Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyönyörű karácsony

Torolt_felhasznalo_956385
Torolt_felhasznalo_956385
Létrehozva: 2009. október 3. 11:10

Sziasztok!

 

AZért hoztam létre ezt a topikot, mert mindenhol már összeszokott közösségek vannak. Várunk ide minden új karácsony-rajongót, dekorációs ötletekkel, receptekkel, élmlénybeszámolókkal! Karácsony után pedig jöhet a többi ünnep!

 

Gertrudis

  1. 2011. szeptember 23. 13:038342.

    Szia!

     

    Nekem ez a recept volt az egyikben (mert 2őt rendeltem, biztos, ami biztos )

     

    Tradícionális sütőtök kenyér vaníliás vajkrémmel:

     

    Hozzávalók a kenyérhez:

    60 dkg cukor

    2,4 dl napraforgó olaj

    3 tojás

    annyi sütőtök püré, amennyi kétszer megtölt egy 2,5 dl-es poharat (magyarul 5 dl )

    45 dkg liszt

    1/2 tk. só

    1/2 tk. sütőpor

    1 tk. szódabikarbóna

    1 tk. őrölt szegfűszeg

    1 tk. fahéj

    1 tk. szerecsendió

     

    Hozzávalók a vaníliás vajkrémhez:

    10 dkg vaj

    annyi porcukor, amennyit felvesz

    1-2 ek. tej

    ideális esetben vanília kivonat, kevésbé ideális esetben vaníliás cukor

     

    Elkészítés:

     Kézi vagy gépi habverővel keverjükhabosra az olajat, a cukrot és a tojásokat. Adjuk a tökpürét a keverékhez. Most következnek a fűszerek (fahéj, szegfűszeg, szerecsendió), a só, a szóda, a sütőpor, végül pedig az átszitált llisztet keverjük a masszához.

     Melegítsük elő a sütőt. Egy nagy tepsit (kb. 40x25 cm) béleljünk ki sütőpapírral, vajazzuk ki, és öntsük bele a masszát. A tepsit tegyük a sütőbe, állítsuk a sütő hőmérsékletét 120 °C-ra, és süssük a kenyeret tűpróbáig, ami kb. 60 percet jelent.

     Hagyjuk kihűlni a tésztát.

     Dobjuk bele a 10 dkg vajat egy lábosba, és hevítsük addig, amíg fel nem habosodik. Tegyünk bele annyi cukrot, amennyit felvesz, keverjük ki, majd öntsük hozzá a vanília esszenciát és a tejet. Szép sima masszát kapunk, ami a kenyér tetejére kenve rusztikus bevonatot ad.

    előzmény:
    zelma3 (8336)
    2011-09-13  12:45
  2. 2011. szeptember 23. 13:148343.

    A másik reci:

     

    Csokoládés sütőtök-piskóta

     

    Hozzávalók a piskótához:

     

    30 dkg cukor

    2,5 dl sült tök püré

    1/4 pohár napraforgó olaj

    0,5 dl+1 ek. víz

    2 tojás

    26 dkg liszt

    1 ek. fahéj

    1 ek. szerecsendió

    1 tk. őrölt gyömbér

    2 ek. vanília esszencia (vagy 1 vaníliás cukor)

    1 ek szódabikarbóna

    1 csapott tk. só

    1 tábla magas kakaótartalmú étcsokoládé

    2 marék durvára vágott dió

     

    Hozzávalók a csokoládémázhoz:

     

    10 dkg vaj

    2 púpozott ek. kakaópor

    20 dkg porcukor

    2 ek. mandula esszencia

    2 ek. tej

     

    Elkészítés:

     Egy nagy tálban, kézi vagy gépi habverővel keverjük össze a cukrot, az olajat, a tököt, a vizet, a vaníliát és a tojásokat. Az összetevőket verjük addig, amíg sima és habos elegyet nem kapunk. Keverjük hozzá a fűszereket és a szódabikarbónát, majd az apró kockákra vágott étcsokoládét és a diót. Végül a lisztet adjuk a masszához.

     Melegítsük elő a sütőt. Vegyünk elő egy közepes méretű tepsit (kb. 30x22 cm), béleljük ki sütőpapírral, vajazzuk ki, majd töltsük meg a masszával. Süssük tűpróbáig, kb. 45 percig, 120 °C-on. Ha kész, hagyjuk kihűlni.

     Dobjuk a vajat egy serpenyőbe, melegítsük habzásig, adjuk hozzá a kakaóport, a cukrot, a mandula esszenciát, keverjük simára és végül adjuk hozzá a tejet is. A bevonatot kenjük a süteményre.

    előzmény:
    zelma3 (8336)
    2011-09-13  12:45
  3. 2011. szeptember 23. 13:248344.
    előzmény:
    magdatunci (8342)
    2011-09-23  13:03
  4. 2011. szeptember 24. 11:178345.
    nem jött át az üzenet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. szeptember 24. 11:438346.

    Sziasztok !

    Megint nem jött át az üzenet. Mit ronthatok el?????

    Nagy lehet a terjedelem????? 

    Saját receptek:

    Cseresznye variációk:

    Alaprecept: (Az ananász miatt a fogyózóknak is ajánlható)

    Hozzávalók:

    Összeturmixolt magozott cseresznye 2 liter, turmixolt fél vagy egész közepes nagyságú jó érett ananász, a cseresznye édességétől függően 15-30 dkg cukor, ízlés szerint, (A cukrot lehet helyettesíteni barna cukorral, szőlőcukorral esetleg szaharinnal, vagy más mesterséges édesítővel) 2 zacskó vaníliás cukor, 1 közepes citrom kifacsart leve (mag nélkül). (Állni hagyjuk, míg levet nem enged.)

    Feltesszük főzni, belekeverünk 1 tasak Oetker 2:1-hez Dzsemfix Extra zselírozóanyagot. Hagyjuk 3 percig zubogva forrni, majd üvegekbe tesszük.

     

    Különlegességként lehet még variálni:

    Alaprecept + más gyümölcs (pl: alma, barack, banán, kiwi, nektarin stb.)Alaprecept + kókusz (10 dkg)Alaprecept + mák (10 dkg darált vagy egész mák)Alaprecept + mogyoró (5 dkg nem sós őrölt mogyoró) Alaprecept + mandula (5 dkg nem sós őrölt mandula)Alaprecept + szezámmag (5 dkg darált vagy egész)Alaprecept + fűszerek (pl: őrölt fahéj, őrölt szegfűszeg, őrölt szerecsendió, őrölt kardamom, őrölt gyömbér, stb.)Alaprecept + csokoládéAlaprecept + csilipaprika, bors. (húsokhoz, grillezett zöldségekhez, stb.)Alaprecept + 5-10 dkg reszelt marcipán

     

     

    Meggy variációk:

    Alapreceptnél a cseresznye helyett meggyet használok, a többi variációs különlegesség nem változik.

     

    Sárgabarack variációk:

    Sárgabarack 2 kg, 4-6 evőkanál méz (függ a sárgabarack édességétől), 1 közepes citrom kifacsart magnélküli leve, bele lehet kaparni a citrom húsát is, 1 kg jó érett banán (olyan, amit a boltban már fél áron árulnak), 1 cs. vaníliás cukor, 2 tasak Oetker 2:1-hez Dzsemfix Extra zselírozó anyag.

    Ezt fel lehet túrbózni (pl: őrölt fahéj, őrölt szegfűszeg, őrölt szerecsendió, őrölt kardamom, őrölt gyömbér, stb.)

    Továbbá: (kókusz reszelék, mandula, mogyoró, dió őrlemény, darált mák)

     

    Banán variációk:

    Natúr banánlekvár:

    Hozzávalók: 4 kg érett banán, 2 sárga citrom, 20dkg barna cukor (nádcukor), 2 cs. vaniliáscukor, 1,5 tasak Oetker 2:1-hez Dzsemfix Extra zselírozó anyag.

    Olyan banánt veszek, amelyik már nagyon érett és le van árazva. A citrom levét kifacsarom, majd belevagdosom a banánkarikákat. Rászóróm a vaniliáscukrot és a barnacukrot, jól összekeverem, hogy ne barnuljon meg. A hűtőbe teszem pihenni. Másnap, amikor már jó sok levet eresztett akkor felteszem főni. Nem is gondolná az ember, hogy a banánban ennyi lé van. Hagyhatom darabosra is, de turmixolhatom is, attól függően, hogy krémes lekvárt akarok, vagy pedig darabosat. Beleteszem a zselírozó anyagot. Ezzel 3-5 percig zubogva főzöm. Üvegekbe rakom. Vagy fejre állítom az üveget, vagy pedig száraz duntszba rakom. Mind a két módszerrel eláll.

    Ezt fel lehet túrbózni (pl: őrölt fahéj, őrölt szegfűszeg, őrölt szerecsendió, őrölt kardamom, őrölt gyömbér, stb.)

    Továbbá: (kókusz reszelék, mandula, mogyoró, dió őrlemény, darált mák), vagy különböző gyümölcsökkel Pl: alma nagyon jó hozzá, mert a banán elég aromás és illatos lekvár. Én az almát héjastól teszem hozzá, mert a héjban is van zselírozó anyag.

    Ki, hogy szeretné variálni.

     

    Őszibarackos banánlekvár:

    Hozzávalók: 2,5 kg érett banán, 2 sárga citrom, 1 zöld citrom, 4 őszibarack, 15-20 dkg nádcukor, 2 cs vaniliáscukor, 1 tasak Oetker 2:1-hez Dzsemfix Extra zselírozó anyag.

    A citromokat kifacsarom, belekaparom a húsát is a lábasba. A citromhéjat vékonyan meghámozom, és vékony csíkokra vágom, belerakom a lábasba. A banánt vékony szeletekre vágom a citromos lábasba. Jól összekeverem, hogy ne barnuljon meg, belerakom a meghámozott darabolt barackot is, rászóróm a cukrot és egy ideig állni hagyom. Időnként megkeverem, hogy hamarabb oldódjon a cukor. Felteszem főni. Botmixerrel összezúzom, de hagyhatom darabosan is. Csináltam így is úgy is. Beleteszem a zselírozót és Hagyjuk 3 percig zubogva forrni, majd üvegekbe tesszük. Fejre állítjuk kb 5 percig és a helyére rakjuk, de lehet szárazdunsztba is rakni.

    Volt, hogy tettem hozzá még kókuszreszeléket, vagy mandulát, vagy mikor mi jutott eszembe éppen akkor, hogy még pikánsabb legyen.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. szeptember 24. 11:458347.
    Végre sikerült!!!!!! vitte át.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2011. szeptember 24. 11:548348.

    Szia!

    Végre sikerült átküldeni a recepteket. Nem tudom mit rontottam el. 

    Sajnos egy vihar miatt bedöglött a számítógépem és csak ezeket tudtam küldeni. 

    Én nem szeretem túl édesen csinálnia lekvárakat. Mielőtt az üvegbe rakom meg szoktam kóstolni őket. Amennyiben jónak találom akkor vége a főzésnek, ha nem akkor teszek bele még egy kis mézet vagy cukrot. Attól függően, hogy mennyire volt édes a gyümölcs. Amri55

    előzmény:
    e.marta (8327)
    2011-09-07  23:48
  8. 2011. október 14. 08:108349.

    Sziasztok!

     

     

    Benéztem, hogy van e már mozgás, és VAN :-))))

    juj, de jó

    Hátha az idén elkezdek időben készülődni, mert fehben sok minden megvan, aztán az elkészítéssel meg kifutok az időből :-(

     

    képek nagyon klasszak és inspirálóak, bocsánat, nem részletezem, mert most csak mobilnetem van és nem vmi tökéletes:-s 

     

    puszi mindenkinek

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. október 16. 15:028350.
    Nézzétek meg Kreatív Facebook-os oldalam
    (elméletileg facebook tagság nélkül is megtekinthető)
    Most kezdtem neki egy Karácsonyi bejegyzésnek.... amin belül Minden egyes hozzászólás új ötlet...
    http://www.facebook.com/pages/Napocska/217387938 284747
    Ott kattintatok bátran a Mutasd mind a ... hozzászólás-ra
    ill ha legörgettek egyéb ötlethalmokat találhattok....
    és ha azt hittétel lefelé görrgetve elfogyott kattinsatok a korábbi bejegyzések szövegre amíg van...
    Jó nézelődést :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. október 17. 06:038351.

    Sziasztok!

     

    Hát konyhatündérkedni nincs időm, annyi a dolog az iskolában. 

     

    Ezért most néhány halloween-mintát hoztam én is, amit a suliban ki is tettem. 

    Az egyik ugyen nem halloween-es, de a süni tököcskén ücsörög. 

    előzmény:
    zelma3 (8344)
    2011-09-23  13:24
  11. 2011. október 17. 06:048352.
    Köszönöm, csatlakoztam.
    előzmény:
    edy89 (8350)
    2011-10-16  15:02
  12. 2011. október 17. 06:118353.

    Most el vagyok maradva az ajándékokkal, de nem is csodálkozom rajta.

     

    Tegnap vettem meg az elsőt: a hugom vágyott mazsolaborra (görög specialitás állítólag - a Lidl-ben most van a görög hét nálunk). Ő nem vett, mert drága (7,5 dl-es és 1000Ft), de karácsonyra nekem megéri, ha szereti.

     

    Másnak még nincs ötletem, bár Maminak lehetséges, hogy aprósütiket sütök.

     

    13 éves fiúnak mit tudnátok javasolni? Olvasni nem szeret... 

    előzmény:
    zelma3 (8340)
    2011-09-22  14:08
  13. 2011. október 17. 06:128354.
    Személyesen vetted vagy rendelted?
    előzmény:
    zelma3 (8341)
    2011-09-22  14:09
  14. 2011. október 17. 07:418355.

    szia

    Rendeltem a www.gelibutor.hu  oldalról.

     

    http://gelibutor.hu/-c-182/tokfarago-mini-furesszett- p-1325

     

     

    előzmény:
    Angyallány (8354)
    2011-10-17  06:12
  15. 2011. október 17. 09:108356.

    Ajándékötletek karácsonyra:

     

    http://karacsonyiajandekotletek.blogspot. com/

     

    Kellemes készülődést mindenkinek! :)

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. október 19. 22:588357.

    Szia!

     

    igen, a Lidl reklámjában láttam én is a mazsola bort, és annyira elkapott a röhögés!!! Még soha nem hallottam ilyent, hogy létezik mazsolából bor:) szóval tovább pergett az agyam ésfelmerült bennem a kérdés; ha van mazsolabor, akkor esetleg tádélikőr is??:)))))

     

    Sehol nem tartok még az ajándékokkal, semmi ötletem nincs még szinte senkinek:((((( a dekoráció is még csak elméleti síkon van.... 

    totális időhiányom van. 

    De ahogy olvasom, Neked is

    Idén is előbb díszíted a fát??:)

    előzmény:
    Angyallány (8353)
    2011-10-17  06:11
  17. 2011. október 20. 19:338358.

    http://www.dansukker.se/se/Tips/Etikettmaskinen.aspx?PID=2 7636

     

    1) kivalasztod a mintat es az iras stilusat, megnyomod a jobb also sarokban a fortsätt szot

    2)kivalasztod a cimke meretet: nagy (stor)-közepes (medel) vagy kicsi (liten)

    3) megnyomod a skriv ut szot, es kinyomtatja a valasztott cimket

     

    előzmény:
    Amri55 (8314)
    2011-08-24  18:08
  18. 2011. október 20. 20:058359.

    Sziasztok!

    en mar csinaltam mazsolabort, es nagyon finom bor keszült belöle.

    Most nalam a ribizlibor pufog a fürdöszobaban, karacsonyra keszen is lesz.

     

    Mazsolabor receptje

    2 kg mazsola

    5 kg cukor

    25 l viz

    borelesztö (szaküzletben lehet vasarolni)

     

    3 kg cukrot 6 l vizzel felkell fözni es nagy talban a mazsolara önteni.

    Masnap turmixolni es beleönteni a borelesztöt.

    1 hetet varni hogy jol beinduljon a forras es kioldodjon a mazsolabol a sok cukor es az izvilag.

    Gez zacskon atcsurgatni, es a levet beleönteni 1 nagyobb müanyag hordoba(nekem van egy 25 literes) aminek van teteje (jol zarhato), rajta egy kisebb lyuk, es abba van belenyomva a pufogtato. abba pici vizet kell önteni, igy a gaz kijön, de levegö nem megy bele.

     

    19 liter vizet a maradek 2 kg cukorral fel kell forralni, lehüteni kezmelegre, es az atcsurgatott levet ezzel fel kell önteni.

    En 6 hetig hagyom forrni meleg helyen.

    Utana  gumicsö segitsegevel a levet leengedem. A hordo aljat kiöntöm, jol kimosom es visszaöntöm a forrasban levö mustot.

    Hagyom meg 1 honapot forrni, bar mar sokkal csendesebben megy a folyamat.

    November közepen belekeverem a forras leallitot, hagyom letisztulni( kb. 2-3 nap) es utana gumicsö segitsegevel ujbol lengedem, de mar most a nagy ballonüvegembe.

    Arra is rateszem a pufogtatot, kiteszem a hüvös kamraba pihenni es karacsonyra isteni, szep piros ribizli borunk lesz.

    Ezt visszük magunkkal december 18.-an sielni. Isteni forralt bort keszitek belöle. Ebed vagy vacsora utan is nagyon finom asztali bor.

    előzmény:
    banyoc@ (8357)
    2011-10-19  22:58
  19. 2011. október 20. 22:528360.

    Nem semmi mennyiség lesz belőle!!!!! 25 literes edényt el sem tudnák tenni itt a panelban.......

     

    fagyasztott ribizliből csinálod?

    előzmény:
    fröken (8359)
    2011-10-20  20:05
  20. 2011. október 23. 10:418361.

    sziasztok

    Nagyon jó a Geli butoros tökfaragó!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. október 24. 05:158362.

    Zelma: köszönöm, akkor ezt teszem én is!

     

    Párom hozott egy vödörnyi kis tököt. Liszt-év jóvoltából majd bibírcsókos lápásokat készítünk belőlük (a legtöbbnek bibírcsókja van). 

     

    Chillus: nagyon jó ez is, köszönet érte! 

     

    Banyoc@: nekem ez esazembe sem jutott. De ahogy leírtam, itt a hajnalban felröhögtem. 

    Ahogy láttam, más pedagógusnál is az időhiány a legnagyobb gond.De talán...egyszer...

     

    Igen, november 26-27-én állítjuk a fát.

     

    Fröken: Stahl Judit elbújhat mögötted!  Van olyan recept, amit Te nem tudsz megcsinálni???

     

     

    előzmény:
    zelma3 (8355)
    2011-10-17  07:41
  22. 2011. október 24. 21:098363.

    Sziasztok! ribizlibokrokbol van az elösöveny a szomszedom fele. Eleinte rengeteget termett, meg el is ajandekoztam a termesböl a kollegaknak. Sajnos ahogy mentek az evek, elöregedtek a bokrok, nagyon besürüsödtek, es egyre kevesebb lett a termes. Iden, miutan leszedtük, a nagyjat kifüreszeltem, igy jövöre csak az uj hajtasok lesznek, termes nelkül. Viszont 2 ev mulva, megint lesz nagyon jo termes, ha csak ki nem fagynak  a bokrok. Amint latjatok a hordomon, nem lesz 20 liter borom az iden, mert az elsö lefejtes utan nincsen a hordoban 27 liter must.

    A must mennyisege most 18 liter, ebböl kb. 2 liter megint ki lesz öntve a 2. lefejtes utan. Tavaly isteni finom volt a piros ribizli borom. nem csak en mondom, de aki ivott belöle, nagyon dicserte. Nagyon hasonlit az ize a meggyborhoz. Fagyasztott ribizliböl is lehet csinalni, csak hagyni kell kiengedni elöször. Utana ugy kell kezelni mint a friss ribizlit.

     

    HAHAHAHA! persze azert en is eltudok baltazni dolgokat, de altalaban veszem az akadalyokat.

    előzmény:
    banyoc@ (8360)
    2011-10-20  22:52
  23. 2011. október 24. 21:138364.
    a fotok lemaradtak. miert?
    előzmény:
    fröken (8363)
    2011-10-24  21:09
  24. 2011. október 24. 22:238365.

    Hihetetlen, hogy miket tudsz!:) Ahogy most néztem az edényt amiben cisnálod, végig futott az agyamon, hogy mi lenne, ha a fürdőszobába beraknák egy ilyent... rájöttem: nem tudnák vagy mosni, vagy fürdeni:))) szóval a panel nem alkalmas erre.

    Szüleimnek vannak ribizli bokrai, és mindíg nagyon szép a termésük... Nem tudom, hogy Apa mit csinál velük. Hatalmas fürtök, hatalmas szemekkel.

    előzmény:
    fröken (8363)
    2011-10-24  21:09

Címlap

top