2017. 04. 25. Márk

Cseh konyha

.Mosomedve
Létrehozva: 2005. november 23. 20:04
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
29583 hozzászólás
  1. Tete
    2017. Április 25. 05:3229583.

hogy ne keresgélj hiába. Mindenkinek kedves egészségére. Szívem lelkem benne, meg egy "kis" kávé is. Hab, tejszín, méz, sűrített tej, óhaj szerint. Szesz ma nincs, mert még rászokunk. Aztán lesz ereszdelahajamat.

Visszabújok a szamárfészekbe, hátha álmodok valamit. Juhééééééééééé!

Mandula ne búsulj, majd legközelebb. Nekem nem is kellene annyi pénz, csak a gond lenne vele. Azzal szoktam a páromat vígasztalni, hogy ők a hatot nem tudják eltalálni, amit Te bejelölsz.

Zsóka mákolaj?

2. mandula2
    2017. Április 24. 22:4929582.

Sziasztok!

Azértsemszívommellre!!!!

Ma néztem meg a hatos lottó számait. Ugye tudjátok, hogy több mint egy milliárd, akárhánymillióóóó volt a nyeremény.

Csak volt, mert elvitték. Sajnos nem én, de csak hat hajszálon múlt.

Nézzétek csak:     3 a saját, kihúzták a 4-, 5 a saját, kihúzták a 7, 15 a saját, kihúzva a 14, 21 a saját, kihúzva a 22, 33 a saját, kihúzva a 32, 39 a saját, kihúzva a 40!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na, mit szóltok hozzá?  Áááá, nem vagyok ideges.

Julcsi! ugye a söprű marad a helyén? Nem lehet "mindig" nyerni.

Ráadásul tegnap este az elektr.kukta fölé nyúltam, megbillentettem a szelepet /Vera tudja miről van szó/ és ruhán keresztül sz@rrá égettem a könyököm alatti részt. Szerencsére rögtön  AK-t alkalmaztam, így csak a forrázás látszik, de már nem fáj. Szánom-bánom, de Lenke voltam. Ez van.

Klári, Zsóka! Egy bizonyos kor után már fertőtlenítő a szesz. Belsőleg! Zsóka nem szeded a Tovitát és nem eszel diót, vagy szezámmagot?

Nekem a dokinéni ajánlotta.

Elmentem, reggel jövök kávét keresni, sziasztok, jóccakát.

előzmény:
    Tete (29581)
    2017-04-24  19:00
  3. Tete
    2017. Április 24. 19:0029581.

Nevetni fogsz, nekem egy konyakos meggy is meg tud ártani. Azért jó, ha én csinálok kontyalávalót, mert akkor az nem erős. A fiam a múlt héten hozott egy kis stanpedli eperpálinkát. Az íze brrr (mert erős), de az illata...... Egész este a poharat szagolgattam. Tömény (de nem bántóan) eperillat. Az én illatmániám tudjátok..........

Sok mindent lehet a sonkamaradékból csinálni. Mi azért veszünnk picikéket, hogy ne maradjon. Inkább egy hónap múlva főzök egyet újra.

Vera van laptopod is nem? Ha feltöltöd akkor tudsz jönni, persze, ha akarsz.

Nálunk is szokott lenni, de csak pár óra áramszünet. Annyit kibírnak a fagyasztók is.

Ne nevessetek, de mi Lóbalzsamot használunk fájdalomra. Van pirosis zöld is.

előzmény:
    manocska42 (29580)
    2017-04-24  17:39
  4. manocska42
    2017. Április 24. 17:3929580.

Szia Verám! Egyszer én is kaptam kész tojáslikőrt, mivel semmiféle szeszetet nem szeretek, azért egy picit ittam belőle, finom volt, de akkor még egy korty is ugy a fejembe szállt, hogy azt mondtam, eddig és netovább. Még esetleg a krémlikőrt amit Klári ajánlgat azt elnyalogatnám, de ha nincs nincs.

Sajnos 4 féle sonkát vettünk egyik drágább volt mint a másik, csülök is volt közte, de egyik sem volt az igazi, valami miatt nagyon ajánlgatták a drágábbat, ezt is beszoptuk, mert oka volt az biztos, "lapozzunk".

Szegény Anyósoddal sokat kinlódsz, megteszel mindent, aztán sokszor még sem jó. Igaz változunk, amit régen nagyon szerettünk, ma rá sem tudunk nézni.

Kérdezed a Digit, nálunk vagy 5 éve az van, nagyon megbizható társaság, nem drága, szinte a legolcsóbb, az ingyenvonalukat akárhányszor hivtam, udvariasak, segitőkészek voltak, legyen az internet, tv., telefon. A telefonjuk szinte ingyenes. Csak azért kérdezzél meg ismerősöket, mert tudod nálunk kábeltelevizió van, és nálatok meg azt hiszem tányéros.

Akkor holnap, holnapután nélkülözni kényszerülünk, egyébként nem értem, mi az, hogy 2 napig nem lesz áram?

Jaj Istenem bizony az epétől is lehet hátfájdalom, nekem sincs, de inkább a csontritkulás miatt fáj ennyire, a csipőm már régóta rendetlenkedik, de akkor sem megyek kés alá. Neked is tudom ajánlani a Diclac kenőcsöt, nagyon jó fájdalom csillapitó, és megszünteti egy időre a fájdalmat. Recept nélkül kapható.

Siess vissza, reméljük azért nem tart olyan soká az áramszünet.

előzmény:
    arirangarirang (29579)
    2017-04-24  16:52
  5. Ez is érdekelhet: Praktikák mosogatógéphez – Így használd, hogy sokáig a segítőd lehessen!
  6. arirangarirang
    2017. Április 24. 16:5229579.

Hello!

Egyszer akartam csinálni tojáslikőrt, mert a barátnőm mindig ilyesmiket gyártott, rábeszélt. Mindent megvettem hozzá, az alkoholt is a patikában. Megkutyultam a cukros tojást, már csak bele kellett volna önteni a szeszt, de annyira ízlett a tojásos része, hogy megettük, elnyalogattuk, alkohol elpárolgott azóta. Gondoltam nem rontom el azt a finomat az alkohollal.

Holnap, holnapután nem lesz áram, ha esetleg nem jönnék.

Holnapra csinálok krumplis tésztát a mamának, ma olyat kért, eldobtam az agyam. Eddig mindig mindennek hígnak kellett lenni, most sűrű rántott levest kért. Megcsináltam, elég undorító volt, de azt mondta ez így jó. Hát.....na!

Magunknak lencsét csináltam, a füstölt lével, jobb lett volna, ha nem teszem bele, nem különösebben ízlett.

A húsvétra először vett főtt füstölt csülköt kiolvasztottam, undorító volt, annyira puha volt, hogy nem lehetett vékonyra szeletelni. Kitaláltam, hogy felvágtam csíkokra, hagymát zsírban, fokhagyma, pirospaprika, bors, és kis ketshup. Összepirítgattam, nagyon fincsi lett, apa örült neki, mert csak úgy szeletben ehetetlen volt. Jó, hogy vettünk rendes tarját is húsvétra.

A derékfájás interneten terjed, alig bírok menni, de az a gyanúm, hogy inkább az emésztésem miatt fáj, odasugárzik, mivel nincs epém, ami időnként nem látszik, elég epés tudok lenni egyes esetekben.

Az előbb elment az internet pár percre, már az agyamra megy , itt mindig van valami. Most hozták erre a Digit, gondolkodunk, hogy átváltunk. Tud valaki valamit, hogy mennyire megbízhatóak?

Megyek főzni, mert a végén a mama nem fog holnap ebédelni. Sziasztok, jó éjszakát!

előzmény:
    Tete (29578)
    2017-04-24  15:02
  7. Tete
    2017. Április 24. 15:0229578.

itt van a pia Drágaságom. Koccintsunk a jó hírre. A bokacsont már múlt. Mire végigházirobiztam a lakást, valahol elvesztettem. A piát megérdemelnénk, persze, ha lenne. Nem csináltam meg  a Baleyst végül. Viszont most fogom magam és megeszek egy körtés joghurtot. Elég szegényes pótlék, de legalább nem kólint fejbe, mint az alkohol.

előzmény:
    mandula2 (29576)
    2017-04-24  14:52
  8. Tete
    2017. Április 24. 14:5329577.

Kész vagyok. Mindenféleképpen. Stant és Pant kár vot múltidőnek tekinteni, megint így vannak párban. Bokacsont valahol a duculás alatt.

Minden ragyog, mint Salamon magas és széles homloka. Igaz kaja még nincs. Olvadozik a sonkalé, de szerintem, csak holnap lesz belőle meg a fejtettbabból leves.

Azért ma nem semmit alakítottam. A világ végén is voltam, az nálam a postánk. Akartam spenótot venni, előreengedtem egy kismamát és elvitte az utolsó kilót. Még bocsánatot is kért. Mondtam nekem ráér, mert nem ebéd lenne, hanem el szeretném rakni. Zsázsamagot nem kaptam, a fiam által kért permetszerrel, holnap lesz. Spenót meg csütörtökön. Viszont elhoztam az utolsó vizitorma magot. Majd elültetem, hátha idén bejön. Így holnap is csütörtökön is gyalogolok, mert jó messzire kell menni. Nem baj, kell a mozgás.

Kimicsinál?

9. mandula2
    2017. Április 24. 14:5229576.

Megjöttem, sziasztok. Kávét elvettem, megittam, bokacsont látványának örültem.

Ahol voltam, azt mondták, hogy minden rendben. Hááát akkor?????

Klári hol van az a whisky?

előzmény:
    Tete (29575)
    2017-04-24  11:34
  10. Tete
    2017. Április 24. 11:3429575.

Ez csodakávé, elveszel egyet és mégis ott marad egy. Szusszanás van. Behoztam a kukát, és leroskadtam pihegni.

Amikor elmegy "végignyalom" a lakást, amikor várom haza, úgyszintén, közben meg a szokásos rutin. De nem baj, szeretem csinálni, bár házirobinak hívom, de közben szórakoztat is. Képzeljétek mi történt. Reggel mintha láttam volna olyan bokacsontfélét a jobb bokámon. Régen volt amikor ilyesmit láttam utoljára. Lehet kezd javulni a félrelépésem (ólajtós esésem után). Azért a félrelépés mennyivel jobban, kicsit pikántosan hangzik, nem?

Vége a szusszanásnak, a párom ilyenkor azt szokta mondani, hogy gyűrjük be a kapcát és essünk neki a dolognak. Én meg azt, hogy most felfújom a pofám és megcsinálom. Ne kérdezzétek melyik honnan ered, fogalmam nincs.

előzmény:
    manocska42 (29574)
    2017-04-24  07:30
  11. Ez is érdekelhet: Kiszámoltuk - Ennyit spórol neked egy mosogatógép
  12. manocska42
    2017. Április 24. 07:3029574.

Jó reggelt! Tessék mondani, ezt az egy kávét hányfelé kell elosztani? Vicceltem! Elvettem és önző módon mind megittam. Hoztam helyette másikat , Klárika húzz bele, mert nemsokára hazaér a kedvesed.

előzmény:
    Tete (29573)
    2017-04-24  06:55
  13. Tete
    2017. Április 24. 06:5529573.

alkoholmentesen, elvégre munkanap van. Rengeteg a dolgom. Legyetek szépek, okosak, fiatalosak, viccesek, szorgalmasak.

14. manocska42
    2017. Április 23. 20:3029572.

Jaj, de sok hibát vétettem, bocsánatot kérek. Erre is meg van a magyarázat, majd egyszer elmesélem nem a klubban, hanem itt!

előzmény:
    manocska42 (29571)
    2017-04-23  18:30
  15. manocska42
    2017. Április 23. 18:3029571.

Klárika várom a leveled. Feltétlen "elmegyek" az utvonalatokra.

A pacalt én is nagyon szeretem, de csak itthon, és a saját főzésemet, előtte nap főzök meg két lábat,és ugy darabolom, mint a pacalt, majd másnak amennyi a pacal, annyi hagymát párolok, és az általam, többször előfözött pacalt,a lábbal, a hagymára rakom, paprika, paradicsom, természetesen sok majorannát, borsot, erőspaprikát még rakok rá, és a köröm megalvadt levével felengedem..Ja de finom, Mandula ne figyelj!

előzmény:
    Tete (29569)
    2017-04-23  18:00
  16. manocska42
    2017. Április 23. 18:2229570.

Szióka. Mandula nem próbáltál másik böngészőről belépni a konyhába? Talán az "másképpen müködik", én már jártam ugy.

A betegséggel kapcsolatban, kb. 1 hete alig tudok mozdulni ugy fáj a gerincem, a csipőm.Nem vagyok hajlandó sehova menni vele, a Magneter, és a Diclac gél nekem csillapitja a fájdalmat, egy algópirin, és egy kicsit jobb.Sajnos ezzel együtt kell élnünk.

Jobbulást kivánok, óvatosan a mozgással. A kenőcs receptnélkül is kapható.

előzmény:
    mandula2 (29568)
    2017-04-23  17:56
  17. Ez is érdekelhet: Így spórolj helyet, ha kicsi a konyhád! – Ötletek, amivel helyet takaríthatsz meg
  18. Tete
    2017. Április 23. 18:0029569.

Zsóka, akkor Neked tényleg ajánlom, hogy keress rá. amiket említettem, persze, ha érdekel. Felér egy utazással. Írok privátot Zsóka.

A pacallal úgy vagyok a feldolgozás után kell egy kis idő, míg valóban ehetőre, pörköltnek készítem. Ezért szoktam akkor főzni, amikor senki nincs itthon. Nekem ne húzza rá senki az orrát. Kinyitok mindent úgy főzöm, mert akkor én sem vagyok oda a szagáért. De szeretjük, és az ember ilyen kaját nem kockáztat idegen helyen. Ki tudja? De ez már Mandula asztala. Ő nagyon érzékeny dolgokra.

A gyerekeknek szoktam mondani, ha elutaznak nyaralni, hogy a macskát is viszitek? Akkor se lenne gond, ha egyszerre mennénk, mert a nővérem ellátná a cicát. Bizony három kutyus már nagy felelősség.

előzmény:
    manocska42 (29567)
    2017-04-23  16:16
  19. mandula2
    2017. Április 23. 17:5629568.

Sziasztok! Lányok be sem kapcsoltam a gépet, most is csak Zsóka beírását olvastam el, azért válaszolok az ő hsz-jára. /változatlanul nem működik az új hsz, a kedvencek stb./

Tegnap óta fekszem, nagyon fájok. Húzom, halogatom már ezt a dolgomat évek óta, tegnap egy megemelésnél előjött, de nagyon. Holnap - ha elérem - dokival konzultáció, aztán majd meglátjuk. Jövök ha tudok, addig pedig legyetek jók.

előzmény:
    manocska42 (29560)
    2017-04-22  15:06
  20. manocska42
    2017. Április 23. 16:1629567.

Még egy próba, aztán megüt a guta. Most viszont sikerült. Ma csináltam, mert tegnap nagyon rosszul voltam, megint sikerült irnom Nektek, de elszállt, szóval...... Talán később jövök, de minek is igérgetem, még azt hiszitek valami szélhámossal van dolgotok, pedig áááááá dehogy. Olyan jókat irtok, most inkább olvaslak Benneteket.

Klári csodás helyeken jártatok, bár mi is mehetnénk, de 6 éve nem hagytam el a lakást, sajnos ez már nem változik. Rengeteget kirándulok az interneten, be kell, hogy érjem azzal.

előzmény:
    manocska42 (29565)
    2017-04-23  15:48
  21. arirangarirang
    2017. Április 23. 16:0529566.

Ez nagyon hiperaktív program volt, képeket csináltatok? Mikor az ember néha ilyen jó kis élményekhez jut, kell fényképezni, hogy tovább tartson a hatás.

Amikor az első előfőzés főzés történt azt hittem, hogy én ebből biztosan nem fogok enni, de most főzöm harmadszorra, és már kilukad a gyomrom. Az alapja már készen van, a készre főzés lábosban történik, a többi az elektromos kuktában. Majdnem 5 kg-t vett apa, mert mondtam, hogy nyáron nem főzök, elég büdös ez így is. Kétfelé vettem, a másik felét majd lefagyasztom. Hiába szeretjük, ritkán eszünk. Lehet hogy még vesz 1 adagot, aztán az is megy a fagyóba. Nekünk most már nagyon megbonyolítja a többnapos kirándulást a 3 kutya. Egyszer elszabadulnak mennek szanaszét, mint a zsák bolha.

A kicsit apa konyhatündérnek, őrző-védőnek hívja, mert mindig a konyhában van, és őrzi a kaját. Én kuktának neveztem el, sajnos mindig láb alatt van, ha megfogok egy lábost, már ott van a bokámnál. Mindig enne.

Viasat 3-n kezdődött egy film, jónak ígérkezik, nézem.

előzmény:
    Tete (29564)
    2017-04-23  14:45
  22. manocska42
    2017. Április 23. 15:4829565.

Na akkor kezdem előröl.  Tegnap nem a lustaság volt az oka, hogy nem hoztam a sütit, úgy ledöntött a lábamról az influenza , meg szerencse, hogy 6 éve nem voltam kint a lakásból. Majd később jövök. Sajnos a sütiről készült képek túl nagyok lettek.

előzmény:
    Tete (29564)
    2017-04-23  14:45
  23. Ez is érdekelhet: Így válassz mosogatógépet - 5 szempont, amit érdemes megfontolnod
  24. Tete
    2017. Április 23. 14:4529564.

Én kefírből, azért hamis. A felmenők felvidékről valók voltak, de ezt az ételt nem ismerem. A Mama mindíg feladja Neked a leckét.

Egyben szoktam pacalt venni, amikor senki nincs itthon. Ne tudd meg, mit dolgozok vele. Bár itt nagyon szép szokott lenni a hentesnél. De mosom, áztatom, mosom, áztatom. Én is két részletben főzöm elő. Aztán összevágom és lefagyasztom. A friss főzési élmény után nem kívánom, majd csak hetek múlva.

Azt hittem senkit nem érdekel, de írok boldogan. Poroszlóra mentünk az Öko-Centrumba. Hatalmas akvárium, kiállítások, állatok, halak, madarak. Volt vidraetetés, 3D mozi, csónakázás idegenvezetéssel, kormoránetetés. Aztán a Hortobágyon sétáltunk hatalmasat, a Kilenclyukú híd környékén. Szállást Tiszadobon foglaltam, egy vendégházban, a vártnál sokkal jobb volt. Tiszta, kultúrált, jól felszerelt, a tulajdonos udvarias, kedves ember. Az Andrássy kastély csodálatos. Másnap Tokajban nagy séta, város, kikötő, pincesor. Majd Tarcal. Bányató, Áldó krisztus szobor, Andrássy Rezidencia, Degenfeld kastély, TV torony (innen lehet felmenni), a végén a legyesbényei Kőkönyvtár, a poroszlói Ladik Halászcsárdában ebéd, majd haza. Ha ráértek keressetek rá, a tiszadobi kastélyra, a tarcali Jézus szoborra, meg a legyesbényei Kőkönyvtárra. Érdemes, érdekes. A Kőkönyvtárban Ady, Shakespeare, Petőfi, József Attila művek vannak a "könyvlapokra" vésve. A Himnusz és a Szózat is. Az első könyv amihez odamentem a Most múlik pontosan c. dal szövegét tartalmazta. Kész voltam tőle. Nagyon szeretem és nem gondoltam volna, hogy ilyen környezetben, ilyen híres irodalmi remekek körében látom. A világon egyedülálló a park.

előzmény:
    arirangarirang (29563)
    2017-04-23  12:13
  25. arirangarirang
    2017. Április 23. 12:1329563.

Hello!

Már elfelejtettem a hamis túrógombóc hogy készül. Valami dereng, hogy a kész kemény tejgebrízbe kell keverni a túrót, aztán gombócosítani?

Most nincs itthon túró, de majd kipróbálom ha lesz.

Mámá, azt mondta reggel neki ne vigyünk kaját, mert kockalevest akar főzni tésztával, és az lesz az ebédje. Az előbb felhívattam a férjemmel, hogy kérdezze meg, hogy megfőtt-e a leves, vagy vigyen innen , mert most készült el. Hát persze, hogy vinni kellett, de tésztát is, mert az nem volt otthon. Ha nem erőszakoskodik, hogy majd ő főz, már régen megfőztem volna a levest is, a tésztát is, mert a leves savanyú levesnek készült alaplé, csak hagyma és fehérrépa van benne. Legfeljebb tesznek bele 1 kockát is, ha nem ízlik neki. De szerintem jó. A brassóinak összevágott disznóhúsból hagytam 2 kis maréknyit, mert tulajdonképpen csak én szeretem, /meg a fiú is megeszi, kevés dolog van amit nem szeret./ Apa húzza tőle a száját. Ezt a lét most be kell habarni tejjel, és ecetet tenni bele, jó sűrűre kell csinálni, mint a paradicsomszószt, ja és babérlevelet is kell majd belefőzni, és borsot. Ezek kimaradtak, de majd veszek ki kicsit a levéből, abba belefőzöm, és összekeverem.. Kenyérrel szoktuk enni gyerekkoromban. Ez is valami felvidéki kajának a leegyszerűsített változata. Apukám elmondta anyukámnak mit kíván, aztán anyukám megpróbálta megcsinálni.

Tegnap megint kialudtam törököt Magyarországból, egész nap aludtam, kisebb megszakításokkal. Így aztán éjjel filmet néztem, 4.ig. De aztán se tudtam elaludni még sokáig, majd azt álmodtam, hogy be akarok szállni egy autóba, hogy vezessem, de mikor bent van a fél lábam, az autó elszáguldott, át egy nagy kereszteződésen, majd lassult, és felment félig a járdára, és megállt. Fordított menetirány volt, mint Angliában. Én nem voltam az autóban.

Aztán meg akartak operálni, mert egy üvegcső eltört a hasamban. Mondtam a lányomnak, hogy nem is tudtam, hogy üvegcső van bennem, mikor tehették oda és ki volt?

Most persze megint álmos vagyok, de még nem végeztem a főzéssel. Most ázik a pacal, aztán 1 óra múlva fűszerekkel megfőzöm, azt a levet leöntöm, és készre főzöm, vörösborosan. Ez már előfőzött, szeletelt, nagyon szép fehér pacal, úgyhogy egy főzést kihagyok, helyette van a kiáztatás ecetes vízben.

A pacalhoz nem szoktunk krumplit enni, csak kenyeret. Ha nem kéne vele annyit pepecselni, nagyon egyszerű lenne a főzése.

Klári miért nem mesélsz semmit a kikapcsolódásotokról? Tulajdonképpen azt sem tudom hol voltatok. Mintha azt hiányoltad volna, hogy nem kérdezünk, na de édes lányom mióta is vagy velünk? Nem szoktunk kérdezni, mert valaki vagy meg akarja osztani velünk, akkor minek kérdezzünk, vagy nem akarja, akkor meg kellemetlen neki azt mondani, bocs, nem publikus, de kellemetlen annak is aki nem kap választ.

De azért én most kérdezlek.

Kedden, szerdán nem lesz nálunk áram, megint szerelik, most dobtak be jó előre cédulát.

Megyek főzöcskézni. sziasztok!

előzmény:
    Tete (29562)
    2017-04-23  09:19
  26. Tete
    2017. Április 23. 09:1929562.

KV!Tessék beosztani. Most egy picike tojáslikőrt tennék bele. Jaj, ez az állandó alkoholizálás!!!!!!!!!!!!!!!! Még szerencse, hogy csak gondolatban, de tényleg meginnám, ha lenne.

Régen a párom hozott mindenféle krémlikőröket és kávé előtt ittunk egy stanpedlival ketten. Aztán valahogy leszoktunk róla.

Juhéééééééé, megnéztem minden hozzávalóm van itthon, csinálok Baileyst.

Töltött hús lesz, már egy ideje kuporog a fagyasztóban egy kis darab dagadó. Megcsinálom, jó sok petrussal a töltelékben. Meg nyuszicomb is van, első, abból paprikás lesz valamikor. A párom hozta, de Ő nem szereti. Aztán fejtett bableves is lesz, van még sonkalé. Képzeljétek Húsvét után vettünk három darab öklömnyi kötözött sonkát, mert annyira ízlett, amit főztünk. Ment a fagyra. Majd egyesével beosztom. Nasinak főzök hamis túrógombócot. Az összes zsázsát lelegeltem. Szépen ollóval levágtam a "lombját". Ki fog még hajtani, vagy ültessek másikat? Most a rukkolát legelem majd.

27. arirangarirang
    2017. Április 22. 19:4229561.

Sziasztok!

Először Zsókának, mert elfelejtem, igaz mindenkinek írnék valamit, aztán elfelejtem.

Szóval Zsókám, egy kutyussal el vagy maradva, már nem kettő, hanem három van. Tiszta hülye vagyok, mert az egy is sok volt tulajdonképpen, rettenetesen nehéz a szőrét ápolni. Ma 3 órát egyfolytában fésültem az elsőt. Az ő szőre a legdúsabb, 2 nap és megyünk kozmetikába, akkor nyári ruhát kap, remélem már nem lesz hideg. Most úgy nézki ,m int egy pompom a kifésült bundájával, de holnapra már újra össze fog filcesedni. Nem mondom, hogy mindenhol kifésültem, mert nagyon cseles, és nem fordul meg, ahová ráfekszik, azt egy más alkalommal kell megcsinálni. Ő jót aludt fésülés közben, és pedig nagyon elfáradtam. Viszont amikor elkezd lihegni, akkor elege van neki is.

A másik amit mondani akartam, az a spray nem ér semmit. A lányom esküvőjére vettem egy csomó cipót, mire eljött a nagy nap, teljesen kikészült a lábam, mert minden nap csurgósra befújtam a cipőket, és amíg meg nem száradtak, benne császkáltam, semmit se használt, a lábam viszont tönkre ment. Alig vártam, hogy az étteremben leülhessek az asztalhoz, mert annyira fájt, aztán éjfél után apa felhozta a kocsiból a lapos, több éves szandálomat. Megváltás volt. Akkor már senki sem nézett rám, eleget ittak ahhoz, hogy magukkal foglalkozzanak. A nászasszony a pomponos házi papucsában ugrált, aztán mezítláb.

Ma nagyon elaludtam. negyed tizenegykor ébredtem, pedig apa álltólag még be is nézett hozzám, hogy mi van velem, de nagyon aludtam azt mondja. Máskor fel szoktam ébredni amikor kiengedi reggel a kutyákat, ha előbb nem is. Ma fent voltam fél hétkor, de hideg volt, korán volt, mindenki aludt még, így visszafeküdtem.

Anyós tegnap kijelentette, hogy neki soha többet ne küldjek húst, így aztán nem tellett sok időbe 2 krumpliból paprikáskrumplit főzni. Üzentem neki, hogy mivel mindig azt mondja, hogy ő is azt akarja enni amit mi, hogy ne okozzon gondot,  /szép is lenne, csak nem igaz.  /  mivel mi sok húst eszünk, így ő majd mindig a köretet kapja, ami általában krumpli.
    Nem eszik rizst, nemrég már a krumplit is kipiszkálta a krumpli levesből, majd eszik vajas kiflit, mert annyi alapanyag van a tiltólistáján, hogy nem marad semmi amit meg lehetne neki főzni. Nekünk meg a hús az alap. Nekem a cukor miatt, apának pedig a káliumhiányos étrend miatt. Én ehetnék zöldséget de csak főzeléknek szeretem, apa csak módjával ehet. 

Sajnos most a képeiteket nem tudom kinagyítani, mindig van valami vagy a gépemmel, vagy a nettel.

Miután a kutyát megfésültem, ledőltem pihenni, fél hatkor ébredtem utána. Olyan vagyok, mint a medve, hidegben alszom. Bezzeg mikor süt a nap, kiugrok az ágyból hajnalban. Azelőtt mindig kiültem a teraszra amíg a család felébredt, mostanában leszoktam róla.

Nézem a tv-ben a minipárost, nagyon szeretem őket, olyan aranyos páros.

Sziasztok, jóccakáát!

előzmény:
    manocska42 (29560)
    2017-04-22  15:06
  28. manocska42
    2017. Április 22. 15:0629560.

Szia Mandula, szóval nem jellemző rám, de mig el nem hányom magam, ez egy borzalom amit a képen látok, ha nem messze vettétek, én visszavittem volna, és a pofájukba dörgöltem volna. De mindenképpen az üzlet nevét, helyét kiirtam volna, hogy lássa mindenki, hol nem szabad vásárolni.

Most csak röviden a cipő ügyben, tudod hogy lehet kapni kimondottan olyan sprét, amivel ha befujod  a cipőt és felhuzod, akkor felveszi a lábad formáját, és nem szorit nem nyom. Egy próbát megér. Majd jövök, nagyon kipihentem magam, sütök valamit.

előzmény:
    mandula2 (29555)
    2017-04-21  19:31
  29. Ez is érdekelhet: 5 érv a mosogatógép mellett – Mennyit ér a kényelmed?
  30. manocska42
    2017. Április 22. 10:2329559.

Sajnos amit írtam elszállt,  azt írták az okosok, hogy az ablak bezáródott. Majd jövök,  A pihenő időm lejárt, pedig hosszút írtam!😥

előzmény:
    Tete (29557)
    2017-04-22  09:17
  31. Tete
    2017. Április 22. 09:4129558.

Kérdezted és majdnem elfelejtettem ebben a nagy "whiskygőzben".

Nekem nagyon bejött az aszaló. Alma, őszibarack, körte, szilva, sárgabarack, meggy, paradicsom amit nagyobb mennyiségben aszaltam. Körténk rengeteg termett. A mai napig azt adom elalvásgátlónak, ha éjjel vezet. Aprajafalva is rájár. Szárítottam zöldséget is, abból házi "Vegeta" lett. Télen banáncsipsz is készült. Az a legjobb, ha megterem a gyümölcs, vagy ócccccsón tudsz hozzájutni. Idén mindent kipróbálok. Szórakozásnak sem utolsó. Szeretek ilyesmivel játszadozni. Áfonyát idényben minden magát valamire tartó zöldségesnél kapsz. Fűszernövényeket is száríthatsz  és teának való dolgokat is. Én a fűszereket aprítva fagyasztóba teszem, azt nem szárítom, illetve néha napon. Szerintem citromfüvet, mentát, csalánt is lehet.

Zsóka jobban vagy?

Borús szomorkás idő van, nem is megyek sehová. Ráér a posta is.

Mi szeretjük a csirke sült bőrét, de csak tanyasit veszünk és nagyon átvizsgálom, megmosom stb. A malacnál meg perzselővel "epilál". Ugyanúgy mint a kocsonyába való köröm-csülök stb esetén.

Joe akkor piros tojásod sincs? Itt azt osztogatják a locsolóknak.

Látjátok nem voltak képesek mondjuk két új hangulatjelet megszülni. Egy nyuszit meg egy tojást. Mit is vártunk???????

előzmény:
    mandula2 (29555)
  32. mandula2
    2017. Április 21. 19:3329556.

Megjegyzés a képen láthatóval kapcsolatban: még szerencse, hogy a csirke bőrét mindig lehúzzuk, soha nem esszük meg. Bori viszont nem reklamált.

előzmény:
    mandula2 (29555)
  33. mandula2
    2017. Április 21. 19:3129555.

Sziasztok!

Hideg van. Ugye nem újság? Tettem ki újabb cinkegolyókat, mert jönnek a tollasok, és ha nem találják, hát reklamálnak. Klári a rukkolám bedöglött a tálcán. Földbe szórtam a magokat, gyönyörűen nekilódultak, aztán eldőltek, mint a zsák. A zsázsák dúsak és gyönyörűek, a kapor is már kezd kaporszagú lenni, ha kicsit megmorzsolgatom. A zsázsát idáig mindig vizes papírtörlőre szórtam, nekem úgy gusztusosabb. Ki tudja, hogy honnan veszik a virágföldet? brrrr

Most kérdezem, mert elfelejtem: az aszalód mennyire vált be? Miket aszaltok vele? Gondoltam hogy veszek egyet én is, mert az aszalt gyümölcsök kis zacskóban nagyon drágák. Főleg a szilvát, s.barackot szeretem, na meg az áfonyákat, bár azokat nem is tudom hogy honnan tudnék venni nyersen?

Zsókától megkívántam a sörös csirkét, csak sör nélkül. Mivel kedvem se volt, meg csirkém se, Férj hozott az itteni közértből egy nagy grillezett combot. Az íze mindig finom, DE!!! /fotó/ elfogott egy olyan undor, hogy először azt hittem úgy vágom ki, ahogy van. /vagy az eladó, illetve a sütő fejéhez/ Nem részletezem, a fotó magáért beszél. Egy szó mint száz, az az igazi, ha az ember lánya magának csinálja.

Zsóka, mint mindig, most is remekeltél ezzel a gyönyörű sütivel. Ma nálunk fasírozott volt, krumplipürével, savanyával :-)  

Most még kimegyek és sütök egy kis rizskochot. Reggel nézegettem a recepteket, és ennél megkordult a gyomrom. Mindig a gyerekkoromat juttatja az eszembe, amikor anyukám kórházban volt, én viszont még kicsi voltam így is, úgy is, de ahhoz volt elég eszem, hogy bemásztam a kerítésen és így meg tudtam látogatni. Éppen rizskoch volt a tányéron, a széle kicsit megégetve, lekvárral megkenve. Persze én ettem meg az egészet, azóta is szeretem, de sajnos az ízével együtt ez a történet is mindig az eszembe jut.

Ma reggel egy fok volt nálunk. Most is eléggé fúj a szél, pedig lenne mit csinálni a kertben.

Vera kérdezted, hogy milyen cipőt vettem fel a nem is tudom már mikor? Szerencsére kéznél van a csizmám, biztosan abban voltam. Közben vettem egy nagyon szép cipőt, ami itthon /nanáááá hogy itthon/ megint spanyolcsizmának tűnik. Átmentem suszterba, elővettem a kalapácsot, a cipőre egy puha rongyot terítettem, és csak ütöttem, ütöttem, húzgáltam, nyújtottam. Most valamivel "kényelmesebb" de hol van még a hordhatótól? Pedig ez puha bőr, igaz hogy az ára is többszöröse egy átlag cipőnek, aztán mégis!!

előzmény:
    Tete (29551)
    2017-04-21  14:00
  34. Ez is érdekelhet: 13 csodás konyha a világ minden tájáról, amitől leesik az állad
  35. Tete
    2017. Április 21. 18:0629554.

Jobbulást kívánok, biztosan gyorsan átmegy  majd rajtad ez a nyavalya.

Én szeretem az állatokat, de akkor, ha más a tulajdonos. Régebben mindenféle állatunk volt, most csak az unokáknak van egy koromfekete cica. Meg a nővéremék nagyon öreg cicája költözött hozzánk. Itt van egész nap. A fekete cica a gyerekekkel alszik, de nálam megáll a bejárati ajtó előtt és néz rám. Szoktam neki mondani, hogy eszedbe ne jusson. Tudja, hogy itt nálunk nem szabad bemenni.

Sokszor én is leülök egy-egy dolgomhoz, de aztán rájövök, hogy jobban megy, meg gyorsabb, ha állok. De bizony már nekem sem megy úgy, mint régen. Az ember nem hiszi, de aztán belekerül.

Nem értek a számítógéphez, csak használom, időnként csinálok kalamajkákat, akkor szólok a gyerekemnek, hogy Anyád megint elbaltázott valamit. Hiába dolgoztam éveken keresztül számítógépen, egy speciális programot használtunk, azon kívül semmit nem szabadott, meg le is volt tiltva minden más. Az meg nem tudás, csak használat.

Én is találtam egy zacskó fejtett babot, még van sonkalé, majd jövő héten sor kerül rá, ha itthon leszJó párosítás a palacsintával. Csak ne lenne az egész lakásban olajszag tőle, gyakrabban sütnék, mert aprajafalva nagyon szereti. Még reszelt almám is van, kellene sütni nekem is pitét, az alma is fogyna, meg azt is szeretik. Majd alakul. Van, hogy úgy ébredek, hogy Mandula szavaival élve hegyeket tudnék megmozgatni, máskor meg lusta vagyok mindenre. Azért még van egy eshetőség, amikor "megerőszakolom" magam, hogy nem lehet lustának lenni. Irány dolgozni valamit.

Ma is bedobott a postás egy cetlit küldeményről, nem értem, szól a csengő. Lehet nem nyomja meg rendesen. Majd akkor holnap elzarándokolok, hozott egy csekket is. Azt úgyis be kell fizetni.

Joe, amikor a fiam az önálló lakásukba megvette a mosógépet, eléült a földre és úgy nézte, annyira örült neki. Kérdeztem mit csinálsz? Vigyorgott, hogy TV-zek.

Remélem az idő kihidegedte magát és májusban már nem jut eszébe fagyni.

Vera, jó volt a káááávééééé!

előzmény:
    manocska42 (29553)
    2017-04-21  16:49
  36. manocska42
    2017. Április 21. 16:4929553.

Sziasztok! Ne adjátok fel, én már feladtam, egyik óráról a másikra ugy berekedtem, köhögök, fáj minden porcikám, de azért eljöttem.

Elmentek a "vendégek", szivesen látom a kiskutyámat, de megszenvedtünk, ő is, mi is ebben a borzalmas időben, naponta háromszor volt lent a Férjem, a hosszú fehér bundája olyan volt, tényleg azt lehetett rá mondani, mint egy kivert kutya, piszkos, csapzott volt, nem győztük "szárazra" törölni, még szerencse, hogy hagyta, de a lábát muszály volt lemosni, ez viszont nem tetszett neki. Nagyon jó kis kutya, ez volt a szerencsénk, illetve az enyém, mert annak ellenére, hogy nagyon szeretem az állatokat, most sajnos nem volt türelmem sokszor, de azért békességben váltunk el, és most hiányzik.

Vera sokszor emlegettelek, van munka a két kis kutyáddal, de a szeretetük többet ér mindennél.

Finomakat főztök, ma fejtett bableves, és palacsinta volt, sajnos ülve sütöttem végig a palacsintákat. Holnap paradicsomleves, fasirozott hasábburgonyával, jégsaláta. Persze, ha össze nem omlok.

Ma itt volt az informatikusunk, kicsit átnézte a gépet, mert sajnos nekem is ugrál az oldal, borzalmas idegesitő. Visszarakta a telefonomra a chat vonalat, meg a tabletet is átnézettem vele, sajnos egy szkennelő programot akartam rátetetni, de nem azt amit szerettem volna, ez nem tökéletes, majd csak megtaláljuk a jót. Keresztlányomnak az van fent a tableten, a legrosszabb képből is tökéleteset csinál egy pillanat alatt. Elég zagyván irtam, elnézéseteket kérem.

Klárikám ne mérgelődj, látod, ha tudunk jövünk, ha nem is irunk, de itt kezdem a napot és olvaslak  benneteket.

Mit szóltok a telünkhöz? Most viszont hétágra süt a nap, de állitólag hideg van. További szép estét.

előzmény:
    arirangarirang (29549)
    2017-04-21  00:39
  37. Sheriff-2
    2017. Április 21. 14:3329552.

Sziasztok.

Mostanában én tépek szét mindent. Most vettem ki ezt a mosógépet a helyéről, mert ma hozzák az újat. Tavaly ősszel vettük, a nagysága pedig azt mondja hogy durván kezeli a ruhákat......úgyhogy vettem másikat, ezt.

Az egyik barátomék pedig költöznek egy naaaaaaaaaagy házból kisebbe, ezért túl kell nekik adni reeeengeteg dolgon, nekik segédkezek.

Itt nem szoktunk locsolkodni.

előzmény:
    Tete (29551)
    2017-04-21  14:00
  38. Tete
    2017. Április 21. 14:0029551.

Dehogy, csak olyan szomorú, ha nem írtok. Olyankor magábanbeszélgetőshülyegyereknek érzem magam.

Végre itt is süt a nap, meleg nincs, szél viszont igen. A tavalyi futós bab helyett idén hajnalka lesz ültetve, egy kis természetes belátásgátlónak. Úgy írja a vetés április vége. A hétvégén jó lenne elszórni. A medencéhez lehet odalátni a hátsó szomszéd felől.

Lisztes hús volt, csak nem rizzsel, hanem krumplipürével, uborkával. Már megint fűtöttem az udvart. A feltörlés után huzatot csináltam, hogy gyorsan felszáradjon, közben elkeztünk beszélgetni a testvéremmel, a fűtés meg bekapcsolt. Megint Lenke voltam.

Letettem a kislányt aludni, tegnap kétszer is felsírt álmában, nem merem  egyedül hagyni a szobában. Pedig lenne mit csinálni. Felsepertem feltöröltem, fürdőszobát, WC-t kitakarítottam. A picilány a kis dolgokban teljesen önálló, kezet is mos, vissza is öltözik, de azért ilyenkor naponta kétszer is fertőtlenítek, nehogy valami baja legyen. A konyhában lenne mit pakolgatni, de majd holnap. A párom kedd körül várható.

Pipa vagyok, mert tegnap nem nyomta meg rendesen a postás (idegen volt, nem a miénk) a csengőt, így bedobott cédulát a küldeményről. A posta nálunk a világ végén van. A kislánnyal oda felkutyagolni, meg haza, egy délelőtt programja. Majd holnap elmegyek, egyedül gyorsabban megjárom. Akkor veszek valami zöldet is. Bár most a zsázsával, rukkolával elég jól pótoltam a salátát.

Egy finom forró haboskávéra vevő vagyok.

Én is kérdezem kimicsinál? Mandula, Zsóka, Joe?

előzmény:
    arirangarirang (29550)
    2017-04-21  13:15
  39. arirangarirang
    2017. Április 21. 13:1529550.

Truccolunk, truccolunk?

Kiholmerre?

Süt a nap!!!!!!!!!

és melegít is, na, csak kicsit. Jövő szerdára 20 fokot írnak.Levettem a tálat a primulákról, olyan friss ropogós a levelük,  jobban szeretik ezek szerint a hűvöset. A kínai káposztámnak meg virágja jön. Akkor az már nem jó? Úgy hallottam, hogy megkeseredik minden növény virágzás után.

A kutyáim összeverekedtek. 2 db. A legnagyobb és a legkisebb. Most hogy fogom őket itthon hagyni egyedül? Apa látta, hogy a nagynak valami kenyérdarab volt a bajuszára ragadva, biztosan a fiú leejtettre, én meg nem vettem észre, ha beesett a pad alá. Be szoktam kotorni, mégis ott maradt? Vagy apa adta titokban, eldugták, és most került elő.

Az is lehet, hogy féltékenyek a kicsire, mert sokat van ölben, sajnos a nagyobbakat nem lehet felvenni olyan súlyosak, és hosszúak.

Pörköltet főztem kanyarcső tésztával, savanyú ugorkával. Apa ugyan lencsét akart, de a mama meg nem, a múltkor se ette meg. Azért magunknak csinálok holnapra lencsét, a mamának   meg majd tésztát valamilyet. Grízeset azt szereti.

Gyertek, gyertek kiscsibéim, vár a finom meleg a konyhában, lehet csipegetni, még van a pörköltből. Sajnos az omlós köményes már elfogyott, de van kávé és hozzá kinyomós tejszínhab.

40. Ez is érdekelhet: Konyhaművészek: 10 konyha, amiben öröm a főzés
  41. arirangarirang
    2017. Április 21. 00:3929549.

Nem vagy te olyan, hogy feladjad.

Az agyamra megy , állandóan mindenféle felugrál , nem lehet tőle írni, ha meg felrakom a hirdetésblokkolót, az a bajuk, hogy ők abból élnek, és vegyem le, na de ez így nem állapot.

Tegnap éppen indultunk volna gyalog, mikor szerencsére megjött apa, teljesen bőrig áztunk volna kocsi nélkül.  A hölgy még meg is jegyezte, hogy nem számított rá, hogy ebben a vacak időben elmegyünk. Csak oda mentünk, a többi előirányzottat elhalasztottuk. Majd ha nem esik.

Jókat alszom, átmentem barnamedvébe a hidegben. Tegnap este nagyon el voltam foglalva, egy filmet akartam mindenképpen megnézni, kedvenc színészemnek új filmje van, azzal voltam elfoglalva 3-ig. Végül sikerült, de nem volt valami haj de jó film, nincs is még magyar felirata, de ha arra várok 5 év múlva se látom.Most is egy hölgy okított filmnézés ügyben, hétvégén tart egy kis tanfolyamot nekem, mert már régen nem foglalkoztam ilyesmivel, elfelejtettem. és új dolgok is vannak, azokat még nem ismerem.

Életem legjobb levesét főztem ma, anyós nemes egyszerűséggel azt mondta rá, hogy SÓS.

11 db csirkecombból főztem, zöldségek, és májgombócot is főztem bele, nekünk nagyon ízlett.

Holnap disznóból lesz valami, már össze van vagdosva brassóinak, de nincs hozzá most gusztusom, majd valami kitalálok valami mást.

Érdekes az új kutyusunk, csak velem csinálja, ha ölbe veszem, akkor néz a hátam mögé, a fejem mellett, mintha látna ott valamit. Egyébként nagyon rosszul lát, csak foltokat szerintem, jól nekiment a szárítónak, amit nem szokott meg, hogy a folyosón van.

Zsóka, az is befolyásolja a kutyusokat, ha idegen helyen vannak, meg persze az eső is.Az enyémek se csinálnak saemmit, a kicsi rendszeresen behozza a pisit akármennyit is van kint, felszalad a teraszra, nem érzi magát biztonságban a kertben, hiába vagyunk ott vele.

Ma a legnagyobb meg kiült a vizes fűre, hiába hivogattam, ott üldögélt, jó vizes lett alul fölül. A héten akartam vinni őket kozmetikába, szerencsére nem volt hely, be is fagytak volna. 

Tényleg mit mondanak meddig tart a hideg? a teraszon növekszik egy kínai káposzta cserépben, arra egy átlátszó dobozt borítottam, és a primuláimra meg egy tálat, talán megússzák. Idén megint nem lesz almánk, tavaly se volt, de mivel nem permetezzük, nem télálló, októberben kéne szedni, de addigra mindig lepotyog. Pár kiló reszelt fahéjas almát szoktam fagyasztani azelőtt sütibe, most le lesz róla a gond.

Remélem jöttök azért holnap is, bekapcsolva hagytam a kályhát, hogy jó meleg legyen.

Sziasztok, szép álmokat!

42. Tete
    2017. Április 20. 13:5829547.

Már éppen késésben voltam, mert fél nyolckor szoktam átmenni a kislányhoz. A nagyobbik itthon hagyta a tízórait, jó alkalom volt, elvinni neki és közben levegőzni is egyet, mert tegnap az orrunkat is alig-alig dugtuk ki. Krumplifőzeléket főztünk virslivel. Holnap lisztes hús lesz szép rizzsel. A hétvégém magányos lesz, majd arra kitalálok valami egyszerűt.

Már unom az áprilisi telet, télikabátban voltunk csavarogni. Ha nem utálnám annyira még sapkát is elbírtam volna. Megy a fűtés, nem szeretek fázni. A zsázsát meg a rukkolát legelem, a majoranna meg a bazsalikom inkább visszafele megy a földbe. Az ember gyorsan hozzászokkott a finom napsütéshez a meleghez, a tavaszhoz, most átok ez a begubózás.

Nem tudom mit éreznek a madarak, a párom hétfőn kiszórta a maradék napraforgót,  és tele van az etető madárral. Már faggyúgolyót is vittem ki nekik, mert magot már nem akarnék venni. Több a madár, mint télen volt. Nagyon aggaszt, hogy rosszkor nyíltak a gyümölcsfák virágai, lesz-e valami termés?

A Konyhánk melegéről gondoskodom, lehet jönni, beülni egy kis tere-ferére. Egy kávéra, egy kapucsinóra, pár kedves szóra.

előzmény:
    Tete (29546)
    2017-04-20  13:39
  43. Ez is érdekelhet: Ilyenek a praktikus kialakítású, trendi konyhák
  44. Tete
    2017. Április 19. 22:0929544.

Izgalmas ez a csirke. Háromnegyedéig hagysz a dobozban sört és arra ülteted? Mi szeretjük a sült csirkét, ki is fogom próbáln i.Ma unokáztam, illetve még a héten is fogok. A párom úton van, Ő majd csak jövő hét elején ér haza.

Tegnap sárgaborsófőzeléket főztem, még ma is azt ettük. Maradt itthon egy kis pörkölt. Holnap meg vagy paprikáskrumpli lesz, vagy krumplifőzelék, az enyémek az utóbbit majomfogónak hívják.

Elfogyott a sonka, és a sütik is, egy kis sárga túró van még, szeretem nasizni. Azt hiszem most egy darabig nem sütök semmit. Vettem epret, de amit a múlt héten vásároltam az édesebb volt. Azért a gyerekekkel megettük. Nincs hozzá cukor természetesen, azt a párom szokta csinálni, morgok is érte.

Egész nap esett az eső, a mezőgazdaságnak biztosan kell, meg minden zsendül majd tőle, de fűteni kellett, meg az ember az orrát sem dugta ki szívesen. Nálunk meg a kinti élet az igazi már ilyenkor. Az unokákat is nehezebb lekötni a lakásban. 

előzmény:
    manocska42 (29543)
    2017-04-19  20:58
  45. manocska42
    2017. Április 19. 20:5829543.

A csirke esti füszerezése 10 perc, reggel a 3/4 doboz sörrre való ráültetése, majd 60 perc sütés - sütőtől függően - én légkeveréssel sütöttem. Szinte semmi munka vele. Aki szereti a grillcsirkét annak nagyon tudom ajánlani. Jó étvágyat hozzá.

előzmény:
    manocska42 (29542)
    2017-04-19  18:35
  46. manocska42
    2017. Április 19. 18:3529542.

Sziasztok Kislányok! Most már mindent értek, soha-soha nem volt gondom a belépéssel, 3 óra óta próbálkozok belépni, most ez a harmadik hozzászólásom.

Neharagudjatok, talán holnap több türelmem lesz, csak hallatni akartam a felszólitásra a szavamat. Vendég kutyusunk van, egy fehér puli, képzeljétek óránként viszi le a Férjem, de csak pisilni tud, bőrig ázva jönnek fel, ma csak 10 törölköző fogyott, hogy kiitassuk a szőréből a vizet, nem talál szagot, azt mondják, azért nincs széklete, kutyásokat kérdezem ez igaz, még nem volt kutyám, csak cicám, ugy sajnálom szegénykémet, még telefonon sem tudom elérni a gazdiját, hogy mitévő legyek. Valami tanácsot tudtok adni?

Klárika, Vera, Mandula köszönöm a kedves fogadtatást, a héten ha a kutyus hazamegy, akkor jövök, na persze meg ha lesz türelmem. Nagyon megvisel ez bolond idő, meg a "stb". Olvasni azért jövök, jaj ezek a hülye "fejek".

Az ünnep szépen eltelt, sokat főztem, sütöttem, elfáradtam. A sörön ülő csirkém nagyon jól sikerült, finom volt. Egyszerü, gyors, és finom.

Vigyázzatok magatokra, mert ilyen időhöz már nem vagyunk hozzászokva, még télen sem.

Most azt kellene mondanom, hogy további szép estét, de eddig sem volt szép a nap, erre a kis időre meg már nem fog szép lenni.

előzmény:
    Tete (29541)
    2017-04-19  17:02
  47. Tete
    2017. Április 19. 17:0229541.

Sziasztok.

Nem mentünk vissza a kikapcsolódósba, pedig nagyon jó volt. Persze, mindenhol jó, de............................. Az én tyúkanyóságomra ez meg hatványozottan igaz. Meséltem volna pár dolgot, ha észlelek némi érdeklődést.

Ma nálunk is szinte hóvihar volt, de nem maradt meg a hó, azonnal el is olvadt. A Picike velem van, erre a csonka hétre úgy beszéltük meg itthon lesz. Pláne úgy, hogy pénteken nincs bölcsi. Jól szórakoztunk.

Mandula nem tudom ültettél-e zsázsát? Én igen, mert megtetszett. Igaz fogalmam nem volt mit kezdek majd vele. Néztem recepteket, de azt a szép kis harsogós üde zöld leveleket megfőzni? Az előbb megkentem egy  félbevágott zsömlét vajjal és egy nagy halom zsázsát közéraktam. Nagyon finom.

A spenót szerintem nem spenót, hanem nagy %-ban mángold. Mi mángoldot is főztünk, annak volt olyasmi íze, mint a zacskós spenótnak. A sóska is spenót is "ikrás" nem lehet olyan isteni krémesre főzni, ahogy pl mi is szeretjük. Én fogok venni és lefagyasztok 2-3 főzésre valót. Abban az van amit én teszek bele.

Az idő kritikán aluli. Vera igazad volt, hogy csizmában mentél. Elintéztetek mindent amit kellett?

Itt is volt áramszünet kilenc előtt, többször is.

Kértem a kedves adóhatóságot, hogy vallják be az adómat. Még tavaly jan-febr amikor munkaviszonyban álltam. Na persze, hogy kihozták a tavalyi jövedelmemet 0-ra. Így csak meg kell csinálnom az adóbevallást. Akkor minek a nagy szöveg, hogy majd ők. A jövedelmemmel minden rendben volt, az adózással is, meg is kaptam az adóigazolást. Brrr mérges vagyok.

Zsóka, kérlek szépen ne tűnj el újból. Látod semmi különös, a napi kis örömeinket, bosszúságainkat osztjuk meg egymással.

Joe voltál locsolkodni? Ott ismerik ezt a szokást? Hogy telik Ááááááámerikában a Húsvét?

48. arirangarirang
    2017. Április 19. 13:3829540.

Szerintem apa azóta kicsit jobban feledékeny. Állandóan itthon hagyja a telefonját, az iratait, ilyen régen még elvétve sem fordult elő. Most sem vitt telefont, el kell indulnunk gyalog a dolgunkra, időre megyünk, esetleg ha elvitte volna a telefonját tudott volna szólni, hogy hazaér-e mire mennünk kell, orvosnál van, ő is időpontra. Kocsival 5 perc, ahová menni kell, gyalog még 25 perc is van, főleg beöltözve hóembernek. A sok göncben nem lehet sietni. Most éppen nem esik, de latyak van, felveszem a csizmám, sajnálom összemaszatolni a bordó cipellőmet.

Éva végül milyen cipőt vettél fel a múltkori kiöltözős alkalomra?

Spenót volt ebéd és sült csirkecomb. Szuperkrémes spenótot vettem, szerintem halízű, mindenki másnak ízlik. Ezért nem értem ha a halhoz spenótot csinálnak, mert már eleve halízű.

Megyek öltözni, Klári visszamentél a kikapcsolódóba? Többiek is holmerrejártok?

előzmény:
    mandula2 (29539)
    2017-04-19  12:50
  49. Ez is érdekelhet: Tévhitek a konyhában, amiket felejts el örökre
  50. mandula2
    2017. Április 19. 12:5029539.

Reggel akartam jönni, hogy megigyam a kedvenc kávémat, de háromszor is elment az áram.

Sziasztok, szép napot!

Hehe. Látjátok, igaza van az nlc-nek, nem szabad elsietni azt a húsvéti nyuszit. Ők tudtak valamit, hogy miért van még mindig itt a Mikulás és a hóember!

Nem akartam hinni a szememnek reggel, amikor kinéztem az ablakon. Hoztam pár képet, jó lesz nézegetni majd, ha rekkenő hőség lesz.

A rózsaszín felhők tegnap estiek.

Este fogyott el nálunk is a káposzta. Szeretjük, de most egy ideig biztosan nem főzök.

A mindenféle fájdalmakat meg milyen jó ráfogni az időre. Szél, hóóó... még a fiatal, egészséges szervezetnek is megterhelő a tavasz után.

Mindjárt főzöm a második kávét, ha esetleg kér valaki, jöjjön, mielőtt kihűl. stb.

előzmény:
    arirangarirang (29538)
    2017-04-19  08:41
  51. arirangarirang
    2017. Április 19. 08:4129538.

Öklömnyi hógombócok hullanak, de nem maradnak meg. És nekem ma kellene mászkálnom, ráadásul a fiúval.  Remélem addig eláll ez a valami ami hullik. Különösebben nincs hideg, ezért nem marad meg, de latyak az van.

52. arirangarirang
    2017. Április 18. 22:0929537.

Sziasztok lányok, fijjú!

Tegnap vendégségben voltunk a lányomnál, rengeteget ettünk, azt hittem 2 napig nem leszek éhes, de már késő este kajákról álmodoztam.

Karaj volt szósszal, petrezsleymes krumpli, rizs,  piros káposzta, 2 féle édes süti, én vittem a sósat, nem tudunk már annyit enni, mint régen.

Annyira beettünk, hogy apa és a vejem elszundított. Nem voltunk sokáig, mert apa  még ment a mamához, és a kiskutyáim is nagyon várták a vacsorát. Hatalmas öröm volt, mikor megérkeztünk, körbenyergalták párszor a kertet.

Nagyon rosszul aludtam, aztán 6 körül mély álomba merültem, 10-kor kiugrottam az ágyból, szerencsére a lányom küldött kaját a mamának,  nekünk volt KÁPOSZTA . Egész nap hol elaludtam, hogy felébredtem pár percre, a gépet is csak most kapcsoltam be. Nem tudom mi ez néha, hogy egész nap alszom. Nem tetszik a szívem. Fekszem, éppen nem csinálok semmit, erre nagyon gyorsan elkezdett kalapálni, jó sokáig. Akkor vettem 2-3 mély levegőt, köhintettem, aztán visszatért a rend, de össze-vissza kalapálgat, mert érzem.

Apa júniusra kapott a kardiológián időpontot. Még jó, hogy sürgős.

Vehetjük elő a télikabátot pár napra, én már ma is fáztam a lakásban.

Nézelődök még egy kicsit, aztán alszom, holnap hivatalos ügyeink vannak, majd jól befagy a fenekünk. 

Sziasztok, szép álmokat!

Mi ez az izé a kép csatolás helyett? Ilyet még nem is láttam.

53. Tete
    2017. Április 17. 21:3929535.

Sziasztok Kedves Konyhalányok.

Megjöttünk tegnap este, nagyon jól éreztük magunkat. Sok mindent láttunk, amit lehetett a környék látnivalóiból azt megnéztük.

Ma délelőtt Unokák, mert már "régen" találkoztunk, aztán a  kinti sütögetésre készültem, mert az is lett, meg elvivősök főttek, mert indul reggel. Délután mi lányok pihentünk, a gyerekek hancúroztak, a két pasi meg bütykölt. Az én pici fiam nem tud nyugton maradni, a párom meg nem bírja nézni, ha a "kölök" egyedül küszködik valamivel.

Kedves Zsóka, Te már nem írogattál, amikor én bekapcsolódtam, talán Karácsonyra, meg Húsvétra pár mondatos üdvözléseket. De most hivatalosan is be lettünk mutatva egymásnak. Csak annyit tudok Neked mondani, hogy mi sem írunk nagy sztorikat, leírjuk örömünket, bánatunkat, mindennapjainkat. Főzünk-sütünk, nevetünk, bosszankodunk. Szóval nagyon köztünk a helyed. Kérlek, most, hogy visszataláltál a Konyhánkba, ne tűnj el megint. Én egyébként is tyúkanyó típusú vagyok, nekem már mindenki hiányzik, aki nem jön egy-két nap. Itthon is az van, akkor vagyok nyugodt, ha mindenki itt van körülöttem (ritkán van ilyen), de legalább mindenkiről tudom, hogy jó helyen van. Idén a történelemben először elutaztunk ünnepen. Nevetve mondtam a páromnak, hogy majd Karácsonykor is menjünk. A menyem rögtön kapott rajta, hogy akkor menjünk együtt. Én nagy Karácsonyos vagyok, szóval, a készülődés örömét nem vonnám meg magamtól. Nagyjából ennyi, most így hirtelen.

1 2 3 4 5