynak) kb. másfél éve diétázunk, most már majdnem a határértéken belül van :-) A kisebbnek nem voltak ilyen elszállt értékei, viszont ő nem is javul olyan gyors ütemben, mint a nagy, ő is majdnem másfél éve diétázik, és alig mozdultak lefele az értékek :-(( Pedig nagyon figyelünk a diétára....

     

    Nagyon gyorsan meglettek az eredményeitek, ez nagyon jó, így végre elkezdhetitek a diétát! A tejet nekünk a doki nem mondta, de sok helyen hallottam, hogy jó a laktózmentes diéta a GM diéta első hónapjaiban- hamarabb, könnyebben regenerálódnak a bélbolyhok, ha nincs tej! Sőt, nekünk azt is mondták, eleinte vegyünk vissza a cukorfogyasztásból is....

     

    Fel a fejjel! Végre megvan a baj oka, innentől a szigorú diétával gyors, látványos javulás áll majd be a gyerekek állapotában!

     

    Ha gondolod, privátban nagyon szívesen megírom azoknak a Facebook csoportoknak a nevét, ahonnan rengeteg ötletet-segítséget meríthetsz, amíg belejöttök :-)))

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    kunkori (34)
    2014-02-17  19:53
  7. 2014. február 17. 20:2737.
    a laktoz intolerancia vizsgalaton kiderul, hogy latrozerzekenyek-e vagy sem. ehhez felesleges 3 honapot tejmentesen tartani es utana megnezni. nem ertem a logikajat. minden esetre attol meg h nincs laktozerzekenyseg, attol meg a tenehtej egy sulyosan allergizalo taplelek, ugyanugy ahogy meg jo nehany, amit a modern ember folyaszt es lesz tole beteg (csak nem is gondolna, hogy attol). lehet, hogy nem jon be neked a paleloit, de attol meg a gyereket minel termeszetesebb taplalekkal kell etetni.
    előzmény:
    kunkori (36)
    2014-02-17  20:10
  8. 2014. február 17. 20:1036.

    nem tejet sem ehetnek 3hónapig,aztán ujra vizsgálat és akkor kiderül ehetnek e vagy sem!

    Paleot nem, nekem az személy szerint nem jön be, próbálkoztam az én betegségem miatt de nem igazán tartom jónak ilyen kiskorú gyermekeknél!

    előzmény:
    ashababy (35)
    2014-02-17  20:07
  9. 2014. február 17. 20:0735.
    Tejterméket adsz nekik? Laktoz-intolerancia is lehet a hatterben. A legtöbb betegség összefüggésben a táplálkozással, az emésztőszervi megbetegedések meg nyilván 100%-ban. Glutén, tehéntej, cukor, olaj, tartsítoszerek, millio oka lehet. Javaslom, hogy nézz utána a paleloit táplálkozásnak és étkezzetek e szerint pár honapig. Nekem minden bajomat megoldotta.
    előzmény:
    kunkori (1)
    2014-02-15  09:54
  10. 2014. február 17. 19:5334.

    a vért kb 2 hete vették le privátban voltunk nem kevés pénzért!az pozitiv lett ma vettek biopsziát annak természetesen nincs eredménye de laposak a bolyhok illetve a pozitiv vérteszt miatt egyértelmű az eredmény.

    lányomnak 224 fiamnak 179-es az értéke, és 50 a határ érték!

    mindent elmondtak igen, meg is volt a nagybevásárlás mai ugy 3órán keresztül tartott mire mindent végig néztünk h gm e vagy sem.

    előzmény:
    mézike (33)
    2014-02-17  18:50
  11. 2014. február 17. 18:5033.

    Szia!

    1 hét alatt megvolt a vérvétel, annak a kiértékelése, és a biopszia is ??? Nekünk a vér levételétől a vérvétel eredményig kb. 2 hónap, onnan a biopsziáig további 1 hónap és a biopszia eredménye és kiértékelése további idő volt... hol jártatok, hogy ilyen gyorsan meglett minden eredmény? Biztosan megbízható ez a doki???

     

    Mindkét gyerekről kiderült, hogy LÉ?

    Kaptatok diéta-életmód tanácsokat?

    előzmény:
    kunkori (32)
    2014-02-17  18:35
  12. 2014. február 17. 18:3532.

    már túl vagyunk a vérvételen,biopszián a mai napon, mától GM esznek illetve tejet sem ehetnek, a privát doki egyértelműen megmondta ez Lé, és a fiam a vérképe alapján borzalmas állapotban van emiatt!

    Illetve a tejérzékenység tesztjük pozitív lett!

    előzmény:
    bnoemi (29)
    2014-02-17  11:28
  13. 2014. február 17. 18:3331.

    Már hiányoltalak...himihuminak nem hiszem valami alapja csak van ezeknek a teszteknek, de egyértelmű hogy nem 100%-ban megbízható de engem az érdekelt volna, hogy pozitív-e szerintetek!Mert ugye halvány a csík!

    Ennyi lett volna a kérdésem!

    előzmény:
    antironia (30)
    2014-02-17  13:25
  14. 2014. február 17. 13:2530.

    Affenét...! Egy himihumi candidateszt...

     

    http://bolthely.hu/arcanum/id/03897_Ca ndida_teszt_1x_CANDIA5

     

    De még ők is odaírják, hogy: 

     


    A gyorstesztek nem pótolják az orvos által felállított diagnózist,

    előzmény:
    bnoemi (29)
    2014-02-17  11:28
  15. 2014. február 17. 11:2829.

    Ez most a lisztérzékenység teszt ugye? Szerintem nincs olyan, hogy halvány vagy nem, csík vagy nem csík.

    Viszont keress fel gasztroenterológust, és majd ő tudja milyen vizsgálatra irányítson. Ami nagyon fontos, hogy amíg nem diagnosztizálta orvos, addig semmiképpen ne diétázzon a gyerek, mert utána nem megállapítható.

    előzmény:
    kunkori (1)
    2014-02-15  09:54
  16. 2014. február 16. 21:3628.

    Mi van? Már ne haragudj, de miről beszélsz? Mire jöttem rá? Kit szapulok én? Te jó ég!

     

     

    Én is ember vagyok, én is beteg vagyok időnként, és vannak gyerekeim is, akik ugyan már nagyok, de ők is voltak betegek, mint ahogy egy gyerek sem nől fel anélkül.

    Lehet, hogy én idióta vagyok, és korlátolt, de én minden esetben orvoshoz vittem  a gyerekeimet, én magam is orvoshoz megyek , ha gondom van. Megválasztottam szinte mindig az orvost, akihez mentem, de onnantól kezdve én csak rá hallgattam, és most is így vagyok ezzel.  Nem kapkodok fűhöz-fához, mert x ezt mondta, y meg azt. Ha meg kérdésem volt, van, azt az orvosnak szoktam feltenni.

    De végettem nyugodtan bárkit megkérdezhetsz, bárkire hallgathatsz, és csinálhatsz amit akarsz. Lehet, hogy neked van igazad. De szerinted itt a fénykép alapján ki fogja megmondani neked, hogy a gyereked fertőzött-e candidával vagy sem? És ha az, mit teszel? Azt is megmondják a fórumon? Mert ha igen, akkor ez így van jól.

    További szép estét! 

  17. 2014. február 16. 21:0527.

    Jaj, rájöttem, látom, a lisztérzékenységet hívod LÉ-nek. Egy másik topicodban láttam, ahol még nem értetted, miért vizsgálgatják őket, mikor csak székletproblémájuk van........

    Szerintem ezt a candida dolgot tényleg az orvossal beszéld meg, mert ennek így nem látom értelmét, hogy össze-vissza tesztelgeted őket, attól függően, hogy kinek mi jut eszébe egy fórumon. Igazán jó ötletet, tanácsot itt senkitől nem várhatsz, hisz nem orvosok fórumozgatnak itt.

     

    előzmény:
    kunkori (1)
    2014-02-15  09:54
  18. 2014. február 16. 20:3626.
    Mi az az LÉ? 
    előzmény:
    kunkori (14)
    2014-02-15  11:54
  19. 2014. február 15. 17:1625.
    így van!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_991115 (24)
    2014-02-15  17:14
  20. Torolt_felhasznalo_991115
    Torolt_felhasznalo_991115
    2014. február 15. 17:1424.

    Igazán lekötelezel az "engedékenységeddel". Bár mintha nem én lennék a gyerekes...

     

    Egyébként pedig nem vagyok orvos és az általad feltételezett idiótaság még tartogat annyi intelligenciát és józan észt, hogy felelőtlenül ne osztogassak olyan ügyben "tanácsot", amihez nem értek. 

    Még jó szándékkal sem. Tudod a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.

     

  21. 2014. február 15. 16:1823.

    Elvileg azt írja a halvány csík is pozitiv, csak nem igazán ismerem ki magam ilyen tesztekkel azért is mertem itt kérdezni!Nekem terhességnél sem teszttel állapitottuk meg hanem elmaradt mindjárt a havim.

    És sztem nem ártok azzal a gyermekemnek hogy veszek pici vért az ujjából és csinálok egy tesztet ebből!Sőt,sztem tényleg az a lényeg hogy minden ellenőrzök,mert az orvosoknál mindenhol hosszu a várakozási idő, és az ilyen jellegű teszteket nálunk el sem tudják végezni.

    De a kép nem adja vissza teljesen, ennél kicsit erősebb a csík!

    Amugy köszi aranyos vagy!

    előzmény:
    Róza555 (22)
    2014-02-15  16:06
  22. 2014. február 15. 16:0622.

    Jól van, na!

    Vannak akik nem értik, hogy folyamatos kivizsgálás alatt vannak a gyerekek. Nyugodj meg, ez egy ilyen hely.

     

    Én a c. tesztet nem ismerem,  de ilyen halvány csík, az LH és a terhességi tesztnél pozitív volt.

    Az útmutató mit ír? Az ilyen halvány is pozitívnak tekinthető?

    előzmény:
    kunkori (1)
    2014-02-15  09:54
  23. 2014. február 15. 13:5921.

    Igazad  van Öreg!!

    Nem kívánom senkinek hogy ezt kelljen végigcsinálnia  amit mi most végigszenvedünk!

    előzmény:
    Öreg (20)
    2014-02-15  13:51
  24. 2014. február 15. 13:5120.

    Tudom hogy nem egyszerű elviselni a mindenből gúnyt űző, és személyeskedő hozzá szólásokat.

     

    Én is kapok eleget, de kit érdekel ő nekik így kerek a világ.

     

    A lényeg az hogy általad hasznosnak vélt tanácsokat szűrt ki, ezeknek a károgóknak a szavát meg ne vett figyelembe.

     

    Tudod könnyen beszél az akinek nem ég a háza!

     

    előzmény:
    kunkori (19)
    2014-02-15  13:30

Címlap

top