Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Egy betegség ami.....

lenardmira
Létrehozva: 2012. július 24. 14:46

Nevem Mira, van egy 28 éves paranóid skizófrén gyermekem,ő mindennapos ápolásomra szorul.Magyarországon élünk idős anyukámmal ,sajnos országunkban nem adatik meg a jelentős javulás-ezért fordulok ehhez a fórumhoz.Kérem az Önök segítségét és támogatását.

Hosszú kutakodás eredményeként találtam egy delfin terápiás helyet ahol tudnák kezelni eredményesen fiamat,de ennek van egy költsége mely 3000 euro körül van.Szerény anyagi helyzetem ezt nem engedi meg.

Önökhöz fordulok azzal a kéréssel ha módjukban áll és szeretnének segíteni egy kétségbeesett édesanyának -ha szívüket sikerült megérintenem történetemmel kérem adományozzanak nekünk hogy elvihessem fiamat a delfinterápiára.

Kérésre természetesen küldök bővebb információt melyet orvosi papírokkal is alá tudok támasztani.

Van egy webb oldalam ami ehhez csatlakozik ,szivesen várom oldalunkon ahol fényképeket is talál.

  1. Torolt_felhasznalo_639070
    Torolt_felhasznalo_639070
    2012. július 25. 22:0651.
    Látom itt mindenki nálad jobban ért hozzá .  Csak figyelj . Amelyik a legmeggyőzőbb számodra azt díjazhatod egy virtuális pezsgővel .
    Kell ide a pörgés hátha lesz egy igazi befutó is a megfelelő összeggel .
    előzmény:
    lenardmira (1)
    2012-07-24  14:46
  2. Torolt_felhasznalo_720723
    Torolt_felhasznalo_720723
    2012. július 26. 01:5352.

    Szia!

     

    Utánanézek, hogy van e a környékemen ilyen delfinterápiás hely. Nürnbergben tudom, hogy van, de az ide nekem vagy 200 km. Sajnos tudom mi az a paranoid skizofrénia. Rettenetes egy betegség, a volt feleségemen tavaly tört ki, most lesz 1 éve, augusztus 24-25-e soha nem lesznek a kedvenc napjaim. Rossz volt látnom, ahogy napról-napra vegetál, fel alá mászkálva, egyik cigiről a másikra gyújtva közben. Olyan erős gyógyszereket kap, hogy amit megtanult reggel, azt délre elfelejtette :(.  Nagyon sajnálom szegényt. Az itteni háziorvosunk szerint senni remény a rendbejövetelére, otthon meg elkezdték a volt apósomék a leszázalékolását. Holnap, vagyis 27-én lesz 36 éves.......

    előzmény:
    lenardmira (1)
    2012-07-24  14:46
  3. 2012. július 26. 09:1453.

    A srác közelebb áll az autizmushoz, mint a ps-hoz.

    Neurolgiai vizsgálatokkal igazolható is lenne. Ha megfigyeled az arcot és a vonalakat, vannak jellemző elváltozások, amik nem sp., hanem idegi defektus okán alakultak ki.

     

    Én remélem a legjobban, hogy tévedek.

    előzmény:
    semiramis (50)
    2012-07-25  21:31
  4. 2012. július 26. 09:2854.
    Helyzthetik korlátozó gondnokság alá, ott van döntési joga.
    előzmény:
    semiramis (46)
    2012-07-25  16:12
  5. 2012. július 26. 09:3755.
    Ezt miből gondolod?
    előzmény:
    kukacapja (53)
    2012-07-26  09:14
  6. 2012. július 26. 09:4456.

    Ne viccelj már apja!

    Ne kezdjetek el már diagnosztozálni egy kép alapján! Ezt még egy oros sem teszil és úgy tudom, hogy egy pszichiátrián hoszabb idő telik el, mire kimondanak egy iylen diagnózist. Ahhoz sok viszgálatra és megfigyelésre van szükség.

     

     

    Mindenesetre ha autista, akkor mindjárt jöhet a delfinterápia...arra hasznos.

    előzmény:
    kukacapja (53)
    2012-07-26  09:14
  7. Torolt_felhasznalo_639070
    Torolt_felhasznalo_639070
    2012. július 26. 10:4957.
    Hát ... arc ,vonalak jellemző elváltozások egy fénykép alapján .
    Csak nézz és ... ez is egy idegi effektus okán kialakult asszociáció amit egy kép látványa produkál .
    előzmény:
    cabron (55)
    2012-07-26  09:37
  8. 2012. július 26. 12:4558.
    Ha az lenne, aminek vallja magát. tudná... ;-)
    előzmény:
    cabron (54)
    2012-07-26  09:28
  9. 2012. július 26. 12:4659.

    Nincs jelentősége.

    Én csak egy hülye mérnök vagyok... a vuduról meg letiltotak :-D

    előzmény:
    cabron (55)
    2012-07-26  09:37
  10. 2012. július 26. 12:4860.

    Ha vicceltem volna, azt írom:

     

    Mi az, feldobod semmi, leesik semmi?

    előzmény:
    Kalliopé (56)
    2012-07-26  09:44
  11. Torolt_felhasznalo_368791
    Torolt_felhasznalo_368791
    2012. július 26. 12:5861.
    0x0 = ?
    előzmény:
    kukacapja (60)
    2012-07-26  12:48
  12. 2012. július 26. 13:2262.
    0/0=?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_368791 (61)
    2012-07-26  12:58
  13. 2012. július 26. 13:5063.

    elvben.

    gyakorlatban ezt a gyam (vagy a ra nyomast gyakorlo BARKI) ugy jatssza ki, ahogy akarja. 

     

     

     

    aptya, egyreszt (joreszt) nem ertek egyet a foto elemzesevel. masreszt - es itt es most ez a fontos:

     

     

    nem gondolom, hogy

     

    1. fotok alapjan kellene diagnosztizalni

     

    2. mindezt nyilvanosan kellene tenni

     

    es nem vagyok meggyözödve arrol sem, hogy egyaltalan jogositvanyod van barmifele diagnosztizalashoz. ergo: ne tedd.

     

     

     

    a fiut nyilvan többen, több helyen, sokszor vizsgaltak. induljunk ki tehat abbol, hogy a diagnozis helyes (ez mellesleg az elözö topikban leirtak alapjan egyertelmü).

     

    tökeletesen erthetö (minden diagnozisnal, egyebkent), hogy az anya megoldast keres. az, hogy rossz helyen tapogatozik, nem nagy baj. az mar inkabb, hogy ragaszkodik ehhez es csak ehhez. mert az idö telik, es a fiu egyre rosszabb allapotban lesz a hiabavalo varakozas alatt...

    előzmény:
    cabron (54)
    2012-07-26  09:28
  14. 2012. július 26. 15:3364.
    Gondoltam hoyg valami iylesmivel foglalkozol..imádom a matematikusokat, informatikusokat, és a mérnököket..Felállítanak egy egyenletet, és gyorsan megoldják, kiszámolják, mi baja x embernek...
    előzmény:
    kukacapja (59)
    2012-07-26  12:46
  15. 2012. július 26. 15:4565.

    ezert az egyertelmüsegert neha irigylem öket. 

     

    (vagy mint Hofi monda egykor: "a sebesz, az igen! az azt mondja, levagtam, akkor tenyleg levagta, ott mese nincs...")

    előzmény:
    Kalliopé (64)
    2012-07-26  15:33
  16. 2012. július 26. 15:5966.

    Én amúgy nagyon tisztelem őket, a logikus gondolkodásuk miatt. Nekem ez sosem volt sajnos erősségem.

    Volt már aki azt mondta, hoyg az emberi élet előáálítása teljesen mesterséges úton nagyon egyszerű feladat, egy egyszerű egyenlet az egész..

     

     

    Hofinak meg igaza van , a sebészek már bizony ilyenek..

    előzmény:
    semiramis (65)
    2012-07-26  15:45
  17. 2012. július 26. 17:4267.

    Jobb az orvos?

     

    Az orvos egy halmazból tippel, hogy mi baja x embernek. Ha szerencséje van, akkor játszhat újra. Emögé is betennél 4 mosolygós arcot?

     

    Ez a mondat semiramisnál is ki fogja verni a biztosítékot, de ez inkább a szakmai hiúságnak köszönhető, mintsem (a mérnökök által igencsak kedvelt) tények vizsgálatának.

     

    Játsz velem egy egyszerű példán keresztül:

    Vegyük mondjuk egy tünetegyüttest: bal arc félteke felduzzadt, mindkét szem véreres, beteg elmondása szerint egy meleg nyári napon tett hosszú autózás utánmásnap reggelre duzzadt fel az arca. Fogában többszörös amalgám tömés van a duzzadt oldalon, torka piros, a beteg elmondja, hogy valami folyást észlel a torkában, főleg ha hanyadt fekszik, kicsit fájlalja a fülét a duzzadt oldalon. Beteg elmondása szerintismert allergiája nincs.

     

    Ilyen tünetekkel automatikusan a háziorvost keresed fel.

     

    10-ből 5 allergiát fog mondani, és allergológushoz küld. Gyanú az amalgám allergia. Kezelés: Ca injekció és ellergia elleni gyógyszer felirása.

     

    10-ből 9 sinusitist állapít meg. Kezelés: antibiotikum.

     

    Egy mérnök nem tippel. Kenetet vesz a torokból, csináltat egy vérképet.

    Aztán dönt.

     

    A példában szereplő betegnek valóban sinusitise volt. Csak vírusos. Ennél fogva az antibiotikum teljesen hatástalan. Az allergia elleni gyógyszer viszont lohasztja a nyálkahártyát, amely az oedemás állapottól fel van lazulva , így a vírusok akár agyhártyagyulladást is okozhatnak, amibe belehalhat. Emellé még ilyen állapotban melléékhatásnak keletkezhet érrög képződés az allergiás gyógyszertől, ami stroke-ot okozhat.

    Egyéb kisebb szövödménye lehet ennek a félrekezelésnek egy sima nyirokrák is.

     

    Ez a fenti nem egy egyedi eset.

    Azt írja a fáma, hogy pld a daganatos betegeknél a legtöbb esetben már késői stádiumban látja orvos a beteget. Tudod ebben az állításban nem kis csúsztatás van. A fenti példához hasonló diganózisok a legtöbb esetben fellelhetők a betegeknél.

     

    Tudod egy hentes rossz helyen vág el egy kolbászt, nem történik semmi. Ha egy orvos, az nagy gáz. Pont ezért kellene nem rutinból dolgozni, nem tippelgetni tapasztalatok alapján.

     

    Nálunk (mérnököknél) van egy mondás: A mérnök halála a rutin.

     

    Ha a példát erősnek érzed, teszteld le, biztos van ismerős orvos a közeledben...

    előzmény:
    Kalliopé (64)
    2012-07-26  15:33
  18. 2012. július 26. 17:4568.

    Csak csendben kérdem, hogy a CT, UH, MR, röntgen nem fotó?

     

    Mert ezek alapján diagnosztizálnak. Ebben az országban egy kezemen meg tudom számolni azon orvosok számát, akik pld MR-t profin olvasnak. A közelünkben lakik pld a legjobb UH-s doki (ny-e-ban oktatja az uh diagnosztikát).

     

    Ha én tévedek, nincs baj. Ha ők tévednek a fotók alapján, akkor nagy baj van. Ha a srácnál tévedtek, belaáthatatlan a következménye, ezt tudnod kellene, hisz ismered a gyógyszereket...

    előzmény:
    semiramis (63)
    2012-07-26  13:50
  19. Torolt_felhasznalo_639070
    Torolt_felhasznalo_639070
    2012. július 26. 18:5069.
    Az orvosi bürokrácia útvesztőiben már sokan elkallódtak . Sok beteget ismertem kik egyik klinikáról a másikra vándoroltak és diagnózis nem született . Patológián kiállítottak egy papírt a végső kerekről s ennyi .
    Mert minden szervi alkatrész más szekcióhoz tartozik és sokszor kerül kezelésre a mellékvágány és az igazi okot meg gyógyszeres kezelések elfedik .
    előzmény:
    kukacapja (67)
    2012-07-26  17:42
  20. 2012. július 26. 19:0570.

    Nem bántani kívántam őket. Nem egyszerű a helyzetük.

    Sokszor a vizsgálatok elmaradásának a támogatási rendszer is oka. Sajnos sokszor a rutin.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_639070 (69)
    2012-07-26  18:50
  21. 2012. július 26. 19:0871.

    többnek gondollak annal, minthogy ilyen nyilvanvaloan nevetseges valaszt adj.

     

    1. a fiunak NEM ct-jet es NEM mri-jet lattad. sima fotokbol, tudas nelkül vontal le hamis következteteseket. 

     

    2. mri-t - sajnos - meglehetöst ritkan hasznalnak pszichiariai diagnosztikahoz. nem keverendö a neurologiai diagnosztikaval. 

     

    3. sem sima fotok, sem mri/ct elemzesehez nem ertesz, tehat tökmindegy, milyen fotot latsz az adott ferfirol, nem tudsz diagnosztizalni es nem is dolgod. tehat ne tedd. tippeles-szinten se.

     

    4. amit en latok a kepen, azt te nem. mindazonaltal nekem sem elegendö csak par fotot latni. neked meg aztan plane nem. (en sem latnam a statikai hibat a terveiden, de nem is kotyogok bele!)

     

     

    igen, en tudom, mi az ara a tevedesnek.

    neked viszont - tudas hijan - sem modod, sem okod azt feltetelezni, hoyg a kezelöorvosok tevednek. 

     

     

    es nem, nem neveznem kisebb bajnak, ha 200 ember meghal azert, mert te felreterveztel egy bevasarloközpontot vagy lakohazat. (az teny, hoyg egyertelmübb.) 

    előzmény:
    kukacapja (68)
    2012-07-26  17:45
  22. Torolt_felhasznalo_639070
    Torolt_felhasznalo_639070
    2012. július 26. 19:4672.
    "minthogy ilyen nyilvanvaloan nevetseges valaszt adj." - én meg téged gondoltalak annál többnek ,hogy ilyen degradáló megjegyzéseket pufogtatsz .

    "Bety, kedvelem, amikor bölcseket mondasz. sajnos ez az utobbi idöben igen ritkan fordult elö. ellenben egyre többször kotyogsz olyanba, amihez nem ertesz, sokadszor nem erted a többi hozzaszolas mondanivalojat, valamint gunyoskodsz ott, ahol annak semmi keresnivaloja.

     

    menj kicsit pihenni. kezdesz nagyon faraszto lenni. " - S mindezt a nagy tudás nevébe ?

    Terapeuták tisztába vannak a degradáló megjegyzések hatásaival és nem használják ezzen dolgokat népnevelési célzattal .
    Arra visszont kitünőek ,hogy a  nagy tudású itt a saját feszültségét levezethesse

    előzmény:
    semiramis (71)
    2012-07-26  19:08
  23. 2012. július 26. 19:5073.

    ezazért ennyire nem egyszerű...

     

    Én pl. nem háziorvoshoz mennék, hanem kapásból a gégészhez, ő meg valószínűleg szükség esetén küldene további vizsgálatokra, a ct elég hamar, első körben szóba jönne..(részemről speciális eset vagyok, okom lenne rá, hogy azonal betámadjam  gégészt..)

    Ezek azért nem anyira kis snassz tünetek..

    Tapasztalatom alapján ennél sokkal kevesebb tünettel a ct-n kötök ki..

     

    Tudom én, hogy sok a rossz tapasztalat, és orvosa is válogatja, hogy mit mennyire vesz komolyan, én is látok rossz példákat, de többségében enynire nem sarlatánok..

    Amúgy ha az allergológiára küldik, ott is vannak bizonyos vizsgálatok, amiket végigfutnak..

     

    Van ismerős orvos a közelemben, mert egészségügyben dolgozom, úgyhogy rendesen körül vagyok véve velük.

    előzmény:
    kukacapja (67)
    2012-07-26  17:42
  24. 2012. július 26. 20:1974.

    A gégész számára nincs tünet. Egy piros torokra és kis fülfájásra nem fog tudni mit mondani.

     

    Nem mondtam egy szóval sem, hogy sarlatánok.

    Azt viszont mondom, hogy a mai orvostudomány tüneteket kezel legfőképp. Nem okokat keres.

     

    Csak két esetben van az ok keresve:

    1. A beteg nem nyugszik, és addig megy, míg megvan

    2. Amikor a beteg állapota kellően súlyossá válik.

     

    Azért kötsz ki ct-n, mert ennek valószínűleg egy ilyen tünetegyüttesnél van körelőzménye. Pld pajzsmirigy...

    Egy átlag halandó simán pm rákkal kerül oda. Az meg nem persek alatt alakul ki.

     

    Még egy dolog. És mielőtt boncolgatnánk a kijelentést, nem én mondom. Nekem egybahangzóan több itthon és kint is elismert doktorok mondták: Itthon jó diagnoszta, mint a fehér holló. És egyikük sem az orvosi oktatásban, vagy az egyén képességeiben látja a hibát...

    A beteg számára viszont a legfontosabb a pontos diagnózis.

    előzmény:
    Kalliopé (73)
    2012-07-26  19:50

Címlap

top