Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Májfolt,Pigmentfolt az arcon!

knehanita
Létrehozva: 2008. Április 7. 21:11

Gondolom több topic is indult már ezzel a címmel,gonddal,problémával!Szeretnék "sorstársaimtól" kozmetikusoktól ,bárkitől aki tud valamit ajálani a problémára!

Nekem kb.2-3 éve jött elő egy barna folt a homlokomon ami nagyon zavar,már egy csomó mindent kipróbáltam rengeteg pénzt belefektettem,hogy javuljon a helyzet,de sajnos eddig nem látok sok javulást!Amiket kipróbáltam azok ülönböző krémek több ezerért ,lézerkezelés több 10 ezerért(ami ugyan hatásos volt ill. javult a helyzet pár árnyalatot ,de most ,hogy jön be a jóidő,napsütés,úgy látom ismét sötétedik)Ha valaki tud valamit segítsen!Próbáltam a citromos megoldást is,jelenleg kövirózsakrémmel kenem meg nagy faktorszámú napkrémmel!Most alapozót használok amit nem szeretek,mert sokszor csak a boltba ugrok el és akkor is kenjem magam???

Várom a véleményeket ,észrevételeket,tanácsokat stb.....

  1. 2012. május 18. 11:10151.
    és hol lehet látni, hogy ezeke mennyibe kerülnek?
    előzmény:
    enganadora (150)
    2012-05-18  10:09
  2. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. május 18. 11:33152.

    "nyáron kémiai+ fizikai fényvédő dupla védelem szükséges"

     

    Ezt komolyan gondolod?

     

    Te melyik kémiai ill. fizikai fényvédőket használod?

     

    (Nálam a kémiaiak kiesnek, a fizikait azért ismét kipróbálnám, anno nem tudtam használni, mert úgy nézett ki a bőröm tőle, mintha maszkot viselnék.) 

    előzmény:
    Medora (145)
    2012-04-03  14:36
  3. 2012. május 18. 12:06153.

    Mint írtam, professzionális termékek-tehát szakemberek számára látható, személyes regisztráció után. Nektek, vásárlóknak talán itt:

     

     http://www.imageskincare.hu/

     

    De így is meg kell érdeklődni, hol tudod magadhoz legközelebb megvásárolni. Pl. mint az ILCSI termékeknél. 

    előzmény:
    lopiciG (151)
    2012-05-18  11:10
  4. 2012. május 18. 12:13154.
    Amúgy 6-8 ezer Ft-között mozog a fényvédők ára, 95 ml-sek, tehát nem kicsik. Arcápolókról beszélünk.....ami nyilván nem zárja ki, hogy máshová is kend:-)
    előzmény:
    enganadora (153)
    2012-05-18  12:06
  5. 2012. május 21. 17:11155.

    Köszönöm Engenadora a választ!

     

    Jaj, lányok, ki kell nektek panaszkodnom magam. A korábbi évek tapasztalata alapján már februártól 50+ os fényvédőket használok MINDEN NAP, de még a lakásban is, most, hogy nyár lett, naponta többször vastagon kenem magam, semmi napozás, meg ilyesmi, ennek ellenére valami fertelmesen foltos lett az arcom, a homlokom és az orrom rózsaszínű, a többi..... tragédia. A túróba is, pedig télen olyan reménykedő voltam...

    Mostanában szar dolgok történtek velem, és csak frontinnal tudtam elaludni, lehet, hogy amiatt? Igaz, már mindegy is...

    Van valakinek tanácsa? Elkezdtem a Neostrata felől érdeklődni (kojic sav meg hidrokinon a két jelenlegi csodaszer van benne) merjem most nyáron kenegetni?

    Mondjatok valami vigasztalót...

    előzmény:
    enganadora (150)
    2012-05-18  10:09
  6. 2012. május 25. 16:37156.
    Volt valakinek közületek TCA (triklór-ecetsavas)-hámlasztása?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2012. május 25. 22:30157.

    Ha ilyen nagy a gáz, akkor sajnos nem elég, ha kened magad jó minőségű, nagyon magas faktorú fényvédővel - mindezek mellett kerülnöd is kell napot, mint a vámpír! Hordj széles karimájú kalapot, hogy az utcán járva-kelve percekre se érje az arcod napfény, sőt, az utca árnyékos oldalán kell közlekedned. Állandóan figyelned kell erre, pl. ha leülsz a buszon, akkor is, különben nem kerülsz ki az ördögi körből. Nincs 100 %-os védelem, az UV-sugarak kis része eléri a bőröd mély rétegeit, és az a picike UV már elég ahhoz, hogy erősödjenek/megjelenjenek a pigmentfoltok. Ha fogamzásgátlót, vagy más hormokészítményt szedsz, akkor az sajnos önmagában is okozhat foltokat, UV-fénnyel együtt pedig még rosszabb a helyzet. Ha szoktál hámlasztani, radírozni, akkor felejtsd el a nyári hónapokban, mert elvékonyítod a szaruréteget, és így még akadálytalanabbul jutnak be az UV-sugarak a bőrbe.

    A strandolásnak, a napon a vízben úszkálásnak is lőttek - a víz erősen visszaveri a sugarakat, tehát többszörösen árt. Jó minőségű a fényvédőd? Írod, hogy rózsaszín lett az orrod és a homlokod - ahhoz, hogy ez megtörténjen, nem kevés időt kell a napon tölteni. Szóval, ez nem arra utal, hogy kerülnéd a napot...

    A Neostrata készítmények jók, de majd ősszel térj vissza rá, most eszedbe ne jusson - a hidrokinonnal pedig nagyon óvatosan, nem ártalmatlan. Inkább egy pár alkalmas lézerkezelésre spórolj, az szépen halványít, de ezt is csak ősszel.

    Vezetsz autót, vagy utasként sokat utazol autóban? A korai és a késői órák nem igazán ajánlottak, mikor lapos a nap, és éri az arcodat. A legjobb, ha a szélvédőt, és körbe minden üveget áthúzatsz UV-szűrős fóliával.

    Ha komolyan veszed a fényvédelmet + a fénykerülést, akkor szép fokozatosan ki tudsz lábalni a dologból. 

     

    Sok sikert! 

    előzmény:
    cicanadrag (155)
    2012-05-21  17:11
  8. 2012. május 26. 07:48158.

    Szia!

     

    használhatod extra fényvédelemmel. Tehát széles spektrumú fényvédővel (kémiai+fizikai), és csak 3 hónapig max. Utána szünet.

     

    De lesd meg a belinkelt oldalon az Image Bleaching serum-ot is. 

    előzmény:
    cicanadrag (155)
    2012-05-21  17:11
  9. 2012. május 26. 07:58159.

    Az első 4-5 sorral egyetértek. A nyári hámlasztás viszont lehetséges. A cég, amelynek a termékeit belinkeltem ide, floridai illetőségű. Ott nehezen találsz nem nyárias időjárást, így a termékek (főleg a fényvédők) ehhez lettek kifejlesztve.

    Saját tapasztalat a fényvédőjükről: 2 éve kint voltam a jet-ski sztárkupán, Harasztiban, a tónál. Fa egy szál se, július eleje, 38 fok, tűző nap, reggel 10-től délután 5-ig ott lebzseltem,fürdőruciban. Körülöttem mindenki szinte szarrá égett, de minimum vöröslött valahol, engem pedig mintha nem sütött volna a nap. Délután felé néhányan odajöttek, hogy mi a túróval kenem magam?:-)

    előzmény:
    Inaara (157)
    2012-05-25  22:30
  10. 2012. május 26. 16:23160.
    Nem tudok egyetérteni. Az lehet, hogy bármilyen okból is, de nem égtél le. Itt viszont egyáltalán nem erről van szó. A pigmentfoltok sokkal hamarabb előjönnek, sokkal kevesebb UV-behatástól, nem kell hozzá egsz nap a napon lenni. Ráadásul fényvédő ügyben az USA évszázadokkal Európa mögött kullog - próbálnak ellene tenni az orvosok, de az FDA hírhedten nehézkes és csigalassú. Mi itt nagyon szerencsések vagyunk, mert a világ legjobb fényvédői (ez szó szerint értendő) itthon is beszerezhetők.
    előzmény:
    enganadora (159)
    2012-05-26  07:58
  11. 2012. május 27. 07:29161.

    Nem nem égtem le. Egyszerűen barnulni sem barnultam, ergo nem álltak csatasorba a pigmentsejtek. Nyilván a gagyi amerikai fényvédőtől.

    Ráadásul a homlokom pigmentfoltos....de nem vitázom.

    Ez igaz, már itthon is beszerezhető minden. 

    előzmény:
    Inaara (160)
    2012-05-26  16:23
  12. 2012. május 27. 16:03162.
    Légy szíves linkeld már be a fényvédő INCI-listáját, megnézném.
    előzmény:
    enganadora (161)
    2012-05-27  07:29
  13. 2012. május 28. 07:37163.

     

     

    Sajnos, INCI lista nincs fent sehol, de ha van türelmed, kedden  megnézem a tubust, és bepötyögöm.

     

    Itt, mint látod, a fizikai fényvédő van kiemelve (százalékos arány is megadva, ezt se sűrűn látom másnál), és a legfontosabb helyreállító hatóanyagok. Ez a cég törekszik az organikus anyagok használatára, ásványi olaj és paraben nélküliek a termékei. Mivel nap, mint nap látom az INCI összetételt, garantálom, hogy így van.

     

    Én a belinkelt terméket használtam, van még 4 féle. 

    előzmény:
    Inaara (162)
    2012-05-27  16:03
  14. 2012. május 28. 07:37164.
    előzmény:
    enganadora (163)
    2012-05-28  07:37
  15. 2012. május 28. 07:38165.
    Nem küldi a linket...... megy priviben.
    előzmény:
    enganadora (163)
    2012-05-28  07:37
  16. 2012. május 28. 10:56166.

    Köszi.

    A Skinceuticals-ról van szó? Ismerem a termékeit, többet használtam is, bár inkább a bőrápolók közül, és egyszer vettem ezt a fényvédőt, csak kíváncsiságból. Tény, hogy talán ez a legjobb amerikai gyártású fényvédő, csak az UVA-védelemről sajnos nem informál. A "broad-spectrum" és egyéb, UVA- szűrésre utaló  "maszatoló" kifejezések nagyon különböző mértékű, de mindig viszonylag alacsony UVA-védelmet jelentenek.

    Azoknak javasolható, akik valamilyen oknál fogva nem használhatnak kémiai szűrőket. 

    Örülök, ha nem is barnultál, de egyfelől nagyon különbözőek a  bőrök, és ha a topikindító a rendszeres kenés ellenére is barnul és pirul.... Mondjuk, nála valószínűleg a z "emberi tényező" a gond: vagy nem keni elég vastagon, és/vagy mégiscsak sokat tartózkodik a napon.

     

    A helyzet az, hogy a világ legjobb fényvédői a legkorszerűbb fizikai és kémiai szűrők kombinációja. Amerikai bőrgyógyászok  és plasztikai sebészek kórusban sírnak, hogy még mindig nem lehet state of the art fényvédőkhöz jutni az USA-ban az FDA tetves lassúsága miatt. Többük nyilatkozatában olvastam, hogy az USA-ban jelenleg nincs hatékony UVA-szűrős fényvédő. Aki csak teheti, Európából, Mexikóból és Kanadából rendeli a csúcsfényvédőket és a dokik is ezeket ajánlják. 

    előzmény:
    enganadora (165)
    2012-05-28  07:38
  17. 2012. május 29. 06:57167.

    Nem, nem arról. Image skin care a neve. Egy plasztikai sebészé és a bőrgyógyász feleségéé a cég. Gondolom, tele lett a cipőjük Floridában az általad írottakkal.:-)

    Én egyébként díjazom az FDA-t (na nem a csigalassúság miatt). Ma pötyögök INCI-t bentről.:-) 

    előzmény:
    Inaara (166)
    2012-05-28  10:56
  18. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. május 29. 08:05168.

    Látom, hogy nagyon sokat tudsz a témáról.

     

    Tudnál nekem segíteni?

     

    A helyzet az, hogy annyira érzékeny bőröm van, hogy semmilyen krémet (és ez tényleg így van, az égvilágon semmilyen krémet) nem bír a bőröm. Volt ezer féle, a gyógyszertári legolcsóbbtól a dm-ben vásárolható parabenmentes jobb minőségű krémeken át a legdrágább Avene gyógyszertárban beszerezhető krémig.

     

    Paraben allergiám van.

     

    A bőröm - természetesen - nem bírja a napot.

     

    És a naptejeket sem.

     

    Ezekből is próbáltam mindent, a legegyszerűbbektől a legdrágábbakig.

     

    Na a lényeg, hogy a kémiai naptejek (még a parabenmentesek is) teljes mértékben kiesnek.

     

    Fizikait is próbáltam, attól meg a bőröm egy az egyben úgy nézett ki, mintha gésa lennék, fehér ill. sárga maszkszerűség volt a bőrömön.  (A bőröm ugyanis nem "egyenletes", egyrészt néhol száraz, néhol zsíros, másrészt pattanásos, satöbbi).

     

    Tudsz valamit javasolni? A nyilvánvalón kívül, hogy ne menjek napra, mert természetesen nem megyek, de minden nap járok sétálni + nyáron szeretnék strandra menni, ahol szintén nem napoznék, de egészen minimális (1-2 perces) napon tartózkodás elkerülhetetlen, ill. nem is tudok róla lemondani.

     

    Előre is nagyon köszönöm.  

    előzmény:
    Inaara (166)
    2012-05-28  10:56
  19. 2012. május 29. 10:13169.

    Ah,mire vállalkoztam.......

    Megelégszel a fényvédő anyagokkal?

    Titanium dioxide, zinc oxide, octyl methoxycinnamate, homosalate,octyl salicylate

     

    plussz még egy csomó antioxidáns,gyulladáscsökkentő hatóanyag, und a járulékos összetevők. Ha mind érdekel,egy nyugodtabb pillanatomban ráveszem magam.

    előzmény:
    enganadora (167)
    2012-05-29  06:57
  20. 2012. június 2. 11:16170.

    Azt írod, hogy semmilyen krémet nem bír a bőröd, holott "csak" a parabénra vagy allergiás. Mit jelent az, hogy nem bírja a bőröd a parabénmentes naptejeket sem? Ezek szerint mégiscsak allergiás vagy valami másra is? Orvos állapította meg teszttel, hogy parabénallergiád van, vagy hosszú évek kísérletezgetése és téves vásárlásai során te magad jutottál arra a következtetésre, hogy parabénallergiád lehet?

    Ezt fontos lenne tisztázni, mert a hsz-edből nekem úgy tűnik, hogy valami más (is) lehet a háttérben.

    A kémiai szűrőkkel mi a probléma, hogyan reagál a bőröd?

     

    A helyzet az, hogy mindenképpen kell valamilyen tartósító a kozmetikumokba,  különben ki se lehetne tenni a polcra semmit. Többek között ezért sem szeretem a natúrnak nevezett kencéket, mert tele vannak alkohollal (hiszen valamilyen tartósítót ugyebár kell használni), és sokat tudnak rontani a bőrön.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (168)
    2012-05-29  08:05
  21. 2012. június 2. 11:30171.
    Megelégszem ezzel is. Az első kettő fizikai, a többi kémiai szűrő. A titánium-dioxid részben, a cink jobban szűri az UVA-t. Ezeket a szűrőket már nagyon régóta használjűk, évtizedekkel ezelőtt is elérhetők voltak. A totáltömény cink lényegében nagyon jó szűrő lehetne, csak akkor tényleg úgy néznénk ki, mint a kabuki színészek, vastag fehér krémmel az arcunkon járkálnánk (kb. a Neogranormon kenőcsre kell gondolni....). :-)  A legmodernebb szűrők jelenleg a Tinosorb M (INCI: methylene bis-benzotriazolyl tetramethylbutylphenol), amely fizikai és kémai szűrő egyben, ez az UVA 1 tartományban is nagyon jól szűr, pedig ezt a részt (380-400 nm) még ma sem tudják tökéletesen kiszűrni, pedig ez okozza legtöbb bajt, ez hatol a legmélyebbre a bőrben (minél kisebb az UV- sugár energiája, annál nagyobb a hullámhossza, és annál mélyebbre hatol). A másik a Tinosorb S (INCI: bis- ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine), ez is fizikai és kémiai szűrő.
    előzmény:
    enganadora (169)
    2012-05-29  10:13
  22. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 2. 11:59172.

    Igen, orvos állapította meg a paraben allergiát. 

     

    Azóta nem voltam allergia szűrésen, de gondolom másra is allergiás lehetek, hiszen értelemszerűen onnantól, hogy kiderült, csak parabenmentes krémeket vettem. Mégsem bírja a bőröm a krémeket, általában kiütéseim lesznek (nem ott, ahol használom (tehát az arcomon), hanem testszerte) ill. egy nagyon drága gyógyszertári parabenmentes arclemosótól 3 hónap után hatalmas gyulladt pattanások kezdtek előjönni a homlokomon. Mivel gyakorlatilag semmit nem használtam ezen kívül, nem került sok időbe rájönni, hogy az arclemosó okozza a gondot. Abbahagytam, elmúltak a pattanások. 

     

    "A kémiai szűrőkkel mi a probléma, hogyan reagál a bőröd?"

     

    A legdurvább tavaly vagy tavalyelőtt nyáron volt, az arcbőröm vörös, gyulladt, foltos lett, iszonyúan nézett ki. Abbahagytam a naptejet, elmúlt a probléma.  

     

    Sőt, most eszembe jutott, hogy az egyik nyáron a szomszédasszonyom kérdezte, hogy mi van a bőrömmel, mert akkor is nagyon sz.rul néztem ki.

     

     

    előzmény:
    Inaara (170)
    2012-06-02  11:16
  23. Torolt_felhasznalo_403826
    Torolt_felhasznalo_403826
    2012. június 2. 12:00173.

    "Sőt, most eszembe jutott, hogy az egyik nyáron a szomszédasszonyom kérdezte, hogy mi van a bőrömmel, mert akkor is nagyon sz.rul néztem ki."

     

    Ez is a naptejtől volt. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_403826 (172)
    2012-06-02  11:59
  24. 2012. június 5. 15:10174.

    Köszönöm Inaara, Enganadora  a választ!

    Inaara, te melyik terméket tartod a világ legjobb közé tartozónak? (Én Vichyt és Babét használok 50+-osat).

    Rettenetes az arcom jelenleg... mondd, te csináltattál már ilyen lézeres kezelést? Hány alkalommal? Mennyibe került? Esetleg te is kozmetikus vagy?

    Azt hiszem a biciklizés tett be, azt nagyon szeretek, de olyan vastagon kentem magam krémmel, hogy egyszerűen hihetetlen, hogy mégis.... Úgy tűnik ez a vámpír-hasonlatod tényleg helytálló. A másik kínom viszont az, hogy a szeméremdombomon is van egy hosszúkás barna májfolt, és hát ott aztán végképp-végképp-végképp nem érheti nap. 

    Egyáltalán van értelme akkor a fényvédőknek? 

    előzmény:
    Inaara (157)
    2012-05-25  22:30

Címlap

top