Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szájzug berepedése

kustrae
Létrehozva: 2007. március 7. 08:57
Napok óta be van repedve a szám sarka,száraz a bőr mellette,és mindig újra felreped,ha kinyitom a szám.Mit kenjek rá,hogy elmúljon végre?
  1. 2016. szeptember 1. 19:1327.

    Nekem pici a szam,es gyakran kireped a szam sarka,pl.ha fogorvosnal nagyra kell tatani.De akkor is ha valami etel jolesik.Ilyenkor kenegetem,es ha hamosodni kezd,sajnos lekaparom,es nem mulik,csak nehezen...Nincs vitaminhiány,ilyesmi...Anyunal,es a fiamnal is elofordult mar gyakran,valami hajl is lehetséges?


    En most is bekentem Sudokremmel,csak elmulik...

  2. 2009. június 12. 13:0326.

    Sziasztok!

     

    Nekem 4 hónapja volt egy herpeszem a szájzugban, ami elég nehezen múlt el, de elmúlt. Azóta viszont a helyén maradt seb nem akar elmúlni. Volt hogy pattanás lett a seb közepében vagy környékén vagy egyszerűen csak állandóan kirepedt. Minden ásítás vagy evés közben kirepedt és nagyon fájdalmassá vált. Én is próbáltam a Zovirax, Telvirán (herpeszkrémek) után a Neogranormont, propoliszt, körömvirágot, A és B1 vitamint, de semmi sem segített, ráadásul elkezdett szóródni, tehát az arcomon máshol is kisebesedett és nem gyógyult a bőr.

     

    Bőrgyógyászhoz 2 hónapos várakozással kaptam időpontot és itt betelt a pohár. Inkább elmentem magánorvoshoz (jó kis pénzért).

    Az orvos mondta, hogy amiket eddig rákentem, meg megettem semmit sem ért. A problémát az okozta, hogy amikor herpeszem lett a sebesedés időszakában valószínű, hogy vagy a kezemről került valamilyen baktérium vagy étkezés során a nyálból került a sebbe valamilyen baci, ami nem hagyta begyógyulni azt.

     

    Pimafucort krémet kaptam rá. (Ez a kenőcs a rendszeres nőgyógyászhoz járóknak más problémából fakadóan ismerős lehet.) Ez egy baktérium- és gombaölő kenőcs. Vékonyan, naponta 2-3 alkalommal kell kenegetni a sebet. 2 hete használom és már csak egy pici repedés van, a fájdalom elmúlt és nem reped tovább minden reggel és minden falatnál. Szóval ez nekem segített. A sebek helyén maradt sötét barna foltokra pedig kaptam Glyco A krémet, ami 12% savtartalommal bír, így felgyorsítja a hámosodást és eltűnik a barna folt olyan 3-4 hét alatt. Ezt a teljesen begyógyult!!! sebekre hetente 2-3 alkalommal kell kenni.

     

    Remélem lesz, akinek hasznos az információ.

     

    Üdv.: flower1002

    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  3. 2009. január 24. 22:5725.

    Sziasztok!

     

    Nekem nem egészen ilyen problámám van, de csak ezt a topikot találtam hasonló témában.

    A szám két oldalán, a szájzugban piros folt van. Mint amikor kifújja a szél csak jobban látszódik. Mintha rúzs lenne szétkenve a szám szélén. Bőrgyógyászhoz már fordultam többször is, de csak krémeket, kenőcsöket írt fel, amik természetesen nem használtak.

    Fájni nem fáj, csak eléggé hülyén néz ki. Amikor fogat mosok akkor csípni szokott, de elmúlik. Próbáltam már többféle fogkrémet használni, de mindegyikkel ugyan ez volt. Bár gondolom ez csak azért van, mert egy enyhe seb és ha mentol megy rá akkor csípi. Az elmúlt 3-4 hónapban lett jobban láthatóbb.

     

    Valamint nemtudom hogy mennyire függ össze ezzel, de naggyából 1 hónapja kellemetlen szájízt érzek(a lehelletem nem az). Fogaim rendben vannak, nem is onnan érzem, hanem a torkomból. Hasonlít a gyógyszerek ízéhez, de nem az a epeíz(ezt onnan tudom, mivel régebben szedtem articsókát ami epehajtó és akkor volt epe íz a számban). Igazából nemtudom megmondani milyen ízt érzek. Kicsit talán mintha tartósító szeré lenne.

     

    Előre is köszönöm a válaszokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_836608
    Torolt_felhasznalo_836608
    2009. január 16. 14:3124.

    Sziasztok!

    Én úgytudom, hogy a szájzug kirepedését A vitamin hiány okozhatja, persze lehet herpesz is. Nekem most volt pár napja legutóbb és A vitamin olaj pikk-pakk rendbe hozta.

    Az egyéb vastartalmú gyógyszerekkel szerintem vigyázni kell, mert ha előtte nem csináltattál vérképet maiből ez tutira kiderül, a túl sok vas meg C-vitamin hiányt okozhat.

    Szerintem érdemes előbb az olajat kipróbálni, igy nem repedezik fel újra meg újra és mondom nekem 2 nap alatt elmúlt :)

    A herpesz tapasztalataim alapján inkább az orron, (orrnyálkahártyából kiindulva), vagy az ajkakon van, persze lehet szájzugban is. De ez olcsóbb is mint a Zovirax :)

     

    ( egy egészségügyis :) )

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2007. március 7. 14:0123.

    Nekem a fiam szája ilyen.

    A Rossmannos szájkencéből a zöld színű vált be nála, kamilla és biborkasvirág van benne. (camomile, echinacea), ezt kenem neki nappalra éjszakára meg sima fehér vazelint és pár nap alatt meggyógyul a szája.

    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  6. 2007. március 7. 11:3122.
    Köszönöm a válaszokat!A második babámat szoptatom már,így jön ki a 4 év .Akkor amit megpróbálok:Ferrofol-gamma vastabletta,napi1,nagyobb adag C-vit.,Béres csepp,körömvirág krém,vagy Neogranormon(mindjárt megnézem,mi van itthon).Remélem,néhány nap múlva elmúlik...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. március 7. 11:2921.

    Szia !

    Én kisbabát várok és amikor a TB papíromért mentem a háziorvos vette észre hogy tiszta seb a szám sarka , én arra tippeltem hogy a folyamatos náthától van , az tuti hogy nem herpesz és persze addig is próbáltam kenni az itthoni dolgokkal , körömvirágkrém , állandó zsírosan tartás labelloval stb , de nem nagyon segített . Aztán a háziorvos azt mondta hogy ez valami fertőzés és először is fertőtlenítést javasolt Glycosept-tel , de amint itt írta Valaki a Gingisol is tökéletes , ezeket gyógyszertárban lehet kapni recept nélkül hasonló szájhigiéniás fertőtlenítők ... És plusz írt egy antibiotikumos kenőcsöt , amit nekem is szabad használni , mert kis felületen nem szívódik fel sok antibiotikum , Baneocin kenőcs a neve , sok mindenre jó , a leírás szerint "kisfelületű , bakteriális bőrfertőzések helyi kezelésére szolgál" , persze ez csak receptre váltható ki , 613,-HUF . Az ecsetelés + a krém elmúlasztotta nekem 2-3 nap alatt a sebeket , igaz még picit mindig száraz , de erre már elegek az itthoni csodaszerek , körömvirágkrém és szőlőzsír stb . Egyébként a krémet elég sok mindenre lehet használni , nálunk most nagyon bevált ...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2007. március 7. 11:0820.
    körömvirág, nekem mindig segít.
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  9. Torolt_felhasznalo_954174
    Torolt_felhasznalo_954174
    2007. március 7. 09:5819.
    Ahogy többen is irják,vashiány!!!A lányom volt igy mindig!! És nagyfoku vashiánya volt,amit meg,mint utóbb kiderült,lisztérzékenysége okozta.
    Gyógyuljál meg minél előbb!!!
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  10. 2007. március 7. 09:5618.
    Következők okozhatják: vas v. B vitamin hiánya, gyomorproblémák (túl sok sav, reflux, stb.) Tünetileg a neogranormon jó rá.
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  11. 2007. március 7. 09:5217.

    ja, és mégvalami: a gomba miatt nem ajánlatos a csókolózás, és különítsd el az evőeszközeidet a családban.

    Ha 4. éve szoptatsz /  / akkor tutti immungyengeség, erősítsd fel magadat sok gyümölccsel,zöldséggel, itt a tavasz!

    előzmény:
    luludi (16)
    2007-03-07  09:50
  12. 2007. március 7. 09:5016.

    lehet, h a vashiány is okozhat ilyen szájzug berepedést, de a friss seben villámgyorsan elszaporodnak a szájban levő gombák. Én a canestent ajánlom a seb kezeléssére, 3 nap alatt elmúlik, a lényeg, h száraz sebre kell tenni, és napközben nem nyalogatni a sebet, magyarul, ha lehet, mindig maradjon száraz.

    A propoliszos krémben mi van a propoliszon kívül? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. március 7. 09:4115.
    Az elsőt azt nemmondommeg a második hatásos dolog a körömvirág krém!Szia
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  14. 2007. március 7. 09:4114.
    én nem is tudtam,hogy ez egyáltalán lehet herpesz,csak amikor ezt olvastam,akkor jöttem rá,hogy sokszor volt ilyen nekem is. Azt nem tudom,hogy melyik esetben mi okozza, de bennem anno fel sem merült,hogy ez az lenne. Viszont arra emlékszem,hogy nekem ha előjött,bizony hetekig nem múlt. illetve ha el is múlt,és ásítottam egyet,bizony újra berepedt.
    előzmény:
    t.eszter2 (12)
    2007-03-07  09:37
  15. 2007. március 7. 09:3913.
    Ha nem múlik a vaspótlásra,akkor vegyél rá glicerines ecsetelőt.Gyogyszertárban adnak recept nélkül.Nekem már többször csak az segített.
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  16. 2007. március 7. 09:3712.

    Én nem mondanám, hogy a szájzug berepedés feltétlen herpeszt jelentene. Akkor nem múlana el olyan gyorsan a herpeszhez képest.

    előzmény:
    katatonia (10)
    2007-03-07  09:26
  17. 2007. március 7. 09:3511.
    Naturland Propolisz balzsam. Drogériákban lehet venni, én is ezt használom, hipp-hopp elmúlasztja.
    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  18. 2007. március 7. 09:2610.

    homeopátiás könyvet olvasva ez herpesz. régebben nekem is volt sűrűn,mostanság nagy,látható herpeszeim vannak. amit ajánl rá: nitricum acidum 9 CH   2-3x 5 golyó/nap (A herpesz megjelenési formája a szájzugberepedés,mely tüskeszerű,szúró érzettel jár)

    a golyók bevétele előtt/után 20 percig nem lehet enni/inni,nem szabad kézzel megfogni,fémmel érintkeznie, kerülni kell a mentholos dolgokat a kezelés alatt. (de a könyvem szerint fél óra elég közte-semlegesíti a hatást)

     

    Egyébként most először szedtem herpesz alatt rá való homeopátiás golyócskákat,és lényegesen gyorsabban gyógyul,és szebb-persze ez véletlen is lehet.

    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  19. 2007. március 7. 09:259.
    Lehet benne valami...Már 4.éve folyamatosan szoptatok.Akkor indulok a gyógyszertárba!Köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2007. március 7. 09:248.

     

    Nekem volt régen vashiányom... aztán gyógyszerrel, sok sóskával, májjal elmúúúúúúúlt!

    Köszi

    előzmény:
    juditko30 (7)
    2007-03-07  09:20
  21. 2007. március 7. 09:207.

    Szerintem is vashiány. Férjemnek szokott telente lenni, beszed egy doboz Maltofert és elmúlik 

    előzmény:
    Cirke (6)
    2007-03-07  09:19
  22. 2007. március 7. 09:196.
    MEgelőztél, én is a vashiányt irtam volna okként.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_860346 (5)
    2007-03-07  09:15
  23. Torolt_felhasznalo_860346
    Torolt_felhasznalo_860346
    2007. március 7. 09:155.

    Sziasztok!

    Nekem is hosszú ideig volt ilyen panaszom, aztán kiderült, hogy vashiányom van. Annak tipikus tünete a szájzug berepedése. Én mindig arra fogtam, hogy pl. a vendéglőben nem volt jól elmosva a pohár, amiből ittam, közben meg dehogyis..

    De mondjuk más vitaminhiány is okozhatja, így ha konstans jelen van, érdemes keresni az okát!

    Mielőbbi javulást kívánok!

    B.

    előzmény:
    kustrae (1)
    2007-03-07  08:57
  24. 2007. március 7. 09:124.
    Igen, az  - kenőcs!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_611575 (3)
    2007-03-07  09:10

Címlap

top