Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mirena spirál okoz hízást

Napsugár42
Létrehozva: 2012. július 21. 22:45
Sziasztok! Vannak tapasztalataitok testsúlygyarapodás terén, ami a Mirena hormonspirál felhelyezése óta nyilvánvaló? 46 éves vagyok, nincs már ösztrogéntermelésem, a hízás  tünetet kivéve elégedett vagyok vele. Levetetni nem tanácsolja az orvos, mert elősorban anno a vastag nyálkahártya okozta vérzészavarok miatt tette fel. Igaz lehet, hogy ennek a hormonja nem okozhat puffadást, hízást? . Írjatok ez irányú tapasztalataitokról. Köszi.
  1. 2012. július 21. 23:002.

    elvben igen, mert a spiral hormonja ott hat, ahol azt leadja. gyakorlatban ez az elmelet - mas faktorok belepese miatt - nem mindig igazolhato.

     

    VISZONT

    ha gondjaid vannak az inzulinnal, nem kellene mas hormont belekeverni a jatekba, mert a hormonok hatnak egymasra (es nem kizart, hogy ez a kulcsa a problemadnak, termeszetesen pro vagy kontra). ENDOKRINOLOGUST kerdezz! 

    előzmény:
    Napsugár42 (1)
    2012-07-21  22:45
  2. 2012. július 22. 09:473.

    Nekem már a második  miréna van fent (nem, nem az első mellé, mielőtt az okoskodók belekötnek). AZ elsőnél tapasztaltam hízást, DE: mint azóta kiderült IR-em van és csak véletlen egybeesés volt ez. Most a másodiknál 10 kg-ot fogytam-IR diéta, gyógyszer-tehát kicsi az esély, hogy a mirénától híztam volna!

    Ahogy semi írta, menj egy alapos endokrinológushoz és ne hagyd magad! Az első dokit én is otthagytam, mert csak az íróasztal mellől, ásítozva írt fel gyógyszert, ami kevésnek is bizonyult, mert azóta a dupláját kell szednem.

    (ja, és 40 vagyok, a hízást 35 év körül tapasztaltam)

    előzmény:
    Napsugár42 (1)
    2012-07-21  22:45
  3. 2012. július 22. 10:204.
    En hiztam tole. Levetettem, es par honap alatt le is ment az a par kilo.
    előzmény:
    Napsugár42 (1)
    2012-07-21  22:45
  4. 2012. július 22. 12:315.
    Nekem is okozott egy-ket kilo hizast, de ami vegkepp betette a kaput,hogy felboritotta a hormonhaztartasom. Panikoltam utana, ami eltartott egy-ket evig meg.
    előzmény:
    Napsugár42 (1)
    2012-07-21  22:45
  5. 2012. július 22. 14:246.

    En viszont megcäfolom.

    3. eve van fent es soha jobban nem ereztem magam, länykoromban nem voltam ilyen vekony.

     

    Csupän attol hizunk, amit megeszünk.

     

    Szenhidrätra es cukorra figyelj, rendszeres mozgäs, sport.

     

    Es mindegy, hogy spiral van, vagy nincs.

    Nem attol fogsz hizni.

     

    Csodäk nincsenek, regen meg en is hittem bennük, hogy majd magätol megoldodik minden.

    Ma mär nem hiszek bennük, teszek ellenük.

     

    Nekem a Mirena 101%os jo tapasztalatot hozott, minden teren.

    Keves rövid ideig tarto verzes, nagyon enyhe görcs elötte, neha van mellfeszüles, neha nincs, es nincs vele napi baj, elfelejtem, nem felejtem.

     

    A kerdesed viszont a hizäsra iränyult, en mellette az eletmod vältoztatäsommal 8 kg-ot fogytam is, tartom is a sulyom.

     

    sok sikert!!

  6. 2012. július 22. 14:297.

    Na ja, csak Te egy jó tizessel fiatalab vagy a topikindítónál, így a menopauza szele meg se legyintett még, míg a topikindítónak már nincs ösztrogéntermelése (sem).:-(

    Nem összehasonlítható az állapototok.

    előzmény:
    hektorka (6)
    2012-07-22  14:24
  7. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2012. július 22. 16:578.

    Az ösztrogéntermelés leállása hízást okoz, ha van mirena, ha nincs. 

     

    (én nem híztam tőle, de szintén menopauza előtt) 

    előzmény:
    Werbunga (7)
    2012-07-22  14:29
  8. 2012. július 22. 17:049.

     

    igen, attol hizol, amit megeszel. de a megevett taplalek feldolgozasat es raktarozasat a hormonok iranyitjak. a hormonok azonos sziszteman belül dolgoznak, igy termeszetesen hatnak egymasra. akkor is, ha te ezt nem hiszed. es ez nem vitatema, hanem teny. 

     

     

    előzmény:
    hektorka (6)
    2012-07-22  14:24
  9. 2012. július 22. 17:5210.

    Ez így van. A menopauzával felszed az ember pár kilót.

    Egyszer valaki úgy magyarázta, hogy a peteérés-menstruáció egy csomó energiát felhasznál, és ha ugyanannyit eszel amikor már nincs peteérés, akkor simán meg lehet hízni, mivel több tápanyagot viszel be, mint amennyire szüksége van a szervezetednek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_760877 (8)
    2012-07-22  16:57
  10. 2012. július 22. 18:1411.
    Nekem is a klimaxos panaszokra teték fel kb.12 évvel ezelőtt.Azóta persze már levették.Nekem nagyon bevált!Előtte már megajánlották a méhkivételt is az állandó erős,rendszertelen vérzések és az e miatt végzett curettage-k miatt. Én semmi mellékhatást nem tapasztaltam.Nem híztam egy dekát sem.Igaz pont abban az időben kezdtem el ismét aktívan mozogni egészen más okok miatt.
  11. 2012. augusztus 2. 10:3912.
    Nekem fél éve tettük fel, egyszerűen csak kényelmi szempontból, mégiscsak jobb nem menstruálni annyira. Ha már spirál, akkor legyen ez. Megjegyzem az előzőekkel nem volt semmi bajom, GoldLilly volt. És bizony azt tudom mondani, hogy már a felrakás utáni napokban olyan iszonyatos szénhidrát éhségem volt, hogy na. Valamint rendesen feszült a mellem is. Fél év alatt felszedtem 8 kilót, úgy, hogy nem zabáltam és teljesen normális súlyról indultam. Úgyhogy én egy hónapja levetettem, mondván 49 évesen talán már csak nem leszek terhes... Az orvosom csináltatott egy hormonvizsgálatot, amiből kiderült, hogy a közelében nem vagyok a menopauzának (mondjuk nincs is semmi tünetem), viszont az uh és a vele egyidőben levett hormonok szép kis ovulációt mutattak... Persze ennek én örülök (szeretem az ösztrogénemet ), csak hát azért még jobb ha vigyázunk, nehogy befigyeljen egy kisbaba Úgyhogy én azt gondolom, hogy igenis van akinél hízást okoz, nem vagyunk egyformák. A levétel után egyébként másnap menstruáltam, nem akarom részletezni, de nem igaz, hogy ott sorvadozik a nyálkahártya... csak szegény nem tudott leválni. Persze ez lehet csak azt mutatja, hogy nem mindegy, meglévő peteérés mellett teszik-e föl. Fene tudja, de ez is olyan: van akinek bejön, van akinek nem.
    előzmény:
    Napsugár42 (1)
    2012-07-21  22:45

Címlap

top