Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mit eszik a cicád/kutyád?

Torolt_felhasznalo_588098
Torolt_felhasznalo_588098
Létrehozva: 2008. augusztus 24. 22:39

Sziaszok!

Arra lennék kiváncsi ,hogy a ti házikedvenceitek milyen koszton élnek

  1. 2008. augusztus 25. 00:3226.
    Félek a konzervektől, mert tényleg senki nem tudja mi van benne. Nemrég fordult elő, hogy kedvességből vettem a cicának egy márkás és elég drága konzervet. Kibontottam és találtam benne egy ásványvizeskupaknyi fekete valamit. Én széndarabnak néztem, a párom meg megkövült csótánynak (mert ilyen formája volt). Ennyit a konzervekről. Jó, lehet csak én voltam béna, de ez is arról árulkodik, hogy nem teljesen higiénikus környezetben csinálják.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_259383 (10)
    2008-08-24  23:14
  2. 2008. augusztus 25. 01:1627.

    Na, most már végképp nem tudom, mi lenne a jó a kutyumnak...

    (jaj, de furcsa leírni, tudjátok ma délután hoztuk haza a mi kis kutyunkat, egy angol bulldogot)

     

    A gazdija rendes volt, adott a száraz tápjából, hogy ezt ette, de nem tudom, később mit adjak neki? Egyértelmű, hogy a legjobbat akarjuk neki, hogy ne legyen később gondja belőle..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  3. 2008. augusztus 25. 05:4328.

    Nekunk egy 5 honapos  vizsla- labrador keverekunk van .

     Na ez a kutya MINDENT eszik.))

    Olyan technikasan eszi a lepotyogott orias oszibarackokat-- gondosan otthagyja magot --))) mintha az lenne a fo etele. De ette a malnat, eszi a sargarepat, kortet ,diot stb.

     Egyebkent a foetele a szaraztap.

     Mindig legalabb ketfelet de inkabb haromfelet veszunk, es azokat jol osszakeverjuk.

    Minden forgalmazo mast kever bele, es igy meggyozodesem hogy ami az egyikbol hianyzik az a masikban benne van.

     A kutya energikus jol fejlodo gyonyoru fenyes szörű es geszseges.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  4. 2008. augusztus 25. 05:4829.

    ..meg egy dolog..

    nagyaruhazban --metro--vesszuk a szaraztapot es megfigyelem melyikbol  fogy a legjobban )))

     Abbol az elgondolasbol, amelyik jobban fogy az a jobb tap azt szeretik az allatok a legjobban .

     Pl lattunk olyant amibol joforman alig vettek, a vevok. Es igaz mert abbol egyszer mi is vettunk egy proba adagot ,es NEM ette meg a kutya pedig nem valogatos.

    előzmény:
    mandy44 (28)
    2008-08-25  05:43
  5. 2008. augusztus 25. 05:5230.

    Cicáim vannak, házikoszt tehát kizárva, mert nem ennék meg.

    Reggel-este kapnak konzervkaját (Whiskas és tsai kizárva!), napközbenre Royal Canint kapnak ropizni. Időnként Sanabelle-t, ez is szárazkaja és nagyon szeretik.

    Egyébként nekünk azt mondta az állatorvos, hogy a macskák nyersen csak marhahúst kaphatnak, se csirkét se semmi mást, mert betegek lehetnek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  6. 2008. augusztus 25. 07:0331.

    Az én cicáim gazdaságosak, a tecsos konzervet imádják. :)

    A darling és frieskis a kukában végezte már többször is, azóta nem veszünk.

    Szeretik még a whiskas alutasakosat, főleg a tejszínes szószost. ;)

    Szárazból szintén whiskas és kitekat a nyerő.

     

    az én cicáim kifejezetten szeretik a zöldséget, főleg azokat a kajákat imádják, amiben van, és azt eszik meg belőle elsőre. A rizst is szeretik és persze a növényeimet is. Ellenben a macskafű nem jön be nekik, de a virágok levelei nagyon finomak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  7. 2008. augusztus 25. 07:0832.

    Szia,

     

    Nekünk van 2 kutyánk, 4 benti cicánk és 1 befogadott egyenlőre kinti cica az 5 kölykével. 

    .

    A kutyák kezdettől fogva prémium tépon élnek. Egy csúnya bélfertőzéssel indítottunk, ezért nem szeretnék kockáztatni! 

    A cicóknál is nemrég tértünk át a prémium tápra.. Utánaolvastam és nagyon sok hugyuti és egyéb panaszokat okozhat, ha nem a megfelelő tápot kapják...

    A kicsik még kapnak alutasakosat is, de már nem sokáig. Szokjanak csak le róla és ropogtassanak, azért van a szép nagyra nőtt fogacskájuk! 

    .

    Kiegészítésnek néha kapnak picike virslit, laktózmentes tejet és nyerstojást. Mikor mit...

    .

    Milu

    http://nagyek.blog.hu

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  8. 2008. augusztus 25. 07:1733.

    Azt még elfelejtettem, hogy  kutyák meg gyümölcsöt és zöldséget kapnak csak úgy jutifalat gyanánt, meg rágcsálni....

     

    Milu

    http://nagyek.blog.hu

     

    előzmény:
    Milu75 (32)
    2008-08-25  07:08
  9. 2008. augusztus 25. 07:1934.

    Sziasztok, szép reggelt mindenkinek!

    Nekünk van egy 6 éves golden retriever-ünk, és 4 (7,5 és két 3 éves) cicánk. Ahogy olvastalak benneteket, az jutott eszembe, hogy egyrészt a házikedvencünk szerintem ösztönösen tudja, mi az, ami jó a szervezetének és mi az, ami nem. Nos, azért azt nem gondolnám, hogy minden sz@rt eléjük lehet tenni, de legközelebb úgy sem fogja megenni, ha valami rosszul esik neki. Másrészt legalább ekkora jelentősége van annak is, hogy jól érezzék magukat velünk, különösen egy kutyus, aki arra is képes, hogy átvegye pillanatnyi hangulatunkat. Ergo, ha szomorúak vagyunk ő is az lesz, próbál mindenben osztozni velünk. A cicák nem így vannak (cáfoljatok meg), legfeljebb annyiban, hogy képesek a negatív energiákat levenni a gazdiról. Ezért okoz nagyszerű érzést az, ha megsimogathatjuk őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  10. 2008. augusztus 25. 07:2135.
    Szia!

    Nekünk 3 kutyusunk van.
    Régebben házikosztot is ettek a száraztáp mellé, de meghíztak és ezért most már csakis kizárólag száríztápot kapnak, abból viszont a legjobbat.
    Amikor nasit adunk nekik, az is kizárólag kutyáknak készült rágcsálnivaló.
    Azt hiszem nagyon egészségesek és boldogok, mindhárman idős kort éltek már eddig is meg, és ehhez bizonyosan hozzájárul az étkeztetésük is...
    A Malamut 12 éves, a Golden retriever 12,5 éves a Husky pedig 13 éves.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  11. Torolt_felhasznalo_285589
    Torolt_felhasznalo_285589
    2008. augusztus 25. 07:2436.

    Szia!

    Általában száraztápot, csirke farhátat és konzervet (cica, kutya) kapnak.

    Szeretik, de a konzerv ízesítését hetente váltani kell, mert megunják!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  12. 2008. augusztus 25. 07:3637.

    Minőségi macskakaját kapnak (házicicák). Nem Kitekatot, Whiskast, mert azok nem azok... Hill's, Profilum a legnépszerűbbek, nálam is, mert sokkal egészségesebbek tőle, mind külsőleg, mind a "végterméket" tekintve. Hogy ne unják meg szoktak kapni ezen kívül csirkehusit, ritkábban májat, natúr héjában főtt krumplit, néhány nyalásni joghurtot.

     

    Egyébként butaság, hogy a macskának csak húsra van szüksége, mivel a természetben a zsákmányállatát mindenestül eszi meg, tehát gyomrostul, belestül, így a zsámányállat táplálékából- növényekből, magokból- is vesz magához sok számára fontos táplálékot.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  13. 2008. augusztus 25. 07:4438.

    Megcáfolom :)

    Szerintem a cicáknak is igen jó kis hangulatérzékeőik vannak, sokszor vettem már észre, hogy vizsgaidőszakban, mikor ideges vagyok, a nagy cicám is nagyon feszült. Mikor viszont örülünk valaminek úgy be tudnak pörögni a boldogságtól, hogy öröm őket nézni :)

    előzmény:
    zsaki71 (34)
    2008-08-25  07:19
  14. 2008. augusztus 25. 07:5139.
    Ja és szárazat, csakis szárazat, mellé sok vízzel.
    előzmény:
    eszen (37)
    2008-08-25  07:36
  15. 2008. augusztus 25. 08:0140.
    Látom szót fogadtál és megcáfoltál. Én viszont azt tapasztalom, hogy a cicus  mindig ahhoz megy oda először a családból, aki éppen akkor a legnegatívabb közülünk. Kivéve az egyetlen kandúrt, ő csak akkor, ha kedve méltóztatik, no meg elég ritkán is van otthon
    előzmény:
    eszen (38)
    2008-08-25  07:44
  16. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2008. augusztus 25. 08:0541.
    Az én kutyáim nem tudják, hogy a száraztáp jobb lenne nekik. Egyszerűen nem eszik meg, hiába próbálkozunk, ill. próbálkoztunk. Képesek napokig nem enni. Az orvos azt mondta, majd megeszi, ha nem kap mást, hát ezek nem eszik meg. Így 2 naponként főzöm a farhátat, cs. fejet, rizst. Öntöm le róla a zsíros lét, Brrrr. De nem adhatom oda nekik mert akkor megbetegszenek. És egyszer levesnek főzöm, egyszer pörköltnek, másszor sütöm. Olvastam, sajnos nem mentettem el, hogy ki az aki zokszó nélkül megeszi évszámra a főtthúst, rizst, vagy tésztát? a legjobb barátod a kutya. Valahogy így volt. Ez elgondolkoztatott, azóta változatosabban kapnak enni, nem csak állagra, hanem ízre is. A zöldséget sajnos kitúrják, nem eszik meg, nyersen meg aztán...... Legfeljebb legelnek, mint  a boci.
    előzmény:
    zsaki71 (34)
    2008-08-25  07:19
  17. 2008. augusztus 25. 08:1042.

    Mi csak ketten vagyunk, szóval igazságosabbak tudnak lenni a cicák :) Jellemzően amúgy ahhoz mennek oda, aki akkortájt kevesebb időt töltött otthon :)

    (Amúgy nagyon "anyásak", az apjuk mindig kicsit elhanyagolva érzi magát. No megjegyzem tőlem kapják a kaját, én játszom velük, én járok velük sétálni(lakáscicák), szóval apjuk csak hallgasson)

     

    előzmény:
    zsaki71 (40)
    2008-08-25  08:01
  18. 2008. augusztus 25. 08:2743.
    egyetértek...nekünk egy Cane corsonk van.Sokmindent hallottam, már róla, de,hogy nem lenne kutya, az biztos nem...Erős és egészséges, csak a szeme gyullad be gyakran, de ez a lógó szemhéjtól van, nem a tenyésztéstől. Nincs hasmenése mindentől, megeszik bármit, de leginkább száraztápot kap házikoszttal ízesítve és azt,hogy a s*ggünkben lehet egész nap...
    előzmény:
    Adru (18)
    2008-08-24  23:38
  19. 2008. augusztus 25. 08:3844.

    Ez most nálunk is központi kérdés, mert van egy 3 hónapos új kutyusunk és a kölyökkorban a legfontosabb, hogy megkapjon minden fejlődéséhez szükséges tápanyagot. Emiatt Junior kutyakaját kap, főként Pedigreet, de a szárazat például nem nagyon szereti, csak a kezemből ropogtat. A házikosztot viszont imádja. Van egy 3 éves kuttyom is, ő sem eszi meg a szárazat, pedig már mindenhogy keverjük, a konzervet szereti, meg azt, amit mi eszünk. Néha kap 1-2 szelet kenyeret, de azt sem eszi meg, csak elássa és olyan boldog, hogy ő bespájzolhatott valamit.

    És kap még pedigree jutalomfalatot is.

     

    De jövő héten, ha a következő esedékes oltásra megyünk, majd megkérdezem a dokinkat, mert nagyon eltérő véleményeket hallok, van aki a házikosztot dícséri, más a tápot, van aki szerint viszont az rákot okoz, míg más szerint jó a táp, csak a méregdrága prémium minőségű.

    Na, és akkor dönts helyesen...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588098 (1)
    2008-08-24  22:39
  20. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2008. augusztus 25. 08:5545.
    3 kutyám van, 2 az udvaron, és egy kis máltai bent. A máltainak, mikor hozzánk került, szörnyű hasmenése volt, száraztáppal etették. Akkor a doki azt mondta főzzek neki nem zsíros csirkét, rizst, tésztát, ilyesmit. Vele azért volt eddig szerencsénk, mert megeszi a nyers zöldségeket is, a főttet is, most már 12 éves. Egyre nehezebb kitalálni mit adjak neki enni. nagyon válogat az utóbbi idében. Legszívesebben azt enné, amit mi, de ugye azt nem lehet, mert vastagbélgyulladásos azóta is, hogy kiskorában olyan beteg volt. Azt szoktam csinálni, ha pl. csirkemáj, vagy pulykamáj van ebédre, neki kiveszek nyersen, és külön megfőzöm vízben. A halat is így szoktam adni. Sokszor őrjöng azért a kajáért amit mi eszünk, de sajna még meg sem kóstolhatja, mert egyből beteg lesz.  Ma megpróbálok neki csirkéből zsír nélkül pörköltszerűt főzni, mert nem akarja már a főtt leveshúst. Egyszer kapott konzervet, szegény majdnem belepusztult, attól is hasmenése lett.
    előzmény:
    cs.adrika (44)
    2008-08-25  08:38
  21. Torolt_felhasznalo_462363
    Torolt_felhasznalo_462363
    2008. augusztus 25. 08:5546.

    na itt a lényeg!

    angol bulldog

    eddig bőszen olvastam, hogy ki mit etet a kutyájával, de ezt sajnos az elején elfelejtetted közölni... Az angol bulldog, mint minden másban, ebben is "különleges". Nem akarom hogy bárki bármit beszóljon nekem, így előre közlöm, tapasztalatból beszélek. Elég nagy tapasztalattal. Kicsit szarul fog hangzani, de ne etetsd olcsó táppal, semmi esetre se. Royal Canin, Eukanuba, Acana. Az acana lenne a legjobb, de sajnos sokuknak van allergiája erre a tápra, kihullik a szőre. Csirkét kölyöknek ne adj neki, allergiás lesz rá. 1 éves kora után adhatod neki. Házi kosztot csak 1-1 falatot, az íze miatt, rendes eleségként semmi estere, hasmenése lesz tőle. A kutyaszalámik közül a Rexet csak, semmi Tescos, vagy más tömeggyártású izét ne. Rengeteget tudnék még írni neked, egy egész atnulmány írtam belőlük, de sajnos most mennem kell. DÉlután folytatom, ha gondolod, és egyéb más kérdésekben is szívesen állok segítségedre, esetleg priviben is.

    előzmény:
    natasaaa (27)
    2008-08-25  01:16
  22. 2008. augusztus 25. 09:2947.

    Basszus, így nem lehet könnyű!

    Jó, hogy van ennyi időd külön főzőcskézni neki.

    Mondjuk az én 3 éves ebem jó 35 kiló körüli, neki kicsit többet kellene főzni...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_189330 (45)
    2008-08-25  08:55
  23. Torolt_felhasznalo_189330
    Torolt_felhasznalo_189330
    2008. augusztus 25. 09:3448.
    Az udvari kutyáim nem kicsik, az egyik pumi nagyságú, ő a gizdább, a másik egy tenyeres-talpas németjuhász-kopó keverék, na ő egy súlyos egyéniség, ketten megvannak kb, 55-60 kg. Velük azért egyszerűbb, de ez a pici nagyon nyafika. De tündéri, nagyon szeretem, mindegyiket.
    előzmény:
    cs.adrika (47)
    2008-08-25  09:29
  24. 2008. augusztus 25. 09:5149.

    Amiket írtál, azt most csak az angol bulldogra érted?

    Én látok némi ellentmondást abban, hogy attól a záptól, ami szerinted a legjobb, attól kihullik a kutyák szőre.

    Nem ismerem ezeket a tápokat, errefelé nem kapni, viszont hamarosan nyílik Fressnapf, egyszer tuti veszek, már csak kíváncsiságból is, hogy mit szólnak hozzá a finnyás kutyáim. Remélem nem kerüla szemétbe.

    Szerintem ők tudják, hogy mi a jó nekik...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_462363 (46)
    2008-08-25  08:55

Címlap

top