Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hétköznapi ebédek

Laura-1
Létrehozva: 2009. december 17. 07:17

Lehet, hogy csak nekem jelent gondot a mindennapi főzés, de bizony mindannap fejtörést okoz, hogy mi is kerüljön az asztalra.

Olyan társakat keresek, akik szívesen megosszák velem egyszerű, gyors, és változatos receptjeiket.

Így kora reggel, hogy esetleg még aznap elkészíthető legyen.

Mondhatnátok, hogy vegyek elő egy szakácskönyvet, de az nem olyan, mintha "személyesen" megdumcsiznánk.

Tegnap például rakottkáposztát készítettem, amit sikerült alaposan elsózni, (tán szerelmes a szakácsné )

Így mára ki kell találnom valami mást.

 

Szép napot kívánok mindenkinek

 

Laura

 

 

 

  1. 2014. május 29. 13:2224026.

    Kedves Edit!

     

    A sok zugolvaso egyike vagyok.

     

    Jo,  hogy ismet itt vagy. Olvastam a balesetedrol, orulok, hogy meggyogyultal, s tovabbi javulast kivanok.

    Nagyon szivesen olvastalak mindig, jokat fozol a csaladodnak. Biztos Ok is orulnek felepulesednek. 

     

    Kisunokad nagyon aranyos. 

     

     

    A tejfolos cseresznyes suti receptjet leirnad ide?

     

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24024)
    2014-05-28  20:42
  2. 2014. május 29. 22:2524027.

    Köszönöm drága isziri 

     

    A mai napom nem úgy indult mint szerettem volna, így reggeli után kicsit visszafeküdtem. Mivel tudtam, hogy főnöm kell valamit, - legalább levest, mert a tegnapi cseresznyés-tejfölös pitéből volt maradék - így felkeltem és egy tárkonyos ragulevest főztem. A kertbe van friss tárkonyom, nagyon finom lett. 

    Aztán egyszer csak jött az egyik ismerős és hozott egy zsák borsót, no gondoltam mára meg van az elfoglaltságom. Kifejtettem, majd alig, hogy összetakarítottam, kopognak. Jött Taxi bácsi és hozott még egy zsák borsót. Így az én laza napom borsófejtésből állt.

     

    Azt hiszem valami "kiváló dolgozó" érmét kéne magamnak venni, mert én se bíztam benne, hogy mind a két zsákkal ki tudom fejteni.  

    Holnap már csak zacskózni kell, mert arra már nem volt erőm. 

     

    További szép estét kívánok!  

    előzmény:
    isziri (24025)
    2014-05-29  11:47
  3. 2014. május 29. 22:3924028.

    Kedves utazó, köszönöm a biztató szavakat. 

    Én is nagyon szeretnék meggyógyulni, bár tudom már a "régi" nem leszek többé. Nem csak a baleset miatt, hanem azóta elszállt a fejem felett ismét egy év, idősebb is lettem. 

     

    Természetesen leírom a cseresznyés-tejfölös pitét, mert nagyon finom és gyorsan készen van. A legtovább a cseresznye fejtése tart.  

     

    Tejfölös-cseresznyés pite: 

     

    Hozzávalók: 30 dkg rétesliszt, 3 tojás, 25 dkg porcukor, 1 csipet só, 1 vaníliás cukor, 1 sütőpor, 1 citrom reszelt héja, és fél citrom leve, 3 dcl tejföl - 20 %-os - 

     

    70-80 dkg fejtett cseresznye, 2 evőkanál porcukor, 1 teáskanál őrölt fahéj, 1 kávéskanál őrölt szegfűszeg. 

     

    Elkészítése: A tojásokat a porcukorral habosra keverem, majd bele a citromhéj, citromlé, pici só, tejföl, vaníliás cukor, mikor jól össze van keverve, akkor bele a sütőporos rétesliszt. Közepes tepsibe öntöm, és rárakom a fűszerekkel összekevert cseresznyét. 180 C fokos, előmelegített sütőbe, tűpróbáig sütni. Én egyszer megfordítottam. 

     

    Nagyon finom, bár én az első adagnál kifelejtettem a tejfölt, de úgy is jó. Tejföllel viszont sokkal lazább.  

     

    További szép estét kívánok!  

     

    előzmény:
    utazo (24026)
    2014-05-29  13:22
  4. 2014. május 30. 12:1624029.

    Szia Sarapod!

     

    Nem is tudod, itt hányan szurkoltunk neked, hogy felépülj és végre jöjj azokkal a szép képekkel és ínycsiklandó receptekkel. Te vagy a topik szíve. Meg persze Oldalas. Hogy van a felesége? NEm tudjátok?

     

    Sarapod: imádom a képeidet nézegetni. Szinte érzem a pitéd ízét én is a számban.  Kérlek, ne hagyj magunkra minket! 

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24028)
    2014-05-29  22:39
  5. 2014. május 30. 17:1224030.

    Köszönöm, és látod már jövök mindig. 

     

    Ma főzésről nem tudok beszámolni. Reggeli után kivasaltam, majd bementem a városba. Vásárolni kellett pár dolgot, és a barátnőmnek vittem be borsót. Vettem pár banánt is a tartóra. Aztán elmentem az orvoshoz, mert mint írtam még nem vagyok 100 %-os, bár lehet nem is leszek. 

    Hétfőre kaptam dopplerre időpontot, mert a jobb lábam nagyon dagad, még a mindennapi vízhajtózás mellett is. A gyomrom is eléggé fáj, de a tükrözést köszönöm még nem kérem. 

    Holnap a nagy fiam fog bográcsba főzni, így holnap se tudok főzésről írni, ha csak annyit nem, hogy csinálok a marhapörkölthöz - közkívánatra - tarhonyát és savanyúságot fogok vinni hozzájuk. Bár lehet sütök leveles vajas tésztából egy gyors harapnivalót.  

    Vasárnap pedig a párom osztálytalálkozójára megyünk. Mióta megöregedtek azóta minden évbe tartják. Mindig más más osztálytársa szervezi, most valahová messzire megyünk, sajnos nem tudom hová.  

    A héten sütöttem kelt kalácsot, szilva lekváros kiflit, kakaós kalácsot és magamnak pár darab sörkiflit. 

     

    Oldalas feleségével beszéltem telefonon már vagy 2 hónapja. Ismét kellett neki vizsgálatokra járni.  

    előzmény:
    Büdike (24029)
    2014-05-30  12:16
  6. 2014. május 30. 20:4024031.

    Ennyi borsot kifejteni egyszerre nem kis munka. 

     

    A mennyisegert egy nagyon kicsit  irigyellek,  nagyon szeretem  borsot.

     

    A pite receptet koszonom, elmentettem, hamarosan meg is csinalom. 

     

    A tarkonyos raguleves szinten a kedvencem, igy adtal holnapra egy levesotletet. Melle meg csinalok kakaos kalacsot.

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24027)
    2014-05-29  22:25
  7. 2014. május 31. 01:1224032.

    Nagyon jó a banánfád!  Tök jó dekorációid vannak! Nem is beszélve, a csodás kertedről meg a virágaidról! Unokádhoz is gratulálok! Hogy kívják a kicsit? Emlékszem, mikor a fiad esküvőjéről posztoltad a képeket, most meg már az unoka is megvan! Megy az idő, de szerencsére csak a környezetünk öregszik 

     

    Nem lehet, hogy refluxod van és ezért fáj a gyomrod?  A lábdagadás sem jó, pláne vízhajtó mellett. 

     

    Azért az nem semmi, hogy több, mint 2 hónapig voltál kórházban. Gondolom, a végén már nagyon unatkozhattál. Renult-od még megvan? Kinek a hibája volt a baleset?

     

    Marika remélem jól van. Jó lenne, ha Oldalas is jelentkezne!

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24030)
    2014-05-30  17:12
  8. 2014. május 31. 14:5924033.

    Üdv. és kellemes szombat délután! 

     

    A banántartót akciósan vettem, 350 Ft volt. A kertemre büszke vagyok, de van is vele meló. Igaz szívesen csinálom, csak erőm legyen hozzá. 

     

    Az unokám neve Lia csak így röviden tömören. Imádom, most is együtt voltunk a nagy fiaméknál ebéden. Délelőtt bab úszásra vitték, amit nagyon, de nagyon élvezett. 

     

    Hétfőn majd többet tudok a "lábamról" a gyomrom pedig még egy kicsit maradjon nyugodtan  mert el szeretném a tükrözést kerülni. 

    Tudom, hogy nem fáj, mert már volt, - volt 3 fekélyem - de ha lehet inkább kihagynám ezt a fenséges érzést.  

     

    Nincs már meg a Renault, sajnos azzal karamboloztam és totálkáros lett.  Most egy kis Toyota RAV4-sem van, szokjuk egymást.  Ez a kép a kórház udvarán készült, mert mikor vették még bent feküdtem. Minden balesetnél a vétlen szenved, - 106 napig voltam kórházba - aki okozta még csak be se jött megnézni. Ja és már nagyon sok balesete volt, most is csak egy évre vették el a jogosítványát, hol ott örökre kellett volna. 

     

    További szép szombatot kívánok.  

     

     

    előzmény:
    Büdike (24032)
    2014-05-31  01:12
  9. 2014. május 31. 15:0524034.

    Szia  

     

    Tudod télen jó lesz majd a borsó, meg a két menyemnek is adok belőle. Már három család élvezi az "ellátásom".  

     

    Ma a nagy fiaméknál ebédeltünk, bográcsba főzött marhalábszár pörköltet, én csináltam hozzá - kérésre - tarhonyát és vittem savanyúságot. 

     

    Volt még egy kis cseresznyém, abból gyorsan sütöttem egy cseresznyés clafoutist, majd nem el is fogyott mind.  

     

    Bajba vagyok én is a főzéssel, mert a párom egyre jobban "válogat" legszívesebben  - mint régen - győri kekszen élne! 

     

    Jövőhéten valamit újkrumpliból kéne csinálni, mert van még fejes saláta és el kell használni.  De lehet a végén egy tojásos nokedli lesz. Nem megfőzni kunszt már manapság, hanem kitalálni, hogy mit is. 

    További szép szombatot kívánok!  

     

     

    előzmény:
    utazo (24031)
    2014-05-30  20:40
  10. 2014. május 31. 17:2024035.

    Sziasztok!

    Örömmel látom, hogy éledezik a topik.

    Edit! Kívánok minden jót, örülök, hogy túl jutottál ezen a borzalmas időszakon. Már csak jobb jöhet!!

    Valahogy kicsit lemaradtam a dolgokról, de szívből gratulálok az unokádhoz. Nagyon szép baba. Ő a kisebbik fiad kislánya? A nagyobbik fiad? Már ha nem vagyok túl kíváncsi...

     

     

    Ma egy egyszerű túrós-kapros kelt tésztát sütöttem. Voltak még maradékok, így elkopott minden. Holnap borsó leves lesz, de hogy mi még, az talány. Vagyis a férjem hozott csülköt, úgyhogy csülökpöri az lesz, de  valamit még ki kellene találni, én valahogy most nem kívánom a csülköt.

     

    Rám jár a rúd mostanában, lassan fél éve fáj a térdem, sajnos eléggé meg vagyok így kötve.  Volt egy időszak, amikor csak mankóval tudtam járni. Most sem sokkal jobb, de már nem kell mankó. No de nem panaszkodom...

     

     

  11. 2014. június 1. 20:1824036.

    Szia Kata 

     

    Sajnálom, hogy neked is fájnak a térdeid? Nagyon jó hatással van az ízületi fájdalmakra a kurkuma. Próbáld ki, egy próbát megér!

     

    Én is úgy vagyok mint a cigányok, mert annyi rossz volt már, most jót várok!  

    A kisebbik fiamnál van kislány unokánk, a nagy fiamnál pedig egy "lízingelt" unokánk van.  Őt hozta a fiam barátnője, de nagyon szeretem őt is. 

     

    Tegnap se főztem, és ma se. Már el fogok lassan felejteni. Írtam már azt hiszem, hogy tegnap a nagy fiaméknál volt bográcsozás, ma pedig osztálytalálkozón voltunk. A páromnak volt a középiskolás osztálytalálkozója, már nagyon sokadik.  

    Volt tárkonyos csirke ragu leves, és sültes tálak, de minden volt rajta. Rántott - töltött húsok, sült kacsa - csirke, rántott gomba, karfiol, velő, bacconba tekert csirke máj, ami hirtelen eszembe jutott. Volt még rizi bizi és petrezselymes burgonya mellé. Valamint finom vegyes vágott savanyúság. A sort csoki torta zárta, ja és a zene!  

    Hosszú volt a nap, messze is kellett menni, szóval így is jól elfáradtam. De végül jó volt a régi ismerősökkel találkozni. Jövőre pedig sikeresen ránk testálták a találkozó megszervezését, csak úgy önkéntes alapon, mint ahogy régen a Gulágra mentek. 

    Nekem közbe ismét hoztak egy zsák borsót, holnapi program már meg van. Talán, hogy stílusos legyek, borsófőzeléket fogok főzni. 

    Abból a kevésbe cseresznyéből, amit ismét kaptam, egy jó kis puncs dzsemet csinálok, mert elrakni kevés, megenni sok. Így lesz belőle 1-2 üveg dzsem.  Ja és a program miatt elmaradt a tojásos nokedli is. A saláta meg lassan felmagzik a fiaméknál. 

    További szép estét kívánok!  

     

    előzmény:
    PNE-KATA (24035)
    2014-05-31  17:20
  12. 2014. június 1. 23:0024037.

    Isten hozott újra Editke!!!

     

    Az igazat megvallva, most már újból van miért jönni, olvasni, nézni a képeket. Nagyon lassan telt el az a sok nap, gondolom. A fő, hogy jobban vagy, ahogy látom, főzöl-sütsz, tehát elemek feltöltve. Az unokád csodaszép, karakteres kis arcocskája van. Az én Keresztlányomat is Liának hívják. :)

     

    Azért, hogy a Fiadék  elköltöztek, attól még készülnek Nekik a finom falatok! És mindamellett tessék pihenni még sokat. Majd mennék borsót fejteni, ha itt laknál közel. :) 

     

    Januárban megműtöttek engem is és most már erősítek, próbálok egyre messzebbre jutni. Szerencsére jól sikerült, bár most az én lábam is dagad, holnap valami Venorutont kéne kiváltanom, de nagyon nem szeretek gyóccert látni....

     

    Hogy főzzünk is: Tegnap a telken grilleztünk, felavattuk a Párom kis grillezőjét, amit még szülinapjára kapott. Készült hagymás-olivás pácban tarja, fokhagymás-olivás-szőjaszószos pácban csirkemell, hozzá paradicsom-lilahagyma-mozarella saláta volt, meg itthon sütött kenyérke. Ma pedig egy jó fazék húsleves, brassói és újkrumpli volt az ebéd, fejes salátával.

     

    Ma is sütöttem kenyérkét: ez lett az új szerelmem, megkértem a Zuramat, kapcsolná be a sütőt 230 fokra....megtette...alsó sütésen...kenyérke be...sütő még mindig nem melegszik rendesen...mire észrevettem, szénné égett kenyerem alja. Meg is kaptam a magamét: "Arra kértél, kapcsoljam be. Nem? Bekapcsoltam!"

     

    -Csak a tanulság kedvéért. A Pasiknak korrektül kell fogalmazni, mer nem pékek.-

  13. 2014. június 2. 12:1924038.

    Egy évre vették el a jogsiját? Hát nem is tudom, mit írjak. Mi kell ahhoz, hogy egy olyan személytől megvonják a jogsit aki közveszélyes!? De nagyon menő az új autód! Pajzsmirigyeddel ha jól emlékszem is volt gond, ugye? Most azzal hogy állsz? Csak azért kérdezem, mert nekem is vannak problémáim.

     

    Kellemes hetet kívánok nektek! Gyertek, olyan jó olvasni titeket!  

     

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24033)
    2014-05-31  14:59
  14. 2014. június 2. 15:0624039.

    Szia bubakert 

     

    Téged mire műtöttek? Igazat megvallva én se szeretem a gyógyszereket, de van amit nem lehet elhagyni. 

    Mind a két fiam a faluba lakik, csak külön házba. Egyik kb 600 méterre, a másik kb. 800 méterre.  

    Igen, nekik is küldök mindig valamit, mert most én ráérek és gondolom örülnek a késznek.  

    Pihenek is - mert muszáj - de azért amit tudok megcsinálok úgy módjával.

    Megyek és fejtem a borsót, mert most hozták a 3. zsákkal. Meg egy hatalmas - 20 literes - vödör cseresznyét. No most érzem úgy, hogy összecsapnak a fejem felett a hullámok.   

    Kenyeret nem sütök, nem lenne kifizetődő. A párom általában nagy kiflit eszik, én meg - a cukrom miatt - napi 2 korpás kiflit.  

    A férfi népet pedig ne mutasd be nekem!   

    előzmény:
    Bubakert (24037)
    2014-06-01  23:00
  15. 2014. június 2. 15:0824040.
    Bocsi  nem meggy, a 3. zsák borsó! 
    előzmény:
    Bubakert (24037)
    2014-06-01  23:00
  16. 2014. június 2. 15:1324041.

    Ennek a gyereknek már volt annyi balesete, meg iszik is, kábítózik is, de jó "pénzes" helyre született. Mindenki azon csodálkozik a városba, hogy még egyáltalán van jogosítványa. De ezt teszi a pénzt. 

     

    A pajzsmirigyemre szedem a gyógyszert, bár most a kórházba átállították másikra. De mikor hazajöttem - rá egy hónapra - visszaállíttattam az összes gyógyszerem, mert a régiekkel jobban voltam. 

    Megyek és kezdem fejteni a borsót, mert lassan kiváló borsófejtő érdemérmet fogok kapni. 

     

    A kisautóm meg szokom, egyre jobban szeretek vezetni, pedig a baleset után azt mondtam soha többé.  No megtanultam, hogy "soha ne mondd, hogy soha".  

     

    A nagy vödör cseresznyét is ki kell fejtem, ma hosszú lesz a nap.  

     

    előzmény:
    Büdike (24038)
    2014-06-02  12:19
  17. 2014. június 6. 09:3224042.

    Ide jutottam végre. Borsónk még nincs, de meggyet kaptam én is közben, sütöttem meggyes pitét, esti kelesztéssel croissant-t, gyermeknek reggelire. Azt hitte kenyér lesz megint, kifejtette, hogy az már unalmas...Ennyit a meglepetésről, amit Kamasz gyermekednek kieszelsz. :)

     

    Editke, most a másik lábfejemet műtötték, szétszedték és összerakták újból. Nagyon jól sikerült, így remélhetőleg megszabadultam a bokaficamoktól. Csodát tett velem ez a Jóember, minden napon megköszönöm Neki eztán. Igaz a combjaim még gyengék, 5 hétig az ágyat nyomtam gipszben, de a gyógytorna legalább olyan sokat számított, folytatom is. 

     

    Szép hétvégét Neked és minden kedves Főzőstársnak!

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24040)
    2014-06-02  15:08
  18. 2014. június 6. 16:5824043.

    Jobbulást kívánok, mert tudom mi az a kórházi ágyat nyomni! Hol műtöttek? Örülök, hogy jól sikerült a műtéted. 

    Én még croissant-t soha nem mertem sütni, mert olvastam, hogy eléggé bonyolult. Így inkább neki se kezdtem, feladtam a kezdés előtt. 

     

    Itt még csak a korai meggy érett. De most már kezd a rendes is érni, és első dolgom lesz, hogy főzzek régi krumpliból gombócot, amibe belül meggy van, kívül meg mák! Nagyon finom, próbáld ki.  

     

    Holnapra van maradék, és délelőtt megyek a tündérkirálnyőmmel babaúszásra. Már alig várom! Nagyon szeret fürdeni.  

    Ma sütöttem meg azt hiszem az idei év utolsó spárgás quichéjét, mert a spárga már lemenőbe van. 

    Vasárnap a kisebbik fiamékhoz vagyunk ebédre hivatalosak, teljesen el vagyunk kényeztetve. De azért én sütök nekik valami cseresznyés vagy meggyes sütit. A múl vasárnap a nagy fiaméknál voltunk, oda is vettem sütit. 

     

    Jobbulást kívánok és kellemes hétvégét!  

     

     

    előzmény:
    Bubakert (24042)
    2014-06-06  09:32
  19. 2014. június 7. 19:2724044.

    Akkor Nálatok jól telik a hétvége! A spárga nálunk már fagyasztóban várja az ínségesebb időket. :) Nem bonyolult croissant-t sütöttem, ez még nekem is sikerült. Megpróbálom bemásolni a receptjét. Ma palóclevest főztem, esszük amíg tart, petrezselymes fasírtot újkrumplival, meg már hétvégére vegyes gyümölcsszószt. Holnap grillpartyra megyünk, oda majd Waldorf salátát viszek.

     

    Pécsett műtöttek, és már elég régen, januárban, de tudod, lassan jön vissza minden.

     

     Expressz croissant 2. - reggelire recept

    hozzávalók / 4 adag

    70 dkg liszt

    140 g joghurt (natúr)

    2 dl tej

    1 kk só (nálam 2kk volt)

    4 ek cukor (nálam csak 2 ek volt)

    2 db tojás

    5 dkg élesztő

    25 dkg vaj (hideg)

     

    Aki az édeset szereti, az töltheti csokikockákkal is, vagy amivel szereti. Tényleg csak a fantázia szab határt.

    elkészítés

    1. A hozzávalókból a vaj kivételével tésztát dagasztunk, majd 1-1,5 órára a hűtőbe tesszük

    2. Ezután nyolc egyforma darabra vágjuk, gömbölyítjük, majd mindet kör alakúra, jó vékonyra nyújtjuk.

    3. A hideg vajat lereszeljük sajtreszelőn és hétfelé osztjuk.

    4. Az első kinyújtott lapra szórunk egy adagot, majd rá a következő lap, majd vaj majd megint tészta amíg el nem fogy. A legutolsó lap tetejére nem kell vaj.

    5. A tésztát kinyújtjuk 2-3 mm vastagra, majd 16 cikkre vágjuk. Lehet 20 cikkre is, akkor kisebb kiflik lesznek. Feltekerjük, majd sütőpapírral bélelt tepsire rakjuk.

    6. Éjszakára mennek a kiflik a hűtőbe. 

    7. Reggel tojással lekenjük, sajttal megszórjuk, és hideg sütőben kezdjük el sütni a croissant-okat. Ha nem éjszakáztatjuk, akkor a formázás után hagyjuk a duplájára kelni, csak akkor előmelegített sütőben sütjük.

     Köszönet érte Limarának. 
    előzmény:
    Sarapod2 (24043)
    2014-06-06  16:58
  20. 2014. június 11. 21:2324045.

    Köszönöm Bubakert a receptet, mentettem. 

     

    Röviden ennyi történt nálunk az ünnepekbe! 

     

    Drága Murphy köszönöm, hogy beköltöztél a házamba, azt meg külön, hogy mindig "ünnepen" amikor egy mester se dolgozik.  Köszönöm, hogy elb@sztad a netet, köszönöm, hogy az összes hús és elrakott cuccokat a fagyóból ki kellett dobni. Azt hiszem ezért van az, hogy annyira imádom az ünnepeket, - minden ünnepen megjelensz nálunk  - mert mindig ily tájba látogatsz meg!  

     

    Ma megtudtam, hogy az "amerikás" hűtőszekrényeket a kicsi kínaiak rakják össze! A szerelő nem fért hozzá, ebből következtetek, hogy csak valami "mélynövésű" emberkék szerelhették össze!  Természetesen a nyár elején romlik el, és természetesen alkatrészt 2 hét múlva tudnak hozzá biztosítani!  Anyám borogass! 

     

    Mivel pihenést terveztem be, - de mindig áthúzzák a terveimet - 17 üveg cseresznyét raktam el, 3 zacskóval fejtve a mélyhűtőbe - szomszédba, mert nekem még nincs kész - valamint 9 kisüveg cseresznyedzsmet is sikerült a sütőbe sütnöm. Míg fent dunsztoltam, lent sült a sütőbe. De hulla vagyok. Holnapra még itt az eper és utána teljes pihenés. Legalább is ez a terv. 

     

    További szép estét kívánok!  

    előzmény:
    Bubakert (24044)
    2014-06-07  19:27
  21. 2014. június 12. 14:5724046.

    Sziasztok! 

     

    Ki és hogy bírja ezt a hőséget?  

    Természetesen nekem is a legnagyobb hőségbe kell dagasztani! Csináltam gyümölcsös kalácsot - eper-szeder-cseresznye - és szilvalekváros kiflit. Leves volt még maradék, de senkinek nem kellett.

    Aztán tegnap megtöltöttem egy dagadót, meg is sütöttem, hogy ma szépen tudjam szeletelni. Tejfölös uborkasaláta volt mellé, és kérdeztem, mit kérnek még hozzá? Mondták kés és villát, nem kell semmi köret. 

    Főztem egy macipános eperdzsemet. Ez valami "öszvér" féle, itt a neten láttam a receptjét, remélem jó lesz?  

    Küldök képeket is, bár nem Nánási Pál készítette, így elnézést mert nem igazán jóképek!  

    További szép napot nektek!  

     

  22. 2014. június 13. 09:0724047.

    Sziasztok, 

     

    Editke, nem értettem, ki az a Murphy, most már értem...szegénykém, mindig kell jönnie valaminek??? Bár Te aztán akkor sem tétlenkedsz! Marcipános dzsem? Nyami, már ettem olyat és nagyon finomságos!

     

    Nálunk is gyorsan kellet bánni mindennel az idén, rohad a cseresznye, megy tönkre a meggy, eper meg nem is volt rendes.

     

    Gyönyörűek a sütijeid, beleharapnék szívesen!

     

    Most viszont várnak a bőröndök, holnap indulunk nyaralni, így szép hetet, mérsékelt nyári időt és pihenést kívánok addig is!!!

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24045)
    2014-06-11  21:23
  23. 2014. június 13. 12:4524048.

    Nagyon jó pihenést kívánok!  Szabad tudni hová mentek? 

     

    Nálunk a mezőgazdaságba a tél a "nyár". Ilyenkor nincs pihi, csak ha esik az eső. Most ép kapálás van soron. Hajnalba mennek reggel fél 4-kor és csak fél 11-ig tudnak kint lenni. Őrült hőség van! 

     

    Ma ismét sütöttem, csak a fiúk kérésére sósat. Csináltam túrós-bacconos csigát és sörkiflit, kolbász-sajt töltelékkel.  

     

    Ma késő délután még leszedem a ribizlis és a kevéske málnát. Előzőt jó lenne lefagyasztani, de mivel csak egy fagyasztó megy, lehet átviszem valamelyik fiamékhoz. A málna meg olyan kevés termett, hogy az felejtős. Lehűtöm és meg is eszem!  

     

    Mindenkinek jó péntek 13-at kívánok!  

    előzmény:
    Bubakert (24047)
    2014-06-13  09:07
  24. 2014. június 13. 23:1524049.

    Az én szüleim is mezőgazdasággal foglalkoznak, ők is ősszel pihennek, ha egyáltalán...évtizedekig nem jártak sehova, mostanában rájöttek, hogy egy életük van. :)

     

    Sajna én ma utasítottam vissza Anyóskám málna és cseresznye-ajánlatát, nem tudtam volna mit kezdeni velük csomagolás közepette. Végre készen vagyunk, nagy része már a kocsiban. Horvátország a cél, idén is, mint tavaly. Találtunk egy eldugott kis falut, ahová nem ér el a hangos turistazsivaj, oda megyünk, a Krk-szigetre. Egy hét pihi.

     

    Azért, hogy főzésről is essen szó: gyümölcslevesek lesznek, grízgaluska, májgombóc leves (szégyen-nem szégyen, bizony tasakból), lecsó, milánói, tejbegríz, talán palacsinta.

     

    Finomakat sütöttél, az a túrós-baconos csiga érdekelne, nagyon jól hangzik!!! A sütés is elmaradt, olyan meleg van itt és annyira elfáradtam, hogy kihagytam. Szép hétvégét kívánok! nemsokára jelentkezem.

     

    előzmény:
    Sarapod2 (24048)
    2014-06-13  12:45

Címlap

top