Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Az erőszakkal szemben nincs kompromisszum

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2013. május 17. 14:44
  1. 2013. május 29. 16:19115.

    Marhaságokat Te beszélsz. Ide nem belekotyogni szoktak, hanem elmondják a véleményüket ... bár, mint Cro-magnon fia, nyilván zavar, hogy egy nő is megheti ... hát, ez van. Esetleg barátkozz meg a dologgal.

     

     

    Az enyhítő kölrülményekről: pont ezzel kapcsolatban is változtatást kell eszközölni, és nyilván fognak is. Pl. arra gondolok, hogy amíg egy közúti balesetben kifejezetten súlyosító körülménynek számít az ittasság vagy bódult állapot, ezen a területen - ahogy mondod - kifejezetten enyhíti ... ami okos jogtudorok szerint is megengedhetetlen ... nyilván előbb-utóbb rájönnek a törvényhozás vak-komondoros gazdijai is, hogy ha az idegen utastársak felé elkívánják a józan cselekvést, akkor a család felé sem szabad kevesebbel beérni.

     

    Az meg, hogy ártatlant vádolnak csalárd indokból erőszakkal maga is törvényszegés, erre nem kívánok kitérni, mert szintén semmi köze a családon belüli erőszakhoz. Mármint az effektív erőszakhoz. Nyilván van ilyen, lehet ilyet csinálni, de nehogymár most meg azzal próbálj érvelni, hogy a hamis bevádolás miatt az egész családon belüli erőszak problematikája mehet a levesbe.

    előzmény:
    kukacapja (114)
    2013-05-29  16:00
  2. 2013. május 29. 16:00114.

    Megadva majd az utolsó szó jogát neked:

     

    Nem veled beszélgettem a hontalanok témakörében. Hanem Amarynda-val. Neki volt egy furcsa kijelentése, amit szükségesenk ítéltem meg kiigazítani. Nem azért tartozik (tartozott) a témához, mert veled beszéltem róla. Belekotyogtál, majd azt sem tudtad, hol tart a dolog, azt meg főleg nem, honnan és miből indult.

     

    Ha vetted volna a fáradtságot, hogy visszaolvass, sehol nem látsz tőlem olyat, hogy pártolnám egy nő bántalmazását.

     

    Egyébiránt: A jog (nem te) ismer un enyhítő körülményt. Ennél durvább esetekben és bűncselekményekben is. És esetenként kell vizsgálni a körülményekkel együtt. Előállhat az az eset, hogy mert egy nő állítja (vizsgálat nélkül, ahogy te óhajtanád) sittre vágnak egy ártatlant... Röviden akkora egetverő marhaságokat beszélsz, hogy nem kívánom folytatni.

     

    Most te jössz, ahogy ígértem...

    előzmény:
    Coke Girl (113)
    2013-05-29  15:11
  3. 2013. május 29. 15:11113.
    Olyan értelemben nem is lehet érdemi, ha azt akarod bemagyarázni, hogy ezt esetenként kell eldönteni, mert van olyan, amikor elkerülhetetlen az erőszak. Az pedig, hogy ki hogy kerül híd alá, az meg nem az erőszak témakörébe tartozik.
    előzmény:
    kukacapja (112)
    2013-05-29  13:38
  4. 2013. május 29. 13:38112.

    Kár lenne sajnálkoznod, mert mai napig összejárunk. A régi család az újjal, a gyerekek is tesónak tekintik egymást... Úgyhogy kár lenne...

     

    A többire meg nem reagálok, mert már a sajnálkozásod és az előző dolgok sem mutatnak érdemi eszmecsere felé...

    előzmény:
    Coke Girl (111)
    2013-05-29  13:19
  5. 2013. május 29. 13:19111.
    Hát innen fúj a szél ... te is váltál. Sajnálom, nem lehet könnyű, és senki nem mondta, hogy egy kapcsolat megromlásáról csak egyik fél tehet. De a családon belüli erőszaknak semmi köze ehhez. Ott egyértelműek a szerepek. Aki bántalmaz, az a hunyó. Nincs kivétel. Mert egyszerűen nem létezik olyan, hogy "ő tehet róla" meg "kiprovokálta" ... SEMMI DE SEMMI NEM INDOKOLJA.
    előzmény:
    kukacapja (110)
    2013-05-29  10:02
  6. 2013. május 29. 10:02110.

    Azt a vádat veted a szememre, amit magad is elkövetsz.

     

    Elbeszélünk egymás mellett, ennek nincs értelme. Állítottatok valamit, én cáfoltam, majd a statisztikákkal szemben érveltek tovább. Nem én találtam ki a felmérést. Ahogy azt sem, hogy a hontalanok többsége nem agresszív lalisógor...

     

    Magam is váltam, tudom mit jelent. Ahogy azt is, mit jelent hétvégi apukának lenni, ahogy azt is, hogy kevés nő az, aki valóban enged beleszólást a nevelésbe, stb, stb. Ahogy azt is, hogy mindig kettőn áll a vásár. Nincs egy hibás. De ezt neked kár lenne magyarázni. Csak a férfi lehet...

    előzmény:
    Coke Girl (109)
    2013-05-28  16:49
  7. 2013. május 28. 16:49109.

    Igen, ilyen van, de ez az az eset, amikor mindketten szívnak.

     

    Próbálod úgy lefesteni a válást, hogy annak a győztese a gonosz nő (sőt, itt általában próbálod úgy lefesteni a nőket, mint számító hisztérikák, a férfi életének sárkányosított megrontói), a pasi meg megy a híd alá, holott nyilván minden eset más, és biztos vagyok benne, hogy a lakásban "bent maradó" nők is jókora terhet cipelnek magukkal.

     

    Hogy mást ne mondjak, az ilyen hitelkárosult sztorik is nagyon sokszor arról szólnak, hogy a pasi szépen hagyja (hagyná) a fenébe elúszni a dolgot, lemondóan tárja szét a kezét, hogy ő ugyan már nem tud mit tenni, míg a nő az, aki (legtöbbször a gyerekek miatt) kénytelen helyt állni bármi áron, szokszor szó szerint foggal-körömmel.

    előzmény:
    kukacapja (108)
    2013-05-28  14:03
  8. 2013. május 28. 14:03108.

    Az egyik él egy kis lakában nevelgetve szerény bevételből a gyerkőcöt(ket), a másik meg a híd alatt él...

    Sokat láthatsz, akinek válás után gondot okozott albérletet fenntartani, gyt-t fizetni (szerette volna, nem akart tartozni), de nem ment. A megállapodás az exszel sem, hogy szüneteltessék, amíg talpra áll. A trv ilyet nem ismer, mert gyermekjog és gyermek védelem. Pedig ennek eredménye több esetben a se pénz, se posztó...

     

    Hadd kérdezzek valamit. Volt már az életedben, hogy pár ilyen "gonosz" gubissal leseggeltél beszélgetni? Hogy meghallgasd a "történetüket"?

    előzmény:
    Coke Girl (107)
    2013-05-28  13:56
  9. 2013. május 28. 13:56107.

    Nem, nem igazán találkoztam ilyennel. Sőt, kifejezetten állítom, az én családomban és ismerőseim között nincs ilyen, hogy valaki bosszúból a váláskor kárt okozott volna. De attól még tudom, hogy ez is megtörténik, persze.

    De nem értem, hogy jön ez ide. Egy mocskos vagyonmegosztás még ab ovo nem tesz homelessé senkit. Ahhoz sok tényezőnek kell "együttállnia". Pl. a párocska már gerlekorában eléggé felelőtlen életvezetéssel bírt. Ilyenkor viszont ketten kerülnek córeszbe ...

     

    Hiszed vagy sem, olyat én még nem hallottam, hogy anyuci a Rózsadombon dörzsöli a tenyerét, apuci meg a híd alatt kéreget, csak olyat, hogy egyiké a csöbör, a másiké meg a vödör.

    előzmény:
    kukacapja (106)
    2013-05-28  11:49
  10. 2013. május 28. 11:49106.

    Aki számíthatott, az nem lett hontalan.

    Akinek meg nincs, annak nincs kire számítani...

     

    Ugye nem azt akarod mondani, hogy nem találkoztál még bosszuálló nővel, akit megcsalt a férje és válás lett belőle?

    előzmény:
    Coke Girl (100)
    2013-05-22  16:36
  11. 2013. május 23. 15:29105.
    Hát éppen erről van szó! ... de mint tudjuk, csak filozófiát kell mögé tenni és akkor mindjárt megmagyaráztuk a bizonyítványunkat ... ez az úgynevezett "unortodox igazmondás" ...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (104)
    2013-05-23  14:30
  12. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 23. 14:30104.

    Van benne igazság.

     

    Azért azt nem tudom, unortodox gazdaságpolitika létezik-e...már úgy értem, hogy működő...

    előzmény:
    Coke Girl (103)
    2013-05-23  13:45
  13. 2013. május 23. 13:45103.

    Na, azért az enyhe túlzás, hogy nem ér semmit. A lényeg, ami kiindulásnak nem rossz, hogy terítéken van a dolog, beszélnek róla, nincs a szőnyeg alá söpörve a dolog.

     

    Hogy milyen lesz a tartalom ... hát, a fülkeforradalmár-alkotmányozó, NER-fetisiszta, vak komondoros honatyáinktól nem sokat lehet várni, az tény, a "minőségi munkát" ott teszik le az asztalra, ahol a hatalmuk prolongálását szervezik meg, de legalább ebben nem tudnak nem EU-konformok lenni, mert olyan nem létezik, hogy unortodox-családvédelem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_572064 (102)
    2013-05-23  10:41
  14. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 23. 10:41102.

    És kap?

     

    A jogvédőknek épp az a bajuk, hogy ez a törvény így üres, nem ér semmit.

    előzmény:
    Coke Girl (98)
    2013-05-22  16:21
  15. 2013. május 23. 09:24101.
    Koszi, a pontos adatokat nem ismertem de biztos voltam benne hogy kb. ilyen a megoszlas.
    előzmény:
    Coke Girl (99)
    2013-05-22  16:32
  16. 2013. május 22. 16:36100.

    Én nem hiszem, hogy volt arról felmérés, hogy a hontalanok hány százalékban éltek erőszakos kapcsolatban (akár bántalmazó akár bántalmazott helyzetben). Az mindenesetre eléggé beszédes, ha egy ember egy válás után - vagy bármely drámai élethelyzetben - nem számíthat együttérzésre és segítségre a családja részéről.

    előzmény:
    kukacapja (97)
    2013-05-21  11:17
  17. 2013. május 22. 16:3299.

    Ha figyelmesen elolvastad amit irtam akkor abban azt irtam hogy az esetek NAGY RESZEBEN. es nem azt hogy kivetel nelkul mindig igy van.

     

    Ha azt az egyszeru tenyt vesszuk alapul hogy mennyi bantalmazott NO van es mennyi a ferfiak szama bantalmazas eseten vilagszerte akkor rajossz hogy meg mindig a ferfiak azok akik bantalmaznak  mondjuk 90 % ban.

     

    En mar nem vagyok fiatal, 36 evi hazassag is mogottem van es egy elozo rossz hazassag szinten. Jopar embert ismertem Mo on is es itt is. Meg soha egyetlen esetben nem ismertem olyan ferfit akit a felesege megutott, esetleg mas modon fizikailag jelentosen bantalmazta stb.

     

    De olyat rengeteget ahol a ferfi eveken, evtizedeken at terror alatt tartotta az egesz csaladjat. Sosem lattam olyan ferfit aki kekre zoldre verve allitott be a munkahelyere vagy vitte el a mento mert veresre vertek.

     

    Ebbol kiindulva mondom azt a ferfiak bantalmazzak a noket es nem forditva.

     

     

    idézet:
    Amarynda (96)
    2013-05-21 11:10:34

    Egy adat:

     

    A partnerkapcsolati testi erőszakkal kapcsolatos esetek 95%-ában a férfi az agresszív fél, és nőt bántalmaz. A fennmaradó 5%-ot a férfit bántalmazó nők, illetve leszbikus és homoszexuális partnerüket bántalmazó melegek alkotják. - forrás: NANE

    előzmény:
    Amarynda (96)
    2013-05-21  11:10
  18. 2013. május 22. 16:2198.

    NA, igen.

     

    Csak ez addig nem fog működni, amíg a rendőrség addig nem megy ki, míg vér nem folyik...

     

    Tehát, ha Julcsát veri Pista, de csak napi egy sallert kap, vagy egy oldalba rúgást, és nem jelenti fel, meg nem folyik a vére, senki nem tehet semmit.

    idézet:
    _kéki_ (73)
    2013-05-17 20:08:40

    Működnie kell. Ezért jön VÉGRE létre ez a törvény (vagy törvényi tényállás) ... a rendőröknek is könnyebb lesz a dolguk ezáltal, mert intézkedhetnek. Amit eddig nem igazán tehettek.

     

    Emlékszem, egyszer beszélgettem egy rendőrnővel, és megkérdeztem tőle, hogy nőként hogy éli meg, hogy nem tud szinte semmit tenni, amikor egy bántalmazott nő kéri a segítségét.

    Azt mondta - és persze ez is nagyon elgondolkodtató volt - hogy nem igazán nehéz akkor, amikor kétszer háromszor már megélte az ember, hogy a bántalmazott "hölgy" másnap vagy harmadnap kézenfogva megy "apuval" feljelenteni A RENDŐRT brutalitás miatt. De nem is kell sokszor két három napot várni, van, amikor ott, a helyszínen, ahova ő maga hívta ki őket, saját maga kel a rendőrrel szemben az élettársa segítségére, amikor mondjuk egy jól irányzott fenyegetés elhangzik a zsaru szájából ... Ilyen is van.

     

    De nagyon fontos, hogy megkülönböztessük a "zűrös családot" a "bántalmazott családtól" Ha a rendőr igazi támogatást kap, igazi kulcsot arra, hogy mit hogyan tegyen bizonyos esetekben, akkor ő maga is hatékonyabbá válik. Idővel pedig átmegy az üzenet a legkorlátoltabb agyakba is ...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_699493 (73)
    2013-05-17  20:08
  19. 2013. május 21. 11:1797.

    "Na persze. A hontalanok ugy lesznek nagyreszt hontalanok hogy egy katasztrofalis hazassagnal ahol uti veri a csaladot a kedves apuka, iszik mint az allat, vegre a birosag nyugtot ad a felesegnek a gyerekekkel es apuka garazdalkodasa megszunik."

     

    Ezt írtad. A hontalanok nagyrészére ez nem igaz. A legtöbbje balek volt és megszívta a válást... Nem vert, de még csak nem is kiabált...

     

    Amit írtam, erre írtam. Nem arra, hogy a családon belüli erőszak nagyobb százaléka e a nők ellen elkövetett. Vitán felül áll, hogy igen...

    Az, hogy mi váltja ki, hogy egy hím megüssön egy nőt, az más lapra tartozik...

     

    Tehát a mondandóm csak a hontalanokra vonatkozott, hogy komoly előítéleteid vannak, vagy csak rosszul fogalmaztál, de azt neked kell tudnod...

     

    előzmény:
    Amarynda (96)
    2013-05-21  11:10
  20. 2013. május 21. 11:1096.

    Ha figyelmesen elolvastad amit irtam akkor abban azt irtam hogy az esetek NAGY RESZEBEN. es nem azt hogy kivetel nelkul mindig igy van.

     

    Ha azt az egyszeru tenyt vesszuk alapul hogy mennyi bantalmazott NO van es mennyi a ferfiak szama bantalmazas eseten vilagszerte akkor rajossz hogy meg mindig a ferfiak azok akik bantalmaznak  mondjuk 90 % ban.

     

    En mar nem vagyok fiatal, 36 evi hazassag is mogottem van es egy elozo rossz hazassag szinten. Jopar embert ismertem Mo on is es itt is. Meg soha egyetlen esetben nem ismertem olyan ferfit akit a felesege megutott, esetleg mas modon fizikailag jelentosen bantalmazta stb.

     

    De olyat rengeteget ahol a ferfi eveken, evtizedeken at terror alatt tartotta az egesz csaladjat. Sosem lattam olyan ferfit aki kekre zoldre verve allitott be a munkahelyere vagy vitte el a mento mert veresre vertek.

     

    Ebbol kiindulva mondom azt a ferfiak bantalmazzak a noket es nem forditva.

     

     

    előzmény:
    kukacapja (95)
    2013-05-20  18:42
  21. 2013. május 20. 18:4295.

    Kétség kívül ezt egyszerűbb lenne elhinni...

     

    Válaszoltam volna hosszabban is, de olyan mély előítéletek vannak a szavaidban, hogy nem láttam értelmét...

     

    Részemről képes vagyok úgy élni, hogy vannak tudatok a világban, akik a nőt istenítik, a férfit alkesz, brutális, életképtelen egyednek tartják...

    előzmény:
    Amarynda (81)
    2013-05-18  10:05
  22. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 19. 02:1294.
    Az említett férj szeretné. A gyerekekkel már nem kell otthon lenni, már iskolások.
    előzmény:
    Amarynda (82)
    2013-05-18  10:16
  23. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2013. május 19. 02:1093.
    Igen, ez is.
    előzmény:
    Amarynda (80)
    2013-05-18  10:00
  24. 2013. május 18. 18:2092.

    van itt egy masik faktor is:

     

    "a) pszichiaterhez az elmebetegek jarnak,

     

    b) pszichologushoz a gyogyosok." 

     

    amig ez a gondolkodas tartja magat, addig valoban nagyon hasznos lehet egy fel-civil kapopcs, aki segiti a kerdezöt eljutni a szakember ajtajaig, hogy a kerdezö azt kinyitva eljusson a szakemberhez. anelküpl, hoyg azt erezne: megbukott, ö egy idiota. 

     

    (amugy a statisztika szerint minden MADODIK (!!) ember eleteben legalabb egyszer lesz pszichesen beteg annyira, hogy szaksegitseg kell neki. tehat nem egyedi a dolog, kar ugy erezni, hoyg "en vagyok az egyetlen idiota, aki ezt nem tudja megildani"...) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (89)
    2013-05-18  14:09

Címlap

top