Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hajegyenesítés-keratinnal

Bubimano
Létrehozva: 2011. június 21. 19:00

Brazil keratinos tartós hajegyenesítés röviden: ez egy olyan eljárás, melynek során keratint juttatnak a hajba, az eredmény pedig sima, egyenes egészségesen fénylő haj 3 hónapon át... Jól hangzik, nem?

 

Ha van köztetek olyan, aki már csináltatott magának ilyen kezelést, kérem, hogy ossza meg tapasztalatait. Elsősorban a végeredmény és a tartósság érdekelne.

 

Köszi 

  1. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. szeptember 15. 18:5076.
    Ebben egyetértek... Általában amúgy is ennyibe szoktam magamnak kerülni, a legtöbbször lazán foglalkoznak a hajammal vagy két órát..
    előzmény:
    ezjóvégre (74)
    2012-09-15  18:29
  2. 2012. szeptember 15. 19:3077.

    Figyelj: a keratin nem vegyi anyag. :) A haj pedig nem élő szervezet. A fejbőrre pedig nem tesszük az anyagot.

     

    (ezt a simított hajat simán lehet göndöríteni, pont ez a lényege a kezelésnek, simítod a felszínét, de kezelhető utána normálisan)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (75)
    2012-09-15  18:44
  3. 2012. szeptember 15. 19:3978.

    Úgy látom, neked bevált.:)

    Abban tudnál esetleg segíteni, hogy a  Lisap Ultimate is megfelelő minőségű-e? Ismered esetleg? Elvilleg ez is keratin.

    előzmény:
    ezjóvégre (77)
    2012-09-15  19:30
  4. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. szeptember 15. 20:2879.

    Tényleg nem az, a keratin albuminoid és nagy mennyiségben tartalmaz ként...

    A bőrünk pedig eléggé élőnek nevezhető és nem nagyon kensz föl Te a hajra semmit, ami egyáltalán ne érintkezne a fejbőrrel..

     

    Tulajdonképpen mi zavar? Az, hogy én nem akarom kipróbálni ?

    Ha ajánlhatom, nézd meg az összetevőket. Az összes kozmetikumunk, a hajfestékektől a regeneráló balzsamokig, minden amit magunkra kenünk, mind, mind vegyszereket tartalmaz...

     

    Milyen hülyeség ez már, hogy ebben nincs vegyszer ???  Jesszusom! Szerintem ezek után inkább ne ragozd tovább...

    előzmény:
    ezjóvégre (77)
    2012-09-15  19:30
  5. 2012. szeptember 15. 21:1480.

    Javaslom tanuld meg helyesen értelmezni a leírtakat!

     

    Én nem vagyok ennyire bio, hogy órákig tanulmányozzam az arckrémem összetételét pl.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (79)
    2012-09-15  20:28
  6. 2012. szeptember 15. 21:1781.

    Nekem igen :)

    Sajnos nem tudok segíteni, nem ismerem. A lisap termékei szerintem alacsonyabb minőséget képviselnek.

    Ettől még lehet jó, de én még nem hallottam, hogy bárki használta volna.

    előzmény:
    bogi1 (78)
    2012-09-15  19:39
  7. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2012. szeptember 16. 14:3682.

    Azt gondolom, hogy éppen az én értelmezésemmel nincs baj. Természetes, hogy véded az érdekeid, hiszen Te ebből , azaz vegyszerek használatából élsz...

     

    Ráadásul nem nagyon kell nézegetni az összetevőket, minden értelmes mai ember tisztában van a kozmetika ipar visszásságaival, de ami a fodrászatra vonatkozik, azzal azért illene tisztában lenned, felesleges jobban mérgezni a vendégeket és magadat, mint amennyire kénytelen vagy.

     

    Engem nem kell győzködnöd, de ha ennyire ragaszkodsz a vélt igazadhoz, mint kutya a konchoz, nem sok vendéged marad egy idő után...Ez eléggé ellenszenves tud lenni.

     

    Ahelyett, hogy engem győzködsz, talán inkább gondolkozz el ezen.

     

    előzmény:
    ezjóvégre (80)
    2012-09-15  21:14
  8. 2012. szeptember 16. 15:0283.

    Nem szeretnélek meggyőzni, isten ments! a vendég el tudja dönteni, mi jó neki és mi nem, ahogyan azt is mivelóhajtja mérgezni magát.  Csak ismételni tudlak: nem ismersz és nem ismered a munkámat....nem ismered, követem-e a mindennapokban a fodrászati ipar fejlődéseit.

     

    Nekem bőven elegendő az a visszajelzés, amit a vendégektől kapok.

    ( Úgy gondolom, az egyre növekvő számuk engem igazol :)

     

     

    Nem állt szándékomban a szívedbe lopni magamat :)

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (82)
    2012-09-16  14:36
  9. 2012. szeptember 17. 23:0684.

    Hát ezt szomorúan olvasom.:(

    De köszönöm, hogy válaszoltál .

    Azért még remélem, hogy jön valaki pozitív tapasztalatokkal....

     

    előzmény:
    ezjóvégre (81)
    2012-09-15  21:17
  10. 2012. szeptember 18. 14:3685.

    Én is voltam tartós hajegyenesítésen, a Brasil Cacau-s verzión. Soha olyan egyenes nem volt a hajam, mint az első 2-3 hétben, még vasalóval se lehetett olyan egyenesre megcsinálni. Viszont szörnyen szopott gombóc fejem volt... Kb. 1 hónap után kezdett fokozatosan kimenni a hajamból. Most vagyok 2 hónapnál, a hajam még mindig egyenesnek mondható, de már nem ugyanolyan, mint az elején. Viszont sokkal könnyebben formázható, és tartja is a formáját. Korábban ha kivasaltam, és ráesett egy csepp eső, már úgy néztem ki, mint aki belenyúlt a 220-ba.

    További pozitívum, hogy nagyon puha, selymes lett tőle a hajam, azóta sokkal kevesebb pakolást kell használnom. Szerintem ápol, legalábbis a hajam jobb minőségű lett tőle.

     

    Viszont kicsit tényleg büdös, és a fodrász szerint van, akinek csípni szokta a szemét (én ilyet nem tapasztaltam). A fejbőrömet kicsit csípte az anyag.
    További negatívum, hogy szerintem nem tart 3 hónapig a hatása, ahogy mondják.

  11. 2012. szeptember 18. 14:5986.
    szia.nekem olaszorszagban csinaltak meg a hajam ezzel a termekkel,mar masodszorra,de szerintem legeloszor nem  Brasil cacau volt,mert az nagyon csipte a szememet.masodszorra nem csipte egyaltalan,es mas volt a szine is meg az allaga is a keratinnak.de 100%-osan nem bizom meg a termekben igy sem,mert sokan azt allitjak hogy brasil cacau kozben megsem az..megkerdezhetem hogy milyen szinu a keratin mivel irtad hogy te is ezt hasznalod?nekem bevallt es nagyon szep lett tole a hajam,csak sajnos Olaszorszagban ketszer ennyibe kerul mint amennyit te irtal..ezert ha van modom hazautazni es otthon csinaltatni Magyarorszagon akkor inkabb otthon csinaltatnam meg.te merre fele dolgozol?Budapesten?koszonom elore  is a valaszodat.udv.
    előzmény:
    Marjanka (40)
    2011-08-05  20:55
  12. 2012. szeptember 18. 15:0487.

    szia.

     

    en mar ketszer is megcsinaltattam,igaz abban nem vagyok biztos hogy mind a ketszer Brasil cacau-t hasznaltak,de mindketto eredmenyevel elegedett voltam.nekem vekonyszalu melirozott szoke hajam van ami konnyen gondorodo es nagyon szaraz szalkas,es a keratinos kezelessel nagyon szep fenyes puha es egeszseges hajam lett.valoban 3 honapig tart,de ez azert hajtipustol is fugg am. nem tudom mennyire karos van aki azt irja rakkelto..de nem erdekel,manapsag mar minden rakkelto amit eszunk iszunk minden.szerintem nem karosabb mint egy akarmilyen hajfestek,vagy dauerviz.soot!ettol nem megy tonkre  ahaj hanem szep es egeszseges lesz.

    előzmény:
    Bubimano (1)
    2011-06-21  19:00
  13. 2012. október 2. 15:1888.
    Sziasztok. Valaki tudna segiteni, hogy honnan tudnám beszerezni Lisse Design termékeket. Előre is köszönöm.
  14. 2012. október 25. 16:4489.

    Sziasztok, nagyon érdekes ez a kezelés, nem tudtam, hogy ilyen sok ember küzködik ezzel a problémával ami párás időben történik például a hajjal.

     

    Ezen a weboldalon sok rosszat olvastam a kezelésről: http://velvet.hu/trend/2011/09/18/brazil_haj/, pontosabban a formaldehid -ről ami miatt elbizonytalanodtam.

     

    Tud valamelyikőtök egy másik megoldást a vasaláson és a brazil krémen kívül??? :)

     

    Köszi


    Claudia

     

     

  15. 2012. november 13. 17:5990.

    Sziasztok!

     

    Fodrász vagyok,és kb 1 hónapja dolgozom a Lisse design hajsimító és keratinfeltöltő termékkel.

    láttam, hogy sokan nem tudják káros-e vagy milyen is lesz a végeredmény ezután. ezért leírom.

    Így van,nem mindnkinek ugynaugy reagál a haja,  a leglátványosabb nyilván a lestrapált, festett vatta szerű hajon látható érezhető és valóban szép egézséges és életteli lesz, de félrértés ne essék ez nem hajegyenesítés, az csak a mellékhatása  a terméknak, mivel feltölti keratinnal a hajszálakat ezért sima hatású lesz a haj, Nekem is meg lett csinálva 2 hónapja a hajam szőke festett , hosszú és roncsolt volt, most sima és egézséges még minig és nagyon élvezem:)Nem káros a szervezetre, és bármennyiszer alkalmazható, igaz ez pénztárcafüggő is.Az ár valóban 9-25ig terjed, nálam baráti:)

    Én is készítem, ha érdekel valakit , vagy kérdése lenne akkor irjon itt vagy :cellerhaj.hu a weboldalam 

     

    előzmény:
    Rubint (88)
    2012-10-02  15:18
  16. 2012. november 15. 12:5991.

    Sziasztok! 

     

    Nekem tegnap előtt csinálták meg, de ahogy olvastam a hozzászólásokat, furcsálltam, hogy mindenkinek kivasalták a keratinos dologgal! Nekem csak simán rákenték, az a neve, hogy Dikson Keratin Action, rajta volt 15 percet, közben néha átfésülte, lemosta, rátett egy fixálót ismét 15 percre, majd gőzbúra megint 15 percre, és körkefével egyenesre szárította. Most nagyon aggódom, hogy esetleg átvertek... Örülnék, ha egy szakértő megnyugtatna!

     

    Nem vagyok elájulva az eredménytől sem, nekem eredetileg alig hullámos a hajam, csak rettentően károsodott a sok szőkítéstől, meg nagyon vékonyszálú és sprőd, főleg párás időben... Reméltem, hogy fényes, egészséges, légy esésű lesz, ahogy írjátok, de egyelőre ezt nem tapasztaltam. Majd lehet, hogy az első mosás után veszem észre, ha én szárítom.

     

    Ráadásul 3 napig nem moshatok hajat, ami nekem egy kész kínszenvedés, mert naponta meg kell mosnom annyira zsírosodik. És a szopott gombóc effekt nálam is fennáll! :D

     

  17. 2012. november 15. 15:2592.

    Itt bizony van vasalás menet közben is.... A fodrászom is azt mondta, hogy 6-7-szer kell átmenni egy tincsen. Én jövő kedden megyek, kíváncsi vagyok, milyen lesz...

    Megkérdezhetem, hogy mennyibe került?

    előzmény:
    Dorkaaa (91)
    2012-11-15  12:59
  18. Torolt_felhasznalo_556958
    Torolt_felhasznalo_556958
    2013. január 8. 19:5193.
    Érdekel valakit a Lisse Design keratin terápiához való anyag? Mind a 4 fázis megvan. Sampon, keratin, hővédő, hajkondiciáló!!!!!!! Csináld saját magad otthon!!!!
    előzmény:
    Bubimano (1)
    2011-06-21  19:00
  19. 2013. február 1. 18:2494.

    Sziasztok!

    Tegnap voltam Lisse Design-os egyenesítésen, szép sima lett a hajam a hajvégeket kivéve, azok sajna eléggé össze-vissza állnak, mint előtte :/ A tartósságáról majd még később írok. Olyan kérdésem lenne viszont, hogy a fodrász azt javasolta, hogy használjak szulfátmentes sampont, ami sajnos elég drága, így gondolkodóba estem, hogy megéri-e az árát. Mit gondoltok, ti milyen sampont használtok?

  20. 2013. február 4. 10:3295.

    Szia Eszti!

     

    Nekem is szulfátmentes sampont javasolt a fodrászom. Nem tudom te mennyiért találtál, de náluk 300 ml 4.900 Ft körül volt.

     

    előzmény:
    horvatheszti (94)
    2013-02-01  18:24
  21. 2013. február 4. 17:5296.
    Akkor én még viszonylag olcsón találtam fodrászkelléles boltban, 250 ml 2300 Ft.
    előzmény:
    KarakVuk (95)
    2013-02-04  10:32
  22. 2013. július 16. 22:3297.

    Szia,

     

    nekem nemrég lett a hajam Lisse Design-nal kezelve. Nem volt valami egészséges a hajam, de egész jól tudtam különdböző termékkel kezelni.

     

    Most azonban a kezelés után egyik része nagyon sima, a másik - főleg a fedőhajak - pedig szinte vatta szerűek. Korábban ez ennyire nem volt érezhető. És igaz hogy messziről összhatásban simábbnak tűnik a hajam, és jobban is kezelhető mosás után. De minden fesülésnél a végéből apró darabok törnek le

     

     

    épp azért csináltattam meg ezzel a hajamat, hogy jobban tudjon nőni, ne törjön le a vége, mert épp a fedőhajam az amelyik szinte sosem akar megnőni. És most láthatóan törik, vatta szerű.

     

    az a kérdésem, hogy te mint fodrász tudod-e hogy el lehet ronta a Lisse design kezelést?

    Mert nekem úgy tűnik, hogy a kevésbé károsodott hajam sokkal szebb lett, de a már eleve porózus hajvégek, fedőhajak, borzalmasak lettek.

     

    Lehet hogy nem tett rá a fodrász elég anyagot?

     

    Most mit tudok csinálni? Sosem volt ilyen a hajam, ha levágatom vállig érőből nagyon rövid lesz, de nagyon idegesít hogy vatta az egész teteje.

     

    Használom a sampont és balzsamot is, de valami pakolást kéne találnom ami kompatibilis ezzel. Van rá esély hogy idővel javul a helyzet, vagy az olló az egyedüli megoldás?

     

    Köszi!

    előzmény:
    zadrika (90)
    2012-11-13  17:59
  23. 2013. szeptember 16. 17:3398.

    Szia.

    Ne haragudj, de nem bírtam megállni,hogy ne szóljak hozzá.

    12-es középiskolai tananyag:

    A bőr és a hajak keratinból épülnek fel. 

    "A haj Keratinból épül fel. Ez ugyanaz az anyag, mint amiből a köröm, szarv, pata, karom áll, de a struktúra nem ugyanaz. A Keratin 18 féle proteinból áll (amino acid), közülük a legtöbb a kéntartalmú cisztin, ami a hajnak rugalmasságot kölcsönöz."

    Szóval először olvass utána. Üdv. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_256863 (79)
    2012-09-15  20:28
  24. Torolt_felhasznalo_256863
    Torolt_felhasznalo_256863
    2013. szeptember 16. 17:5499.

    Szia ! ... nem hiszem, hogy zavarna, hogy nem álltál ellent magadnak. Itt bárki hozzászólhat bármihez.

     

    Szerintem Te csak egy részletet ragadtál ki az egész beszélgetésből. Amit írsz azon nincs min vitatkozni és azon sincs amit én írtam........, de a lényeg lemaradt számodra.

     

    Ezer éve volt, nem nagyon akarnám visszavenni a fonalat, ne haragudj.

    Üdv Neked is !

    előzmény:
    tsakbetti (98)
    2013-09-16  17:33

Címlap

top