Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bioquant lézerterápia HELP

Lillyke55
Létrehozva: 2013. február 21. 17:00

Sziasztok!

 

Idős szüleimet ma elcsalták egy termékbemutatóra a helyi kultúrházba, ahol ezt a terméket magasztalták másfél órán át:

 

http://www.bioquant.hupont.hu/

 

Volt ujjbegyből vérvétel előtte, utána, közben apám orrába dugták a lézert és a 2. vérvétel már rögtön sokkal jobb eredményt mutatott. Nekem ez hihetetlennek tűnik!

De a szüleim bedőltek, aláírták a szerződést és megrendelték a csekély 220.000 ft-os kínai készüléket. Én nem értek hozzá és nem voltam ott, de a kis katalógus, amit kaptak, nagyon gagyinak tűnik. Jól sejtem, hogy nem ér semmit? Cáfoljatok meg!:(

Itt nagyon rosszakat írnak róla:

 

http://ertelmesen.blog.hu/2011/04/17/bioquant_le zerterapia

 

 

:(:(:(:(

  1. Torolt_felhasznalo_814295
    Torolt_felhasznalo_814295
    2014. február 22. 07:0418.

    Sokkal meglepobb....:  Itt ugyanez a nick elohozakodott a tapasztalataval a szkeptikus forumon.  Valasza a kerdesemre /bekukk/ a szkeptikus forumon 

     

     

    ".......Én nem hirdetek semmit! Mivel semmi hasznom nem származik belőle. A rokonom írt a másik fórumon. Konkrétan az unokatestvérem. A családunkban használt műszeren is Szlovákia van feltüntetve mint gyártó. A célunk pedig csupán az volt, hogy saját tapasztalatok alapján is legyen hozzászólás. Mivel úgy látjuk, hogy a negatív hozzászólások tapasztalatok nélkül lettek közzétéve! Lehet, hogy korábban volt olyan papír ami hiányzott a forgalmazó felől, de ez a tavalyi évben volt. És szerintem ha ma is gondok lennének a papírokkal, akkor a forgalmazó céget már rég bezárták volna, de lehet hogy nem. A rendeletek kapcsán tény, hogy lehetnek hiányos információim. De nem tudom elképzelni azt, hogy ha tömeges átverésről lenne szó, a mai nap működne a forgalmazó....."

     

     

     

     

  2. Torolt_felhasznalo_998541
    Torolt_felhasznalo_998541
    2014. február 21. 19:3817.

    Oh my God....! :-(((((

     

    Igen, ez pontosan a HIT! Erre alapoznak ezek a gané sarlatán, kuruzsló, átverő cégek. :-((((( 

     

     Arról a lábáztatósról volt egy nagyon jó HVG cikk - leleplezték a parasztvakítást. Megmutattad nekik? 

     

    Sajnos ezügyben nem találtam újságcikket, csak blogbejegyzést, ahogy te is.... 

     

    Sajnos nem tudom, hogyan tudnád meggyőzni őket, hogy egy méretes átverés áldozatai. :-(((( 

     

     

    idézet:
    antironia (10)
    2013-02-21 19:44:58

     Ki volt itt ? Laser BIOquant N  http://forum.szkeptikus.hu/viewtopic.php?f=3&t=707  kijart itt ?  micsoda veletlenek vannak 
    előzmény:
    antironia (10)
    2013-02-21  19:44
  3. 2014. február 20. 14:5616.

    Érdemes elolvasni:

     

     

    HatározatAz Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (továbbiakban: Hivatal)
    BioQuantkészülék)orvostechnikai eszközként történőforgalmazásátés reklámozását felfüggeszti

     

     

    Ezt találtam, a bizonytalanoknak hátha segít a döntésben...

    idézet:
    piócaméreg (15)
    2014-02-20 14:01:16

    ez a helyes link :
    http://www.eekh.hu/piacfelugyelet/03872-13.pdf

     

     

    előzmény:
    piócaméreg (15)
    2014-02-20  14:01
  4. 2014. február 20. 14:0115.

    Érdemes elolvasni:

     

     

    HatározatAz Egészségügyi Engedélyezési és Közigazgatási Hivatal (továbbiakban: Hivatal)
    BioQuantkészülék)orvostechnikai eszközként történőforgalmazásátés reklámozását felfüggeszti

     

     

    Ezt találtam, a bizonytalanoknak hátha segít a döntésben...

  5. 2013. február 21. 20:0314.
    Pontosan így van.
    előzmény:
    Lillyke55 (13)
    2013-02-21  20:02
  6. 2013. február 21. 20:0213.

    Sajnos apámnál kezdődő Alzheimer kór diagnosztizáltak pár éve. Anyámnak is el vannak meszesedve az agyi erei. Alapvetően jól vannak, de már nem olyanok, mint régen.

    Idős, beteg embereket kihasználni nagy genny dolog:(

    előzmény:
    Csendike (12)
    2013-02-21  19:57
  7. 2013. február 21. 19:5712.

    Azért ez borzasztó, hogy  iparág épül a nyugdíjasok kifosztására.

    Sajnos az agyi elváltozások és a hiszékenység elégge szedi áldozatait.

     

     

    előzmény:
    Lillyke55 (11)
    2013-02-21  19:49
  8. 2013. február 21. 19:4911.

    Igen, megmutattam nekik a lábfürdős cikket és az utolsó pillanatban meggyőztem őket, hogy ne rendeljék meg azt. Most erről a gépről is mutattam nekik egy írást, de hajthatatlanok:(

    Ezek kifejezetten az idős, naiv házaspárokra vannak specializálódva.

    Szegény szüleim ráadásul kisnyugdíjasok... A bankból vesznek majd ki pénzt a vésztartalékból.

    Ráadásul most én vagyok a közellenség, csak azért, mert segíteni szerettem volna:(

    előzmény:
    antironia (10)
    2013-02-21  19:44
  9. 2013. február 21. 19:4410.

    Oh my God....! :-(((((

     

    Igen, ez pontosan a HIT! Erre alapoznak ezek a gané sarlatán, kuruzsló, átverő cégek. :-((((( 

     

     Arról a lábáztatósról volt egy nagyon jó HVG cikk - leleplezték a parasztvakítást. Megmutattad nekik? 

     

    Sajnos ezügyben nem találtam újságcikket, csak blogbejegyzést, ahogy te is.... 

     

    Sajnos nem tudom, hogyan tudnád meggyőzni őket, hogy egy méretes átverés áldozatai. :-(((( 

     

     

    előzmény:
    Lillyke55 (9)
    2013-02-21  19:29
  10. 2013. február 21. 19:299.

    Ma volt a bemutató és a szerződéskötés is.

    De sajnos a szüleim teljesen hajthatatlanok:( Fel vannak háborodva, hogy beleszólok a dolgukba. Nem  fog menni. Apám elmondása szerint azóta jobban kap levegőt és teljes mértékben hisz benne.

    Tavaly arról a gagyi lábfürdős, méregtelenítős gépről beszéltem le őket, akkor még sikerült.

    előzmény:
    antironia (7)
    2013-02-21  19:17
  11. 2013. február 21. 19:228.

    Te jó ég!

     

    Álljatok a sarkatokra, ne tágítsatok.

     

    előzmény:
    Lillyke55 (1)
    2013-02-21  17:00
  12. 2013. február 21. 19:177.

    Akkor a 8 nap az érvényes.

     

    Tudom, ott van a rendeletben, hogy a 8 nap a termék átvételétől ketyeg, amennyiben az áru átvétele később történik meg, mint a szerződés aláírása. 

     

    De ettől függetlenül simán elálhattok már most! Minél előbb, annál jobb. 

    Mikor történt a szerződéskötés...? 

     

    Tartok tőle, hogy ha már átveszik az árut, még nehézkesebb lenne a visszaküldés + elállás. Jobb, ha odáig nem is hagyjátok az egészet. 

     

     

    előzmény:
    Lillyke55 (6)
    2013-02-21  18:18
  13. 2013. február 21. 18:186.
    Ja és fel van tüntetve a szerződésben az elállás lehetősége.
  14. 2013. február 21. 18:165.
    De elállni csak a termék kézhezvételét követő 8 napon belül lehet, nem? Akkor hogy álljunk el, ha még nincs is itt a termék? Vagy ilyenkor is lehet?
  15. 2013. február 21. 17:594.

    Nagyon köszönöm a válaszod!

    Nem kellett előleget fizetni. Az elállási jogról én is hallottam, de még sosem volt szükség a használatára. A szerződést át sem olvasták rendesen, csak aláírták. Elvileg 2 héten belül jön a gép...

    Amikor telefonáltak először,  mondták anyámnak, hogy majd visszahívják őt, hogy hogy döntött, elmegy-e a termékbemutatóra vagy sem. Erre anyám mondta, hogy majd ő visszahívja őket. Erre a nő: NEM, NEM majd ŐK hívják vissza!

    Ezek nagyon titkolnak valamit:(

     

    Ja és adtak ajándékba egy telefont, amihez nincs SIM kártya, ergó nem ér semmit.

  16. 2013. február 21. 17:443.

    Olvasnivaló:

     

    http://www.nfh.hu/magyar/hasznos/vasarlas /uzleten_kivuli/hirek_120724_2.html

     

    http://www.bekelte t.bkik.hu/1-Hirek/25-Termekbemutatok-hazalo-kereskedelem-atv eresek-veszelyek-kockazatok-es-jogaink

     

    Ebben a második cikkben benne vannak a vonatkozó törvények/rendeletek is. 

     

     

    Sok szerencsét, és ne hagyjátok magatokat!!!

     

    Ne lepődj meg, ha pl. a telefont nem veszik fel, vagy letagadják, stb. stb. 

    Ezért kell a tértivevényes levélben a lemondás!!! 

     

    De jól nézd meg a szerződést... 

     

     

    előzmény:
    antironia (2)
    2013-02-21  17:40
  17. 2013. február 21. 17:402.

    Jézusmária! :-(((

     

    Mennyi előleget csaltak ki tőlük...? 

     

    Azonnal írd meg az elállásról szóló levelet, és TÉRTIVEVÉNNYEL!!!! add fel a cég címére. Másképp letagadják!

     

     

    Távollévők közötti kereskedelemről szóló törvény vonatkozik ezekre az esetekre, és 8 napon belül simán elállhatnak a szerződéstől!

     

    Tehát már holnap lépjetek!

     

    Az ilyen beetetős-termékbemutatós cuccok 100%-a ÁTVERÉS! :-((((( 

     

    Mindjárt nézem neked a vonatkozó törvényeket, amikre tudsz hivatkozni a lemondásban. 

     

    Egyébként, csak hogy tuddd: ha a szerződésben nincs feltüntetve az elállás lehetősége, akkor eleve SEMMIS a szerződés, és a 8 napont túl is elálhattok. De jobb minél előbb lépni!!!

     

     

    előzmény:
    Lillyke55 (1)
    2013-02-21  17:00

Címlap

top