Keresés a fórumban

Cseh konyha
Több Gasztro topik »
»
Sziasztok!!
Nagyon imadom a cseh konyhat de sajnos nem tudok egy etelt sem csinalni...Eddig csak knedlire talaltam receptet,de jo lenne ha valaki tudna mondani jo eleleket..
  1. 2014-09-20 19:0524678.

irtam egy hosszút, hát nem elszállt! 

2014-09-19  21:06
    szőrész (24677)
    előzmény:
  2. 2014-09-19 21:0624677.

Szervusztok leánkák!

Jéé sikerült belépni!

Ezt írta ki már megint :

Belépve: szőrész
    Nem szőrész vagy? Lépj be a saját fiókoddal!

Sikeresen bejelentkeztél az oldalunkra.

Na most be vagy nembe? Ha megjelenik akkor be, ha nem akkor nembe.

Kellemes őszi kávézással egybekötött napozást tartottam délután, de csupán a felhősödésig, akkor aztán fel a pulóver és irány a meló-dia.

A kerttel már nincs sok gond, elintézte a monszun.

Hétvégére rakott rumlit rendeltek a fiúk, a tökfőzelék kaporral és tojáspörköttel utánra, meg futottak még: frankfurti leves, palacsinta cukros tejföllel, zöldségleves, túrós tészta, többire nem emlékszem, csak arra, hogy lecsó is volt hol így, hol úgy. Van egy kis brokkolim, na azt, majd magamnak besamellel, mert jajdejóóó!

Szép őszi napokat, de napozzatok is ám!

2014-09-19  20:47
    manocska42 (24675)
    előzmény:
  3. 2014-09-19 20:5824676.

Sziasztok!

Vacakol nálatok?  nekem jó, itt vannak a szmájlik jobbra. 

Chrome.

Ma elkapott a vírus, hát fetrengtem rendesen, ráadásul olyan fázós-remegés jött rám, hogy még a fogaim is összekoccantak. Pedig holnap jönnek a Lányok, majd összekapom magam, hogy tudjak előkészülni. Már estefelé kiszedtem a leves-zöldséget a kertből, eléggé fölszáradt már a sár. Tegnap leszedtük a sárga téli almát is, szépen lett, több ládával. Szerdán Pesten voltunk - Janimmal kórház - , már odafelé láttam, hogy egy helyen az alma 48.- Ft. Visszafelé megálltunk, és vettem is, igaz, válogatni kellett, de szép piros, ropogós, nem jonatán, de olyasmi.

Vettem két cserepes krizantént, nagyon szép nagyok, itt díszlenek a terászon.

Mostanában reggelente köd van.

Majdcsak elkopunk a topikból, hála a magasságos nlc-nek.

2014-09-19  20:47
    manocska42 (24675)
    előzmény:
  4. 2014-09-19 20:4724675.

Látom még mindig sehol senki. Mandula már olvasni sem tud, mert egyáltalán nem tud belépni. Most a chromon vagyok, de megint nincs hangulat jel, lent vannak a "pincében". Szóval ennek semmi értelme.

Mindenkit puszilok.

2014-09-16  19:47
    manocska42 (24674)
    előzmény:
  5. 2014-09-16 19:4724674.

Kétszer kell belépjek, hogy egyszer adjon szerkesztési oldalt, csak a betüméreteken akartam , mondjuk könnyen olvasható, de azért túlzás, nem tudtam, hogy ekkorák lesznek. A másikon is volt ilyen betüméret lehetőség? akkor kellett volna jobban, mert már alig láttam, most is csak hébe-hóba, de állitólag ha megmütik a másik szememet is akkor tökéletes leszek, na erre szoktam mondani, hogy "tökéletes már nem leszek".

2005-11-23  20:04
    .Mosomedve (1)
    előzmény:
  6. 2014-09-16 19:3624673.

Gyorsan irok, mert aztán meggondolja magát. Az előbb egyáltalán nem volt szerkesztési oldal. Hát mit ne mondjak, ez még nem tökéletes, még mindig csak a crohnon jön be rendesen.

Marikám gondoltam Rátok, sajnálom a sok munkád kárba megy, reméljük azért valamit meg tudsz menteni. Nagyon guszta a sütid, egyszer nekem is meg kellene próbálni, mert papuskám nagyon szereti, a dömsödi szomszédasszonytól szokott kapni, akkor még nem voltam olyan sütögető, most meg már nem vagyok, azaz csak ritkán 

Marikám vigyázz a búcsúba, nehogy Téged is beültessenek a hintába!  Picurkád kezét el ne engedjétek, annyi borzalmat hall mostanában az ember. 

Mandula még mindig nem tud jönni, valami miatt nem tudja letölteni, a vége felé megáll, közben azt irja ki, hogy köszönjük, hogy letöltötte a chromot. Olvasni viszont tud, szia MANDULA, 

Julcsi biztosan nem ér rá, multkor ő is be tudott jönni, hozott is képeket a kuttyokról. Gondolom, hogy elege van már neki is a sok esőből. Lassan füteni kell, akkor talán sürübben jövünk, be leszünk szorulva a lakásba. Mondom ezt én 

2014-09-16  19:21
    manocska42 (24672)
    előzmény:
  7. 2014-09-15 18:0624671.

Szervusztok!

Talán már nem mos el bennünket az eső. Ma már délután napsütésben szedtük föl a lepotyogott diót. Az eső kibontja, leveri, mi meg keressük a fűben meg a téglajárdán. Természetesen az eb kiséretében. A cica méltóságteljesen elvonul, nem törődik velünk, velem is csak addig, amíg megkapja a finom eledelt. 

Ma hátramentem, megnézni a szőlőfürtöket, szépen rothad. Az alma rothad és potyog, az épeket majd szép időben leszedjük. A starking alma majdnem egy szemig elrothadt a fán és leesett.
    Ellapult a sütőtök indája, és meglepve láttam, hogy rettentő sok sütőtököm van, igaz, még félig zöld, jól tele is itta magát vízzel, remélem, hogy azért valamennyit tudunk sütni belőle, mi lányok, nagyon szeretjük sülve enni.

Sütöttem egy adag mézes-krémest szombaton. A szokásosat. Majd a hét végére is kell valamit sütnöm, búcsú lesz nálunk. Remélem, jó idő lesz, mert majd a papi felül a kicsivel egy kishintára, meg más körbejárató valamire, esetleg egy pónira is.
    Talán addigra készen lesznek Pesten a szemüvegeim is, már kifizettem, el kell hozni. Nem mondom, hogy nem látok ezzel, de már várom az újat is.

A fejlesztők fejlesztenek még az nlc-nél? Mandulám, nem tudsz belépni most sem? Julcsink sem, mert nem jön. Zsókának és nekem sikerül.

Kell egy kis takaró, mert elbírjuk.

2014-09-12  19:50
    manocska42 (24668)
    előzmény:
  8. 2014-09-14 13:0524670.
    A kávé már elpárolgott. További szép napot!
    2014-09-12  21:46
    manocska42 (24669)
    előzmény:
  9. 2014-09-12 21:4624669.
    Már ez is szép teljesitmény tőlem, hogy eddig fent tudtam maradni. Mandulám vártalak, hátha sikerült belépned, ezek szerint "eltökölted" az időt, én is megettem volna egy kis tökfőzeléket, jó kaprosan, pörivel a tetején, de erről is lemaradtam.

Folyt.köv. holnap. (csak a felét ihatod meg!) 
    Jó éjszakát!
    2014-09-12  19:50
    manocska42 (24668)
    előzmény:
  10. 2014-09-12 19:5024668.
    Marikám köszönöm! Most átjöttem a chromra és itt minden olyan klassz, tényleg itt vannak jobboldalon a hangulatjelek. KÉPFELTÖLTÉS. Csak most a betüméreten állitottam, mert olyan picik voltak,mint az a bizonyos bolha sz...

Szegény Mandulának nem sikerült, a hibabejelentőkkel levelez, de annak ellenére nem megy. Látod ilyenkor lenne jó, ha a skypot tudná használni, de oda sem tud belépni, mert ott a megosztással tudnák neki talán segiteni, mert látom, hogy mit csinál, ugy könnyebb lenne. Talán csak sikerül neki.  Nyomás Mandula menni fog!!!! Egyébként én is ilyen vagyok, addig nem nyugszom, mig rá nem jövök valamire.

Marikám jó ünneplést! 
    2014-09-12  17:10
    bmari (24667)
    előzmény:
  11. 2014-09-12 17:1024667.
    Sziasztok!

Zsóka, nekem a szerkesztési ablakkal egyvonalban, jobbra vannak a hangulatjelek.
    De ellenben tegnap, amikor a Mozilla volt nyitva, nekem is legalul voltak a hangulatjelek. Most a Chrome-val írok.

2014-09-12  16:50
    manocska42 (24666)
    előzmény:
  12. 2014-09-12 16:5024666.
    MANDULA LÁTOD MILYEN KÉNYELMES KIVÜLRŐL OLVASNI, NEM KELL VÁLASZOLNI! HA-HA

NEKEM A HANGULATJELEKKEL VANNAK GONDJAIM, MINDIG MENJEK LE ÉRTÜK A "PINCÉBE"? TI HOGY CSINÁLJÁTOK? AZTÁN MEGINT MENJEK? NA NEEEEEEEEEEEEEE!
    2005-11-23  20:04
    .Mosomedve (1)
    előzmény:
  13. 2014-09-11 19:0124665.

Szervusztok!

Felénk is eléggé őszies az idő, sok eső esett megint. Pedig még van egy kis mezőgazdasági munka, de még előttünk van másfél hónap, amíg megcsináljuk. Vagy nem, majd kiderül. Még akarok egy kis darált zöldséget is eltenni sóban, mint tavaly.
    Nekem nem okoz problémát a belépés, Chome- vagy Mozilla, és most már a fotók is látszanak. Majdcsak alakul az nlc, de azért a fejlesztők nincsenek a helyzet magaslatán.

Köszönöm szépen Zsóka a köszöntést.

Tegnap csak a lányommal találkoztam, így is volt megbeszélve. Vásároltunk és szemüveget csináltattunk mindkettőnknek.

2014-09-11  18:56
    manocska42 (24664)
    előzmény:
  14. 2014-09-11 18:5624664.
    HOPPÁ! NE KÉRDEZZÉTEK HOGY CSINÁLTAM, MERT NEM TUDOM. NEM EGYSZERÜ DOLOG AZ BIZTOS.
    MANDULA MOST RAJTAD A SOR, PRÓBÁLKOZZÁL. IGÉREM, HA RÁJÖVÖK HOGY CSINÁLTAM MEGIROM.
    NÁLUNK ESIK AZ ESŐ, A LAKÁSBAN MELEG VAN, EZ MÉG A BESZORULT HŐMÉRSÉKLET A NYÁRBÓL.
    MAJD JÖVÖK HA SIKERÜL.
    MARIKÁM SZÉPEK A SAVANYUSÁGAID, A CSALAMÁDÉT ÉN IS MEGCSINÁLTAM, MEG EGY KIS SZELT UBORKÁT TETTEM EL, DE NEM SOKAT. sIKERÜLT TALÁLKOZNI A KISLÁNYOKKAL?

MARIKÁM HÁTHA NEM TUDOK BELÉPNI MÉGEGYSZER, NINCS NEKEM AKKORA SZERENCSÉM, EZÉRT KIVÁNOK NEKED NAGYON SOK SZERETETTEL BOLDOG NÉVNAPOT, MILLIÓ PUSZIVAL.
    2014-09-10  22:57
    szőrész (24663)
    előzmény:
  15. 2014-09-10 22:5724663.

Bal gombbal, naaaa, keverem a kacsóim, menek is alunni...
    2014-09-10  22:56
    szőrész (24662)
    előzmény:
  16. 2014-09-10 22:5624662.

Jééé már jobb gombbal is látom a képet! Juhéééj!
    2014-09-10  22:54
    szőrész (24661)
    előzmény:
  17. 2014-09-10 22:5424661.

Szervusztok leánkák!

Csak sikerált belépni, na ott mit írt ki? Ezt!

Belépve: szőrész
    Nem szőrész vagy? Lépj be a saját fiókoddal!

Sikeresen bejelentkeztél az oldalunkra.

Csak tudom ki vagyok, vagy csak ők nincsenek a magaslaton?

Még a képeket is meg tudom ám nézni!  

Képre katt. a jobb gombbal, ott a legördülő menüből kb. középtájon a kép megjelenítése címűre katt. a bal gombbal. S lőn kép. Nehogy bezárd, mint eddig, hanem egy visszával újra ott lehetsz a topikon.

Ma maradék zellerkrémleveske, pirított kockákkal és délután össznépi kempinges csődület és találka, ahol lábszárperkelt, főtt rumli és finom csalamádé volt a trakta. Az én sütim itthon maradt, de hoztak mások, finomakat.

Mindent bevittetek? Esni fog, vagy már esik is?

2014-09-10  07:34
    bmari (24660)
    előzmény:
  18. 2014-09-10 07:3424660.
    Jó reggelt!

Nehezen lehet bejutni az nlc-be.
    A fotókat sem lehet látni, próbálok egyet.
  19. 2014-09-08 07:3524659.

Szervusztok!

Nagyon szépek a daráltmányaid Zsóka. Én még előtte vagyok e munkának.
    Ma ecetes paprikát teszek el.  Tegnap néztem a piacon uborkát, de nem vettem, nem tetszett. Majd még szétnézek más piacokon. 
    2014-09-07  16:31
    manocska42 (24657)
    előzmény:
  20. 2014-09-07 17:0224658.
    Mandulám megpróbálok mindenre válaszolni, felirogattam talán igy nem marad ki semmi! Boróka bogyót a füszereknél találsz, olyan mint a bors, csak picivel nagyobb, ha nincs az sem baj. Tormát a zöldségesnél, vagy a madarasban szoktam még venni, elég drága, de ha nem raksz bele az sem baj, - na nem lehet ám mindent azért kihagyni - hihihi. A vödör 4-5 literes, az áruházakban nápolyit szoktak benne árulni, de celofánt tegyél rá, és ugy a tetőt.  Természetesen üvegbe is lehet rakni, ott is a csavaros tető alá celofánt rakjál, ha üvegbe rakod akkor hegyes pirospaprikával tudod disziteni, sárgarépát ne sokat tegyetek bele, mert nem puhul meg, inkább csak diszit.
    Lehetőleg hüvös, sötétebb helyen tároljad.
    Mandulám nekünk is különböző porszivóink vannak, amikor még a cicám velünk volt, a napi porszivózáshoz egy könnyü kis pilips volt, ill.van. Aztán van egy annál erősebb Samsung, de olyan erősen sziv, hogy nem birok vele, papa is csak ugy, hogy kilazitja. És a harmadik a svéd na az az igazi, de ugy van ahogy leirtad, akkor is súlya volt mikor megvettük - minden értelemben - de viszont takaritani tökéletesen azt tud. Ha rám hallgatsz nem javittatod a régit, mert szinte uj árat kérnek az alkatrészért, már ugy értem, hogy annyi lesz a javitás, mint egy uj készülék. Természetes ez a Te dolgod, de aztán ne mérgelődjél.

Október 7-én lesz a másik szemem megmütve, holnap mütik a fiamét, neki már a második, de nem nagyon akar vele látni. Szóval egyikőnknek sem az igazi.

Kérdezted az izületeimet, hát sajnos nagyon nem szereti ezt az időt, szinte mozdulni sem tudok, valahogy most nem használ a varázsszőnyeg, nem tudom nem kell azt megnézetni néha, beméretni?

Remélem nem hagytam ki semmit, legyetek jók Julcsinak köszönöm a küldeményt, legyetek jókislányok.

2014-09-05  22:57
    mandula2 (24655)
    előzmény:
  21. 2014-09-07 16:3124657.
    Hazudtam, amit az előbb feltettem az a tavalyi zöldség, ez az idei, szerintem ez szebb!
    2014-09-07  16:12
    manocska42 (24656)
    előzmény:
  22. 2014-09-07 16:1224656.
    Sziasztok Kislányok!
    Marikám gyönyörűek a virágaid, a két alsó legényvirág, felénk igy hivják, az apácskám kedvence, én minden virágot imádok. Nahát az a szőlő azt már a facén is megcsodáltam, állitólag az az egy amit nem ehetnék a cukrom miatt - most is a 15 körül kerinbózsál, másik gyógyszert kaptam, de azt hiszem vissza kell állnom a másikra.

Marikám gondolom láttad, én is tul vagyok a darált zöldségen, nagyon guszta lett az idei is, remélem nem lesz "büdi" a paprika miatt. A héten kerül sor a savanyuságra, ha jól leszek, almapaprikát, és csalamádét teszek el, aztán az idénre befejeztem.
    2014-09-05  18:27
    bmari (24654)
    előzmény:
  23. 2014-09-05 22:5724655.
    Sziasztok

Nem érzem, illetve nagyon is érzem a talpaimat, annyit toporogtam, jöttem-mentem egész nap.
    Végre elcsendesedett a ház, csak én kopogok még, közben hallgatom a rádiót.

Tegnap félig lenyírtam a füvet a kertben, azt vettem észre, hogy már hullanak a diók, burokban, vagy már csupaszon
    bújnak meg a fűben.

Képzeljétek, az történt, hogy a tavalyi dióim mind megmolyosodtak. Tízből talán egyet tudok megmenteni.
    Felvittem több rekesz diót egy fűtetlen szobába, aztán arra lettem figyelmes, hogy egy...kettő.. aztán száz molylepke
    kezd körözni a fejem fölött, amikor benyitottam a lomtárnak használt /egyébként gyönyörű kilátású szobába/.

Ami nem annyira kukacos, az megy a madaraknak. Eléggé gusztustalan kipiszkálni az ilyen diókat a héjukból, de azt hiszem,
    a madárkák ezt külön díjazni fogják.

Ma sütöttem leveles tésztából túrós batyut, meg két fajta sósat is. Az egyik sajtos-szezámmagos, a másik pedig - az volt a
    kedvenc - baconos rúd. Ezt úgy csináltam, hogy ráfektettem a tésztára a bacont, megtekertem párszor, megszórtam klf.
    magokkal, előtte tojással megkentem. Be a sütőbe 210 fokon kb. 20 perc. Annyira finom volt még melegen. Amikor kihűlt, akkor
    is jó volt, már amennyi maradt belőle, de melegen az igazi.

Marink csodásak a gyümölcseid, a virágaid is. A magokból tegyél félre nekem egy maréknyit.

Most jut eszembe, hogy nekem ma még rohannom kell valamit megcsinálni. Ajaj!!

Zsókának, Julcsinak is puszi. Jóccakát!
    2014-09-05  18:27
    bmari (24654)
    előzmény:
  24. 2014-09-05 18:2724654.

virágokat is küldök ám

szellővirág
    büdöske
    legényrózsa, ebből kettő is

25. 2014-09-05 18:2424653.

Sziasztok!

Valóban, a kertben ügyködök. De nem ám a haszonnövények körül, hanem gazolok. Ennyi eső után tele van a kert parajjal. A meglévő 5 krumplisor nem látszott a gaztól, azt 2ízben kigazoltam, hamarosan ki kell szedni, már megérett.
    Ma temetőjárás volt, a szülői sírnál voltunk. Meg közben előtte, utána még 10 helyen intéztük, amit kell. 

Mandula, nálunk fontos az ebéd, ha tehetem, délben ott gőzölög az asztalon.

Most az előbb pár fotót készítettem a kertben, virágok, szőlő.
    A szőlő elsősorban Zsókának! De Mindenki szemezgethet, ha szereti.
    Van egy tő, amin legalább 30 fürt van, de még nem eléggé édes, még majd várni kell vele kicsit. 
    2014-09-04  23:44
    mandula2 (24652)
    előzmény:
  26. 2014-09-04 23:4424652.
    Sziasztok!

Nem tudtam jönni, ma van az első este, hogy itt tudtam ülni a gép előtt.

Zsóka, látod milyen aranyos vagy, hogy beírtad a savanyúság receptjét?! Köszönöm.

Nem megy a fejembe, fel nem foghatom, hogy mitől áll el és nem kezd el romlani?
    A hozzávalók közül pl. a borókát honnan veszed? Tormát sem láttam a mi "szuper" zöldségesünknél.
    A vödör mekkora és miből van? Műa.? Ha üvegbe teszem, akkor rá kell csavarozni a tetejét?
    Hol tartsam? Hidegben, vagy meleg helyen??
    Jááááááááááááj de sok kérdés egyszerre, de még nem csináltam ilyen mókát és nem szeretném, ha
    hiábavaló lenne a munkám is, meg a nyersanyag is.
    A receptet a képpel együtt /utólagos engedelmeddel/ kiküldtem a Barátunknak, ő is
    szereti az ilyesmit.

A V-gyalum a sok használattól már kezd elkopni, nem is tudom hogy ilyen kincset honnan veszek másikat?
    Ez már békebeli darabnak számít.

Tegnap az Elektrolux porszívónk feladta. Nem az egész porszívó, csak az a bigyusz, amivel állítani kell, hogy
    min. vagy max.-on szívjon. Naná hogy a maximális erővel szívott. Ennek az lett a következménye, hogy olyan forró
    lett, hogy le kellett állnom vele. Ja, hogy a jótállás? Két év garancia volt rá, na mit gondoltok mikor járt le?
    Két hete. Megüt a guta. /megütne, ha hagynám/
    Most aztán kuncsoroghatunk szerviz után, hogy ugyan vállalják már el ezt a "kis apróságot".
    A másik porszívó nagyon jól működik /Zsóka, te tudod hogy melyik/ de nagyon nehéz vele bánni, mindig megfájdul a kezem tőle. Viszont az is igaz, hogy ha azzal takarítok, az tuti, hogy enni lehet a szőnyegről is!

Ma egy 5 literes uborkásüvegnyi kov.uborkát dobtam ki, mert az íze ugyan finom volt, de olyan puha volt, hogy csak
    kanállal lehetett volna enni.

Julcsi! A Sándor A. könyvét, a Zuhanó repülést /Összetörve Indiában/ csúnyán lehúzta egy kritikus. Na nem mintha érdekelne a véleménye, akkor is elolvasom.
    Neked hogy tetszett?
    Olvastad már a Pillangó a vállamon című könyvét?

Ma gyönyörű idő volt, sajnos nem élvezhettem, más irányú elfoglaltság miatt.
    Marink biztosan a kertben ügyködött.
    Jó lett volna napozni, mert a leletem szerint kevés a D-vitamin bennem.

Holnaptól, pár napig vendégünk lesz. Jövés-menés, beszélgetés, jaj csak ebédelni ne kellene. Ő megszokta, mi meg alkalmazkodunk.
    Nálunk csak reggeli van /délben/ és este hat órakor a vacsora. Ebéd az nincs.
    Most sajnos lesz. Na de ez legyen a legnagyobb bajunk.

Megkezdtük az orvoshoz járást, tudtam, hogy nem lesz ennek jó vége.
    Annyi időpontot kaptunk, csak győzzem beírni a naptárba.
    Kés helyett megpróbálom a kínaiakat. Próba szerencse.

Zsóka mikor lesz a másik szemed is sasszem? Vagy már túl vagy a második műtéten is?
    Holnap korán kelek, lesz még mit tenni, mielőtt jön a vendégünk.

Aludjatok jól, jó éjszakát.

2014-08-31  17:02
    manocska42 (24648)
    előzmény:
  27. 2014-08-31 23:0924651.

Szervusztok leánkák!

Igen Évi, tegnap sikerült is kiolvasnom, a másik könyv most kint van, valaki olvassa, remélem majd én is tudom. Van egy Összetörten Indiában című azt is olvastam.

Ötletem van! Marinknak van sok petrusa, berakja egy dobozba, ráírja, hogy Évinek és másnap ott csönget vele a csomagos postás.

Angliából 3 nap alatt van itt, itthon, ha délelőtt adja fel és elsőbbségivel, másnap kiviszik.

Így szoktunk egymásnak palántát, meg virágot küldözgetni.

Jéé, dörög az ég, kicsit esett egy órája, lehet, hogy több is lesz?

Zsóka ezt a csalamádét én is szoktam, csak szórósnak hívom, semmi lé, majd ereszt másnapra. Jó ropogós marad, szoktam bele karfiolt tenni, maradék, be nem érett zöld paradicsom sem rontja el.

Paradicsomot nem teszek el, de olyan finom nagy édeseket hoznak az Üllőiek, meg a Vecsésiek a piacra, azt csak úgy harapom, ha gyümölcs ehetnékem van. Paradicsomsaláta is mindennapos.

Iskolások gatyafelkötés, mindenkinek szép őszelőt!

2014-08-30  07:28
    mandula2 (24643)
    előzmény:
  28. 2014-08-31 21:0024650.

Szervusztok!

Zsóka, ezt a csalamádét tavaly én is megcsináltam - láttam a facen, hogy mennyien elkészítik - nagyon finom lett valóban. Az idén is meg fogom csinálni, de az uborkát már vennem kell, paprikám van bőven. Nem hordóba tettem, hanem üvegekbe.

Meg azt a finom 8 összetevős darált zöldséget is megcsináltam tavaly, az idén is meg fogom csinálni. Nagyon finom minden levesbe. Még a pörköltbe is teszek.

manocska42 (24648)
    előzmény:
  29. 2014-08-31 20:3324649.

Most látom, hogy nem részleteztem a füszereket, persze lehet tetszés szerint.- Elmondom én mit szoktam beletenni: bors, 1-2 babérlevél,. mustármag, koliandermag, 2-3 szem borokabogyó, 2 szál torma, azt nem darabolom fel,ha nagy szál elég egy is. Aki szereti az erőset az zöld hegyes erőspaprikát is karikázhat bele, én szoktam.

Üvegekbe is lehet tölteni, nem kötelező a vödör!!!!!!!!!!!!!!!!

manocska42 (24648)
    előzmény:
  30. 2014-08-31 17:0224648.

Sziasztok!

Mandulám sajnos érik az embert még csalódások, tökéletes a paradicsom ivólé receptjének a leirása csak a vodkát kihagytad belőle, igaz akkor már nem ivólé, hanem "blady-méri" (vörös mari) hihihi.Na abból egy kortyot iszom.

Szóval a lényeg, e-mail-ben elküldtem a skypal kapcsolatos tennivalókat, egyszerü, meglátod sikerül, a többit leirtam.

A recit hoztam,nem kell csodálkozni, csinálni kell. a V gyaluval pillanatok alatt megvan. Az uborkát nem kell hámozni, én több pirospaprikát teszek bele, hogy szép szines legyen, csak azt tegyél bele ami a receptbe irva van! Cukorból lehet kevesebbet is beletenni, én kipróbáltam, de ugy nagyon "vad". legalább is nekem. A káposzta lehetőleg közepes fej legyen, hogy szép vékonyra vigye a gyalu, kevesebb benne a torzsás rész. Legalább 1,5 nap néha megforgatni nem törni, csak lazán.

Jó munkát!

Nyári csalamádé télire:

2 kg uborka
    2 kg káposzta
    1 kg hagyma
    1 kg paprika
    0,5 kg sárgarépa
    7 dkg só
    1 kg cukor
    3 dl 20%-os ecet
    1 kávéskanál nátrium-benzoát
    1 kávéskanál borkén

VÍZ NEM KELL HOZZÁ!!!

Összekeverjük a felaprított hozzávalókat, rétegezve megszórjuk a fűszerekkel.
    24 óra alatt többször átforgatjuk, utána vödörbe töltjük! Nem romlik meg akkor sem, ha folyamatosan használunk belőle.

2014-08-30  20:38
    mandula2 (24647)
    előzmény:
  31. 2014-08-30 20:3824647.

Mindenkinek!

Szervusztok.

Ma szép helyen voltunk, az idő is kellemes volt.

Marink azt írja és kérdezi, hogy kinek adjon a nagyon szép petrezselyméből?

Nekem, nekem, nekem!!!! Nem látod, csak úúgy nyújtom a kezem!!

Ha sikerülne ivólét csinálni, bizony nem tenném semmibe, csak bele a pocakomba.

Nagyon szeretem. Igen, zellerrel, egy kicsi cukorral, borssal... meg még nem is tudom mi kell bele?

Zsókám nagyot csalódtam, hogy te nem csináltál, de hát ilyen az élet.  Jó, jó, majd megnézem a neten, bár azt hiszem, tőled tanulhatna a Stahl J. is, elmehetne hozzád kisinasnak.

Zsóka! Kinek kell a torta, amikor itt van a te gyönyörű csalamádéd??? Persze hogy kell a reci, hozzad csak!

A tévét csak este, esetleg délután kapcsolom be /főzés közben, háttérzajnak/ de a FEM-3 csatornát azt hiszem még soha nem láttam, vagy ha igen, akkor csak véletlenül. 

Marikám köszönöm a ház.évfordulóra a jókívánságot. Nem is akármilyen helyen tartjuk majd, igaz hogy ez a véletlen műve.

Kislányok!

Ma szükségem lett volna a Skype-re, de azt írta ki, hogy megszűnt, kidobott, törölt... vagy átalakult? Nem tudom, mert időtlen idők óta nem használtam.

Ha az új verziót feltöltöm, az is ingyenes?

Változott valamiben? Miért kellett azzal is variálni??

Ha nagyon komplikált, akkor hagyom a csudába /Zsóka, te aztán ismered az én ilyen irányú képességemet / Nem is bajlódnék vele, ha most nem lenne rá szükségem. Na majd Férj megoldja... vagy nem. Őt is én tanítom, így aztán vak vezet világtalant.

Julcsi, voltatok a vega.fesztiválon? Ha igen, miket láttál, kóstoltál?

Ez a sz?rész a legújabb neved? Nekem tetszik. hehe...

Aludjatok jól, holnapra legalább ilyen szép időt kívánok, mint amilyen a mai volt.

2014-08-30  16:22
    manocska42 (24646)
    előzmény:
  32. 2014-08-30 16:2224646.

Sziasztok Kislányok!

Most csak gyorsan irok - ronda hazudós vagyok, mert hol van az már amikor én országos bajnokságot nyertem - szóval Mandulám na az az egy amit nem szoktam csinálni paradicsom ivólevet, de ahogy olvastam Marika ahogy leirta, pontosan ugy kell, de a google biztos 2000 kidob, lehet válogatni. A SZŐKE CSAJSZI a FEM-3-mon van a Sthál Judit délelőtti főző müsorában. Habár tegnap ahogy láttam, talán ott is müsorváltozás lesz szeptembertől.

Az ünnepelteknek sok egészséget boldogságot kivánok sok szeretettel.

Marikám sok mindennek örülnék ami Neked már sok, dehát a távolság tudod. Éppen azon gondolkodtam, ha nem lesznek melegek, valamelyik közeli községbe kellene olyan vásáros napra kimenni, ahol termelők árulnak, mert a savanyuságot lassan el kellene kezdeni, de itt paprikát megfelelőt nem kapok. Most bontottam fel az utolsó csalamádémat, még ilyen finomat életembe nem csináltam. A facebocra tavaly feltettem majdnem 30.000 lajk-ot kaptam, megőrültek a csajok, de én is imádom.  Tiszta vitamin, mert viz nincs rajta, csak a saját leve. Ha kell a reci szivesen hozom.

Ma tárkonyos becsinált leves volt, és sztrapacska. Szeretjük nagyon.

2014-08-30  07:28
    mandula2 (24643)
    előzmény:
  33. 2014-08-30 14:0124645.

Szervusztok!

Nálam is itt apró a betű, de amikor megjelenik, akkor már tűrhető. Ez a sok fejlesztés, nem is tudom, mit mondjak, egyre rosszabb az nlc. Elszokunk innen lassan. A bekezdések is furcsa nagyok. De ezek nem is fontosak.

Köszönöm szépen a köszöntéseket.

Már megint eltelt egy év, és eléggé gyorsan. Mindig van teendő, de ez jó. Most még kis munka a kertben, de közben lehet már csipegetni a szőlőt. Nagyon szép a petrezselymem, kinek adjak? -, van fodros petruskám is sok. Meg sárgarépa és cékla. A paradicsomom csak félig sikerült, mert hiába permeteztem, ellepte a frász, fekete lett és rothad. Azért be tudtam főzni pár üveggel.

Mandula, nem szoktam par. ivólét készíteni, hanem síma paradicsomot, felrottyantom, aztán a passzírozón átmegy, újra jól felfőzöm, üveg, száraz dunszt. Szoktam belefőzni sok zellerlevelet is. Most eléggé ívólé állaga lett. Szeretem télen főtt hús mellé a par.szószt nagyon, meg ugye kell a töltött paprikához is.

Holnap jönnek a lányok, csülköt főzök-sütök. Ma egy szilvás kevertet sütöttem, jó illata van, meghintettem fahéjjal is.

Milyen kár, hogy a szomszédban így tönkremegy a finom füge. Talán van még a bokron olyan, ami ennivaló.

Szép hét végét kívánok, most nagyon szép idő van, holnap is, de aztán megint lehűl. 

Kicsikénk kinőtt a bölcsödés korszakból, hétfőtől óvodás lesz. Remélem, hogy jól fogja magát érezni ott is. 

Mandula, kívánok nektek nagyon szép házassági évforduló ünnepet. Tortát, pezsgőt, meg amit szerettek. 

34. 2014-08-30 07:4224644.

Oh! Most látom, hogy ez bizony kétsoros sortávolsággal jelenik meg. Na mindegy, ez legyen a legnagyobb bajom.

A paradicsomot előre is köszönöm, érdekes lehet, még soha nem ettem azt a fajtát.

Fügék napi ellenőrzés alatt, nagyon sok van/lesz de még mindegyik zöld és eléggé kicsik. Remélem a szeptember

beérleli a gyümölcsöket. A szomszéd megkért, hogy amíg nincsenek itthon, locsoljunk, meg vigyázzunk a házra.

Az ő kertjében láttam hatalmas fügéket, de már mindegyik barnán, félig megrágva lógtak az ágakon. A fa alatt

pedig fügeszőnyeg volt, a darazsak legnagyobb örömére.

Marink, nagyon szűkszavú voltál. Minden rendben van? Ilyenkor egy rendes kertben nagyon sok munka összejön.

Lányok!

Paradicsom ivólevet szoktatok csinálni? Kellene egy jól bevált recept, mert a napokban rászánnám magam.

A bolti tele van mindenféle kegyszerrel-vegyszerrel, na meg az ára is elég borsos. Inkább innám a magamét.

Zsóka csodálatos eltevéseire gondolok, ő biztosan tudna segíteni.

Mára egy szép programot terveztünk, majd noszogatom magam,mert úgy vettem észre, hogy kezdek ellustulni.

A hó utolsó szombatján símogató napsütést kívánok mindannyiunknak.

Ha még nem kávéztatok volna: Azért csak három, mert én már megittam az enyémet.

2014-08-29  11:22
    bmari (24640)
    előzmény:
  35. 2014-08-30 07:2824643.

Jó reggelt!

Julcsi nekem is apróbetűs, na meg legalább kétsoros sortávolsággal ír, de nem tudom miért?

Amikor megjelenik, akkor azt hiszem normális.

Van egy blogger, a napokban láttam egy videót, ahol uborkaköretes csirkét süt.

Dühöngtem magamban, mert kovászos uborkát mond, közben salátának való nyers uborkát hámoz.

Megingottam a főzési tudományomban, hogy talán így néz ki egy már kovászolt uborka????

Gondoltam hogy beírok, de annyit nem ér az egész. Tegnap böngészve a Fórumon, láttam hogy már nyitottak

egy topikot a témáról.

Bizony, ha valaki nyilvánosság előtt szerepel, figyeljen oda, hogy mit csinál és mit mond.

Sasszemű hozzászóló még a legyet is észrevette a falon, ami a konyhájában röpködött.

Na, ennyit erről.

Viszont!! Julcsikám, egyszer mindenre fény derül. Kérdeztem,hogy tudod-e annak a szakácsnőnek a nevét, amelyik

a TV-paprikán olyan jókedvűen főz, hogy még a füle is mosolyog, a haja pedig úgy röpköd a fején, mintha mágnessel

húznák fölfelé. Nos, a neve Anne Burrell. Most aztán úgy megnyugodtam!

Sándor Anikó könyveket sorra végzem ki, nagyon élvezetesen ír, erről beszéltem.

Én az EL CAMINO  Az út, ami hazavisz, aztán az AJÁNDÉK Élet az El Camino után könyveit olvastam, most pedig, ill. már

pár hónapja - ! ilyen sem volt még, hogy ennyi ideig elhúzzak egy könyvet - a MAGYAR CAMINO A magad útján címűt

olvasom, valahol a felénél tartok. Ugye te is erről írtál?

Lehet hogy szemüveget kellene cseréltetnem, mert amint betűt látok, elkezd könnyezni a szemem.

Egy levágott diófa törzsén gyönyörű friss hajtások nőttek, azokból szedtem, megszárítottam és most arra várnak, hogy

összemorzsolva üvegbe kerüljenek, ill. a szememre, borogatás formájában. Valamikor kaptam szemcseppeket, de

nem tudom rászánni magam, hogy azzal vacakoljak. Inkább szeretem a természetes dolgokat.

Erről jut eszembe, hogy szedtem parlagfüvet, itt van a konyhámban. Minden nap megszagolgatom, beszélgetek vele,

aztán lassan megszárítom és teát csinálok belőle.

folyt.

2014-08-29  23:08
    sz?rész (24642)
    előzmény:
  36. 2014-08-29 23:0824642.

Na tessék, pedig az előzőt még nem is akartam elküldeni...

Még mindig bolhákat ír.

Évi a fekete paradicsom az olyan sötétzöld és bordó, nem szép, de finom, jó leveses és édeskés.

Majd a szokásos úton küldök belőle kóstolót, abból kiszeded a magokat, a többit meg megeszed.

Most olvasom: A magyar camino, a magad útján. Az a nőci írta, akinek az indiai élményeit is olvastam. Te is küldtél róla régebben könyvismertetőt. Sándor Ildikó. (Elmentem megnézni a nachtkastlin, hogy híjják.)

A camino után puritánra vette a figurát, de később elkezdtek visszakúszni a régi dolgok az életébe besokallt és most megint elindult, a magyarországit járja, akadt utitársa is, kb. felénél tartok. Többi később. Nem is! Olvasd el inkább!

Használjátok ki a szép nyárvégi napokat!

Én már csak nyersen eszem a kukoricát, meg sem főzöm, édes és ropogós, de finom, mindig egy termelőtől veszem, évek óta.

Csüt. péntek, szombaton van kint, ha kérsz Évi küldök neked szívesen, csak szólj!

Jóccakát!

2014-08-15  22:46
    mandula2 (24626)
    előzmény:
  37. 2014-08-29 22:4924641.

Jéé, hosszú kísérletezés után sikerült belépnem.

Szervusztok leánkák!

Marink, boldog születésnapot kívánok! Hozzá jó egészséget és vidám ünneplést.

Inci-finci betűkkel tudok csak írni, vajon mi lesz belőle, ha elküldöm?

Holnap és holnapután vegetáriánus fesztivál a pataki műv.házban.

2014-08-29  11:22
    bmari (24640)
    előzmény:
  38. 2014-08-29 11:2224640.

Köszönöm szépen! 

2014-08-29  07:17
    - (24639)
    előzmény:
  39. 2014-08-29 07:1724639.

Jó reggelt, szép napot!

Nagy nap a mai, Marinknak születésnapja van!!

Marikám, Isten éltessen sokáig egészségben, szeretetben!!

/mandula/

2014-08-20  21:17
    - (24637)
    előzmény:
  40. 2014-08-24 19:2824638.

Szervusztok!

Mindenkinek szép vasárnapja volt?

Marikám a dátumok stimmelnek, de úgy látszik, hogy előbbre hoztátok /múlt héten?/

az ünneplést?

(Most meg miért ír ilyen nagy sorközökkel?)

Mindegy, hogy mikor ünnepeltetek, én szívből gratulálok mindhárom alkalomhoz.

Isten éltessen Titeket és azt kívánom, hogy a  közös éveitek gyarapodjanak még sok-sok évvel.   /Férj kiabálja, hogy ő is kívánja!/

Köszönöm Férj névnapi jókívánságait, megünnepeltük, sőt még egy nagyszabású tüzijátékot is kapott!!

Én ugyan nem néztem, de az a lényeg, hogy ő meg volt elégedve vele.

Ma egy kicsit NAGYON közel jött hozzánk egy motoros pizzafutár. Akkorát lökött rajtunk, azt hittem, hogy földrengés van. Szerencsére nem történt nagyobb baj, a kocsit pedig remélem a biztosító és a szerviz megoldja, csak azért mégis bosszantó, hogy egy álló autóba hátulról bumm..!

Orvoshoz járó hónapunk volt, sőt még lesz is. Engem is megcsapoltak és ilyen még életemben nem fordult elő velem, hogy két értékemhez is, két darab keresztet húzzanak be. Kikértem magamnak!!!

A kiértékelés majd később lesz, de a fájdalomküszöböm elég magas, inkább kibírom, mintsem kés alá menjek.

Szeretem a szelet, most is itt nyargalászik körülöttünk, de a vele járó kellemetlen izületi fájdalmakat már kevésbé bírom.

Tegnap egy kicsit kertészkedtem és ahogy a hordóból meregettem ki a vizet, a hordó mellett valamilyen nagy feketeséget láttam. Majdnem a nyakamat törtem, akkorát ugrottam! Váááááááááááá egy baromi nagy fekete béka volt.

Mondtam is, hogy na, ennyi elég is volt a kertből, és elhúztam a csíkot.

Valamelyik nap a teraszon ettem a kukoricát és közben láttam, hogy sűrű tömött sorokban igyekeznek a hangyák /vörösek, vagy világosbarnák és sokkal nagyobbak, mint a szokásosak/ és mindegyik cipel egy tojást.

Megható volt, hogy milyen gonddal és fürgén vitték, nem tudom honnan és nem tudom hová? Miután jól kigyönyörködtem magam a hangyák ilyen irányú ténykedésében, fogtam a söprűt, na meg a talpamat és amennyire tudtam, megritkítottam a soraikat, ugyanis a növényeimet azért jobban szeretem, azok a galádok pedig mindent megrágnak. Érdekes volt látni, hogy közben a darazsak is megszállták a hullákat, de miután nyugtázták, hogy azok már nem élnek, rászálltak a sietőkre, meg-megcsipkedve azokat.... szóval jó kis biológiai órában volt részem.

Végül maradt a forróvizes lemosás. Többször volt már, hogy a falra másztak, de akkor fekete volt tőlük minden. Brrrr...

Zsóka, ugye most neked sincs meleged? Mi 20-án /amikor ünnepeltünk/ egy picit bekapcsoltuk a fűtést, mondhatom nagyon kellemes volt, elviseltük.

Julcsi! Egy bakancs-és gatyafelkötő túrára invitállak, lépcsőn föl, lépcsőn le... majd meglátod, még a hamut is mamunak mondjuk, mire a végére érünk... ha érünk.

Marikám a képeket megkaptam /most/ nagyon aranyosak vagytok mindannyian.

Gratula és sok-sok puszi. Janikának külön, hiszen Ő a "gyengém", nagyon csípem.

Legyetek jók, további szép estét.

2014-08-20  21:17
    - (24637)
    előzmény:
  41. 2014-08-20 21:1724637.
    Szervusztok!

Mandula, Istvánnak boldog névnapot kívánunk! 

2014-08-19  16:19
    - (24636)
    előzmény:
  42. 2014-08-19 16:1924636.
    Most ültem újra géphez és láss csodát, miután bekapcsoltam, úgy látszik, hogy magától meggyógyult.
    Mi a csuda lehetett?
    Próbaképpen küldtem egy levelet Férjnek a szomszéd szobába és megkapta!!

Drága Manocskám , köszönöm hogy beírtál, tudtam, hogy Rád mindig számíthatok.
    Még nem nyitottam meg a linket, de kíváncsi vagyok, mi van benne?

Köszönöm mégegyszer, jövök majd, most csak azért írtam gyorsan, hogy megosszam az örömömet.

Jááááááááj, szép az élet!

2014-08-19  14:01
    - (24635)
    előzmény:
  43. 2014-08-19 14:0124635.
    Még esetleg csinálj egy "Rendszervisszaállitást" legalább egy héttel, most voltak automata frissitések, talán az kevert be. Remélem valamit tudtam segiteni.
    2014-08-19  13:38
    - (24634)
    előzmény:
  44. 2014-08-19 13:3824634.
    Sziasztok!
    Mandula mivel nem sokat tudok a fiokodról, talán ha ezt átnézed találsz valami magyarázatot a hibáral, a másik javaslatom, hogy hivjad fel a szolgáltatódat.

http://gyumolcstarhely.hu/tudasbazis/nem_tudok_levelet_k uldeni
    2014-08-19  10:36
    - (24633)
    előzmény:
  45. 2014-08-19 10:3624633.
    M I N D E N K I N E K !!!

Sziasztok!

Nem tudom mi lett a levelezőmmel, nem tudok válaszolni az emilkékre, egyszerűen beteszi a postázandóba, onnan aztán robbantani sem tudom, csak törölni.
    A továbbítás, a válasz mind szürke, tehát nem él. Hiába kattintok rá.

Van valami ötletetek, hogy mit csináljak???   S.O.S.

köszi.

Jövök majd, ide még tudok jönni, bár az előbb az 1-es hsz-val kezdett, nem tudom miért fordult meg?
    Most az már rendben van. 
    2014-08-14  22:52
    sz?rész (24625)
    előzmény:
  46. 2014-08-17 11:0424632.
    Szia!

Még sok recept nincs megírva, e itt a blogomon találsz párat a mostaniakból, meg a régielből. A többi következik :)

2014-08-17  07:37
    - (24631)
    előzmény:
  47. 2014-08-17 07:3724631.
    Szia,
    valóban, nagyon jó húsos ez a paradicsom.
    Miket főztök még be?

2014-08-16  12:40
    - (24630)
    előzmény:
  48. 2014-08-16 12:4024630.
    Nekünk is ilyen van, mi vettük a magot az üzletből és ökörszívnek ismerjük.  Sok paradicsom lesz az idén, már főztünk is be belőle. Ez nagyon finom fajta, húsos, édes, tökéletes :)
    2014-08-16  09:30
    - (24628)
    előzmény: