Aktuális

Hős utcai drogügy: elkaptak a rendőrök egy dílert

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) közleménye szerint őrizetbe vettek egy férfit, aki kábítószert terjesztett a fővárosban, a X. kerületi Hős utcában. Mindez azután történt, hogy a napokban ismeretlen pszichoaktív szertől lettek tömegesen rosszul fiatalok a környéken.

A X. kerületi járőrök szerda hajnalban fogták el a 33 éves budapesti L. Ernőt, aki megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy napi rendszerességgel árusított különböző kábítószerféléket a Hős utcai lakókörnyezetében.

A kőbányai rendőrök tartózkodási helyén fogták el a férfit. Bűnszövetségben elkövetett kábítószer-kereskedelem megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták, majd előterjesztést tettek a férfi előzetes letartóztatásának indítványozására – olvasható a rendőrségi közleményben.

Ismét bővítik az új pszichoaktív szerek tiltólistáját

Az újabb és újabb dizájnerdrogok elleni fellépés során az elmúlt években 73-féle anyag került az új pszichoaktív szereket tartalmazó tiltólistára, amely várhatóan a következő hónapokban tovább bővül – nyilatkozta Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára az MTI-nek. A BRFK vasárnap délután közölte először, hogy új pszichoaktív anyag miatt indított nyomozást a rendőrség, miután a Hős utcából 18, zavartan viselkedő embert vittek kórházba. Rétvári ennek kapcsán kiemelte: ha kiderül, hogy az új anyag nincs még a tiltólistán, Európában az egyik leggyorsabb eljárással felkerülhet rá.

Az államtitkár azt mondta, hogy a magyar kormány Európában az elsők között alakította ki a dizájnerdrogokkal kapcsolatos szabályozást, aminek köszönhetően gyorsabban és keményebben tudnak fellépni az új pszichoaktív szerek és a kábítószer-bűnözés ellen. A 2013 óta hatályos büntető törvénykönyv tartalmazza a dizájnerdrogokra vonatkozó, európai mércével szigorú büntetőjogi szabályokat. Fontos lépésként emelte ki, hogy 2015. január elsejétől az új pszichoaktív anyagok jegyzékét már nem kormányrendeletben, hanem miniszteri rendeletben határozzák meg, ami még gyorsabb reagálást tesz lehetővé.

Hozzátette azt is, hogy az állam a gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer infrastrukturális fejlesztésére 6 milliárd, megelőzési programokra 3 milliárd forintot fordít, és több mint 2 milliárd forint jut iskolai szociális segítő tevékenység fejlesztésére is. Ezenfelül a megelőzést és visszaszorítást célozza egy 1,9 milliárd forintos program is, amellyel a gyermekvédelmi szakellátási intézményeket segítik.

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top