Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fogyi időseknek.

*hama*
Létrehozva: 2008. december 22. 10:55

Karácsonykor és szilveszterkor biztos nem lehet fogyókúrát kezdeni.Január 2.-tól szeretném elkezdeni.Ehhez keresek sorstársakat.Súlyomnál és koromnál fogva a futás nem jöhet szóba, mást kell kitalálni, és persze étrendet változtatni.Nagyon sokat kell fogynom, nem 10-15 kilót.

Várlak benneteket január 2.-án itt.

  1. 2014. szeptember 1. 20:1925351.

    Sziasztok.


    Bubóca  jó sok babod termett ,bezzeg nekem semmi szinte semminem lett,tavasszal a zöldborsó a szép volt sok volt 

    meg a földieper de aztán semmi minden kiszáradt.

    Gondolkodom is hogy jövőre vetek e valamit ,csak szeretnék legalább zöldborsót ha mást nem is 

    mert az erőm is fogy,meg a kedvem is ,hogy semmi láttatja nincs a sok munkának.



    előzmény:
    bubóca (25350)
    2014-09-01  12:28
  2. 2014. szeptember 2. 18:1025352.
    Sziasztok Kislányok!
    Milyen jó hogy mindenki előbújt a csigaházából...

    ELSŐKÉNT  ERIKÁM! Nagyon BOLDOG NÉVNAPOT Neked, legyen sok-sok örömöd
    a családban,szerncséd az életben sok szeretettel.

    Bubókám! nagyon sok energiát kitartást Nektek gyógyulj!
    Etuci,megértelek,hogy nem bajlódsz a kerttel veteménnyel,én is egyre kevesebbre vagyok képes,nap mint nap!
    Szomi,hogy repül az idő egy-kettőre elszalad ez az év és Te is szaporítod a nyugdíjasok létszámát!

    A kertünkben alig van már valami,káposztafejek,paprikák,répák! Szeretnék még én is káposztával töltött paprikát savanyítani...
  3. 2014. szeptember 2. 21:1725353.
    Sziasztok.


    Sajnos nem jött haza a cicám és semmit nem tudok róla mi lett vele,
    másikat nem akarok pedig szeretnék ,de ha nem vagyok itthol akkor 
    sajnálnám szegényt kizárni,meg a kutyám sem fogadná el mert nem
    szereti az idegen cicákat.


    Barbarám Turisztika  és vendéglátást fog tanulni de lehet hogy nem pont
    igy van de most igy jutott eszembe.
    Most Gólya táborban van holnap jön haza ,már alig várom hogy lássam,
    pedig most már ritkábban fogom látni,hiányozni fog.


    Szomika főzök magamnak mert elég silány a kaja amint hallom főzök
    több napra meg lefagyasztom amit lehet aztán igy meg van a kajám.

    Tüzre valóm is meg van ,maradt még tavalyról is de vettem is 
    egy fuvart ami 36 mázsa lett meg itt a gáz is ha megunom a tüzelést
    akkor bekapcsolom ,igaz nincs olyan melege mint az akácfának de
    legalább kényelmes .

    Vigyázzatok magatokra puszi mindenkinek.
    előzmény:
    szomorkány (25347)
    2014-08-31  22:05
  4. 2014. szeptember 5. 06:5125354.
    Sziasztok kislányok,

    Nagyon szépen köszönöm kedves köszöntéseteket.

    Most reggeltől estig munka. Nagy akció van az áruházban.

    Most csak benéztem.
    Ennyi időm volt.

    Sok pusz mindenkinek!
  5. 2014. szeptember 17. 11:4925355.

    Sziasztok Mókuskák!


     


    Bocsi, de nem tudtam hamarabb jönni  írni, az Nlc már többször nem engedett be, hiába próbáltam. Igaz, időm sincs sok, de azért naponta próbálkoztam. Állandóan újra kérte a bejelentkezést, nem engedett be. :((


    Nálunk is a nagy munkába fogunk, ha egy kicsit jobb idő lesz, nem fog állandóan esni az eső.


    A Kft. Vezetője engedélyezte, hogy az Ő számlájára vegyük meg a ház szobai részére eső külső- és belső vízálló glettanyagot, mert amíg ilyen állapotban van a ház, addig penészedik a szoba, hiába festjük ki. Most ennek fogunk majd neki. Iszonyú nagy munka lesz kettőnknek, főleg a Papinak. Én nem sokat tudok ebben segíteni, mert nagyon úgy néz ki, hogy a gerincem-,keresztcsonti és lábfájdalmaim Bechterew-kór-ra utalnak, ami csak rosszabb lehet, de javulni nem fog. Nézz utána a neten, sokat írnak róla. 


    Még nagyon sok, elsősorban erős zöldpaprikám kint van a kertben, vártam, hogy megpirosodjon és felfűzhessem. Azonban a sok eső miatt nem tud pirulni, kezd gombásodni, muszáj leszednem és savanyúságnak eltenni. Mivel ma éjszaka is volt eső, így nem tudok rámenni a földre, főleg a kisszékkel, amiről bírnám szedni, mivel hajolni egyáltalán nem tudok. Várnom kell 1-2 nap esőmentes időt, hogy neki tudjak fogni. Van még fehér paprikám is, holnap jön a nyögdíj, veszek káposztát és megtöltöm, úgy teszem el savanyúságnak, és csalamádénak. Sok időt vesz igénybe, mert eléggé lelassultam a betegség miatt, de ha már megtermett, nem szeretném, ha pazarba menne. Ja, és szeretjük is nagyon, tehát a télen nem kellene semmilyen savanyúságot sem vennünk.


     


    Millió puszi, jó egészséget!


     


     

  6. 2014. szeptember 19. 11:2525356.

    Sziasztok Kislányok!


    Valamit csinálhattak a NLC-val, mert igen csak úgy voltam mint Te Bubó hiába akartam bejelentkezni nem engedett illetve visszadobta a bejelentkező ablakot!


    Szörnyű ez a mindennapos eső, tönkrement a szőlőnk,kezd rohadni a sárgarépa,a paprika egy része is elposhadt,.Van egy szilvafánk most termett először néhány szemet ,elég kései,nagyszemű,az is mind kihasadozott mielőtt megérett volna!


    Holnap kirándulni megyünk a nyugdíjasaimmal EGERBE! napokig jegyzeteltem hogy "képbe legyek", drukkolojatok hogy ne esseen.


    Bubó, nagyon lereccsentél,örülök,hogy ügyesen tettél el télre valót,és pozítívan állnak a dolgokhoz /a ház tulaj/ Vigyázzatok magatokra, mindenkit ölelek.

  7. 2014. szeptember 20. 10:3125357.

    Sziasztok!


    Sajnos, a derekam semmit nem javul, sőt még rosszabb lett. A reumatológus dokim betegség miatt nem rendel, remélem, hamarosan el tudok hozzá menni.


    Ma "tollasgaluska" levest főzök: pirított kenyérkockát kell tenni a galuskatésztába, úgy beleszaggatni a zöldséglevesbe: pici olajon megpirítom az aprór vágott hagymát, majd hozzáteszem a felszelelt gyökeret, sárgarépát, kicsit dínsztelem, rá a pirospaprikát, felöntöm vízzel, bele a paprikát, majd kicsit később a kelkáposztát (ha van), zellert (ha nincs, akkor a zöldjét a petrezselyemzölddel együtt), karalábét  (el is maradhat, ha nincs, de annál finomabb, minél többfajta zöldség van benne). Mikor mindezek megfőttek, beleszaggatom a galuskát és megfőzöm. Ez egy pár perc. Nagyon egyszerű, és rendkívül finom!!!!!! Tegnapról a Papinak maradt lecsó, magamnak pedig párolt zöldbabot, sárgarépát gondoltam, mert nagyon szeretem. Mellé pedig 1 db tükörtojás.


    Közben nagymosást csinálok, a Lujza dolgozik. Nagyon mondja a hazugláda az esőt, és úgy döntöttem, kimosom az ágyneműket, amíg kintre tudok teregetni.


    Sikerült beszerezni a vízálló külső és belső glettanyagot, most már csak az idő jó legyen, és a Papinak is legyen ideje megcsinálni a külső-, belső glettelést, majd a festést. Jelenleg fát vág télire. Délután 2 óra hosszára talán kijön a vejem segíteni, de ez nem biztos.


    Vettem 6 liter tejet most, hogy megkaptuk a nyögdíjat, ebből túrót szeretnék készíteni, mert a múltkor is nagyon gyorsan elfogyott a körözött, imádjuk pirított kenyérrel reggelire. A nyögdíjból már alig maradt valamennyi pénzünk mire kifizettünk mindent, és még gázt is kell cserélnünk. Kemény időszaknak nézünk elébe, reménykedünk, hogy Papinak talán lesz alkalmi munkája.


    Mindenkinek jó egészséget, örömöt kívánok! Puszi

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25356)
    2014-09-19  11:25
  8. 2014. szeptember 20. 17:2525358.

    Sziasztok lányok,


     


    Megjöttem é is.


    Ma laza napom van.


    Mindenki kirándul a szép időben.


     


    Bubóca vigyázz magadra. Ne legyél beteg.


    Nem szoktad darálva eltenni az erős paprikát?


    Nagyon fini izestő az ételekbe.


     

    előzmény:
    bubóca (25355)
    2014-09-17  11:49
  9. 2014. szeptember 20. 17:4425359.

    Manka jó időd van.


    Jó kirándulást kivánok!

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25356)
    2014-09-19  11:25
  10. 2014. szeptember 20. 18:5725360.

     


    Sziasztok  Kislányok.


    Ma nagyon jó idő volt ,itthol volt a fiam és segitett fát vágni ,mert lassan be kell


    gyújtani mert bent azért kezd hideg lenni, na persze azért még kibirható és fel is lehet öltözködni.


    Bubóca finom lehet az a tollas galuska leves kifogom próbálni.


    Manka jó kirándulást jó időt ,én is megyek a nyugdíjas klubbal kedden Lillafüredre remélem


    akkor is csak lesz még egy kis jó idő,csak az eső ne essen akkor már jó.


    Az elmult hétvégén meg a lányomékkal voltam Welness hétvégén Hajduszoboszlón


    nagyon jó volt .


    Erika hogy vannak a kis unokák,?


    Puszi mindenkinek és jó egészséget.


     


     

  11. 2014. szeptember 22. 08:4325361.

    Sziasztok LÁNYOK!


    Aranyosak vagytok,hogy drukkoltatok az idő miatt. Szép időt fogtunk ki,nem ismerem EGERT de nyomtattunk ki térképet leirtam sok látni valóról amit illik tudni, igy egész jól sikerült az idegen vezetésem!


    Meghallgattuk a Minoriták templománál a harangjátékot,megcsodáltuk a Kopcsik Marcipánia marcipán csodáit,a várban idegen vezetővel ellátogattunk a Hősök termébe,a Kazamatákba,a Romkertbe,és Gárdonyi sírjához. Lesétáltunk a Dobó térre, ott most nagy felújítások vannak, a főutcán eljutottunk az Egri Bazilikához,ez is nagyon szép! Végül a Szépasszonyvölgybe tettünk egy jó sétát, nagyon kellemes napunk volt!


    Teszek fel képeket!


    1-marcipánból a MINARETT


    2.Az igazi Minarett tővében csop.kép


    3.Ez a fogadó tábla lóg a Marcipánia kapujában!


    4.Ez is marcipán.

  12. 2014. szeptember 22. 08:5025362.

    Hinnétek -e hogy az itt látott képek mind-mind marcipánból vannak,


    az utólsó kép a barokk szoba ahol a parketta a képek a falon a függöny, a csillár, egyszóval minden cukorból van elkészítve!


    A megalkotójuk Kopcsik Lajos oszkárdíjas és sok-sok kitüntetés tulajdonosa,ma is alkot 73.éves cukrász mester.

  13. 2014. szeptember 22. 08:5225363.

    Folyt.köv.

  14. 2014. szeptember 22. 08:5725364.

    Etucikám!


    Holnap gondolok Rád drukkolok,hogy Ti is szép időt fogjatok ki.


    Lillafüred csodás biztos jó lesz sok szépet láttok mint mi.


    Vigyázzatok magatokra,puszi mindenkinek, irjatok olyan jó volt olvasni benneteket!

  15. 2014. szeptember 24. 16:5025365.

    Szia Etuci,


     


    Bizony jó előre gondoskodni a téli tüzelőről.


    Jó h a gyermeked segít ebben.


    Milyen volt a Lillafüredi kirándulás?


    Azt hiszem jó időtök volt.


    Én itt az áruházban nem látom milyen idő van odakinn.


     


    Köszönöm kérdésed az unokák jól vannak.


    Nőnek mint a gomba.


    Sajnos ritkán látom őket. Muszáj sokat dolgozni.

    előzmény:
    Etuci (25360)
    2014-09-20  18:57
  16. 2014. szeptember 24. 16:5725366.

    Szia Manka,


    Köszi a sok szép képet.


    Fantasztikusak. Az a sok marcipán?! Hú de szeretném.


    A fiatalok hol ide, hol oda kirándulgatnak.


    Nagyon jól teszitek. Így egy kicsit a képekkel mi is veletek utazgatunk.


     


    Manka képzeld most itt vagyok megint a kökin.


    Nem jársz errefelé mostanság.


    Gyere igényelj nálam jó kis instant kártyát.


    Új termék és már csak pár napig van.

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25363)
    2014-09-22  08:52
  17. 2014. szeptember 24. 17:1225367.

    Szia Bubóca,


     


    Jó lehet ez a leveske. Mostanában be vagyok indulva a levesekre. Minden nap azt


    eszem elsősorban. 


    Kipróbálom.


     

    előzmény:
    bubóca (25357)
    2014-09-20  10:31
  18. 2014. szeptember 28. 17:0825368.

    Sziasztok!


    Etuci szép időt fogtatok ki, várjuk az élménybeszámolót,és természetesen a szép képeket is!


    Erikám,nem tudom mikor járok arra, majd be van ütemezve egy temetői séta, a Kozma u-iba. Annyira rohannak a napok, hónapok, nem soká készülődünk ismét karácsonyra. A hét végén ismét nagy rendezvényen voltam a klubbal, Aszódon az Idősek Világnapját ünnepeltük, szerepeltünk is.


    Lassan a kertből is bekell takarítani a kint lévőket, meg a szobai növényeimet is.


    Bubó mi ujs felétek? Hogy sikerül a fal festése?

  19. 2014. szeptember 28. 17:3725369.

    Sziasztok.


    Gyönyörü időnk volt Lillafüreden nagyon sok mindent láttunk voltunk a Szent István barlangban


    a Palota szállóban , Miskolcon a     Ortodoksz templomban nem tudom hogy kell leirni de a lényeg az hogy


    nagyon szép volt aztán a Múzeumban ,a régi szénégetőt is megnéztük Ómacsán,a Diósgyőri várnál is 


    voltunk de már nagyon elvoltunk fáradva és csak igy kintről néztük meg a sok lépcső elijesztett


    bennünket.


    Sokat sétáltunk ,gyönyörű a Hámori tó.


    Fényképet majd rakok fel csak le kell kicsinyiteni ami nekem még nem nagyon sikerül de próbálkozok vele


    és akkor mutatom.


    Tegnap volt a szüreti felvonulás a városban nagyon szép volt és müsor is jó volt.


    Szerdától meg lesznek az Idősek napi ünnepségek a Klubba szerdán aztán 2 nap a városi a Müvelődési házban.


     

    előzmény:
    manka45.@freemail.hu (25368)
    2014-09-28  17:08
  20. 2014. szeptember 28. 19:4725370.

     


    1.Palotaszálló.


    2Lillafüredi vízesés


    3Hámoritó amagasból fényképezve 3-dik emeletre lifttel és onnan még 74 lépcső fel a kilátóba .


    4.Palotaszálló függőkertje.

    előzmény:
    Etuci (25369)
    2014-09-28  17:37
  21. 2014. október 1. 19:5525371.

    Sziasztok!


    Etuci csodaszépeket láttatok, nagyon jók a képeid is csak nagyon lekicsínyítetted!


    Megjött a kedvem egykis kirándulásra, de idén már nem kerül rá sor.


    Tegnap ragyogó idő volt, horgászni voltunk,élveztük a nap erejét, a csendet, a kapásoknál felszökött az adrenalin színt! Fogtunk, szép pontyokat!


    Ma vendégségben jártunk Pesten, sajna jön megint az esős idő pedig még nem vagyunk meg a kerttel.


    Puszi mindenkinek.


    Az elsőt egész korán fogtuk a másodikat dél körül....

  22. 2014. október 3. 19:1625372.

    Sziasztok lányok,


     


    Drága Etuci nagyon szép helyeken jártatok.


    Köszönjük a szép képeket


     


    Manka gratula a halakhoz.


    Szép nagyokat sikerült kifogni.



    El is készítettétek? Vagy a fagyasztóba került?


     


    Nekem is van hírem. Megmenekült a lakásunk.


    A volt férjem meghalt.


    Rengeteg adóságot hagyott és a levonás is csak a hagyatéki tárgyalás után szűnik meg.


    Felháborító h egy halott férfinek a számlájára utalják még mindig a keservesen megszerzett


    fizetésem nagy részét.


    Nagyon gyorsan itt lesz a karácsony. Remélem akkor már túl leszek ezen.


    Tudok már végre normálisan készülni.


     


    Szép hétvégét mindenkinek.


     


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    Etuci (25370)
    2014-09-28  19:47
  23. 2014. október 6. 10:0125373.

    Sziasztok!


    Remélem, sikerül elküldenem a hsz-t. Már régóta próbálkozom, de állandóan újra kéri a belépést. Nem vagyok kibékülve ezzel az új Nlc módszerrel.


    Még mindig sok a munka odakinn, most paprikázom, a kisebbeket feldarabolom, előkészítem lecsóhoz, a nagyobbakat elteszem savanyúságnak. Már nem sokáig lesz, de ami van, azt nem szeretném ha kárba veszne.


    Okt. 9.-én megyek a Bizottság elé, előtte még a reumatológus dokihoz. Nagyon szurkoljatok!!!!!!!


    Sajnos, most nagyon kevés időm van, nem tudok többet írni, de ígérem, ha a tél bejön, nem lesz odakinn munka, akkor jövök sűrűn.


    Mindenkinek millió puszi, és jó egészséget kívánok!

  24. 2014. október 13. 13:0725374.

    Sziasztok Kislányok!


    Megint napokig nem sikerült bejelentkeznem,túl vagyunk egy


    izgalmas választási proceturán,az lett a befútó akinek örülünk. Bízunk benne,talán jobb hozzáállása lesz mint az elődjének.Nincs klubhelyiségünk már hónapok óta,minden vackunk dobozokba zsákokba van egy Iskolai teremben. Az ahol idáig voltunk szolgálati lakás lett,amiatt ki pateroltak bennünket, megértjük mert az is fontos a pedagógusnak csak adtak volna helyette.....


    BUBÓ! mesélj mi volt a bizottság előtt?


    Leszüreteltünk,felszedtük a répákat, céklát! Az én paprikám még kint van!meg a káposztáim!


    Jó egészséget mindenkinek!


     

    előzmény:
    bubóca (25373)
    2014-10-06  10:01

Címlap

top