Kezdők karácsonya

Így tartsd életben a mikulásvirágot!

Itt az ideje, hogy gondozásba vegyük téli szobanövényünket, vagy vegyünk egy újat. Hogyan alakítsuk számára otthonossá a lakásunkat? Eláruljuk.

A mikulásvirág hazájában, Közép-Amerikában 3-4 méter magasra is megnőhet, de a lakásban tartott példányok ritkán érik el ezt a méretet. Levelei szép karéjosak, fényesek. 

MTI/EPA/Martin Divisek

A virág nem feltűnő, kis sárgás színű „izé” a hajtás végén, de a virágot körülvevő fellevelek annál színesebbek. A növény változatossága is a fellevél színében rejlik. Hála a szorgos kertészeknek, nemcsak piros és bordó, hanem sárgás árnyalatú fellevelek is díszíthetik a virágot.

Hogyan gondozzuk, hogy túlélje a szezont?

A virágzási ciklusának köszönhetően a boltokban idényszerűen megjelenő növény. Az ajándékba kapott mikulásvirágot világos helyre tegyük, és vigyázzunk, hogy ne öntözzük túl. Kevés tápoldatot igényel. Ha itt az ideje az átültetésnek, B-típusú, tőzeges virágföldet válasszunk.

MTI/EPA/Martin Divisek

A mikulásvirág a szobában 3-4 hétig is díszíthet színes felleveleivel. Ha elvirágzott, akkor jöhet a teleltetés minimum 10 °C-on, mérsékelt öntözés mellett. Ekkor a növény ledobálja a leveleit is – ez természetes. Májusban újra kezdődhet a rendszeres öntözés, amint előtörnek az új hajtások. Júniusban célszerű a bokrosodás végett visszavágni. Nyáron tartsuk világos, napsütéses helyen, hiszen ez a titka a következő virágzásnak. Szeptemberben már elkezdődik a virágképződés és novemberre újra beszínesednek a fellevelek. Ha korábban szeretnénk virágoztatni, akkor besegíthetünk neki: nappal tegyük be néhány órára a sötét szekrénybe.

via

Ha kommentelni, beszélgetni, vitatkozni szeretnél, vagy csak megosztanád a véleményedet másokkal, az nlc Facebook-oldalán teheted meg.

Címlap

top