Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

30 év után elmenjek?

LL
LL
Létrehozva: 2012. június 10. 23:16

30 év után elmenjek? Férjem mindig ivott, nem keveset, este.  Ezen a télen már tarthatatlan volt, esténként 2 üveg bor is lement. Minden este. Hétvégén még több. Semmi értelmes programra nem lehetett rávenni, maximum buli a bartainkkal vagy borvidéki látogatások.  A második pohár után én már kerülöm, ilyenkor nincs miről beszélnünk, régebben ücsörögtem mellette, próbáltam korlátozni, elkerülni ujabb üvegek kinyitását, de már nem megy. Mostanában csak ült, néha magában beszélt vagy gesztikulált. Nagyon zavart ez az önpuszitás, megfenyegettem, otthagyom, ha igy folytatja, lássa be, hogy alkoholbeteg, akkor lehet ellene tenni.  Azóta  nagyon ellenséges lett velem, napokig nem szólt hozzám. Vezető beosztásban dolgozik, délelőttre azért összeszedi magát, munkáját elvégzi.  Most új kolleganő került oda, azóta örült fogyókurába kezdett, ezotéria felé fordult, furcsa lett, mintha változni akarna, de nem hiszem, hogy a mi életünk javitása érdekében. Zárkozott, titiolózó. Azt mondta, ha el akarok menni, segit. Mi a jobb, magány vagy ami ezután jön?

Címlap

top