Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 Őszén esküv&

nikolca
Létrehozva: 2008. március 1. 13:50

Sziasztok!

Azért nyitottam a topicot, mert a meglévő 2008-ra szóló topicot már képtelenség végigolvasni.

Szeretném megosztani az élményeket és nehézségeket, ötleteket és mindent ami felmerülhet a nagy napig!

Nem is tudom, hogy kezdjek az egész megszervezéséhez!Remélem sokan leszünk akik segíthetünk egymásnak az álomnap megvalósításában!

  1. 2012. június 19. 12:207201.

    sziasztok!

     

    Blanka irigy vagyok a balaton miatt,már nagyon vágyom oda,évek óta nem voltam pedig korábban minden évben mentünk.most hétvégén majdnem leugottunk egy fürire de a légkondink nem jó és így nem mertem,majd szombaton fogják megcsinálni elvileg.

    babaprojektben meg igazad van,eg y hónapon semmi nem múlik,inkább vizsgáljanak ki és akkor minden rendben lesz!!!:)

    nálunk minden ok,szenvedünk a melegben,de szerencsére van egy elég nagynak mondható medencénk,este abban hűsölünk,a baba is imádja,nagy kacsa a kisasszony,semmi se érdekli még ha víz megy az arcéba akkor is csak nevet :)

    puszi nektek! 

    előzmény:
    Blanka76 (7200)
    2012-06-18  14:52
  2. 2012. június 26. 21:257202.

    Hello csajok,

     

     

    Arcsi tényleg nem látszik h 3an vagytok összesen nagyon nagyon csini vagy.

    Sivii  az jó hir hogy nem megy, viszont pénzügyileg kicsit másképp kell megoldanotok a terveket...

     

    Blanka szerintem is jobb ha alaposan kiviszgáltatod magad, mert igy jobban fel tudják mérni a kockázatokat, és 1 hónapon már tényleg nem nagyon múlik... Balcsiért én is irigy vagyok, mi augusztusban megyünk egy hétre... az még messze...

     

    és akkor dobpergés.......

     

     

    csajok 15 hetes kismami vagyok :)))))))))))))))))))

    minden rendben van eddig, hányinger émelygés fejfájás és sok sok alvás az van/volt.

    Épp azon stresszelek hogyan válasszunk babakocsit...

     

    puszi nektek!

     

    N.

    előzmény:
    siviii (7201)
    2012-06-19  12:20
  3. 2012. június 27. 09:177203.

    Sziasztok!

     

    Nojjmi, nagy gratula! Jó babavárást!  Reméltem, hogy ilyen hírrel jössz:).

    Hányinger még mindig van? :( (Én megúsztam.)

    Babakocsi, nagy dilemma volt nekünk is, pedig ikresben kevés választék van. A végén már elegwm volt a témából, ezzel foglalkoztunk a legtöbbet.

    Mikorrra is vagy akkor kiírva? 

    Melót, meleget (bár most hűvösebb van..) bírod?

     

    Siviii, megnéztem még pár videót, annyira tündér kislány Kamilla:) Fb-on is szeretem nézegetni.

    Jó, hogy férjednek nem kell kimenni, meg a közelebbi munkahely is.

     

    Blanka, a Balatont irigylem én is:). Az az egy hónap nem számít, jó, hogy ilyen alapos a doktorbácsink. Nemsoká Te is kismama leszel, legalább megúszod a nyári meleg kismamaságot...

     

    Köszi a bókokat, sztem a műtét miatt, meg, hogy vmennyire még tartom azért a diétát, nézek ki így. Sokan mondják kicsi a pocim, de a doki is megnyugtatott, hogy magas vagyok, azért is, meg ugye mert nem nagyon híztam.

    Lényeg, hogy a babák nőjjnek, legyenek bent még pár hetet és egészségesek legyenek.

    A befekvést is megúsztam eddig, mondjuk sokat pihenek nagyon, már szokott fájni hátam, derekam. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  4. 2012. június 27. 10:477204.

    helló csajok!

     

    Nojjmi TUDTAM h ezt fogod mondani!!! NAGYON NAGY GRATULA!! nem is tudtam h babát akartok,vagy csak összejött? nekünk is így volt tulképp :)) hadd jöjjön aztán jött,meg is lepődtem nagyon a két csíkos teszten,az uram meg szóhoz se jutott,aggódott világba,aztán most meg a legeslegnagyobb szerelem van a kislányával!! 

    hányinger nekem 2 hétig volt hányás semmi szerencsére. 

     

    Arcsi örülök h jól bírod,már eléggé a vége fele vagy :) jaj hát köszi,télleg nagyon aranyos Kamilla imádjuk és minden nap mutat valami újat és vicceset,ez a legjobb kor így egy év plusz minusz pár hónap (15 hónapos lesz már pár nap múlva,hihetetlen h hogy megy az idő)

     

    babakocsi az vicces kérdés mert mi már a 3. kocsit nyúzzuk, az első kettőt utálta,mondhatom h sose szeretett igazán benne ülni csak az elején egy hónapot amíg még tök mindegy volt neki h hol van csak aludjon,aztán már sehogy se volt jó neki. most örököltünk egy teljesen szimpla sportkocsit és ezt szereti valahogy,bele is szokott mászni h tolja vki :) persze ezt se viszi túlzásba,max fél óra aztán száll is ki,menni akar inkább magának :)

     

    Blanka ti hogy vagytok? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  5. 2012. július 8. 20:467205.

    Hello csajok...

     

    Itthon nehezen birom a meleget, bár a mi szobánkban van egy klima. Bent majdnem hogy fázom, viszonylag jó a hűtése az irodaháznak.

    Mostanában sokszor megyek kocsival, az is légkondis nem kell a büdös emberket szagolnom.

     

    December 20ra vagyok kiirva, most töltöm a 4ik hónap végét. Még bent most fogom elmondani.

     

    Ti hogy birjátok a meleget?

    Arcsi neked még mennyi van hátra? Hogy álltok a szükséges dolgok beszerzésével?

     

    Na puszi nektek!

     

    Nojjjmi

    előzmény:
    siviii (7204)
    2012-06-27  10:47
  6. 2012. július 9. 08:427206.

    Sziasztok!

     

    Nojjjmi, akkor ott lesz a kisbabátok a karácsonyfa alatt.-).

     

    Legtöbb holmi megvan, lehet a többit születés után vesszük. Olyan 28-29 hét körül kezdtünk vásárolni.

    Babaszoba lassan kész (hálóból lesz, mivel 1,5 szobánk van), azt se kapkodtuk el.

    Bár én főleg már csak felügyelem a dolgokat, pihizek sokat, hogy a babók még bentmaradjanak.

    Aug 11-re vagyok kiírva, de ikrek nem nagyon várják meg a végét. Jövő szombaton leszek 37 hetes, akkortól nem számítanak koraszülötteknek. Jó lenne még utána is kihúzni, de ugye babákon is múlik, rajtam, meg az orvoson is. 

     

    Holnaptól enyhülés kicsit:). 

    előzmény:
    Nojjjmi (7205)
    2012-07-08  20:46
  7. 2012. július 10. 12:007207.

    sziasztok lányok!

     

    Nojjmi nagyon jó karácsonyi ajándékotok lesz!!! :) tudjátok a nemét? vagy titok? :) és nevek vannak már?

    mi is elég későn szereztük be a dolgokat,de annyi felesleges minden is van h  hihetetlen és erre csak akkor jön rá az ember mikor már megvan a gyerek és kidobta a pénzt.nekünk pl van annyi pamut pelenkánk h dunát lehetne rekeszteni velük mert mindenki mondta h az kell meg legalább 20 db stb azt kb 5öt ha használtam,utána ugye ki lett mosva és a többit soha elő nem vettem.

     

    mi is szenvedünk a melegtől,gyerek teljesen fel van pörögve este alig tudom letenni aludni 10kor,normál esetben már max fél9kor alszik szépen és éjjel is kel ezerszer inni meg forgolódik izzad,remélem mostmár télleg vége egy időre ennek a kánikulának!! 

     

    Arcsi szorítok h még maradjanak kicsit a babák!!!

     

    lányok készüljetek mert annyira fenekestül fog felfordulni minden h nem is hinnétek!! röhögöm azokat akik mondják h ők bizony nem fognak változni meg változatni semmin sem aztán meg meghökkennek h mennyire más lesz minden és a baba lesz a központ meg az h tudjon az ember néha aludni egy jót :D 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  8. 2012. július 10. 20:127208.

    Hello,

     

    Igen karácsonyi lesz, mondtam is férjnek h tuti pizzát rendelünk és kólát iszunk (nah jó én vmi gyümilevet). bár örülnék ha nem 24én bújna ki.

     A nemét még nme tudjuk, talán megmutatja magát a jövő pénteki (genetikai) ultrahangon.

    Nevekben csak azt tudjuk h mi nem lesz.... :D közös név egyáltalán nincs. Még ráérünk. Tudjátok, még nem érzem h nagyon mozog, meg pocak sincs, igy még mindig hihetetlen h vki lakik bennem.

     

    Arcsi akkor nektek most 4 db nevetek van 2 fiú 2 lány... :) én már nagyon kiváncsi vagyok (a neveket sem áruljátok el senkinek?)

     

    Puszi!

     

    N.

    előzmény:
    siviii (7207)
    2012-07-10  12:00
  9. 2012. július 10. 20:427209.

    Sziasztok!

     

    Siviii, azt tudom, hogy megváltozik minden:-)  Őont az alvástól félek, mert így is rosszul alszom. Kamilla átalussza az éjszakát? Mióta alszik többet éjjel?

    Köszi a szorítást.

    Igyekeztünk nem felesleges dolgokat venni, de úgyis később derül csak ki mi volt az. Valamit meg se vettünk előre, nem biztos, h. kell. 

     

    Nojjmi, nem árulom el a neveket, 4 van igen. De nemsoká megtudjátok:-).

    Nekem is sokáig hihetetlen volt, mocorgás is soká vált rendszeressé. Olyan 21 hetes voltam, mikor éreztem őket. Mostmeg már kellemetlen, mikor kinyomják magukat. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  10. 2012. július 11. 12:517210.

    sziasztok!

     

    nekem is elég sokára mozdult meg,másokhoz képest legalábbis,én is a 20.hét köról vagy utána éreztem csak nagyon enyhén.aztán tényleg a végén meg már annyira rossz volt amikor ide oda beakasztotta magát,a lábát a bordámba meg ilyenek.el se tudom képzelni h kettővel milyen lehet ez az érzés :D egyébként Arcsi sima szülésre készültök?vagy császár? ha az,nem kell tőle félni nekem szuper élmény volt az egész,még a másnapot is ki lehetett bírni,én szerencsére tök jól gyógyultam,mikor hazamentünk az 5.nap már szinte semmi bajom nem volt,csak egyedül felülni volt nehezebb,meg ugye hapci köhögés nevetés ezek,de semmi extra.

    Alvás? hát az eleje BORZASZTÓ, nem hazudok. kettő óránként kelni,sírni fog,nem tudod mi baja,kínlódik,fáj neki az élet,rajtad akar aludni,hasfájás stb.az első 3 hónap túlélés :) kamilla jó alvó szerencsére,de most is van sokszor h nem alszik végig,szomjas,fáj a foga,fáj a hasa,melege van stb.indig van vmi de ezek a kelések pár pillanatok,olyan nincs h fent vagyunk rendesen.de ehhez kellett azért idő,mondjuk olyan 4-5 hónap,van akinek persze több. ja és perzse éjjel is bekakálnak eleinte 20szor,pelenkecsere,attól persze rendesen felkel és altathatod megint,hát vicces lesz :)

    Nojjmi hanyadikára vagy kiírva pontosan? melyik kórházban fogsz szülni? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
     
  11. 2012. augusztus 6. 20:597211.

    hahóóó csajoook!! kivel mi van?

     

    Arcsi még egyben vagytok ti 3an? :))

     

    Nojjmi hogy vagy,hol tartasz mik vannak most nálad?

     

    Blanka?nyaralás,miegymás? 

     

    nálunk minden oké,lányom egy energiabomba,egész nap talpon van,napi egy órás déli alvással,nem is értem hogy bírja estig,még most is labdázik (persze ilyenkor már szokott aludni csak gondolom most a meleg miatt is nehezebben alszik el) 

    voltunk nyaralni,nagyon szuper volt csak rövid :)

     

    puszi és írjatok!! 

  12. 2012. augusztus 7. 12:237212.

    Sziasztok!

     

    Hú de rég jártam erre és mit olvasok!!!! Nojjmi gratulálok! Ez aztán a meglepetés. Jobban vagy?

     

    Arcsi hogy vagytok? Attól tartok, már 4 tagú a család :-).

     

    Sivi, hol nyaraltatok? 

     

    Ránk épp ránkjött a hoppáré, hogy mégis tengerparton nyaralnánk, úgyhogy épp last minute Korfut intézek. Ha összejön, szombaton repülünk.

     

    Puszi Mindenkinek!

  13. 2012. augusztus 7. 17:577213.

    Sziasztok!

     

    Gyors bejelentkezés csak:

    Aug.2-án program császárral megszületett Abigél és Szilárd,mindketten 2300 g-mal, 46 és 48 cm-vel.

    Majöttünk haza,elég hulla vagyok,pedig mától jön az éjszakázás....

    Képek nemsoká fb-on. 

  14. 2012. augusztus 7. 18:067214.

    halihó!!

     

    hát sejtettem én h már babák megvannak!!:)) nagyon gratulálok,sok sok kitartást,nagyon nehéz lesz az eleje de minden nappal jobb,ezt tartsd észben,nekem is ez vált be és nagyon igaz!!! :) császár után gyors felépülést,ez is tényleg napok kérdése és jobb lesz,nekem már otthon szinte semmi bajom nem volt .

    várjuk a képeket!!!:)

     

    Blanka de jó nektek IRIGYVAGYOOOOOOOK!!!

    Mátrában voltunk,Galyatetőn. 

    előzmény:
    t.arcsi (7213)
    2012-08-07  17:57
  15. 2012. augusztus 7. 22:517215.

    Szívből gratulálok! Szép nagy babák lettek és a nevük is nagyon szép! Remélem, nem fárasztanak le nagyon és van segítséged! Nagyon hamar hazaengedtek, ne legénykedj))) A fészen én is megleshetem őket?

     

    előzmény:
    t.arcsi (7213)
    2012-08-07  17:57
  16. 2012. augusztus 7. 22:567216.

    Nojjimi, gratulálok! Talán karácsonyra már otthon is lesztek, amilyen hamar kidobálják mostanában a kismamákat a babával.

    Blanka, irigykedem Görögország miatt - remélem, összejött a lastminute - nekem a Balaton a Riviéra))) Majd talán jövőre.

    előzmény:
    Nojjjmi (7202)
    2012-06-26  21:25
  17. 2012. augusztus 9. 11:447217.

    Sziasztok!

     

    Arcsi, ez olyan, mint egy álom! Nagyon sok boldogságot Nektek!!!!! Ezt szívből kívánom és átérzem. Sok erőt és kitartást is az első időkhöz.

     

    Üdv, a rég nem látottaknak :-).

     

    Köszönöm a drukkot, összejött a Korfu, szombaton repülünk egy csoda szép helyre. Nekünk is Balcsi lett volna, ami állandóság az életünkben, de egyrészt férjem itthon és főleg Balcsin fuldoklik az allergiától, másrészt meg remélhetőleg ez az utolsó nyarunk babá(k) nélkül, így megadjuk a módját :-).

     

    Sok puszi Mindenkinek és élvezzétek még a nyarat!

     

     

  18. 2013. szeptember 27. 10:287218.
    Sziasztok, lenne kedvetek egy babás mamaás találkozóhoz így 5 év távlatában??? :))))
  19. 2013. október 10. 22:197219.
    szia Nojjmi!  :)  lenne, ha össze tudjuk hozni
    előzmény:
    Nojjjmi (7218)
    2013-09-27  10:28
  20. 2013. november 15. 16:207220.

    Sziasztok!

     

    De jó, hogy még működünk, ha ritkán is:-). Én nagyon szívesen találkoznék Veletek, bár babákat "csak" a hasamban tudok hozni, úgy viszont kettőt is. Végre sikerült. A 13. héten járunk, egészségesek és boldogok vagyunk.

     

    Remélem mindenki jól van.

    előzmény:
    Nojjjmi (7218)
    2013-09-27  10:28
  21. 2013. november 24. 20:427221.
    Blanka örülök nagyon Neked itt is :-)))   jó pocinövesztést!
    előzmény:
    Blanka76 (7220)
    2013-11-15  16:20
  22. 2013. december 17. 22:107222.

    Gratulálok! és nagyon vigyázz magatokra!

     

    Ígérem januárban összehozom a találkát, vizsgaidőszak után!

    előzmény:
    Blanka76 (7220)
    2013-11-15  16:20
  23. 2013. december 21. 18:277223.
    Nahát, micsoda örömhírre bukkantam a szokásos "megnézem, élnek-e még a régi topikok" látogatásomnál! Blanka, gratulálok! Problémamentes babavárást és eseménytelen szülést kívánok neked! Majd benézek később is! Úgy számolom, a kolléganőmmel nagyjából egy időben szültök. Ő áprilisra van kiírva.
    előzmény:
    Blanka76 (7220)
    2013-11-15  16:20
  24. 2013. december 22. 09:597224.

    Köszönöm szépen nektek a velem örülést. Május vége a pontos kiírás, mivel ikrekről van szó, lehet, hogy eleje lesz, én boldog leszek, ha a 36 hetet végig visszük.

     

    Nagyon boldog ünnepeket kívánok Nektek szeretettel!

  25. 2015. március 4. 19:577225.

    Szokásos "melyik topik él még?" körutamon láttam, hogy nem jár már ide senki, pedig én szeretnék még híreket a tagokról. Remélem, mindenkinek a legjobban alakult az elmúlt jó pár hónap. Azért ha erre jártok, pár szót - vagy egy fészbukos linket - dobhatnátok :)

    előzmény:
    Blanka76 (7224)
    2013-12-22  09:59

Címlap

top