Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

A nagy lélektárs-teszt

Nők Lapja Cafe
Létrehozva: 2012. március 5. 11:50
A szerelmed a lélektársad, vagy vele csak később találkozol majd? Tesztünk segít eldönteni, hogy hányadán álltok egymással. Kattints a képre!

Tovább a cikkre...
  1. 2014. október 10. 19:5088.

    A lelkitárs a világ legfelszabadítóbb élménye. Egységérzés. Mivel nagyon hasonló személyiségek vagytok, ezért lehet, hogy néha meg nehéz egymás mellett, főleg ha érzékenyek vagytok, de ha nem áll közétek valami hatalmas akadály, akkor mindig egymásra találtok. És ahogyan értek, fejlődtök, egyre veszélytelenebb és tudatosabb lesz egymás közelsége és segítitek a másik fél fejlődését. Mellette eltűnnek a gátlások és a formalitások, tudod, hogy bármit megtehetsz, mert ő is ugyanazt tenné. Mintha ikrek lennétek. És meg is teszitek, közösen… Ugyan úgy beszéltek, ugyan olyanok az elképzeléseitek a világról, és még a kisugárzásotok is hasonló.  Csak a felszíni dolgok eltérőek. Nincs fogható ahhoz az érzéshez, amikor egy ilyen ember közelében vagy. Mikor egymás társaságában vagytok, az energiáitok összeadódnak és egyesülnek...

  2. 2012. október 3. 20:3987.

    Ízlések és pofonok

    nekem nem létezik ezo-izé

    nem létezik lélektárs

    s ha vki anna is mondja magát és a nyakamba akar ülni, attól el fogok futni

    Jó hosszú lábat kell majd növesztenie ahhoz,hogy beérjen....

    Ha meg beér, rosszul jár, mert a legrosszabbik formámat fogom mutatni  eszébe ne jusson itt rámakaszkodni....

     

    Rühellem, ha vki beleugat az életembe, dirigál meg ilyesmi....

    El nem tudom képzelni, mi olyan érdekes ebben a párososdiban.

     

    Rövidtávú jáéknak talán elmegy nagy ritkán, de évekig ugyanazt a pofát elviselni meg bámulni....unalmas.

    előzmény:
    Nők Lapja Cafe (1)
    2012-03-05  11:50
  3. 2012. október 2. 18:1486.

    Hát,nálunk is bizarul nézne ki!Ember úgy néz ki mint egy maffiózó, ha elkezdene enyelegni,megkérdezném mennyit költött,vagy mit tört össze.Az elején nekem furcsa volt,hogy bárhová mentünk,a párok bújtak össze,puszilgatták,simogatták,gerlicézték egymást,mi erre képtelenek vagyunk.Úgy gondoljuk,ami közöttünk zajlik,az csak ránk tartozik,nem szoktuk demonstrálni.Ez alól kivétel hogy az utcán,vagy bárhol lazán összekulcsoljuk a keuzünket,még akkor is ha máshová nézünk,figyelünk.

    Nemrég voltunk együtt egy ugyan ilyen párral,egyből éreztem hogy ők is összetartoznak,noha nem falták egymást. De az évődések közepette vágni lehetett a szeretet,és a jókedvet.És olyan poénok szaladgáltak a levegőben,beszólások,amitől más párok már egymás torkának ugrottak volna.

    Lehet hogy az az igazi romantika távol áll az ilyen pároktól?

    Néha megvan az esti gyertyafény,füstölők,nagy összebújások,de nem csinálunk belőle rendszert.Azt is alig hallottam tőle hogy szeret.Nem is igénylem,látom a nézésén.Még amikor dühös,akkor is,pedig az félelmetes.

    előzmény:
    hutchi (84)
    2012-10-02  17:58
  4. 2012. október 2. 18:0185.

    Kösz,értem,valahogy én is így gondoltam.

    Deee,még egy kérdés.Mi a különbség az ikerláng,és a lélektárs között?

    Írtad hogy nálatok ikerláng,tudsz valamit írni hogy miben nyilvánul meg?Mennyiben más,vagy mit tudom én,érted?Erről még nem hallottam így,ritkább?

    előzmény:
    hutchi (83)
    2012-10-02  17:49
  5. 2012. október 2. 17:5884.

    egyebkent mi sem vagyunk romantikus alkatok 

    előzmény:
    Alinee2 (81)
    2012-10-02  17:37
  6. 2012. október 2. 17:4983.

    Ha jol emlekszem Popper Peter mondta, hogy az ember elete soran kb 2-3 emberbol valhat az a bizonyos IGAZI a szamara. Sztem azert mert kb 2-3 szerelmi lelektarssal talalkozik az atlagember az elete soran, de van aki csak eggyel, van aki 5-tel es van aki eggyel sem.....

     

    Sztem az elet "ertelme" a tanulas, a fejlodes, van olyan lelektars akivel epp mas az eletutunk, tehat ha talalkozunk is max egy-egy rovidtavu tapasztalatszerzesre csak, de vannak akik egy eleten at elkisernek csaladtagkent, egy barati vagy egy szerelmi kapcsolat soran.  

    előzmény:
    Alinee2 (77)
    2012-10-01  22:10
  7. 2012. október 2. 17:4082.

    Na én a Kígyó és keresztet nem olvastam!

    Pilizóta meglepődne,a drágám elment hobbyzni,és mégsem vagyok lelkibeteg hogy itt hagyott egyedül.

    előzmény:
    hutchi (80)
    2012-10-02  17:36
  8. 2012. október 2. 17:3781.

    Na most itt álljunk meg egy kicsit.

    Az édi bédi,tündi bündi,lila rózsaszín,mézes mázos feltételezést már többször írtad.

    Egy kapcsolat nem erről szól,miért következtettél arra,hogy nekünk ez jutott?A nekünket nem szó szerint értem,hanem a lélektársakra általában.

    Ami ránk vonatkozik:a vacsoránál szeretjük látni hogy mit eszünk,a gyertyafény megengedett,ha áramszünet van.Nem eszünk illedelmesen az asztalnál,egyikőnk általában áll,mászkáluk,lökdösődünk,konyharuhával csépeljük egymást,néha kést tartunk a másik torkához,és sokat nevetünk.Megjegyzem,normálisak vagyunk.Moziba nem járunk,mert a filmeket szeretjük kényelmesen nézni,csámcsogunk ha kedvünk tartja,kimegyünk slozira,esetleg egymásra cuppanunk,miközben a kabátunk kint lóg ingyér a saját fogasunkon.A hobby pedig olyan mint a szex.Egyedül is jó,de megosztani valakivel még jobb.

     

    Az ezo izében pedig nem kell hinni,nem azért van,hanem mert létezik.

    Tudod,mégis mozog a Föld.

     

    előzmény:
    Pilizota (79)
    2012-10-02  16:23
  9. 2012. október 2. 17:3680.
    Sztem meg a Kigyo es Keresztben ir a kapcsolatarol. A szeretetkonyvet pedig en nem olvastam, sajnos en sem ismerem minden muvet.....
    előzmény:
    Alinee2 (76)
    2012-10-01  22:07
  10. 2012. október 2. 16:2379.

    Jól vagyok. Nyugisan. Szeretek egyedül lenni.

    Nem vagyok hősszerelmes típus.

    A mézmázos vallomások meg ilyesmi nem az esetem. Nézek az illetőre, hogy mi a baja. Talán lázas? Vagy szichésen sérült, hogy ilyen édibédi dolgokat dumál?

     

    Csóóók, a romantikához nincsen ézékem, sőt kifejezetten untat az, ami másokat lelkesít - pl a gyertyafényes vacsin bealszok. Moziba a film érdekel, nem a fogdosás - ha meg a film érdekel, felőlem meg is zöldülhet az, aki éppen akkor mellettem ül.

     

    A hobbijaimat nem szeretem másokkal megosztani. Az én dolgom. akörítés helyett beszéljen majd az a néhány kiadvány.Annyi bőven elég sztem.

     

    Az ezo-izékban sosem hittem - nekem túl lila ez. Néha  még nevetségesen lila is...

    előzmény:
    Alinee2 (72)
    2012-10-01  21:34
  11. -1-
    -1-
    2012. október 2. 09:5778.

    Én mondjuk nem foglalkozom azzal, hogy van-e illyen-olyan társulás, de amit írsz, arra azért reagálok.

     

    Ugyanis az, hogy te a valóságot látod, az csak azért fals, mert azonnal utalsz arra, hogy a megalkotott személyek az írásaidban nem tesznek ezt meg azt.

     

    Ha nem vagy kapcsolatban, akkor hogyan tudsz egy kapcsolatról valós képet alkotni a magad számára?

    előzmény:
    Pilizota (68)
    2012-10-01  20:25
  12. 2012. október 1. 22:1077.

    Na,ez amit írsz hogy több szerelmi kapcsolatban is meg lehet találni,érdekes.

    Szóval létezhet?

    És akkor miért hogy az egyiket megkapjuk,vele élünk,a másikat miért nem?

    Nem véletlenül kérdezem.Filóztam már rajta,de úgy gondoltam csak egy létezhet szerelemben.

    előzmény:
    hutchi (75)
    2012-10-01  22:02
  13. 2012. október 1. 22:0776.

    Akkor tényleg félreértettem!Annyira azért nem mélyedtem bele.Müller Péternek nem minden írását olvasom,de kedvelem.A szeretetkönyvet viszont kiolvastam tőle,abban volt hogy ki kell érdemelni egy kapcsolatot?

     

    Hmmm,már fáradt vagyok.

    előzmény:
    hutchi (74)
    2012-10-01  21:55
  14. 2012. október 1. 22:0275.
    lehet azert hasznaljak kevesen az ikerlang kifejezest mert ritkabb mint egy lelektarsi kapcsolat......amit irsz a lelektarsakrol sztem is igy van, az embernek van tobb lelektarsa, akar egy eleten belul is talalkozhat tobbel: csaladtag, barati vagy akar tobb szerelmi kapcsolat is lehet lelektars-kapcsolat....
    előzmény:
    Alinee2 (73)
    2012-10-01  21:42
  15. 2012. október 1. 21:5574.

    felreertesz, nem azt irtam, hogy fejlettsegi fok fuggo lenne az hogy talalkozik-e az ember az ikerlangjaval, hanem, hogy tulkepp talalkozhatunk akarmikor vele akar fiatal lelekkent is, csak az idosebb lelkenel pl harmonikusabb az egymasratalalas, es a kapcsolat is. 

     

    Olvastam en is egyebkent amit Muller Peter irt, de szamomra az az elmelete, miszerint kierdemelni kell egy ilyen kapcsolatot, reszben megdol, mert sztem nem kerdemles kerdese. 

    előzmény:
    Alinee2 (73)
    2012-10-01  21:42
  16. 2012. október 1. 21:4273.

    Ja igen,nem kiérdemlés,hanem tényleg fejlettségi fok,oké...

     

    Biztos hogy vele élsz,a láng szót kevesen használják.

     

    Na,az amit sokan vallanak,hogy a vonzalom elmúlik...háááát.

    Ismerek egy idős házaspárt,80 körüliek. Egy szóval nem mondanám hogy szerelem van közöttük,de hogy jóval több,az biztos!Annyira jó nézni őket,ahogy kézen fogva vezetgetik egymást,szépen,kedvesen beszélnek egymással,és amikor valamelyik beteg,látni a társa szemében a mély fájdalmat.

    Na most ha az a teória igaz lenne,hogy a szerelem elmúlik,lélektárs pedig nincs,akkor minek vagyok tanúja sokszor a két idős láttán???

    előzmény:
    hutchi (70)
    2012-10-01  21:11
  17. 2012. október 1. 21:3472.

    A lélektárs nem azt jelenti,hogy mindent együtt kell csinálnotok.

    Egyszemélyes hobbyd van,oké,sok embernek egyszemélyes.

    Külön utakon lehet járni e téren,az nem gond.

    A lélektárs inkább az,akit őszintén érdekel a hobbyd, ha mesélsz róla,ha lélekben átéli azt amit te.

    Érthetővé teszem.

    A páromnak két olyan hobbyja is van,ami abszulúte nem nőies.De,engem érdekel ha mesél róla.Sőt,néha vele megyek.Neki is jó érzés,nem zavarja.

     

    Nagyon furcsán írsz,boldog vagy?

    Bennem olyan benyomást keltesz,hogy csak úgy éldegélsz a világban,viseled a sorcsapásokat ami rád lett mérve,és nem lila-rózsaszín,de egyenesen sötét szemüvegen keresztül látsz mindent.

    Én például még soha nem használtam a páromra azt a kifejezést hogy bámul,meg sem fordult a fejemben hogy ilyesmit mondjak rá.Neki sem.

     

    Te nem olyannak látod a dolgokat,amilyenek valójában,hanem egy torz üvegen keresztül.

    Megkockáztatom,hogy nem mi látjuk a környezetünket jónak,nekünk megfelelőnek,hanem esetleg te túl rossznak.

    De ne félj,nem hinném hogy te meg fogod találni a lélektársad,amiatt nem kell aggódnod hogy majd mit is kezd vele.

     

     

    előzmény:
    Pilizota (68)
    2012-10-01  20:25
  18. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. október 1. 21:2971.
    Honnan tudod, hogy melyik a valóságos? Honnan tudod, hogy másnak mi a valóság és mi az önbecsapás?
    előzmény:
    Pilizota (68)
    2012-10-01  20:25
  19. 2012. október 1. 21:1170.

    nos a tesztet en meg nem teszteltem le, hogy jo-e de allitolg en az ikerlangommal elek immaron 15 eve :) 

    ez nem feltetlen kierdemles dolga, mert minden a tanulasrol, a fejlodesrol szol, ahogy az ikerlang megtapasztalasa is.  

     

    ja es, Pilizota, a vonzalom nem mulik el :) ha merges vagyok ra akkor is szeretem, es amikor eloszor lattam akkor is ugy ereztem "ismerem", es habar meg tudjuk idonkent egymast lepni, nincs csalodas hisz "ismerjuk" egymast, ahogy sajat magunkat......... 

     

    Egyebkent tobb lelektars van, ikerlang viszont allitolag egy. A lelektarsakat is "ismerjuk". Sztem a lelek kora annyiban befolyasolja az ikerlang vagy lelektars kapcsolatokat, hogy mennyire tudjuk harmonikusan megelni oket. Tehat pl egy oreglelek kapcsolatban esetleg kevesebb mar a vihar, a bonyodalom, mint amikor meg fiatalabbak a lelkek es ugy kerulnek ossze.....mar ha hisz az ember az ilyesmiben.....

    előzmény:
    Alinee2 (62)
    2012-10-01  10:32
  20. 2012. október 1. 20:5069.

    pont errol van szo, hogy MINDENKI ugy latja a dolgokat amilyenek valojaban, csak elternek a tapasztalatok.....ugyhogy hiaba magyarazod, hogy a rozsaszin kod meg vonzalom elmulik azoknak akiknel ez nem mulik el......ugyhogy sztem maradjunk annyiban, hogy szamodra mulik el mindig a vonzalom, szamodra ez a valosag...

     

    ez olyan, hogy ha pl vki soha eleteben nem latott narancsot annak magyarazhatod, hogy ilyen a narancs meg olyan, vagy elhiszi, hogy egyaltalan letezik vagy sem....Te igy lehetsz ezzel a lelektars dologgal, meg lehet nem talalkoztal ilyennel.... 

    előzmény:
    Pilizota (68)
    2012-10-01  20:25
  21. 2012. október 1. 20:2568.

    Jah-részemről meg maradok abban, hogy inkább lássam a dolgokat olyannak, amilyenek azok valójában.

     

    Lélektárs nem kell - mit csináljak vele? Csupa egyszemélyes hobbim van! Leültetem talán, és mondom neki, hogy amíg elvayok, ddig nézegessen? Hát az marha izgalmas lesz neki!....Meg nekem is...amikor bámul és húzza a száját jobrameg balra...

     

    Az irogatásban meg olyan álmot gyártok, ami elszórakoztat egy darabig, mint afféle hobbi. De az hóttbiztos, hogy kitalált karaktereim nem fognak kiugrani a papírról és ott édelegni nekem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (67)
    2012-10-01  20:08
  22. Torolt_felhasznalo_118041
    Torolt_felhasznalo_118041
    2012. október 1. 20:0867.

    Ja, valószínű sok ilyen szerelmes verset olvastam, elhittem  ezt a sok "hazugságot" és magamévá tettem ezt a hitet... Ha már így felvilágosítottál a száraz tényekről.... akkor engedd meg nekem, hogy tovább éljem ezt a "hazugságot" magamnak és éljek eme rózsaszín ködben... asszem így maradok és élem le az életem...

     

    És mi van akkor ha azok a kutatók csapnak be és hiszed el a hazugságait azoknak, akik azt írták nem létezik az örök vonzalom, így zavarva össze az emberiséget... mert hát azé sokan vagyunk, valamivel falhoz kell vezetni az embereket... 

    De nem tagadom, hogy létezik az a tipusú ember akinek ilyen nem adatik meg, vagy nem létezik... de tudd, hogy mindennek létezik az ellenkezője is...botorság lenne nem elhinni, vagy nem észre venni...

    Nem csak a Te elméleted létezik, bármennyire is fájó, ha egyáltalán a tiéd ez, vagy valahol olvastad...

    Tudod ilyen alapon,  mindenki csak olvas valamit és azt hiszi el amit ő maga akar, ha én így vagyok, akkor Te is...és így tovább! 

    Nem találunk ki magunk már semmit, kitaláltak helyettünk már mindent... a kérdés, hogy ki milyen utat választ ami már szintén megvan... 

    előzmény:
    Pilizota (65)
    2012-10-01  18:56
  23. 2012. október 1. 18:5966.

    Büddi=büdi=büdös Büddi az én szlengemben.

     

    Szójátékok betűcsere-alapon

     

    pl szerelem-szaralom

    kicsapongás-picsakongás

    idd ki a bilit vagy vidd ki a bilit

     

    nem mindegy...

    előzmény:
    Rena__ (59)
    2012-09-30  19:54
  24. 2012. október 1. 18:5665.

    Az örök vonzalom egy jó kis mítosz.

    Költők, irodalmárok hazudgálnak róla.

    Mint szerző én is, de tisztában vagyok azzal, hogy ez csak illúzió.

    Az irodalmárok foglalkozása történetek ktalálása/hazudása/prózai dolgok kiszínezése. Szórakoztató az ilyesmit olvasgatni, de nem árt tudni, hogy mindez kiemelten a fantázia szüleménye.

     

    De aki hisz ebben a lila ködben, annak eggségére....hülyítse magát - csak ne sírjon akkor, amikor a "valóság felüti rút fejét".

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_118041 (61)
    2012-10-01  06:23

Címlap

top