Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Chihuahua - tapasztalatok

ZsuCicus
Létrehozva: 2005. augusztus 26. 11:18
Sziasztok!

A kedvesem chihuahua kutyust szeretne nekem a születésnapomra vásárolni.

Szeretném, ha leírnátok a tapasztalaitokat, meg bármit, ami eszetekbe jut.

El?re is köszönöm!

Zsu
  1. 2005. augusztus 26. 11:362.

    szia!

    elég mókás kinézete van, de a kolleganõmé ideggyenge. komolyan. ha 3 méteren belül megközelíted, akkor remeg, mint a kocsonya...nemtom,h mindegyik ilyen-e

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  2. 2005. augusztus 26. 11:403.

    Szia!nézd meg a www.illatosut.hu oldalt,és válassz inkább onnan kutyát!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2005. augusztus 26. 11:414.

    Szia!

    Egy barátnõmnek van ilyen fajta kutyája. Kinézetre aranyos, de a természete (szerintem) elviselhetetlen. És elég butácska -hogy úgy mondjam.Vagy túlságosan elkényeztették, nem tudom. Idegenekkel szemben nagyon felturbózza magát, az önkívületig. Elég szánalmas látvány.

    Pedig én imááádom az állatokat!!!!

    előzmény:
    eprescsoki (2)
    2005-08-26  11:36
  4. Torolt_felhasznalo_254908
    Torolt_felhasznalo_254908
    2005. augusztus 26. 11:435.

    Kedves Zsu,

    Ne haragudj,hogy õszinte leszek.Én állatorvosin vagyok,tanhallgató és kimondhatom,hogy valamennyire értek az áallatokhoz.A chihuahua választását remélem jól meggondolod,mert nem egy olyan kutya amelyik meg tud védeni,inkább díszkutya,remélem nem haragszol meg,de ez az én véleményem,de errõl te kell dönts,de inkább gondold meg,ok?Majd szólj hogy hogyan döntöttél,köszi.

                                                            Lelu

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  5. 2005. augusztus 26. 11:436.
    Még vmi, neten kutyás fórumokon is próbálkozhatnál, a gazdik bizonyára több használható infót tudnának adni neked.
    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  6. 2005. augusztus 26. 11:467.

    Nyilván nem testõrt szeretne egy 1-2 kilós kutya személyében:-))

    Egyébként ha normálisan tartanák, pici korától hordanák õket kutyák, emberek közé, kutyaiskolába, stb., akkor nem lennének ilyen kis hörcsögök. Csak sokan azt hiszik, hogy vitrinben kell õket tartani, mert kicsik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_254908 (5)
    2005-08-26  11:43
  7. 2005. augusztus 26. 11:528.
    Osztom Milu véleményét, mert a tenyésztõvel már beszélgettem egy kicsit, meg ahol létezik utánanéztem a chihuahua tulajdonságairól, és tényleg igaz, hogy temperamentumos, és nehezen nevelhetõ kutyus, viszont a gazdijához végtelenül ragaszkodik, és képes akár meg is védeni, persze ez azért viccesen hangzik, de tényleg így van. A neveléséhez meg csak annyit szeretnék hozzátenni, hogy õ is nevelhetõ, csak rá kell fordítani annyi idõt amennyit csak tud az ember.
    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  8. 2005. augusztus 26. 12:229.

    Szia.

    Nekem az van,es mar nem az elso,eltudok rola mindnet mondani.Csak most elkell menem setalni vele.Nezd meg a bemet latod ot.Es kerlek mond el mikor ersz ra es en irok neked.Nekem delutan jo ma.De en azt mondom isteni kutyusok.Ajanlani tudom.kesobb tobbet meselek rola jo.Mert volt rossz tapasztalatom is de most jo is.Szep delutant

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  9. Torolt_felhasznalo_415794
    Torolt_felhasznalo_415794
    2005. augusztus 26. 12:4310.

    Én azt mondom, fordulj meg chihuahua-ások között. Menj ki egy kiállításra például. Most lesz Kecskeméten kétnapos. Ott aztán láthatsz ideggyengét, bohócot, végtelen nyugalmút, gyerekbarátot, orrharapó kézikészüléket, bociszemût, undokot, annyira-aranyos-hogy-letehetetlen-t, mindent. :-) A végén meg majd eldöntöd, hogy tetszik-e. A sok gazdi biztos mind mást mond, de le lehet vonni a következtetést!

    (Persze, lehet, hogy messze laksz, most nem azt mondom, hogy azért utazz ezer kilométereket, inkább azt akartam mondani, hogy valójában találkozz gazdikkal (és kutyákkal!)!)

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  10. Torolt_felhasznalo_199500
    Torolt_felhasznalo_199500
    2005. augusztus 26. 13:0011.

    Szia!

    Nekünk csak rokonnak van, de ha lehetek õszinte én nagyon nem szeretem ezt a fajtát. A legtöbb idegbeteg. Kicsinek tényleg aranyosak kinézetre, de ez az állandó ugatás elég gázos. Én már vagy 2 éve járok hozzájuk és a mai napig megugat. Egyszer próbáltam megsimizni, mert bújt meg kedveskedett, de mikor nyúltam felé majdnem megkapott. Na azóta nem próbálkozom.

    Én is inkább valami más kistestût ajánlanék.

     

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  11. Torolt_felhasznalo_821231
    Torolt_felhasznalo_821231
    2005. augusztus 26. 13:3512.

    Szia!

    Nekem is csivavám van és imádja az egész család. Nagyon ragaszkodó, okos kutyus. Szinte csak a gazdáját fogadja el. Idegenekkel egyáltalán nem barátkozik.

    Én csak javasolni tudom. Az enyém 3 éves lesz decemberben és összesen 2.5 kg. Ne íjedj meg nem olyan törékeny mint amilyennek látszik!

    Csatolok képet!

    Üdv.K.

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  12. Torolt_felhasznalo_185519
    Torolt_felhasznalo_185519
    2005. augusztus 28. 23:0213.

    Szia!

    Nekem két csivavám van, és nagyon szeretem õket. Szerintem a kutya viselkedése csak nevelés kérdése,semmivel sem rosszabb, mint bármelyik más fajta.

    Látogass el az oldalamra,találsz képeket,videókat, és szívesen válaszolok, ha lenne kérdésed.

    http://csivava.uw.hu

                                           Üdv: Gold

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  13. Torolt_felhasznalo_459514
    Torolt_felhasznalo_459514
    2005. augusztus 28. 23:1314.
    Én imádom a kiscsivavákat! Édesek, és lehet öltöztetni is õket!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2005. augusztus 31. 15:4215.
    Köszönöm mindenki hozzászólását, remélem hogy októberben, amikor megkapom a kutyust, megoszthatom veletek jó és rossz tapasztalataimat én is.
    Üdv: Zsu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_891340
    Torolt_felhasznalo_891340
    2005. szeptember 4. 23:2316.
    Sziasztok!

    CSak most tévedtem fel a fórumba és örülök, hogy egyre többen imádják felelősségteljesen a fajtát Nekünk is van egy egy éves drágánk. A neve Bash, Nagyon imádjuk. Mikor hozzánk került, nagyon sok ellentmondásos információt kaptunk azzal kapcsolatban, mit lehet-mit nem, stb...Én nem vagyok nagyon tapasztalatlan kutyák terén, de egy rottweiler, vagy egy németjuhász teljesen más tészta. Aztán telt az idő, olvastunk-nagyon sokat-, kérdeztünk és ami a legfőbb, tapasztaltunk. Aztán egyetemi elfoglaltságaimnak köszönhetően kénytelen voltam készíteni egy weblapot. És miről szólt? Persze, hogy a csivaváról (chichi.uw.hu)
    Aztán nemrégiben a párommal nekifogtunk egy chihuahua portál felépítéséhez. Ez mostanra elérte a kb. 90%-os készültséget. Nagyon sok mindent leírtunk az oldalon, tapasztalatok, tudnivalók, egyebek... Az oldalt elsősorban magunknak készítettük kedvtelésből, illetve azoknak, akik kezdők, vagy esetleg kérdésük van. Az oldalon a fórum már üzemel, a képgaléria napokon belül elkészül. Ajánlom mindazoknak, akik egy csöppet meg szeretnék ismerni a fajtát. a cím: http://chihuahua.uw.hu.

    Sok szerencsét mindenkinek és sok szép pillanatot kívánok ezekkel a csöpp teremtményekkel.

    Üdvözletem.

    Cenke
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_593879
    Torolt_felhasznalo_593879
    2005. szeptember 10. 14:1617.
    Na Goldocska itt is feltünt, osztja a nagy tudást a két kis csivinek kinéző kutyájával! Már az egész netet teleszórta a honlapja címével, a drága kis szakember!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2010. szeptember 20. 12:1218.

    Kedves   ZSuCicus.

     

    Csivaváknál  tündéribb , kedvesebb, ragaszkodóbb kutyust  nem tudok  elképzelni. Nekem  van  egy  4  hónapos  Csivavám.   Imádni  való.  Én  csak  jót  tudok  rólla  írni.  enni való , tüneményes.  Amit  ő  produkálni  tud !!  Barátságos, és  persze  még  nagyon  játékos, mert  még  fiatal.  Ha  megyünk  vele az utcán  mindenki megcsodálja.  És  az  nem  igaz, hogy  a  csivavák  nem  okosak.  Igen  is  mindenre  meg lehet  őket  tanítani, amire a  többi , más  fajta  kutyust.

    Elözőleg is csivavám  volt. Az  életem része  volt. Most juliusba  halt  meg.  Azt  hittem  én  is  belehalok a  bánatba. Még  most  sem  tudtam  feldolgozni  az  elvesztését.   Nagyon  okos kedves  kis  kutya  volt.  Mintha értett volna  mindent amit  mondok  neki. Őutána  nem  tudtam volna  elképzelni, hogy  más  fajta kutyát  válaszak.   Én  csak  egyet  tudok  érteni a  barátoddal , ha  ezt a  fajtát  válassza  neked.   Én  biztos  vagyok  benne rengeteg  örömet  fog  neked  szerezni.  IMÁDNI  FOGOD!!!   Üdv:  Anna

    előzmény:
    ZsuCicus (1)
    2005-08-26  11:18
  18. 2016. július 22. 06:4119.

    Ez pontosan ěgy van. 2 csivim van. Nagyon sokat foglalkozunk velük. Az első csivim nagyon fčlt remegett. Suliba vittük az jňt tett neki. A mŕsik csivim mentett. Ő most fog suliba menni. Hihetetlen de ő alapbňl nagyon okos. Ezt most csak röviden ěrom de bŕrkinek tudok segěteni tanŕcsokkal. Egy kčt dolgot mŕr tapasztaltam čs normŕl lett pld.


    remegčs csěpő suli čtelek okosak nagyon egyedül ne hagyd sokŕig nincs babusgatŕs hörcsögösködčs sčta pňrŕz stb..


    údv. Marcsi


     


     


     

    előzmény:
    Milu (7)
    2005-08-26  11:46
  19. 2016. július 22. 06:4220.

    előzmény:
    ZsuCicus (8)
    2005-08-26  11:52

Címlap

top