Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

CV Cyclone - ???

Torolt_felhasznalo_818516
Torolt_felhasznalo_818516
Létrehozva: 2012. augusztus 13. 22:54

Kedves Fórumozók!

 

Szeretném a segítségeteket kérni.

Angliába szeretnék menni dolgozni, hotelbe. Egy netes cég, a CV Cyclone azt ajánlja, hogy 59ezer Ft-ért csinál egy szuper önéletrajzot és több ezer helyre eljuttatja és biztos, találnak munkát nekem. Van valakinek tapasztalata? Megéri vajon? Sürgős válasz kellene!

 

Köszönöm szépen!

 

  1. 2012. augusztus 13. 23:102.

    NEM.

     

    SOHA ne ugorj be olyan közvetitönek, aki töled akar penzt es nem a munkaltatotol

     

    egyebkent cv-t NEM LEHET "csinalni". az VAN - az, amit te csinaltal eddig. nincs kamu, töltögtes - mindenhez munkaltatoi jellemzest, diplomat, kutyafület KELL mellekelni. nem lehet csak ugy talalomra beirni valamit es "rajzolni", azaz hamisitani hozza egy okmanyt!

     

    ird meg az eletrajzodat (a neten vannak peldak), vidd be egy forditoirodaba es kesz, ennyi. (nem tudsz angolul?) motivacios leveleket kell jol irni - minden cegkez külön. 

     

    emellett minden bizonyitvanyrol hiteles masolat kell (központi forditoiroda, apostille-val!) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  2. 2012. augusztus 15. 20:353.

    Szép estét minden kedves NLcafe fórumozónak.


    Zsuzsi vagyok és rendszeresen olvasom a Nők lapját és az újságot is minden Szerdán!!

     

    Nekem első kézből van tapasztalatom a CV CYCLONE val. Nagyon segítőkész csapat. Mindenben teljesen segítettek és úgy volt, ahogyan megígérték.

     

    Én mondjuk Svájcba iratkoztam fel. Először kétkedtem, hogy tényleg ennyi szállodának el tudják küldeni az önéletrajzomat. De tényleg. Megbeszéltem velük mikor indítanak, és bum, már másnap annyian kerestek, hogy az hihetetlen. Már az első nap 5 szállodából kaptam munkaajánlatot meg rengeteg levelet. Vagy 1 hétig csak hívtak a szállodák. Összesen kb. 20helyre mehettem volna dolgozni. Megvolt már az interjúm a szálloda elküldte a szerződésem. 

     

    Szobalányként  dolgozom. Igaz, hogy nem ezt tanultam és van 2 diplomám, de nem baj. Nem akarok dicsekedni, de jó formán többet fizetnek egy hónap alatt, mint amit itthon egy év alatt megkerestem. Mint tudható Svájcban a minimálbér kb 4500 svájci frank. Na akkor szorozzunk is, mennyi egy svájci frank... Hát igen, szóval megérte.

     

     

    Annyi mindent adtak nekem  a CV CYCLONE -nál, hogy azt nem lehet el játszani. Azóta javasoltam 2 barátnőmnek, ők is feliratkoztak és mind a kettőjüket felvették Svájcba és annyi ajánlatot kaptak, hogy csak kapkodták a fejüket, mint én. Ők is kint dolgoznak Svájcban.

    Én mindig is, úgy voltam vele, hogy befektetés nélkül nincsen profit. 
    Belegondolva az 69.000 Ft, amit kértek vissza nézve nem is volt sok. Viszont ezt kint megkeresem 2-3 nap alatt. Már akkor is jól éreztem, mert jók a megérzéseim, hogy igaziak és rendesek. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  3. 2012. augusztus 15. 20:434.
    És olyan nagyon elégedett voltál, hogy gyorsan regisztráltál, hogy mindezt elmondhasd, megoszthasd. Végtelenül rendi volt tőled.
    előzmény:
    ZsuzsaB (3)
    2012-08-15  20:35
  4. 2012. augusztus 16. 13:275.
    Kedves Caline! Elsősorban Neked válaszolok - és a Többieknek is persze, akiket még érdekel a véleményem.
    Nos, az én sztorim:

    Dolgoztam már régebben is külföldön, Skóciában. Közvetítőn keresztül jutottam ki 5 éve és egy vagyonba került... Ha tudtam volna akkor, hogy van vmi hasonló lehetőség, mint amit a Cv Cyclone ajánl, tuti nem fizetek 4szer-5ször ennyi pénzt egy közvetítő cégnek, ami biztos ugyanezen az elven működik, mint ők. Sőt, az a bizonyos cég még az önéletrajzom tökéletesítésében sem segített, és miután kiutaztam, el voltam felejtve... 
    Idén sajnos úgy alakult az életem és az anyagi helyzetem, hogy ismét ki kellett mennem külföldre dolgozni. Csak Angliában/Skóciában gondolkoztam, mert az angolon kívül más idegen nyelven nem tudok. Kb. 4 hónapja találtam rá a CV CYCLONE-ra, most már kint élek Angliában és szobalányként dolgozom egy vidéki hotelben.Persze nehogy azt hidd, hogy könnyű volt döntenem, én is eléggé bizalmatlanul álltam a dologhoz és ehhez a netes-külföldimunkás céghez.Aztán belevágtam és 3 héten belül annyi ajánlatot kaptam, hogy alig tudtam választani. :) Velem nagyon rendesek voltak, többször is gyakorolhattam velük a telefonos interjú-szitut skype-on, amire szükségem is volt, mivel kicsit megkopott az angolom itthon... :) Mióta kint vagyok, rendszeresen beszélünk skype-on. Főleg eleinte esett jól, hogy gyakran kerestek és tartották bennem a lelket. Minden kérdésemre választ kaptam, ami érekelt a kinti munkával kapcsolatban. Most már persze kicsit ritkábban "zaklatom" őket, de így is érzem, hogy mindig örülnek, amikor jelentkezem és mesélek.
    Szóval ha még hezitálnál, írj nekem bátran aztán lépj velük kapcsolatba minél hamarabb!
    Üdv,Petra
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  5. 2012. augusztus 17. 13:346.

    Szia!

     

    Én sokáig dolgoztam egy magyar állásportálnál, így azért láttam dolgokat. Sajnos erről a cégről még nem hallottam, de az, hogy kb. nulla véleményt találni róla a neten az nekem rögtön azt juttatja eszembe, hogy ennek oka van. A félreértések elkerülése érdekében sem jó, sem rossz tapasztalatokat nem találtam, pedig manapság kevés olyan téma van, amiről minden oldalon ne indulna legalább egy fórum.

     

    Esetleg ismerősök körében lenne érdemes keresgélni, hátha vannak tapasztalatok valakinél. Nekem ennyi infó nem lenne elég arra, hogy ennyi pénzt kiadjak.

     

    Természetesen ez nem jelenti, hogy ne lenne akár jó a dolog, de erősen meggondolandó. Szóval csak óvatosan:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  6. 2012. augusztus 21. 10:347.
    Szia Caline!

    Megértem, hogy óvatos vagy, én is az voltam mindig a hasonló cégekkel szemben.
    3 hete viszont úgy döntöttem, hogy hosszú vizsgálódás-kutatás, netes források böngészése után felveszem a kapcsolatot a CvCyclone-nal.
    Engem sikerült meggyőzniük, pedig nem vagyok egy könnyű eset, ha rámjön a para... :)
    3-4szer felhívtam őket, mindegyik ügyintézővel meg a főnökükkel is sikerült beszélnem és mindig rendesek és segítőkészek voltak.
    Elég sok hirdetésüket megtaláltam a hirdetőoldalakon, ingyenes és fizetős hirdetéseket is, na meg szerintem a paypal-os fizető rendszerük is elég komoly.
    Ja és ha esetleg az aggasztott, hogy előre kérik a pénzt, ne aggódj. Csak akkor kell fizetned, ha megvan a meló.
    Szóval aláírtam velük a szerződésüket és már készülök Ausztriába. Megkaptam a munkát 2 héten belül!

    Sok sikert Neked is! 
    Emi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  7. Torolt_felhasznalo_766720
    Torolt_felhasznalo_766720
    2012. augusztus 21. 13:228.

    Azt a jó életbe!

    Ekkore KAMU REKLÁMOT én még itt nem láttam!!

     

    A kérdezővel együtt mind CV Cyclone "klónok"! Kivéve persza Semiramis és Prunus.

     

    Ez milyen gáz! Így megpróbálni beetetni a jónépet! Ennyire hülyének nézni az embereket! Siralmas bagázs! 

  8. 2012. augusztus 21. 14:219.
    Érdekes, hogy a pozitív hozzászólók regisztrálás után 2-3 perccel léptek be utoljára a fórumra.... Szerintem a CV Cyclone-nél annyira ráérnek, hogy ide is tudnak irogatni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  9. 2012. augusztus 22. 23:3110.

    Kedves Mithrile!

     

    Légyszíves jelölj meg barátnak szeretnék tőled 

    valamit kérdezni, de csak a barátaidtól fogadsz el 

    privát levelet.

     

    Előre is köszönöm!

    Üdv.
    Norbert

    előzmény:
    mithrile (6)
    2012-08-17  13:34
  10. Torolt_felhasznalo_818516
    Torolt_felhasznalo_818516
    2012. szeptember 11. 00:2911.

    Köszönöm a hozzászólásokat!

     

    Nem vagyok fizetett CV Cyclone-os, és nem vállaltam be az ő általuk kínált módszert. Nincs is még munkám...huhh 

  11. 2012. szeptember 12. 10:2412.

    Rákerestem a neten, találtam is hirdetésüket, ezekben volt is telefonszám. A címüket nem tudod? Azért mert engem is érdekelne, de én inkább bemennék hozzájuk személyesen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  12. 2012. szeptember 29. 13:3913.

    Szia!

     

    Érdeklődnék, hogy azóta is kinn dolgozol még CV Cyclone jóvoltából?

    Hogy mennek a dolgaid?

    Én is igénybe venném a szolgáltatásukat, ha minden rendben van velük!

    Kérlek írj nekem privátba róla!

     

    Niki

    előzmény:
    ToPetrus (5)
    2012-08-16  13:27
  13. 2012. október 5. 21:3014.

    Sziasztok!

     

    Személyes tapasztalat az ügyintézésükkel kapcsolatban: az első kamerás interjún kb fél órát késtek, ez még mondjuk oké. Annak ellenére hogy mondtam h Ausztria vagy Németország lenne ahol dolgozni szeretnék, első (és egyben valószínű utolsó) interjún egyből Angliai szállodai munkát ajánlottak. Mondták ki a szállodavezető, nekem kellett volna hívni (szerintem ez is furcsa) az általuk emailben elküldött számon, amit soha nem küldtek el. Amikor 2 nap múlva kerestem őket hogy nem volt interjú mert semmifajta elérhetőséget nem kaptam tőlük, a pali letette a telefont a mondatom közepén.

    Az állítólagos munkával kapcsolatban azt mondták, hogy a szerződésben 20 órát írnak de természtesen 40 fizetnek :), adózási könnyebbségekre hivatkoztak.

     

    Szóval szerintem 1 vicc az egész, senkinek nem ajánlanám őket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  14. 2012. október 9. 17:4415.

    Szia Calin és Többiek,

     

     

    Nekem csak jó tapasztalataim vannak eddig a Cv Cyclone-nal, bejön a pozitív és támogató hozzáállásuk. Sokat segítettek abban is, hogy elfogadjam: csak angol nyelvtudással Németországban nem lehetne sok esélyem. Pedig én oda akartam menni, ott él több ismerősöm is. Aztán, bár a szívem szakadt meg, beletörődtem Angliába. Mindegy mostmár, csak mehessek külföldre, elegem van az itthoni mentalitásból!!

     

    Október végén indulok csak, de már állatira izgulok, milyen lesz!

     

    Írjatok nyugodtan privátban, amire tudok, szívesen válaszolok!

     

     

    Sziasztok

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  15. 2012. október 16. 12:1416.
    Azokhoz csatlakoznék, akiknek eddig pozitív tapasztalataik voltak a cv cyclone-nal. Normális hozzáállásuk, én egy lánnyal beszéltem, rendes volt. Mielőtt elkezdtük az egészet letesztelték a németnyelvetudásom, interjúra is felkészítettek, külföldi munkával kapcoslatban is sok hasznos tanáccsal elláttak. A szállodánál is nagyon kedvesek rendesek voltak, segítőkészek és nagyon jó helyre fogok menni. A német Alpokba.  November közepén indulok Németországba, izgulok is már rendesen, remélem addig sikerül még fejlesztenem a németemen... jó lenne, ha pincérként is melózhatnék egy idő után, nem csak konyhai kisegítőként, de ez rajtam is múlik. Kint azért jobban belerázódok a német nyelvbe.
    Úgyhogy hajrá, vágjatok bele nyugodtan!
    Ádám
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  16. 2012. november 14. 16:3717.
    Sziasztok!

    Ha engem kérdeztek, szerintem érdemes felkeresni őket, nekem bejött a dolog!
    Most készülök kimenni Ausztriába szobalánynak. Kb. 2 hét alatt zajlott le minden és tök jófej volt velem mindenki a CvCyclone-nál.
    Igaz, az első interjúmat jól elcsesztem mert halálra izgultam magam - el is keseredtem, hogy nem fog már semmi összejönni, de pár nap múlva ismét szóltak, hogy van egy hotel, aki beszélni akar velem.
    December elején várnak! :)

    Sok sikert Nektek is!
    Eszter
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  17. 2013. március 4. 16:5518.

    Sziasztok!

    2 hónapja vagyunk kint Angliában a párommal.
    Ismerőseink ajánlották a Cv Cyclone-t, ők is párban dolgoznak már október óta Skóciában.

    Nagyon pozitív számunkra, hogy párként is sikerült elhelyezniük, főleg hogy ennyire gyorsan. Kb 2 hét alatt lezajlott az interjúzás és a kiutazás is.
    A hotelnél kapunk szállást+kaját, a kollégák is egész jófejek, már az angolokkal is jól kijövünk, nem csak a többi “külföldivel”.

    Szóval hajrá mindenkinek!

     

    Petya

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  18. T25
    T25
    2013. március 13. 13:1819.

    Ez egy nagyon jó cég lehet, ugyanis többen csak azért regisztráltaltak a Nők Lapja Café-ra, hogy írhassanak egy pozitív hozzászólást a cég mellett.

     

    Remélem, azért van benne valamennyi igazság, hogy öten is regisztrálnak csak ezért.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54
  19. 2014. október 20. 18:0720.

    Hello!

    Az a helyzet, hogy én inkább fizettem, hogy segítsenek melót találni. Kb. 4 hónapja találtam meg a cvcyclont, előtte sokáig keresgéltem magamtól online, de a bizonytalanra nem akartam kimenni. Tudom, sokan csinálják, hogy kimennek Londonba meg más nagyvárosokba egyedül, aztán hetekig nyomorognak, nem találnak munkát sehol, elmegy az összes pénzük és szinte csak túlélnek meg csöveznek, mások maradékát eszik. Hát köszi, nekem ez nem jön be.
    Nem egy luxuskéró a személyzeti szállás itt Skóciában ahol most dolgozok, de legalább van és nem kerül sokba. Nem kellett hetekig hostelekben laknom és vagyonokat fizetnem érte. Már most, 4 hónap után többet tettem félre, mint otthon bármikor.

    Inkább kifizettem a programdíjat, így a biztosra mehettem ki. Már az első naptól kezdve kaptam a fizetést, pluszban vagyok.


    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_818516 (1)
    2012-08-13  22:54

Címlap

top