Életmód

Tízezrek futottak a 31. Vivicittán – pályacsúccsal győzött Csere Gáspár

Több mint 30 ezer nevezés érkezett a 31. Vivicittá városvédő futás különböző távjaira. Csere Gáspár pályacsúccsal nyerte a futóversenyt.

Rekordszámú induló, közel harmincezer futó állt rajthoz a 2016-os Telekom Vivicittá Városvédő Futáson, ami több útlezárást is okozott a fővárosban.

Csere Gáspár pályacsúccsal győzött a budapesti 31. Telekom Vivicittá Városvédő Futás félmaratoni számában vasárnap. A BEAC atlétája, a táv magyar bajnoka, aki tavaly Berlinben teljesítette az olimpiai szintet maratonfutásban, a szervezők beszámolója szerint három perc előnnyel, 1:07.32 órás idővel érkezett célba. Csere öt év szünet után nyerte meg ismét ezt a versenyt.

TI Fotó: Kovács Tamás
A budapesti városvédő futást 1986 óta rendezik meg – MTI Fotó: Kovács Tamás

A nőknél, tavalyi sikerét megismételve, Merényi Tímea Krisztina (Bp. Honvéd SE) győzött. A 45 éves atléta elmaradt ugyan múlt évi idejétől, így is egy perc előnnyel végzett az élen Bíróné Molnár Valéria (BEAC) előtt.