Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Rota vírus

kincsem13
Létrehozva: 2007. november 7. 20:46

Rota vírus elleni oltásról szeretnék véleményt kérni. Kinek mi a véleménye?be adassuk-e a csecsemőnek- vagy ne? jelent-e ilyen esetben nehézséget az anyagi?

Nehéz eldönteni, hiszen nagyon sürgető az idő.

Várom a hozzászólást !!!!!!!!!!!!!!

  1. 2007. november 7. 20:512.
    Szia! Az én gyerekorvosom azt mondta, hogy nem szükséges. Ennél a betegségnél (mármint amit ez a vírus okozhat) az a különleges, hogy sokkal gyorsabban kiszáradhat a baba, mint egy hányós-fosós (bocs) egyéb vírusnál. Viszont ha megy a hasa, úgyis orvoshoz viszik a szülők a babát, ez csecsemőnél különösen fontos. Az orvosunk egyébként 43 (!) éve praktizál, azt mondja, hogy már 10 éve nem találkozott rota vírusos gyerekkel. Persze ijesztgetik a szülőket, mi is kaptunk ezzel kapcsolatban egy marketinglevelet, de különbséget kell tenni a fontos (pl. pneumococcus) és egyéb védőoltások között.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_599439
    Torolt_felhasznalo_599439
    2007. november 7. 21:233.
    Szia!


    Mi is beakartuk oltatni a kisfiúnkat, de lebeszélt a gyerekorvos. -Azt mondta, hogy eddig 3 esetben adott be ilyen vakcinát. ( Egy 15e városban lakunk ahol 3 gyerekorvos van, szóval nem hiszem, hogy nagyon sokan kérheték eddig, mivel az egyik gyerekorvos a mi orvosunk alkalmazottja)- Ha hasmenéses és hányásos egy baba azt úgy is elviszik hozzá és így gyorsan kap segítséget. Egyébként ha jól tudom a vakcina 33e ft. Nem valami olcsó.
    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  3. 2007. november 7. 21:254.

    a pneumot tartom én is a legfontosabbnak de.... édesanyám óvónő Bp leg"sznobabb" kerületében, és m,égis volt több rotás gyereke is az elmúlt pár évben.

    valóban kórházi infúzió a legrosszabb, ami történhet, más kérdés, h az se mindig könnyű történet. ja, és elég egy tüsszentés a buszon, úgy is elkapható, nem csak putrikban.

    szerintem ha az a 2X17.000ft nem viseli meg nagyon a családi kasszát, akkor érdemes

    (a fiam 4 hónapos, már voltunk így is egy hónapot kórházban más miatt. én azt nem akarom mégegyszer végigélni)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2007. november 7. 21:365.
    Van ellene oltás? A lányom 4 éve volt vele kórházban, kiszáradt. Borzalmas egy vírus, alul felül folyamatosan. A házi orvosunk és az ügyelet sem ismerte fel, azt mondták, hogy anorexiás. Biztos ők is azt hitték, hogy már 10 éve nincs a vírus, a László meg tele volt kiszáradt babákkal. Majdnem meghalt a lányom, pedig 14 éves volt, nem kisbaba.
    Utána fogok érdeklődni és beadatom a kisfiamnak.
    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  5. 2007. november 7. 21:386.
    Azt hiszem, szájon át adják, magyarul nem szuri, és ha jól tudom, 6 hónapos korig be kell adni.
    előzmény:
    funtineli (5)
    2007-11-07  21:36
  6. 2007. november 7. 21:397.
    Akkor lemaradtunk mert 4 éves. Azért majd megérdeklődöm. Köszi.
    előzmény:
    csészécske (6)
    2007-11-07  21:38
  7. 2007. november 7. 21:418.

    Idézet:

    De van rota vírus elleni védőoltás! Magyarországon is elérhető a rotavírus elleni védőoltás, azonban CSAK a 6 hét és 24 hét közötti csecsemők számára alkalmazható. A teljes oltási sor 2 adagból áll. A 2 adag között 4 hétnek kell eltelnie.

    Azért csak a csecsemőknek fejlesztették ki a rotavírus elleni vakcinát, mert a 6-24 hónapos babáknál fordul elő a leggyakrabban a rotavírus fertőzés és őket veszélyezteti a leginkább. Egy kisgyermek órák alatt kerülhet életveszélyes, kiszáradásos állapotba a hirtelen folyadékvesztés (hányás, hasmenés) miatt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. november 7. 21:459.
    Szia, mi beadattuk a gyerek 16 hetes koráig kell megkapnia mindkettőt. 2X18 ezerbe került, soknak tartanám ha rólam lenne szó, így azonban nem.
    Nekünk a gyerekorvos ajánlotta, ő volt ilyen beteg, és azt mondta, hogy ő alig bírta ki és ha megtehetjük adasssuk be, ne akarjunk felesleges szenvedést okozni a gyereknek ezzel a betegséggel.
    bocs ha kicsit összevissza írom, de épp menni készültem, csak gyorsan ide még írok
    jó éjt.
    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  9. 2007. november 7. 21:4610.
    Érdekes, mennyire máshogy állnak hozzá az orvosok. Reménykedjünk, hogy megússzuk... vagyis megússzák a babák, ha már nem kaptak oltást.
    előzmény:
    kismaki78 (9)
    2007-11-07  21:45
  10. 2007. november 7. 21:4711.
    Egyébként ki mit adat még be a babának, milyen egyéb védőoltást?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. november 7. 21:5012.
    Valaki írta, régóta nem volt rotás....

    Ez egy nagy tévedés, van, hogy alig férnek be a kórházba. Szóval bármikor-bárkivel megtörténhet. De ennek alapján rengeteg plusz védőoltást kellenne beadatni a gyerkőcnek, ami szerintem nem igazán jó az immunrendszernek.

    Én a két kisgyerekünknek a Menjugate-t adattuk be (agyhártyagyull. elleni).

    G.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2007. november 7. 21:5213.
    Gondolom, van olyan, hogy közösségekben kialakul a rota-járvány, azért vannak olykor-olykor sokan a kórházakban. Én csak azt írtam, amit a doki nekem mondott. Aki mellesleg eléggé védőoltáspárti, ezt az egyet tartotta feleslegesnek, a többit megkapja majd a manónk.
    előzmény:
    glaxo (12)
    2007-11-07  21:50
  13. Torolt_felhasznalo_234884
    Torolt_felhasznalo_234884
    2007. november 7. 22:0814.

    szia

    nekünk javasolta a doktornőnk és beadattuk.Előzmény: a húgom volt kórházban fél évesen egy hasmenéses vírussal. Senkinek nem kívánom azt az élményt. így természetes volt, hogy amit lehet a kisfiamnak is megteszek ennek elkerülése érdekében.

    Érdekesség: a doktornőnk mesélte,hogy állítólag aki megkapja ezt az oltást, annak a közvetlen kornyezete is ritkábban kapja  meg. Nálunk a házban sok hasmenéses vírus volt (igaz nem rota),és mindenkit ledöntött a lábáról. Még a családunkat is. Kivéve a kisfiamat és engem.Több ilyet vészeltünk át, hála Istennek mi kimaradtunk belőle.

    mi beadattuk az agyhártya és a pneumoccoccus ellenit is. most a bárányhimlő lesz soron

    ha van védekezési lehetőség, akkor mi kihasználjuk

     

    és aki látott igazán picit kórházban infúzión az életéért küzdeni egy hasmenéses vírus miatt, annak nem kérdés a rota vírus elleni védőoltás beadatása

    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  14. 2007. november 7. 22:2315.
    Szia !

    Mi nem adattuk be. Franciaorszagban elunk, es itt 2006 majusaban vezettek be ezt az oltast, az en kislanyomnak meg 2006 novembere korul kellett volna megkapnia. Ennyi ido alatt ugy gondoltuk, hogy nem derulhet ki, hogy mit okoz egy oltas, mik lehetnek a mellekhatasai, stb, stb, szoval nekunk tulsagosan uj volt. Meg kapott eppen eleg mas, fontosabb oltast, raadasul elegge hasfajos volt szegeny, nem akartuk meg ezzel is terhelni az emesztorendszeret.
    Van ket nagyobb gyerekunk is, tavaly rengeteg ilyesmit hoztak haza az ovibol, iskolabol, a kisebbik peldaul ot het leforgasa alatt ketszer egy hetet hanyt (de ugy, hogy tenyleg minden kijott szinte belole). A lanyka most 14 honapos, es meg szoptatom. Nem tudom, hogy ennek koszonhetoen-e, de eddig akarmi atment a csalad tobbi tagjan, o maximum egy kis lazzal reagalt, de legtobbszor semmi nem jott ki rajta.
    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  15. Torolt_felhasznalo_134537
    Torolt_felhasznalo_134537
    2007. november 7. 22:4216.

    Szia!

    Mi beadattuk, védőnő és az orvosunk egyhangú javaslatára.

    De 6 hónapos korában elkapott egy hányásos-hasmenéses vírus. Először rajtam, majd 1 napra rá a Babócán, végül a páromon ment végig a vírus. Nagyon rossz volt látni és átélni is. De teljesen meg vagyok győzve, hogy rosszabb is lehetett volna, ha nem kapja meg ezt az oltóanyagot, mivel nem evett, nem ivott, de HÁLA (!!!), nem száradt ki, így kórházba sem kellett mennünk. Ráadásul sokkal könnyebben viselte meg, mint minket felnőtteket. Pedig látszott a kis szemein, hogy nincs jól és egy-egy rosszullét után 5-10 perceket mélyen aludt, de utána mosolygott, mintha mi sem történt volna. Na, én erre képtelen lettem volna. És Ő adott erőt, hogy összeszedjem magam. A lényeg, hogy bár drága, mert valóban 2 x 18 ezerbe kerül, de azt mondom, aki teheti és fontosnak tartja, hogy a sok vírus közül egy ilyet ne kapjon el vagy segítsen a kiszáradás ellen, akkor ne habozzon!! A második adagot, ha jól emlékszem 6 hónapos korig kell beadatni.

    További szép estét!

    Sziasztok! 

    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  16. 2007. november 7. 23:0217.
    vélemény: én beadatnám
    helyzet: lassan 4 éves a lányom, lekéstük
    előzmény: bő 1,5 éve aftás lett a szája (kis hólyagocskák, és minden csípi), 4 napig egy falat kaját sem evett (nem bírt), 5. nap már vizet sem bírt inni. Kórházba vittem, infúzió. Evett. Szeparált szobában, egyedül voltunk, benyalt egy rota vírust. 1 hétig hányt, fosott, alig evett, tuszkoltam bele az innivalót. iszonyat volt. Írd és mondd, napi 15-20 váltás ruha.
    2,5 kg-t fogyott, az akkori 10,5-ből (ez majdnem 25%, számold ki, Nálad ez mennyi lenne). Így visszagondolva túlélhető volt, de akkor borzasztó volt, főleg, hogy az orvos párom pont az 5. napon utazott el 3 napra.
    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  17. Torolt_felhasznalo_890334
    Torolt_felhasznalo_890334
    2007. november 7. 23:1118.

    Sziasztok 

    És az orvos párod mit mond , ha nem pont  a Rota vírust kapja meg -hanem 100 másik hányós -hasmenéses betegséget , akkor is véd valamennyire ??? (kiszáradás stb...)

     

    előzmény:
    hogolyo (17)
    2007-11-07  23:02
  18. 2007. november 7. 23:1619.
    az orvos párom húzza a lóbőrt, de a rota oltás nem véd más ellen. Viszont az 1000 másik hányós-fosós 99%-a nem ilyen durva. Általában esznek-isznak mellette a gyerekek,néhány próbálkozás után a B6 vitamin is bent marad, így még hamarabb múlik a hányás, és nem tart egy hétig. De holnap megírom, mit mond.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890334 (18)
    2007-11-07  23:11
  19. Torolt_felhasznalo_890334
    Torolt_felhasznalo_890334
    2007. november 7. 23:2020.

    nagyon köszönöm  , mert most 16 hetes a kislányom , és nagyon de nagyon szorít az idő .

    jó éjt 

    előzmény:
    hogolyo (19)
    2007-11-07  23:16
  20. 2007. november 7. 23:2321.

    Az én lányom 2,5 évesen kapta el. Mi sajnos a László kórházban kötöttünk ki, mert annyira nem evett, ivott egyáltalán semmit, hogy még pisilni is csak este 10-kor pisilt először 2. nap. Infúzió, 2 nap kórház, érdekes körülmények között. Rettentő rossz élmény. Ráadásul rajtam a kórházban jött ki, a nagyobb tesó a nagymamánál fetrengett, apuka pedig otthon egyedül. Még a kórházba sem tudott eljönni. Szépen végig ment a családon.

    Én csak utólag tudtam meg, hogy van ilyen oltás. Igaz a rota virusnak is állítólag több faja létezik. Nem tudom az oltás mindegyikre hat-e?

    Én elgondolkoznék a beadásán. Az a jó, ha már egyszer elkaptad, ezt többé nem lehet (legalábbis azt a fajtát).

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2007. november 8. 00:5822.
    Lányom Mo-on kapta el. Lászloba kerültünk. Azt hiszem 5 éves volt akkor, hányt és pelenkázni kellett, annyira folyt belöle alul. 5 napig infuzio, aztán jobban lett. Sem én sem fiam nem kaptunk el, (max némi hasmars erejéig, mert az is lehet, van akin csak annyira jön ki) viszont mikor gyerekkel már hazakerültünk végre a korházbol másnap a férjemen tört ki, papirvattát kapott gatyoba mert nem ért ki idöbe, annyira csak folyt ki. Szerencsére Ö nem száradt ki, de nagyon eröltette is igyon-igyon.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_890334 (18)
    2007-11-07  23:11
  22. Torolt_felhasznalo_393928
    Torolt_felhasznalo_393928
    2007. november 8. 13:3623.

    Én beadatnám, de mi is lekéstünk róla, amikor hallottunk erről: Egyik ismerősöm kisfiának volt ilyen, ő kórházba nem került, valahogyan 1 napos határidőt kaptak, ha nem marad meg benne semmi, akkor irány a kórház, de szerencsére jobban lett. A házukból egy párhónapos kisbaba kórházba került.

    Tényleg sok más hányos-fosós van, de ez nagyon durva. Ilyenkor több napos kórházi bentlét segíthet (infúzi&oacute, tehát azért nem mondanám semmiségnek. Egy kisgyereknek iszonyatos tortúra.

    Ha megtehetitek, adasd be!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_873540
    Torolt_felhasznalo_873540
    2007. november 16. 22:0324.

    Szia!

    Mi most vagyunk 3 hónaposak, mi beadattuk, mert annyi szörnyűséget hallottunk. A kerületben több Anyuka is ajánlotta, itt előfordult rota, és az bizony csúnya egy vírus, 2 óra alatt "kisöpri" a gyereket. Viszont a "ritka mellékhatások" között szerplő székrekedés boldogított minket utána, most vagyunk a 10. napon oltás után és tegnap állt helyre a széklet. Ezt csak azért írom hogy senki ne ijedjen meg ha valakinél ez felmerül, ez "csak" az oltóanyag mellékhatása.

    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46
  24. 2007. november 19. 18:1925.

    Szia!

    AZ én lányom most 5 éves és 3 hónaposan elkapta a rotát Sokkal többe került mint 2x18e Ft, ha csak az anyagi oldalt is nézzük. ja, és én is elkaptam, szörnyű volt.

    A kisfia 3 hetes és feltett szándékom hogy beoltatom 

     

    előzmény:
    kincsem13 (1)
    2007-11-07  20:46

Címlap

top